Kladno – Třebíč 5:1 (kon.) | Trnava – Skalica 4:2 (kon.) | Litvínov – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.)
Most – Kadaň 3:2 (kon.) | Martin – Trenčín 4:1 (kon.) | Žilina – Poprad 4:2 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Zlín – Znojmo 6:2 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Chabarovsk 4:5 (po pr.)
Prostějov – Havířov 2:2 (Nedohr.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 2:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:5 (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Amur Chabarovsk
cz Utorok 16.08.2016, 18:00 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Vše potřebné se dočtete v preview na webu Motoru.

Vážení sportovní příznivci, vítám vás u sledování on-line textového přenosu z atraktivního přípravného duelu. Síly v něm změří domácí ČEZ Motor České Budějovice s týmem KHL HK Amur Chabarovsk. Zápas startuje v Budvar aréně v 18 hodin.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Fillman, Žovinec, Suchánek (A), Vráblík, Zíb, Pýcha, Mazanec – Čermák, Pajič, Chovan – Nouza (A), Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Květoň (C) – Guman, Škoda, Kuchejda – Babka

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – Kamalov, Kolář, Zub, Aťušov (C), Grišin, Kondratěv, Kosmačjov, Ljutov – Ugarov, Taratuchin (A), Pěrvušin – Zohorna, Ramstedt, Kuusela (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Rajsov, Byvalcev, Kapustin – Železňov, Maslov

Rozhodčí: Souček – Flegl, Zíka.

Jihočeši na konci uplynulého týdne zúžili soupisku o obránce Žáčka a útočníky Prokeše, Marka a Točíka. Dnes proti Chabarovsku vyrukují v nejsilnější možné sestavě! Můžeme se tedy těšit na vskutku zajímavé utkání, které může leccos napovědět.

Ještě před začátkem utkání bude Budvar aréna držet minutu ticha za zesnulou legendu Josefa Cvacha.

00:01

00:26
    Začíná se pozvolna, Chabarovsk vyčkává s pukem za bránou.

00:41
    Jako první pálil na branku Bláhy Kristian Kuusela, ale gólman Motoru lehce chytil střelu, která mířila doprostřed klece.

01:42
    Luboš Rob výborně vystihl rozehrávku Amuru, ale bohužel pro domácí se mu do cesty připletl Lukáš Květoň. Mladý forvard Motoru tak nemohl pohotově vypálit a následný pokus nedošel na bránu.

02:06
    Lukáš Květoň se nakonec dostal ke střele z další akce a Pečurskij předvedl úspěšný zákrok lapačkou.

02:41
    Hostům se nepodařila rozehrávka, hra se stěhuje před jejich brankáře.

02:54
    Nyní pro změnu změnu nepřesně rozehrál Motor. Jakub Suchánek dobře viděl svého spoluhráče na druhé modré čáře, přihrávku v jeho podání byla ale pomalá a letěla na icing.

03:20
    Josef Straka přihrál od pravého mantinelu na osu hřiště Tomáši Nouzovi, jenž pálil z první, ale trefil clonícího obránce.

04:20
    Chabarovsk se teď na nějakou dobu usadil v pásmu Českých Budějovic, ale pouze si strkal puk po rozích.

05:07
    Škoda vybídl k zakončení Romana Vráblíka na modré čáře a jeho lehké nahození udělalo Pečirskymu problémy. Naštěstí pro Amur však stihl zakročit.

05:37
    Motor si ze svého tlaku vynutil faul. Aslan Rajson (CHA) je vyloučen za podražení.

06:33
    Amur ale dobře brání a zatím Jihočechy k ničemu při přesilovce nepustil.

07:20
    Josef Straka kvedlal s pukem a snažil se najít Tomáše Nouzu, ale přihrávka se nepovedla.

07:37
    Chabarovsk je v pěti.

08:01
    Vladislav Ušenin se zjevi sám před gólmanem Bláhou, ale ten jeho bekhendový pokus zneškodnil!

08:10
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Motor se nepoučil a inkasuje. Bratrská spolupráce skončila první brankou zápasu. Vjačeslav Ušenin vyhrál buly a jeho bratr VLADISLAV UŠENIN vzápětí rychlou střelou z kruhů nad lapačku Bláhy rozvlnit síťku. Asistence: Vjačeslav Ušenin.

10:09
    Chabarovsk bude mít vzápětí možnost vedení ještě navýšit. Za podražení odchází na trestnou lavici Martin Heřman (CEB).

10:39
    A bohužel pro Motor je tomu opravdu tak. Zkušený bývalý reprezentant Ruska Aťušov vybruslil s pukem do středního pásma, kde jej předal KRISTIANU KUUSELOVI. Ten během krátké chvíle nabral velkou rychlost, přebruslil obránce Suchánka a zakončil svou akci šikovným bekhendovým blafákem. Amur vede 2:0! Asistence: Vitalij Aťušov a Teemu Ramstedt.

12:59
    Chabarovsk hraje v klidu, dvoubrankové vedení po jedenácti minutách je slušnou vizitkou ruského mužstva. Teď je na řadě Motor, aby se ukázal.

13:57
    Českobudějovičtí ale v obraně působí hodně ospale. Další šance má Amur, ale po střele Olega Li dobře zasáhl Bláha.

14:07
    Vladislav Ušenin v další šanci, ale sám před Bláhou tentokrát neuspěl!

15:05
    Šance tentokrát na druhé straně. Tvrdá rána od levého mantinelu v podání Davida Kuchejdy prosvištěla kolem levé tyče.

16:07
    Hosté jsou opravdu dobře sehraní. Předvádějí pěkné akce a skutečně rychle bruslí. Motor s tím má zatím velké problémy.

16:36
    Vráblíkova střela z nápřahu od modré čáry nebyla bez šance. Pečurskij nic neviděl, ale tělem zvládl kotouč vyrazit mimo nebezpečí.

17:29
    Aslan Rajsov se dostal k puku až těsně před Bláhou, který mu výborně zmenšil úhel a puk podržel ve výstroji.

18:48
    Roman Vráblík je dnes hodně aktivní, nyní se dostal po Strakově pěkně příhře do útočné třetiny. Obránce Jihočechů ale trefil bránícího beka do chráničů.

19:28
    V poslední minutě se stále hraje poměrně rychle. Motor se snaží stíhat bruslit se soupeřem.

20:00

První třetina nabídla pěknou podívanou. Ze začátku byl o něco aktivnější Motor, ale poté už se ruský celek rozehrál a Jihočeši s ním nestačili bruslařsky. Agilní Vladislav Ušenin otevřel skóre v deváté minutě a převahu Amuru v další první části ještě podtrhla branka Kuusely.

České Budějovice dnes hrají v nejsilnější sestavě, takže určitě nebudou chtít dát kůži lacino. Chabarovsk však zatím udává tempo díky lepšímu bruslení a pohybu hráčů po hřišti.

20:01

20:27
    Motor se v úvodu druhé dvacetiminutovky snaží zaskočit Amur. Na bránu Pečurskyho už mířily dvě střely.

21:10
    Byla dodatečně nahlášena druhá asistence u druhého gólu Chabarovsku – Teemu Ramstedt.

22:17
    Lukáš Žálčík důrazně vypálil z pravé strany, Pečurskij vyrazil puk na druhou stranu a Lukáš Květoň se bohužel pro Motor nedostal však k puku před odkrytou klecí.

23:18
    Jihočeši jsou zatím opravdu lepší, teď uzamkli Amur v jeho pásmu a Pečurskij musí být v pohotovosti.

23:42
    Miloslav Čermák (CEB) sroloval gólmana Chabarovsku za brankou a dostává trest za pád pod nohy.

24:06
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Nikita Kamalov (CHA) dostává menší trest za hákování.

24:27
    Na dnešní utkání do Budvar arény dorazilo 3 400 diváků.

25:10
    Chabarovsk byl snad poprvé ve druhé třetině před bránou Jihočechů, ale ani tak si Bláha na puk nesáhl.

25:39
    Dušan Žovinec bojoval za brankou Českých Budějovic o puk a raději jen poté přihrál do lapačky Ondřeji Bláhovi.

25:42
    Domácí jsou v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.

26:06
    Ale nedostali se k ničemu, teď už i Amur hraje v pěti.

26:34
    Teemu Ramstedt z pravé strany vypálil přes obránce Motoru, který však zblokoval puk do ochranné sítě.

26:51
    Tak tohle si Motor nezasloužil. Jeden z prvních pokusů Chabarovsku v druhé periodě končí za zády bezmocného Bláhy. Ten totiž na nahození MAXIMA KONDRATĚVA vůbec neviděl přes klubko hráčů před brankou. Žabka z hole ruského obránce zaplula do horní poloviny branky. Bez asistence.

28:42
    České Budějovice budou hrát početní výhodu. Vyloučen je Arťom Zub (CHA).

28:47
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají početní výhodu a snižují na rozdíl dvou branek! Obránce Žovinec po vyhrané buly vypálil od modré čáry a Pečurskij zvládl puk jen vyrazit vedle sebe. Vzápětí se k němu dostala posila Motoru MILOSLAV ČERMÁK, který prokázal střelecký instinkt, když zachoval klid a z výhodné pozice trefil odkrytou branku. Asistence: Dušan Žovinec.

30:32
    Obránce Vitalij Aťušov (CHA) fauloval Luboše Roba a půjde si sednou na trestnou lavici za nedovolené bránění.

31:08
    Pěkná akce Českých Budějovic a mohlo dojít ke snížení! Rok Pajič geniálně našel diagonální přihrávkou u druhé tyče Michala Chovana, jehož rána z první se ale k tyči nevešla. Pečurskij stihl v poslední chvíli betonem vyškrábnout puk.

32:25
    Tomáš Nouza byl sám před brankou, ale nevystřelil dobře. Rána letěla doprostřed klece.

32:32
    Chabarovsk je v plném počtu.

32:49
    Vladislav Ušenin mohl přidat další gól na druhé straně. Dostal se sám před Bláhu, ale v rozhodující chvíli gólmanovi Motoru pomohl obránce.

34:22
    Motor bude hrát početní výhodu. Dmitrij Ljutov (CHA) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

35:27
    Další vyloučení, tentokrát na druhé straně. Za vysokou hůl je vyloučen také Michal Chovan (CEB). Bude se hrát čtyři na čtyři.

35:58
    České Budějovice hrály v pěti a budou za to pykat. Trest za hráčskou lavici si jde odsedět Vladimír Škoda (CEB).

36:11
    Dvě tvrdé pumelice z hokejek hráčů Amuru prosvištěly brankovištěm Bláhy.

36:22
    Chabarovsk hraje v pěti a bude hrát dvojnásobnou početní výhodu!

36:45
    Jihočeši vyhazují kotouč, Amur musí znovu založit útok.

37:04
    Hosté už jsou v pásmu a kombinují.

37:17
    Tomáš Nouza dobře zapracoval v oslabení, když vyhodil puk přes celé kluziště.

37:27
    Chovan se vrací na led, Motor je tedy ve čtyřech.

37:58
    Už se hraje v pěti na obou stranách.

38:50
    Amur je v útočné třetině a bude se snažit ještě navýšit svůj náskok.

39:30
    Hra se přesunula do pásma Chabarovsku, podaří se Motoru překvapit jeho obranu?

40:00

Druhá dvacetiminutovka ukázala znovu hezký hokej. Českobudějovičtí měli tentokrát více ze hry a Pečurskij měl mnohem více práce. Motor se dočkal i prvního gólu, o který se postarala posila Miloslav Čermák. Amur ale také jednou skóroval, a tak stále vede o dvě branky.

40:01

40:17
    Hned v prvních sekundách utkání velká šance Chabarovsku! Vladimir Pěrvušin se ocitl sám před Bláhou, ale nedokázal ho pohotovou střelou překonat.

42:27
    Motor sevřel Chabarovsk v jeho pásmu a na Pečurského letělo pár střel, ale ruský gólman se s nimi úspěšně vypořádal.

42:49
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kuchejda.

43:51
    Lukáš Zíb se teď v oslabení vydal jako obránce napadat. Jeho aktivita ale vyšla vniveč.

44:30
    Martin Mazanec je při oslabení hodně agresivní. Několikrát zahrál hráčům Amuru tvrdě do těla.

44:49
    Kuchejda se vrací na led a domácí jsou v pěti.

45:50
    Motor je při chuti. Je vidět, že s utkáním ještě hodlá něco udělat. Už je na čase.

46:19
    Jako na zavolanou, Motor snižuje! Obránce Pýcha vystřelil od modré čáry zápěstím spíše takovou lehčí střelu na lapačku Pečurského, jenž však nesevřel puk rukavici, ale pouze ho vyrazil. To se ukázalo jako velká chyba, protože Jihočechů bylo v tu chvíli u brány hodně a MILOSLAV ČERMÁK dnes již podruhé skóruje! Asistence: Pavel Pýcha.

49:09
    Alexej Byvalcev se řítil sám na Bláhu, ale nepřekonal jej!

49:47
    Opět podobný scénář jako u první branky. Nejprve přišlo varování, a vzápětí na to už hosté udeřili. Po velmi pěkné akci se prosazuje obránce ARŤOM ZUB, který dostal nádherně puk pod sebe do mezikruží od Zohorny. Zub se v Budvar aréně trefil i loni, když byl autorem rozhodujícího gólu v poslední sekundě. Asistence: Tomáš Zohorna a Kristian Kuusela.

51:54
    Obrovská šance Motoru na třetí branku! Josef Straka našel před brankou osamoceného Martina Heřmana, který sám tváří v tvář Pečurskému neuspěl.

52:53
    Tvrdá rána Lukáše Květoně z levého kruhu skončila na chráničích gólmana Amuru.

53:11
    A znovu velká šance Jihočechů. Kapitán Lukáš Květoň mohl dát důležitý gól, ale jeho ránu dezorientovaný Pečurskij vyrazil! Květoň teď vztekle udeřil hokejkou do mantinelu.

54:11
    Krásná akce tentokrát před Bláhou. Zohorna nabil na střelu Kuuselovi, který tvrdě pálil, ale Bláha se na jeho dělovku stihl včas přemístit.

54:48
    Hraje se v pásmu Motoru, Bláha měl pár těžkých zákroků.

56:00
    Dušan Žovinec se v signalizované výhodě skvěle protlačil přes dalšího hráče před bránu a vynutil si další faul. Motor bude hrát dvě minuty pět na tři!

56:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kolář – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pěrvušin – 2 min., podražení).

56:35
    Výborně! Motor zakombinoval při dvojnásobné přesilové hře a zaslouženě snižuje na rozdíl jediné branky. Vráblík z modré čáry přihrál dolů Strakovi, který okamžitě posílal puk do mezikruží, kde číhal připravený MARTIN HEŘMAN. Důrazný forvard Jihočechů ranou z první skóruje! Asistence: Josef Straka a Roman Vráblík.

57:14
    Českobudějovičtí mají velký tlak. Jednu pořádnou šanci měl Mitch Fillman, Pečurského lapačka ale čarovala ve vzduchu.

57:47
    Tak tohle si České Budějovice opravdu zasloužily! Nejprve totiž ve stoprocentní šanci po Strakově přihrávce neuspěl Nouza, kterému byla před odkrytou klecí v poslední chvíli nadzvednuta hokejka. Vzápětí tlak pokračoval a puk se dostal na modrou čáru. Tam chvíli JAKUB SUCHÁNEK nevěděl, co s ním, ale udělal tu nejlepší možnou věc – poslal jej na branku. Kotouč propadl výstrojí Pečurskému za záda. Asistence: Josef Straka.

58:26
    Motor pokračuje v tlaku a vykoledoval si faul! Alexej Byvalcev bude vyloučen za podražení. To budou těžké chvíle pro Amur.

59:49
    Motor se však nyní nemůže dostat do soustavného tlaku, zastavil je ofsajd.

60:00

Tak to byla opravdu jízda! Závěrečné minuty v Budvar aréně dostaly do varu snad všechny přítomné. Motor v posledních třech minutách vyrovnal nepříznivý stav a klidně mohl ještě utkání rozhodnout. Nyní uvidíme pětiminutové prodloužení a hrát by se mělo tři na tři. Vzhledem k vyloučení Chabarovsku ale bude hrát Motor ve čtyřech.

60:01

60:23
    Rána Jakuba Suchánka od modré čáry minula branku.

60:26
    Amur hraje ve čtyřech. Po přerušení hry se bude pokračovat ve hře tři na tři.

61:30
    Přes celé kluziště po levém mantinelu projel Mitch Fillman, ale nedokázal vystřelit na branku. Na to už neměl sil.

62:01
    Amur byl v prodloužení aktivnější a stává se vítězem zápasu. KIRILL KAPUSTIN využil nepozornosti domácích obránců, Bláhu si položil forhendovým blafákem, a poté ještě zvládl zvednout puk dostatečně vysoko na to, aby jej přehodil. Asistence: Oleg Li.

V Budvar aréně se dnes očekával atraktivní zápas a tak se také stalo. Ruský celek byl sice v první třetině lepší a vypracoval si dvoubrankové vedení, to však Motor dokázal především zásluhou skvělé třetí třetiny smáznout. Jihočeši klidně mohli v posledních minutách utkání rozhodnou, ale nestalo se a v prodloužení nakonec zvítězil Chabarovsk. Ten byl v prodloužení opravdu o něco lepším týmem.

Jihočechům se tedy odveta za loňskou porážku 1:2 nepodařila. I přesto mohou mít svěřenci Antonína Stavjani z utkání dobrý pocit. Myslím, že i fanoušci si dnes přišli na své. (20:20:42)

Matěj Mayer

Góly a asistencie: 29. Čermák (Žovinec), 47. Čemák (Pýcha), 57. Heřman (Straka, Vráblík), 58. Suchánek (Straka) – 9. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 11. Kuusela (Aťušov, Ramstedt), 27. Kondratěv, 50. Zub (Zohorna, Kuusela), 63. Kapustin (Li)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Fillman, Žovinec, Suchánek (A), Vráblík, Zíb, Pýcha, Mazanec – Čermák, Pajič, Chovan – Nouza (A), Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Květoň (C) – Guman, Škoda, Kuchejda – Babka

Rozhodca: Souček – Flegl, Zíka

Diváci: 3 400