Vítkovice – Kärpät 2:4 (kon.) | Košice – Bern 3:6 (kon.) | Junosť Minsk – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Zürich – Ingolstadt 2:0 (kon.)
ZSC Lions
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
ERC Ingolstadt
cz Utorok 16.08.2016, 19:45 • Kunsteisbahn im Chreis • Liga majstrov • Skupina D

Z mé strany je to pro dnešek vše. Budu se na Vás těšit u nějakého dalšího onlajn přenosu. (22:14:18)

Ve třetí třetině jsme viděli podobný hokej jako dvě třetiny předtím. Zürich hodně útočil, hosté hodně bránili. Druhý gól přidal Patrick Bärtschi až do odkryté klece. Pak už se jen čekalo na závěrečnou sirénu. ZSC Lions Zürich si tak připisují své první tři body této sezóny.

Střely na branku: 28 – 23

59:22
    Zürich kontrolouje zbytek utkání, k ničemu závažnému už asi nedojde.
    58:56 Patrick BAERTSCHI - 2:0

58:51
    Lions právě vstřelili branku!
    PATRICK BAERTSCHIse trefuje do odkryté klece. Asistence: Reto Schäppi a Matthias Sjögren.

58:31
    Hosté hrají bez gólmana.

58:23
    Oppenheimer je v zápase hodně vidět, ale ani ten nejspíš nic nezmůže.

57:19
    Pielmeier stále čeká, jestli ho trenér z branky odvolá.

56:57
    Suter vypálil od modré, puk končí v gólmanově výstroji.

55:54
    Ingolstatd přišel o puk ve středním pásmu.

54:58
    Oppenheimer střílel z mezikruží, ale mimo.

54:19
    Herzog prověřil rychlost Pielmeierových betonů. Hostující gólman obstál v této disciplníně na výbornou.

53:34
    Lions drží puk za svou bránou.

52:33
    Ingolstadt nedokáže přejít útočnou modrou.

51:29
    Boyce zkoušel prostrčit puk mezi Flüelerovo betonem a levou tyčí branky. Domácí gólman střelu vyrazil. Následuje komerční přestávka.

50:40
    Zürich je ve svém obranném pásmu, ale puk má plně pod kontrolou.

49:22
    Domácí vypadají, že jsou s výsledkem spokojeni. Zápas už se snaží jen v poklidu dohrát.

48:17
    Domácí obránci neví, kde jim hlava stojí. Tatíček to zkusil z levého kruhu, ale gólman Lvů zlikvidoval tuto šanci.

47:39
    Flüeler čelí jedné střele za druhou, ovšem stále zůstává bezchybný.

47:03

46:54
    Ingolstadt se tlačí před domácí svatyni, ale zatím bez výsledku.

45:03
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Patrick Thoresen – 2 min.).

44:58
    Zürich v přesilovce nedokázal skórovat a tak jsou hosté opět v plném počtu.

43:48
    Küenzle dostal pohledný pas přes střední pásmo a sám se objevil před Pielmeierem. Hostující muž s maskou vyrazil puk špičkou betonu skoro na brankové čáře.

42:58
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Patrick McNeill – 2 min.).

41:47
    Tatíček a Pohl ukázali pěknou akci ze své dílny. Pozorný Flüeler pohotově zasáhl.

41:39
    Ingolstadt bránil minutu v kuse.

40:28
    Po vhazování se o puk dlouho bojovalo ve středním pásmu.

40:01

Ve druhém dějství se hrálo o poznání více riskantně. Z toho nakonec těžil domácí tým, který dokázal vstřelit první a zatím poslední gól zápasu. Ingolstadt se také dostává do šancí, ale ty končí buď na modré čáře nebo je přeruší skvěle chytající Flüeler.

40:00

39:26
    Obránci Lions mají v posledních vteřinách druhé periody plné hole práce.

38:48
    Oppenheimer dostal přihrávku do pravého kruhu pro vhazování před brankou Flüelera. Na nic nečekal a vypálil, jenže domácí gólman vyrazil výborným zákrokem betonem puk ve výši očí.

37:43
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Luca Cunti – 2 min., hákování).

37:16
    Zürich po vsítěné brance ještě víc ožil. Hráči se perou o každý centimetr ledu.
    35:36 Reto SCHÄPPI - 1:0

35:36
    Luca Cunti dostal přihrávku z levého rohu a následně střílenou přihrávkou hledal hůl RETOA SCHÄPPIHO, který tečoval puk přesně mezi betony německého gólmana. Asistence: Luca Cunti a Inti Pestoni.

35:07
    Zürich neustále ostřeluje Pielmeira.

33:43
    Geering dostal ideální přihrávku na modrou, snažil se vybruslit si k vrcholu kruhu, kde byl podražen Oppenheimerem.

31:34
    Baltisberbergerovo nenápadné nahození od modré čáry skončilo málem gólem. Pielmeier na puk vůbec neviděl, ale na poslední chvíli ho vyrazil betonem.

30:12
    Boyce ani napodruhé nedokázal dostat puk za Flüelerova záda.

28:51
    Pielmeier rozehrál útočnou akci, která byla zastavena na modré čáře.

28:35

27:39
    Zürich nemůže najít recept na soupeřovu obranu.

26:35
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Brian Salcido – 2 min., krosček).

25:02
    Wagner vyzkoušel pozornost Flüelera od modré. Švýcarský gólman byl pozorný.

23:14
    Velký zmatek před brankou Ingolstadtu. Puk chvíli nebyl vidět, ale nakonec se zorientoval Suter, jenž vysoko přestřelil klec.

22:09
    Ingolstadt úplně ožil po přestávce. Začal mnohem více útočit a bruslit.

20:54
    Herzog nebezpečně zahrozil z mezikruží. Pielmeier zakročil "tygřím" skokem.

20:07
    Zürich se opět hrne do útočného pásma.

20:01

V první třetině jsme zatím viděli dost obranný hokej, který předvádí německý tým. Zürich se neustále tlačí do útoku a soupeře k ničemu většímu nepouští, ale sám si nedokáže vytvořit gólovou příležitost. Uvidíme jak se týmům povede v druhé dvacetiminutovce.

20:00

19:34
    Pohl zkoušel zakončit mezi Flüelerovy betony. Domácí brankář nakonec puk udržel ve své výstroji.

18:22
    Küenzle ujížděl sám na dva. Zvolil střelu z levého kruhu, kterou Pielmeier bystře polapil.

17:49
    Oppenheimer si ihned z vhazování přebral puk a rozjel se před Flüelera, ten si byl v zákroku jistý.

16:39
    Lvi se zatím dostávají do útočného pásma skoro pořád. Ingolstadt je zamčený v obranném pásmu, ale bezchybně brání.

15:30

14:48
    Pohl ve velké šanci. Vybruslil si sám až před gólmana, kterého si dokonale položil, ale v rychlosti už nedokázal přehodit jeho beton.

13:47
    Ingolstadt se zatím vůbec nedostal do útočného pásma.

13:30
    První přesilovku si zahraje Ingolstadt. Luca Cunti dostává dvě minuty za faul vysokou holí.

12:23
    Icing Ingolstadtu.

11:06
    Zürich se tlačí do útočného pásma, ale hráči si nedokáží najít dobrou střeleckou pozici. Ingolstadt zatím výborně brání.

10:58
    Hra přerušena. Pielmeierova branka byla posunutá.

10:20
    Lions začali více bruslit a okamžitě se dostali do pěkné šance. Geering našel přes celou šířku kluziště dobře najetého Herzoga, ten ovšem netrefil puk ideálně.

08:03
    Zakázané uvolnění Ingolstadtu.

06:38
    Ingolstadt opět v útočném pásmu. Flüeler zatím bez zákroků.

06:00
    O puk se bojuje ve středním pásmu. Ani jeden z celků si ho neužije dlouho.

04:40
    Švýcarský tým si ulevuje zakázaným uvolněním.

04:05
    Zürich je nyní zatlačen do obranného pásma, ze kterého se ne a ne dostat.

02:33
    I Flüeler si připisuje první, o dost náročnější zákrok. Seger vystřelil od modré a brankář neměl na střelu úplně dobrý výhled.

01:42
    Ti také jako první zahrozili, ale Pielmeier byl pozorný.

00:05
    Do útočného pásma se ihned po buly dostávají Lvi,

00:01

ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Blindenbacher, Guerra – Shannon, Wick, Thoresen – Geering, Karrer – Cunti, Herzog, Pestoni – Seger, Marti – Sjögren, Schäppi, Bärtschi – Baltisberger Phil – Baltisberberger Chris, Suter, Trachsler, Küenzle

ERC Ingolstadt: Pielmeier Timo (Eisenhut) – McNeill, Schopper – Boyce, Buchwieser, Irmen – Salcido, Koppchen – Oppenheimer, Buck, Laliberte – Wagner, Friesen – Taticek, Pohl, Greilinger – Schutz – Buco, Pielmeier Thomas, Elsner

Rozhodčí: Stolc (AUT), Koch – Bürgi, Obwegeser (All SUI).

I Ingolstadt patří ke zakládajícím členům CHL. Tým hrající Německou DEL se také představil ve dvou přípravných zápasech. Ve svém prvním zápase vyhráli 4:3. Druhý zápas proti Black Wings Linz ovládli celkem jednoznačně 5:1.

ZSC LIONS ZÜRICH
    Zürich patří k již tradičním týmům v hokejové Lize mistrů a jinak tomu nebude ani tento rok. Letos byl rozlosován do skupiny D, ve které se utká s LUKKO RAUMA a svým dnešním soupeřem ERC INGOLSTADT. Zürich absolvoval zatím dva přípravné zápasy, ve kterém přehráli GCK Lions jasně 5:1 a ve druhém si vyšlápli na HC Davos, jenž zdolali 3:2 v prodloužení.

První kolo hokejové Ligy mistrů je tu. Společně v něm budeme sledovat zápas mezi ZSC LIONS ZURICH a ERC INGOLSTADT. Zápasem Vás bude provázet Petr Kouba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Petr Kouba

Góly a asistencie: 36. Schäppi (Cunti, Pestoni), 59. BAERTSCHI (Schäppi, Sjögren)

ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Blindenbacher, Guerra – Shannon, Wick, Thoresen – Geering, Karrer – Cunti, Herzog, Pestoni – Seger(C), Marti – Sjögren, Schäppi, Bärtschi – Baltisberger Phil – Baltisberberger Chris, Suter, Trachsler, Küenzle
    ERC Ingolstadt: Pielmeier Timo (Eisenhut) – McNeill, Schopper – Boyce, Buchwieser, Irmen – Salcido, Koppchen – Oppenheimer, Buck, Laliberte(C) – Wagner, Friesen – Tatíček, Pohl, Greilinger – Schutz – Buco, Pielmeier Thomas, Elsner

Rozhodca: Stolc (AUT), Štolc(SVK) – Bürgi(SUI), Obwegeser (SUI)