Slovensko – Švajčiarsko 6:3 (kon.) | Kanada – Fínsko 4:3 (kon.) | USA – Rusko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 1:2 (po pr.)
USA
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Rusko
Piatok 12.08.2016, 17:30Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

Do finále postupuje USA, Rusi si zahrajú o tretie miesto. (19:45:16)

65:15 Michael PASTUJOV - 4:3

65:15
    USA dalo gól!
    MICHAEL PASTUJOV bol pred bránkou naozaj veľmi nepríjemne aktívny a puk dostal až za Rajka.

63:55
    Rozhodcovia sa presvedčili, že gól na žiadnej strane nepadol a zápas môže pokračovať.

63:55
    Rajko prerušil hru a rozhodcovia sa idú poradiť s videoarbitrom. Konzultovať budú zrejme predchádzajúcu situáciu, ale nikto na štadióne asi netuší, v ktorom momente mohol padnúť gól.

63:37
    Američania sa vrátili do tretiny a pokúsili sa prekvapiť. Messner chcel strieľať z medzikružia, no puk na neho neprešiel.
    62:55 Šanca USA.

62:55
    McManus mal na hokejke rozhodniutie, ale nevyužil to. Prihrávku dostal priamo na hranicu bránkoviska, puk si ešte spracoval a nasmeroval, ale aj tak trafil iba Rajka.

61:46
    Rusi upokojili hru a samo prešli do útočnej tretiny. Svečnikov tam vystrelil z ľavej strany, ale Primeau puk pohodlne schoval v lapačke.

61:28
    Ruský tréner si vyžiadal oddychový čas.

61:28
    Rusi vyhodili puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Stalo sa tak po tom, čo čelili obrovskému tlaku svojho súpera.

60:58
    Američania mohli rozhodnúť o svojom postupe do finále! Chmelevski teraz vymiešal všetkých súperom a zkončoval, ale Rajko zasiahol betónmi.

60:13
    Hneď v úvode predĺženia Američania puk iba nahodili na Rajka, ale ten ho radšej prikryl lapačkou.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V predĺžení budú hrať oba celky so štyrmi korčuliarmi a brankárom.

V riadnej hracej dobe sa o víťazovi nerozhodlo, takže teraz bude po trojminútovej prestávke nasledovať desaťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:59
    McManus mohol byť hrdinom! Americký hokejista sa vyrútil na pravej strane a vypálil, ale gólman Rajko jeho pokus v poslednej sekunde skrotil lapačkou.

59:11
    Na stredačkách to len tak zahučalo po rýchlom čvihu Američanov, ale Rajko puk za svoj chrbát nepustil. Stále sa hrá bez prerušenia.

58:30
    Američania ho však odstavili a presunuli sa na opačnú polovicu klziska. Hra sa ani teraz vôbec neprerušuje.

58:17
    Američania ale ďaleko nezačli a musia sa brániť. Problémy im robí najmä aktivita Toropčenka, ktorý dobiedza za bránkou.

57:56
    Americkí hokejisti pozbierali puk za svojou bránkou a Inamoto bude zakladať útočnú akciu.

56:36
    Americkí hokejisti sa napokon dostaliaž do útoku, kde pred bránku puk na teč nahadzoval Chmelevski, ale jeho spoluhráč ho v tiesnenej pozícii tečoval iba nepresne.

56:20
    Primeau si teraz vykorčuľoval na zadný mantinel, kam Rusi nastrelili puk a pomohol posluhráčom s rozohrávkou.

55:18
    Hra sa prelieva zo strany na stranu. Rusko vtlačilo puk do útočnej tretiny a okamžite oň začal bojovať Demin, ale bez úspechu.

54:57
    Hokejisti USA rýchlo preniesli hru na opačnú polovicu a získali tam vhadzovanie.

54:13
    RUsi mohli opäť vyhrávať! Hokejisti v červených dresoch sa presunuli do pásma, odkiaľ od modrej čiary vystrelil Samorukov a jeho ranu ešte tečoval Bicadze, ale opäť iba tesne vedľa bránky súpera.

53:27
    Rusom sa puk podarilo oblpúčikom vyhodiť z vlastnej obrannej tretiny. Američania sú teraz jednoznačne aktívnejší a nepríjemnejší.

52:45
    Američania ostali v útočnej tretine a pokračujú vo svojej snahe. Kastelic teraz vystrelil z vonkajšej hranice pravého kruhu, no Rajko si v zmätku poradil.

52:24
    Rajko teraz nechce nič riskovať a puk pre istotu prikryl pod svojou lapačkou.
    51:30 Sasha CHMELEVSKI - 3:3

51:30
    Američania potrebovali na vyrovnanie iba 11 presilovkových sekúnd. SASHA CHMELEVSKI si v ľavom kruhu pohodlne pomiešal puk a zavesil ho pod hornú žrď. Asistencia: Clayton Phillips.

51:19
    Vylúčenie v tíme Rusko (Ljachov – 2 min., narazenie zozadu).

50:00
    Začala sa posledná desaťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu.

49:48
    Rusko mohlo navýšiť svoj náskok! Kostin si s veľkým prhľadom vymiešal súperov a prihral na modrú čiaru, odkiaľ vypálil Samorukov. Jeho pokus bol ešte tesne pred bránkou tečovaný a skončil iba tesne vedľa priestoru troch žrdí.

48:56
    Američan Brickey rozohrával z vlastnej obrannej tretiny, ale trafil iba korčule svojho spoluhráča a od nich sa puk odrazil na rudskú stranu.

48:10
    Emócie na ľade sa v dôležitých momentoch stupňujú. Vo vzájomnej potýčke sa teraz ocitli Marušev a Chmelevski, ale rozhodcovia situáciu rýchlo upokojili.

47:37
    Mohlo byť vyrovnané! Americký hráč Dougherty sa prudko napriahol a vystrelil, ale jeho pokus zastavila iba konštrukcia Rajkovej bránky.

47:10
    Rusi teraz zašliapli puk pri vlastnom mantineli a máme tu ďalšie prerušenie.

46:54
    Hra sa konečne prerušila, stalo sa tak po ofsajde ruského tímu.

45:45
    Už veľmi dlho sa hrá bez prerušenia a puk iba lieta zo strany na stranu. Oba celky striedajú počas hry.

45:00
    Prvá päťminútovka tejto tretiny je minulosťou. Ruskí hokejisti sa museli stiahnuť pred svoju bránku a bránia sa.

43:57
    Rusi sú teraz v psychickej výhode, ale musia čeliť enormnej americkej snahe o vyrovnanie.

43:23
    Ruský tím sa dopustil zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude pred Rajkom.
    41:44 Michail BICADZE - 2:3

41:44
    Rusko dalo gól!
    Rusi vkročili do tejto treitny veľmi úspešne a idú do vedenia. Pred bránkou ostal osamotený MICHAIL BICADZE, ktorý to skúsil na trikrát, ale napokon betón amerického gólmana obstrelil. Asistencia: Klim Kostin.

41:01
    Americkí hokejisti sa dokázli ubrániť a od tejto chvíle hrajú v plnom počte.

40:27
    Američania dohrávajú oslabenie zo záveru minulej tretiny, takže Messner puk vyhodil cez všetky čiary.

40:01

40:00

39:01
    Američania sa budú opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje na 2 minúty za napadnutie zozadu Inamoto a k tomu dostáva aj osobný 10-minútový trest.
    38:47 Vanya LODNIA - 2:2

38:47
    Američania po veľmi peknej akcii vyrovnávajú. Postaral sa o to VANYA LODNIA, ktorý iba zakončil do prázdnej častibránky, kam sa Rajko nemal šancu presunúť. Asistencie: Ryan Poehling, Sasha Chmelevski.

38:29
    Vylúčenie v tíme Rusko (Ljachov – 2 min., hákovanie).

38:08
    Rusko hrá v plnom počte.

37:08
    Američania sú na seba právom nahnevaní, ale späť do zápasu sa musia dostať čo najrýchlejšie.
    36:42 Alexander LJACHOV - 1:2

36:42
    Rusko ide do vedenia vo vlastnom oslabení! Postaral sa o to ALEXANDER LJACHOV strelou od modrej čiary, ktorá prekvapila snáď všetkých prítomných. Bez asistencií.

36:20
    Chmelevski vynikajúco vystrelil od modrej čiary a jeho ranu ešte v pokľaku tečoval Poehling, ale iba do betónov Rajka.

36:08
    Vylúčenie v tíme Rusko (Demin – 2 min., sekanie).

35:18
    Američania sa dokázali ubrániť a môžu hrať v plnom počte.

34:52
    Videli sme ďalšie ruské zakončenie zo strany, ale ani to do siete neprešlo. Na ľadovej ploche sa nič nemení.

34:23
    Ruskí hráči do tretiny predsa len prešli, ale Primeau si bezproblémovo poradil so strelou smerujúcou k jeho bránke.

33:30
    Američania puk ihneď vyhodili spred svojej bránky. Rusi musia začínať spoza Rajka.

33:18
    Vylúčenie v tíme USA (Phillips – 2 min., hákovanie).

32:40
    Americkí hokejisti teraz výrazne pridali na aktivite a ostávajú vo svojej útočnej tretine. Rusi sa teraz musia brániť.

31:57
    Americkí hokejisit mohli opäť vyhrávať! Vedúci gól mal na hokejke CHmelevski strelou bez prípravy spomedzi kruhov, ale bránku súpera prestrelil.

31:24
    Ruská preislovka je minulosťou, Američania hrajú od tohto momentu v plnom počte.

30:35
    Američania ešte nechali súpera v útočnej tretine a Samorukov to skúsil strelou od modrej čiary, ale tá skončila iba na betóne gólmana v bielom drese.

29:50
    Rusom sa napokon po veľkej snahe predsa len podarilo zakončiť a bola to poriadne nebezpečná rana. Jej autorom bol Lipanov, ktorý strieľal z ľavej strany, ale trafil iba brankára.

29:24
    Vylúčenie v tíme USA (Pastujov – 2 min., podrazenie).

28:55
    Rusi to skúšajú aj naďalej. Z pravej strany pálil Bicadze, ale trafil iba betóny gólmana USA.
    28:08 Brankár USA bol opäť v pohotovosti.

28:08
    Situácia sa zopakovala a brankár Primeau musí byť stále v strehu, pretože sa pred ním bude opäť vhadzovať.

27:59
    Americkí hráči zreje pozabudli, že už nehrajú v oslabení a puk vyhodili cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

27:45
    Američania sa bez akýchkoľvek problémov ubránili a už hrajú v plnom počte.

26:17
    Rusi sa pokúšajú usadiť v pásme, ale americkí hokejisti sa veľmi dobre bránia a nedovoľujú im to.

25:45
    Vylúčenie v tíme USA (Keane – 2 min., hákovanie).

24:44
    Po nenápadnom zakončení teraz mohli Američania vyhrávať! Seitz to skúsil rnaou z ľavej strany, ktorá ani nebola veľmi nebezpečná, ale Rajko ju trošku podcenil a takmer sa mu od ramena odrazila do siete.

24:11
    Rusi nahodili puk pred bránku z ľavej strany a priamo v najnebezpečnejšom priestore sa pokúsil prekvapiť opäť kostin, no ani tentokrát neuspel.

23:45
    Rusi sa vrátili do útočnej tretiny a Kostin to skúšal strelou spomedzi kruhov, ale nebol presný.

23:14
    Vhadzovať sa opäť bude pred ruským gólmanom. Zápas sa hrá vo vysokom tempe a po zmene strán sa hra skoro neprerušuje.
    22:30 Mick MESSNER - 1:1

22:30
    Je vyrovnané! MICK MESSNER si prevzal vyrazený puk na vnútornej hranici pravého kruhu a zavesil ho pod hronú žrď. Asistencie: Ryan Poehling, Michael Pastujov.
    20:59 Klim KOSTIN - 0:1

20:59
    Skóre je otvorené! Postaral sa o to ruský hráč KLIM KOSTIN. Asistencia: Jaroslav Alexejev.

20:01

Prvá tretina žiaden presný zásah nepriniesla a k postupu do finále sú tak stále rovnako blízko oba celky.

Pomer striel po prvej tretine: 8:10.
    Druhá tretina sa začne približne o 18:13.

20:00

19:29
    Američania preniesli hru do útočnej tretiny a Rajko tam puk vyrazil iba na ochrannú sieť.

18:49
    Anderson chcel založiť novú útočnú akciu prihrávkou o mantinel, no v strede poľa našiel iba Kostina. Ten chcel bleskovo útočiť, ale bol sám proti značnej presile a o puk prišiel.

18:24
    Rusi sa dopustili ďalšieho zakázaného uvoľnenia a hra sa opäť presunie pred Rajka.

17:44
    Marušev vpálil do útočnej tretiny a prihrával na ľavú stranu Lobanovovi, ale ten spoza vracajúceho sa obrancu nedokázal ideálne zakončiť.

17:18
    Primeau signalizoval zakázané uvoľnenie Ruska a nemýlil sa. Vhadzovať sa bude po Rajkovej pravici.

16:19
    Hokejisti USA prečkali svoje oslabenie bez inkasovania a môžu hrať v plnom počte.

16:12
    Po ďalšom streleckom pokuse Rusov teraz puk skončil iba na ochrannej sieti a rozhodcovia hru vykazujú do stredného pásma.

15:19
    Ruskí hokejisti museli tretinu na chvíľu opustiť, no rýchlo ich tma vrátil Alexejev, ktorý z ľavej strany aj zakončoval, no nebol presný.

14:38
    Rusi sa ihneď usadili v útočnom pásem ale na strelu to ratiaľ nemajú.

14:19
    Vylúčenie v tíme USA (Keane – 2 min., sekanie).
    14:19 Veľká šanca Ruska.

14:19
    Skóre opäť mohlo byť otvorené! Rusi sa natlačili do zakončenia, ale boli faulovaní. Následne však pri ponechanej výhode pálil Bicadze, no odkrytú časť bránky nepochopiteľne minul.

13:36
    Rusi chceli ostať v útočnej tretine, ale prihrávka Kostina nikoho nenašla. Američania sa rýchlo pokúsia oslobodiť.

13:03
    Otvorenie skóre mal na hokejke Lipanov! Ten ostal úplne osamotený pred bránkou USA, ale puk z ľadu nedokázal dobre podvihnúť a vystrelil iba vedľa ľavej žrdie.

12:17
    Američania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a bude sa vhadzovať pred ich bránkou.

12:03
    Muranov predviedol naozaj skvelúú prácu. Puk dostal do tretiny popri pravom mantineli a prenechal ho spoluhráčovi, ale ten už nevystrelil, pretože bol zablokovaný.
    11:07 Nebezpečenstvo pred bránkou USA.

11:07
    Rusi sa takmer ujali vedenia! Priamo spred bránky teraz zakončoval Kostin, ale puk sa stratil niekde v húštine tiel v bránkovisku. Američania si poriadne vydýchli.

10:55
    Američania chceli rozohrať novú útočnú akciu, no ich dlhý pas sa skončil iba zakázaným uvoľnením.

09:51
    Američan Chmelevski sa chcel predrať do útočnej tretiny, no bol prudko, ale čisto odstavený telom a padol na ľad.

09:00
    Rusko muselo pásmo na moment opustiť, ale takmer okamžite sa doň vrátilo. Puk tam zatiahol Demin, ktorý to aj skúsil strelou od mantinelu, no trafil iba betón amerického gólmana.

08:19
    Rusi sa vrátili do útoku a skúsili to strelecky. Puk mal na hokejke na modrej čiare Bicadze, ale gólman Primeau ho videl a zneškodnil.

07:46
    Rusko svoju prvú početnú nevýhodu v tomto zápase zvládlo veľmi dobre a od tejto chvíle môže hrať v plnom počte.

06:51
    Hráči USA to skúsili bleskovým prechodom do útoku, ale ich pokus zastavilo vyhodenie puku na striedačku. Vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

06:41
    Po neúspešnej a zrazenej strela Andersona sa situácia upokojije a Američania musia puk opäť zbierať za vlastnou bránkou.

05:53
    Rusi v úvode svojho oslabenia vyhodili puk cez všetky čiary, Američania musia začínať odznova.

05:45
    Rusko sa bude brániť! Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za krosček Alexejev.
    03:52 Brankár Ruska mal teraz šťastie.

03:52
    Američania mohli vyhrávať! Messner skvelo zrýchlil po ľavej strane a dostal asa až do zakončenia, ale ním opečiatkoval iba konštrukciu za Rajkom, odkiaľ sa puk následne odrazil na ochrannú sieť.

02:20
    Ruskí hráči ešte v pásme ostali a skúsili to ďalším zakončením, ale to bolo tentokrát zrazené iba na ochrannú sieť.

01:53
    Rusi prenikli do útočnej tretiny a skvelú prácu tam spravil Čechovič, ktorý sa v pravom kruhu predral k puku a skúsil to strelecky, no trafil iba ľavý betón brankára USA.

00:52
    Hra sa až teraz prerušila prvýkrát v zápase, o čo sa postaral ruský gólman Rajko.

00:18
    Rusi chceli v úvode rozohrať útočnú akciu, ale Čechovič prihrávku v strede poľa nezachytil.

00:01

USA: Primeau (Petruzzelli) – Inamoto, Miller, Anderson, Walsh, Phillips, Keane, Brickey, Mirageas – Lodnia, Chmelevski, Pratt – Messner, Poehling, Pastujov – Kastelic, Dovorany, McManus – Seitz, Miller, Dougherty

Rusko: Rajko (Melnikov) – Samorukov, Ljachov, Galeňuk, Rubinčik, Alexejev, Kalabuškin, Anochovskij, Baranov – Svečnikov, Lipanov, Čechovič – Kostin, Bicadze, Alexejev – Toropčenko, Demin, Muranov – Šaškov, Marušev, Lobanov.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní prestážneho mládežníckeho turnaja Ivan Hlinka Memorial Cup. Aktuálny ročník sa preklopil už do vyraďovacích bojov a v Bratislave dnes uvidíme prvý z dvojice semifinálových duelov, v ktorom proti sebe nastúpia hráči USA a Ruska.

Američania odohrali základnú skupinu v Břeclavi a s dvojbodovým náskokom ju vyhrali. Celkovo získali počas doterajšieho priebehu turnaja 8 bodov – za triumf 4:3 po predĺžení nad Fínskom a za riadne výhry 4:3 proti Švajčiarom a 4:2 proti Čechom.

Ruskí hokejisti sa nikam sťahovať nemuseli a ostali v Bratislave, kde v základnej skupine obsadili druhé miesto, pričom pri rovnosti bodov s líderským Švédskom o tom rozhodlo iba celkové skóre. Rusi postupne prehrali so Švédskom 1:3, zvíťazili nad Kanadou 2:1 a na záver základnej skupiny porazili Slovensko 5:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 23. Messner (Poehling, Pastujov), 39. Lodnia (Poehling, Chmelevski), 52. Chmelevski (Phillips), 66. Pastujov – 21. Kostin (Alexejev), 37. Ljachov, 42. Bicadze (Kostin)