Slovensko – Švajčiarsko 6:3 (kon.) | Kanada – Fínsko 4:3 (kon.) | USA – Rusko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 1:2 (po pr.)
Slovensko
6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Švajčiarsko
Piatok 12.08.2016, 14:00 • Aréna Ondreja Nepelu • Hlinka Gretzky Cup • O 7. - 8. miesto

Slovensko má za sebou na tomto turnaji naozaj historický zápas! Naši hokejisti tento rok neskončia poslední, prelomili dlhočiznú šnúru prehier a užijú si záverečné siedme miesto. Gratulujeme! (16:01:15)

59:15
    Slovenský tréner Norbert Javorčík si vyžiadal oddychový čas.

59:15
    Slovensko vyhodilo puk od vlastnej bránky iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Sklenárom.

58:36
    Naši súperi sa držia za Sklenárom, ale ten zasahovať nemusí. Tréner Javorčík už na striedačke určite odrátava záverečné sekundy.

58:00
    Začala sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Švajčiari sa už o zázrak ani nepokúšajú a gólman ostáva medzi tromi žrďami.
    57:39 Adam RUŽIČKA - 6:3

57:39
    Slovensko dalo gól!
    Je rozhodnuté! ADAM RUŽIČKA sa presadil strelou do prázdnej bránky a Slovensko dnes už s obrovskou pravdepodobnosťou neprehrá! Asistencia: Adam Žiak.

57:31
    Švajčiari chceli preniknúť do útočného pásma, ale na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

57:00
    Začala sa posledná trojminútovka tejto tretiny a pevne veríme, že aj celého zápasu.

56:44
    Ružička s ďalším spoluhráčom teraz šprintovali za vyhodeným pukom, ale nepodarilo sa im ho dostihnťú a zakončenie do odkrytej časti bránky sme nevideli.

56:15
    Slováci odolávajú a zápas si naozaj užívajú. Švajčiarski hokejisti musia byť zo situácie zúfalí.

55:58
    Švajčiari napokon teraz prenikli až pred našu bránku a Sklenár hru radšej prerušil. Iba pripomeňme, že naši súperi hrajú stále bez brankára a so šiestimi korčuliarmi.

55:33
    Švajčiari sa stále nevedia vrtáťi do útočného pásma. Naši chlapci vysoko forčekujú ich rozohrávku.

55:14
    Naši chlapci súperov nepustili späť do tretiny. Slovensko sa bráni naozaj veľmi dobre.

54:46
    Slovenskí hokejisit odolávjaú pokusom súpera a hra sa vôbec neprerušuje. Slováci teraz puk vyhodili do stredného pásma.

54:04
    Švajčiari nechávajú brankára na striedačke skoro šesť minút pred koncom!

54:04
    Švajčiarsko si vyžiadalo oddychový čas.

54:04
    Hrehorčák zachytil nepresnú rozohrávku svojho súpera, ale puk si nedokázal podržať a do útoku šli Švajčiari. Tí to skúsili aj v zakončení, no Sklenár bol pozorný.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 4. Ružička (Liška), 21. Hrehorčák (Roman, Kövér), 26. Krivošík (Ružička, Ivan), 29. Liška (Roman), 41. Kövér (Ružička), 58. Ružička (Žiak) – 5. Nyffeler (Reymondin, Kobler), 10. Gross (Döpfner), 22. Sugrust (Müller)

Slovensko: Sklenár (Ovečka) – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Eliáš – Liška (A), Ružička (C), Krivošík – Hrehorčák, Roman, Kövér (A) – Kelemen, Havrila, Fafrák – Verbický, Kukľa, Stacho
    Švajčiarsko: Da Silva (Messerli) – Schüpbach, Greisser (C), Matewa, Gross, Wüthrich, Zeiter, Le Coultre – Zbinden, Kurashev, Lehmann – Müller, Sigrist (A), Tanner – Kobler, Nyffeler, Reymondin – Döpfner, Leuenberger, Eggenberger (A)

Rozhodca: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej