Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (0:1 po s.n.) | Košice – Zvolen 6:3 (kon.) | Litvínov – Znojmo 1:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Litoměřice – Most 5:2 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:4 (2:3 po s.n.)
SHK Hodonín – Piešťany 0:0 (zruš.) | Žilina – Nové Zámky 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Lausanne – Sparta Praha 2:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
cz Utorok 09.08.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu, kde se střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno. Zápas začíná v 18:00 v KV Aréně.

Karlovarští hokejisté v rámci přípravných zápasů nastoupí na domácím ledě poprvé.O to bude tato premiéra důležitější. Energie již odehrála dvě utkání. První se konalo na ledě úterního hosta Kladna, kde se nový celek trenéra Tlačila představil úplně poprvé.

Utkání se od začátku lépe vyvíjelo pro karlovarské hokejisty, kteří se dokázali dostat do vedení a i přes malá úskalí udržet a vyhrát v poměru 2:5. Ve druhém utkání Energie se hokejisté vypravili na led Slavie, kde se energetikům utkání příliš nepovedlo a po prohře 5:2 se do Karlových Varů mančaft vracel bez výhry.

Pro Rytíře se začátek sezóny nezačal vyvíjet zcela dobře. Kladenský tým i přes několik posil zatím nedokázal úspěšně vyhrát ani jeden ze dvou odehraných zápasů. Nejdříve se představil na ledě domácím, kam zavítal celek karlovarských energetiků, kteří dorazili z velmi obměněným týmem a novým trenérem. Kladno tak svoje první utkání na domácím ledě nevyhrálo.

Změna mohla nastat ihned v pátek, když Rytíři zavítali na led Budvar Arény v Českých Budějovicích. Proti Motoru znovu týmy chybělo několik přesných střel, a tak si výběr Pavla Patery domů výhru neodvezl.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Sičák "A", Lisov, Harant, Dujsík, Dvořák, M. Rohan, Weinhold, J. Tomeček – Rachůnek, Matúš, Kindl, T. Rohan, Skuhravý "C", V. Tomeček, Vachovec "A", Stloukal, Gorčík, Harkabus, Zadražil, Kohout

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – Drtina "A", Repe, Růžička, Kehar, Ptáček "C", Matula – Pekr, Macháč, Tůma, Strnad, Přikryl, Jánský, Kružík, Havlůj, Zikmund, Malý, Bláha

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Belko, Schopf.

00:01

00:03
    Prvního puku se ujali hosté.

00:16
    Vzápětí se Karlovarští hokejisté zorientovali ve svém pásmu a jsou na puku.

00:38
    Energetici však chybovali a píská se zakázané uvolnění.

01:17
    Karlovy Vary mají velké problémy se dostat z obranného pásma.

01:32
    Po překonání útočné modré čáry se domácímu celku podařilo vystřelit. Cikánek však má kotouč pevně v lapačce.

02:03
    Domácí opět chybují v rozehrávce, a z toho těží celek Kladna, který se usadil v útočném pásmu.

02:45
    První větší příležitost na straně domácích měl Lisov, který poslal puk na bránu, kde tečoval Kohout, kterému chybělo jen velmi málo ke vstřelení prvního gólu zápasu.

03:26
    Kladno se s velkými potížemi dostává z obranného pásma.

03:52
    Až po několika desítkách vteřin se celek Pavla Patery dostat přes střední pásmo.

04:27
    Velká škoda v útočném pásmu Rytířů! Kladenští mohli vstřelit první gól zápasu, ale špatně si přihráli na modré čáře a na puku jsou domácí.

05:25
    Hra je zatím vcelku svižná a má dobré tempo. Více příležitostí na ledě má však celek Energie.

06:04
    Rytíři se po dlouhé době dostali do útočného pásma. Puk však byl příliš vrklavý a hosté ho nedokázali zpracovat.

07:17
    Výbronou akci předvedlo trio Skuhravý, T. Rohan a V. Tomeček sehráli skvělou akci, které chybělo pouhé správné zakončení do brány. Obrana Kladna byla bezmocná.

07:57
    David Tůma se opřel z mezikruží do puku, ale nastřelil pouze rameno Tomáše Závorky.

08:44
    V dnešním utkání uvidíme první přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Jakub Strnad (KLA) za hákování.

09:18
    Karlovarští hokejisté se stále drží v útočném pásmu, ale na bránu zatím nevystřelili.

09:57
    Energetici se po dlouhé době odvážili vystřelit, ale kladenská obrana pohotově puk vystřelila přes všechny čáry.

10:46
    Rytíři Kladno hrají v plném počtu. Energie nedokázala po dobu přesilové hry výrazně ohrozit bránu Cikánka.

11:23
    Hra se přesunula za záda Závorky, ale je přerušena pro příliš dlouhé držení puku u mantinelu.

12:15
    Znovu se vhazuje před Cikánkem, který dnes má více práce než Závorka.

12:47
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno skvěle využilo chybu Energie, když nechala prostor na modré čáře a po jednoduché přihrávce od Daniela Kružíka na hůl PETRA HAVLŮJE, který přesně střelou zápěstím zakončil z pravé strany do levého rohu. Asistence: Daniel Kružík

14:30
    Energetici po inkasovaném gólu jsou mírně opařeni a na puku se stále drží hosté.

14:55
    Rytíři jsou velmi aktivní na ledové ploše. Neustále napadají rozehrávku energetiků, kteří jsou naprosto bezradní.

15:15
    Po posunuté bráně Tomáše Závorky se hra přesouvá do středního pásma.

15:27
    Kladno hraje až příliš aktivně. Uvidíme vyloučení.

15:47
    Na dvě minuty je vyloučen David Tůma (KLA) za držení protihráče.

16:20
    Karlovarští už v druhé přesilové hře nepředvádí účinnou hru v útočném pásmu.

16:55
    Po dlouhé době se Karlovým Varům povedla situace u brány, kde skvěle clonil Gorčík, který samotná puk tečoval, ale jen do lapačky Cikánka.

17:27
    Ke konci přesilové hry se síly na ledě srovnávají a Kladenští jsou na puku.

17:59
    Po návratu Tůmy na led se puku zmocnili domácí a ihned vyráží před bránu Cikánka.

18:31
    Energetici si skvěle nahrávají na modrou čáru, ale vždy chybí přesnost střely na klec Cikánka, který je zatím velmi pozorný.

19:41
    Ke konci třetiny se příliš energie na led nevydává ani od jednoho týmu.

19:42
    Vhazování před Závorkou.

19:52
    Uvidíme minimálně ještě jedno vhazování před Závorkou!

20:00

První třetina nepřinesla příliš mnoho akcí ani na jedné ze stran ledu.

Karlovarští hokejisté předvedli dobrý výkon. Měli několik skvělých šancí před bránou Cikánka, ale vždy chyběla koncovka ke vstřelení gólu. Energetici si zatím drží dobré tempo, ale při své chybě se Rytíři z Kladna vytrestali gólem, když po přihrávce Kružíka se puku zmocnil Havlůj, který skvělou střelou zápěstím do levého horního rohu poslat Rytíře do vedení. Druhá perioda započne přibližně v 18:44.

20:01

20:06
    Prvního puku se ujali domácí.

20:21
    Karlovarští se drží útočné třetině.

20:59
    Další chyba domácích! V obraném pásmu Energie si po přihrávce Machače vybruslil DAVID TŮMA, který z metru zakončil střelou zápěstím pod víko. Asistence: Patrik Machač

21:47
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Dujsík – 2 min., držení protihráče).

23:36
    Po dobu přesilové hry hostů se v obranném pásmu Energie nic významného nestalo. Karlovarští hokejisté velmi účinně vyhazovali puk přes všechny čáry.

24:07
    Karlovarští energetici se usadili v útočném pásmu.

24:25
    Po faulu při samostatném úniku uvidíme samostatný nájezd Přikryla.

24:25
    Roman Přikryl se v samostatném nájezdu pokusil o střelu, ale puk mu sjel z hokejky a netrefil ani bránu.

24:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu malý zvrat v utkání! Karlovarští energetici dokázali snížit, když po přihrávce Matuše se zmocnil puku VLADIMÍR SIČÁK, který si vybruslil po levé straně a v kruhu vystřelil přesně do levého horního růžku. Asistence: Radim Matuš

26:10
    Zápas se velmi vyrovnal a ona týmy se dostávají do útoku.

26:49
    Energie se snaží dostat do dobré příležitosti ke střele, ale útočník trefil pouze vyrážečku Cikánka.

27:59
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána hráčská lavice Rytířů Kladno. Dvě minuty odpyká Matěj Pekr.

28:29
    Domácí se snaží vystřelit na bránu, ale hráči zatím trefují pouze clonící obranu.

29:03
    Uvidíme dvojitou přesilovou hru! Karlovarští mají velkou příležitost ke srovnání stavu! Na dvě minuty je vyloučen Roman Přikryl.

29:03
    Energie si bere oddechový čas.

29:09
    Karlovarští se po celou dobu přesilové hry 5 na 3 drží v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili přesně na bránu.

29:38
    Energie znovu vyhrála vhazování, ale střela mířila opět jen do chráničů bránícího hráče.

30:38
    Karlovarští po celou dobu přesilové hry neměli větší šanci na gól.

31:04
    Rytíři hrají v plném počtu.

31:15
    Po návratu Přikryla na led se na puku stále drží domácí.

31:39
    Oba týmy střídají.

31:49
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Harkabus za nedovolené bránění.

32:13
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale také zatím nevystřelili.

32:38
    Karlovy Vary dokázaly úspěšně vyhodit a Kladno musí až zpoza své brány znovu rozehrát.

33:07
    Karlovarská obrana zatím nechybovala a Tomáš Závorka zatím chytá všechny zákroky.

33:39
    Rytíři pokračují ve své přesilové hře,ale Harkabus se brzy vrací na led.

34:19
    Po návratu Karlovarského Harkabuse se na puku znovu drží domácí.

34:46
    Karlovarští srovnávají stav utkání! Po chybě v rozehrávce Cikánka se na modré čáře dokázal puku zmocnit VÁCLAV SKUHRAVÝ, který využil vyjetí Cikánka z brány a ve své rychlosti překonal hranici brankáře a zakončil do prázdné brány z levé strany. Bez asistence

35:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (František Ptáček – 2 min., hákování).

35:26
    Karlovarští málem byli ve vedení, když dali gól, který však nebyl uznán z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:30
    Energetici jsou plní energie a velmi aktivně působí na ledě. Neustále se drží na puku.

36:56
    Cikánek si připisuje další zákrok! Energie předvádí střelu za střelou.

37:32
    Kladenští jsou velmi zatažení v obranném pásmu. Rytířům se stále nedaří dostat do útoku.

38:38
    V posledních dvou minutách druhé třetiny se na ledě více ukazují domácí, kteří jsou mnohem aktivnější.

39:13
    Před sirénou se spíše třetina dohrává. Zatím ani jeden z týmů nepředvádí větší odhodlání.

39:44
    Poslední rozehrávka domácích.

40:00

Ve druhé třetině bylo k viděné mnohem více gólů. Nejdříve se však dostali do dvougólového vedení Rytíři, kteří byli ze začátku aktivnější. Zápas se však začal otáčet ve 25. minutě, kde snížil Sičák, a následně srovnal Václav Skuhravý. Utkání tedy nabralo nových obrátek a ve třetí třetině se začne na novo. Třetí perioda začne přibližně v 19:34.

40:01

40:50
    Na začátku třetí třetiny se vystřídali brankáři Kladna. Odchází Cikánek, nastoupil Hanuljak.

41:26
    Energetici se dostali do útočného pásma, ale jsou vykázáni do pásma středního.

41:33
    Kladno se dostalo k puku a vyrazilo do útočné třetiny.

42:04
    Kladno ve třetí třetině má velké problémy s rozehrávkou a na puku se stále drží energetici.

42:30
    Po střele od modré je hra zastavena po zásahu Hanuljaka.

43:15
    Po špatné dohodě je pískáno Kladnu zakázané uvolnění.

43:26
    Karlovy Vary velmi ztvrdily hru a dohrávají každý souboj.

43:48
    Na druhé straně byl velmi tvrdě sražen Jan Tomeček, který se sroloval u mantinelu.

44:14
    Uvidíme další přesilovou hru Energie.

44:35
    Po velkém tlaku domácích byli hosté přinuceni faulovat, a tak je na dvě minuty poslán František Matula (KLA) za hákování.

45:09
    Je pískán ofsajd karlovarských energetiků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:23
    Po přihrávce rukou je hra znovu vykázána do středního pásma.

45:37
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale stále nenašli ten správný recept na vstřelení třetího gólu.

46:00
    Další chyba Energie! Po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra znovu vykázána.

46:14
    Kladno se po dlouhé době dostalo do útoku, ale žádnou účinnou střelu poslat v oslabení nedokázalo.

46:41
    Karlovarští po konci přesilové hry zůstali v útočném pásmu a dokázali při signalizovaném faulu vstřelit třetí gól, když si přímo před bránu, kde clonil Václav Skuhravý vyjel faulovaný VOJTĚCH TOMEČEK, který zakončil po ledě za záda Hanuljaka. Asistence: Václav Skuhravý, Tomáš Dujsík

48:15
    Karlovarští po vstřeleném gólu příliš nepokračují ve vysokém tempu a spíše se zdržují v obranném pásmu.

48:57
    Kladno se po dlouhé době dostalo do útoku a drží se za bránou.

49:08
    Karlovarským se podařilo ujet obraně Kladna, když musel faulovat Matěj Pekr (KLA) hákováním, aby zabránil samostatnému úniku na bránu.

49:58
    Hra se přesunula, před bránu Tomáše Závorky, který musel zasáhnout po nahození z pásma Kladna.

50:13
    V přesilové hře domácích nijak z týmu Energie nevyniká a hra se přelévá ze strany na stranu.

51:11

51:24
    Po návratu Pekra se na puku drží hosté, kteří mají velký problém s rozehrávkou.

52:07
    Hra se po neklidných minutách na ledu velmi zklidnila a na puku jsou znovu energetici.

53:00
    Karlovarští si velice zahrávali ve vlastním pásmu, kde velmi riskantně rozehráli přes dva hráče Kladna. Ti však puk získali záhy za středním pásmem.

53:44
    Na dvě minuty je vyloučen také člen domácího týmu Tomáš Dujsík (KVA) za nedovolené bránění.

54:25
    Energie se snaží zabránit rozehrávce hostů, tam ale skvělou práci předvádí Matěj Pekr, který se skvěle prosmýkl mezi obránci a dokázal se tak s Rytíři usadit v útočném pásmu.

55:09
    Rytíři jsou nyní mnohem aktivnější na ledě a mají moh příležitostí k gólu.

55:33
    Skvělý zákrok si připisuje Tomáš Závorka, který musel zastavit střelu z mezikruží, kde byli útočníci Kladna velmi nebezpeční.

56:06
    Ke konci samotného zápasu zbývají čtyři minuty a zatím si karlovarský tým drží své tempo a nepouští svého soupeře na bránu.

56:50
    Kladno se pokusilo udržet v útočném pásmu, ale domácí byli více aktivní a puk okamžitě vyvezli.

58:15
    Kladno v závěru třetí třetiny dokázalo snížit! Zásluhou Matěje Pekra a PATRIKA MACHAČE, který se nejlépe zorientoval v chulmu hráčů před bránou a srovnal stav utkání. Asistence: Matěj Pekr.

59:28
    Domácí tým se snaží znovu vstřelit gól, ale v samotném závěru se to zdá jako marná snaha.

60:00

Ve třetí třetině bylo k vidění po jednom gólu do každé brány, kde se trefil Vojtěch Tomeček na straně domácích a Patrik Machač na straně hostů. Zápas skončil po základní hrací době 3:3 a dočkáme se prodloužení, které se nejspíše bude hrát 3 na 3.

Ano je tomu tak. Na led nastoupili tři hráči z každého týmu.

60:01

60:07
    Ze začátku jsou na puku domácí.

60:25
    Karlovarští jsou ihned v útočném pásmu.

60:37
    Karlovarští chybují a do útoku se dostávají Rytíři, kteří jsou na puku velmi rychlí.

61:34
    Václav Skuhravý se snažil na třikrát propasovat puk za záda brankáře Hanuljaka, ale obrana je neprostupná.

62:19
    Skvělá sólo akce od Vojty Tomečka, který si prohodil puk mezi bruslemi, ale nedokázal zakončit přesně do brány.

63:00
    Na puku se stále drží domácí, ale zatím bez střely na bránu.

63:24
    Hra ve stylu 3 na 3 je velmi atraktivní.

63:33
    Na dvě minuty je potrestán David Tůma (KLA) za krosček.

63:50
    Při hře 4 na 3 se energetikům daří střílet, ale ne přesně na bránu.

64:18
    Poslední minuta prodloužení běží a energetici zatím nevyužili svojí přesilovou hru.

64:32
    Při přesilové hře se stále Kladno nedokázalo zbavit puku přes všechny čáry.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Při prodloužení se nic významného nestalo a začnou se tedy nájezdy.