2
6 6
Nedeľa 17.07.2016, 15:13ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • Finále

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Skvelým úderom na záver Martin využil hneď prvý mečbol a tak vyhráva druhý set pomerom 6:4 čo znamená, že sa stáva víťazom tohto finálového stretnutia! Druhý set už bol o čosi vyrovnanejší, ale predsa len mal v dôležitých momentoch na vrch Martin a svojej šance sa napokon chytil úspešne!

15-40
    Kližan získava tri mečboly!

4:5
    Čistou hrou napokon Cuevas získava tento gem a znižuje na 4:5! Martin Kližan však ide podávať na víťazstvo v druhom sete a tak aj v tomto finálovom zápase!

3:5
    Hneď prvú možnosť náš tenista využíva a tak po potvrdení brejku vedie 5:3! To teda znamená, že Pablo Cuevas ide podávať na udržanie sa v druhom sete ale aj celom tomto zápase!

3:4
    Náš tenista nezaváhal a po úspešnom údere využíva brejkbol a berie si tak svoje podanie späť! Dostáva sa však do vedenia 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

0-40
    Martin si ráznym úderom teraz vybojoval tri brejkboly!

3:3
    No a ten napokon Pablo Cuevas po úspešnom bekhende po čiare využíva a tak si berie späť svoje podanie, čo znamená že stav v druhom sete je vyrovnaný 3:3!

40-30
    Cuevas sa prezentoval úspešným bekhendom, takže je tu brejkbol!

2:3
    Kližan po úspešnom nábehu napokon brejkbol využíva a tak berie svojmu súperovi podanie a ide do vedenia 3:2! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

30-40
    Napokon tu je brejkbol pre nášho tenistu!

2:2
    Hneď prvú možnosť napokon náš tenista po nábehu na sieť využíva a tak vyrovnáva na 2:2! Zatiaľ si obaja tenisti držia svoje podania, uvidíme, ako sa to celé bude vyvíjať ďalej.

2:1
    A aj sa tak stáva, Pablo Cuevas sa čistou hrou dostáva do vedenia 2:1! Na servis teraz pôjde Martin Kližan.

1:1
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Martin Kližan na 1:1! Obaja tenisti si tak svoje úvodné servisy podržali.

1:0
    Cuevas ponúknutú možnosť po úspešnom bekhende využíva a tak ide na úvod druhého setu do vedenia 1:0! Uvidíme, ako pôjde prvý servis v druhom sete nášmu tenistovi.

1:6
    Martin napokon setbol využíva a prvý set vyhráva hladko 6:1! Tak nikto zrejme nečakal, že Martin bude takto jasne v druhom sete dominovať, vždy sa chytil svojej šance keď nastala a tak právom získava prvý set! Uvidíme, čo nám napokon prinesie druhý set, či to bude podobný obraz hry, alebo sa Pablo Cuevas nadýchne ku lepšiemu výkonu.

0-40
    Napokon sú tu tri setboly!

1:5
    Následne krásnym bekhendom berie svojmu súperovi druhé podanie v tomto zápase, takže so dostáva do vedenia 5:1! Ide podávať na potvrdenie brejku ale aj na víťazstvo v prvom sete!

30-40
    Úspešný forhend nášho tenistu a získava tak brejkbol!

1:4
    Kližan ziskom tohto gemu potvrdil získaný brejk a dostáva sa tak do vedenia 4:1! Martin tak vstúpil do zápasu výborne, uvidíme, ako sa nám prvý set bude ďalej vyvíjať.

1:3
    Martin nezaváhal a situáciu využíva na to, aby zobral prvý servis Cuevasovi na tomto turnaji! Kližan je vo vedení 3:1 a ide podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Opäť tá istá chyba od Martinovho súpera, náš tenista tak získava dva brejkboly!

1:2
    Cuevas poslal loptičku len do siete, takže Martin Kližan gembol využíva a dostáva sa do vedenia 1:0! Zatiaľ si tak Kližan podržal obe podania, uvidíme, ako sa bude dariť teraz Cuevasovi.

A-40
    Pablo Cuevas úspešným forhendom získava výhodu a tak aj brejkbol!

40-40
    Kližanov úder však skončil len na sieti! Takže sme opäť na zhode 40:40!

40-40
    Kližan musel však ísť cez druhé podanie a nezvládol to! V hre tak pokračujeme, pretože tu je zhoda 40:40!

1:1
    Ponúknutú možnosť Cuevas využíva a vyrovnáva na 1:1! V úvode zápasu si tak obaja tenisti udržali svoje podanie.

0:1
    Teraz to však už nášmu tenistovi vyšlo a ide tak do vedenia 1:0! Uvidíme, ako sa bude pri prvom servise v zápase dariť Cuevasovi.