Michalovce – Žilina 3:0 (kon.) | Trenčín – Skalica 2:1 (kon.) | Trnava – Zlaté Moravce 3:2 (kon.)
Slovan Bratislava – Podbrezová 2:2 (kon.) | Senica – Myjava 1:1 (kon.) | Ružomberok – Dunajská Streda 3:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
3:2 (1:2)
FC ViOn Zlaté Moravce
Piatok 20.05.2016, 20:30 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga • 33. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Spartak Trnava privíta v 33. kole Fortuna ligy v piatok 21. mája o 20.30 mužstvo zo Zlatých Moraviec.

Trnavčanom patrí pred zápasom v ligovom pelotóne štvrtá priečka so ziskom 51 bodov a aktívnym skóre 46:39.

Na tomto postavení v tabuľke nič nezmení ani tento duel proti Vionu. V ostatnom zápase prehral Spartak Trnava na pôde Podbrezovej 0:3. Prehrala však aj Žilina a tak si Spartak zabezpečil štart v budúcosezónnej edícii Európskej ligy.

Doma majú Trnavčania bilanciu jedenásť výhier, tri remízy a dve prehry. Najlepším strelcom v drese Spartaka je David Depetris, autor štvrnástich ligových gólov.

Trénerovi Karhanovi bude v piatok chýbať pre zranenie s istotou Cleber, otázny je štart stopéra Nikoliča, ktorý v novej sezóne nebude v Spartaku pokračovať.

Vionu patrí v lige deviate miesto so ziskom 31 bodov. Súper Trnavy má pasívne skóre 36:54. Vonku zaznamenalo toto mužstvo v šestnástich zápasoch jednu výhru, päť remíz a desať prehier.

Najlepším strelcom hostí je Leandre Tawamba, autor jednástich ligových gólov. Tento hráč pôsobil v Zlatých Moravciach iba počas jesennej časti.

V ostatnom kole vyhrali Zlaté Moravce doma so Senicou 2:0.

Vzájomnú bilanciu v tejto sezóne majú lepšiu bilanciu Trnavčania, prvý zápas vyhrali andeli doma 2:1 a vonku sa zrodila remíza 2:2.

Náš tip na tento zápas: 3:0 pre Spartak.

Trnava je jasný favorit aj podľa stávkových kancelárií na jej výhru je kurz v priemere 1,25, na remízu je vypísaný kurz okolo 6,00 a výhre hostí môžu tipujúci veriť za kurz okolo 9,50.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Marek Mastiš, na čiarach mu budú pomáhať Roman Slyško a Tomáš Somoláni.

FC Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Horník, Godál, Čonka – Greššák, Bello – Schranz, Mikovič, Halilovič – Depetris.
    Náhradníci: Kamenár – Nikolič, Tóth, Oravec, Majtán, També, Košťál.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Karlík, Tipurić, De Souza, Pintér – Bariš, Krznarić, Slančík, Školnik – Orávik, Kuzma.
    Náhradníci: Novota – Cebara, Rejdovian, Gešnábel, Kupec..

-4
    Obe mužstvá prichádzajú na hraciu plochu.

1

1
    Trnava hrá v bielom, hostia v tmavých dresoch.

2
    Dnes sa trnavskí fanúšikovia lúčia so šéfom svojho kotla, ktorý na svojej pozícii pôsobil viac ako desať rokov.

3
    V dnešnom zápase prakticky o nič nejde, jedine ak by sa darilo Depetrisovi a predstihol by Kessela z Trenčína na prvej priečke v poradí strelcov.

3
    Zlaté Moravce dali gól!
    Šokujúci úvod, hostia sa dostali do šance a MAREK KUZMA poslal svoj tím do vedenia.

4
    Teraz šanca pre Trnavu, ale lopta po priamom kope končí mimo nebezpečie Kováčovej brány.

5
    Priamy kop pre Spartak číslo dva, ale Kováč chytá loptu bezpečne do rúk.

6
    Hostia sú bližšie k svojej druhej výhre na súperových ihriskách, ale do konca zápasu ostáva ešte viac ako 80 minút.

7
    Centrovaná lopta do šestnástky, ale gólman Kováč zobral loptu do svojich rukavíc.

8
    Trnavskí fanúšikovia nedbajúc na skóre vytrvalo ženú svoj tím vpred.

9
    Bello sa snažil posunúť loptu na nabiehajúceho Depetrisa, ale kanonier Trnavy sa k zakončeniu nedostal. Skóre sa tak nemení a vedú hostia.

10
    Zlaté Moravce sú zatiahnuté na svojej polovici, ale teraz pohrozili Kuzmom. Ten si prebral prihrávku zo stredu poľa a snažil sa obstreliť Jakubecha. Lopta po zemi tesne minula bránu a ani Orávik ju nedorazil do siete.

11
    Šancu na vyrovnanie mala aj Trnava, ale strela Kadleca z pravej strany končí v rukách Kováča.

13
    Spartak so všetkými hráčmi na polovici hostí, ale tí sa bránia dobre, kombinácia domácim celkom viazne.

14
    Karlík sa snažil nájsť nabiehajúceho Bariša, ale jeho prihrávka bola príliš prudká. Loptu má Jakubech.

15
    Trnavčania zatlačili na rozohrávku obrany hostí a Kováč musel odkopávať mimo ihriska. Viac z akcie domáci nevyťažili.

16
    Akcia hostí po ľavej strane a lopta sa dostala až na pravú časť ihriska k Krznaričovi. Ten ani na dvakrát nedokázal Jakubecha prekonať.

17
    Spartak sa snaží s výsledkom niečo vymyslieť, ale obrana zatiaľ odoláva.

19
    Neujala sa ani kombinácia po ľavej strane od Čonku Horník sa síce dostal k hlavičke, ale nezakončil.

21
    Kuzma už mohol zaznamenať hetrik, ale jeho lob ponad Jakubecha skončil mimo brány mladého brankára.

22
    Diváci pískajú, deň otvorených dverí v domácej obrane sa im veru nepáči. Teraz sa po rohu dostal k hlavičkovému zakončeniu De Souza.

24
    Kováč pri rozohrávke nebol najistejší, ale Trnavčania ju nedokázali potrestať.

25
    Dobré držanie lopty a séria asi šiestich prihrávok dostali Ivana Schranza do šestnástky, ale obrana mu nedovolila viac ako center. Kováč chytá.

26
    Strelou zo strednej vzdialenosti preveril Kováča aj Halilovič, ale lopta je v bezpečí Kováčových rukavíc.

27
    Tréner Karhan bude mať svojim zverencom čo v polčase asi povedať, ich výkon zatiaľ nezodpovedá tomu čo diváci očakávajú.

28
    Krátko pred uplynutím polhodiny hry sa Trnava usadila na polovicu Vionu, ale žiadne nebezpečie z toho nebolo. Hostia hrajú uvoľnene a je to cítiť.

30
    Slančík si z Bella a Haliloviča spravil slalomové kužele a vybojoval rohový kop.

31
    Miestami sa v Trnave ozýva piskot, diváci síce povzbudzujú, ale pasívna a nepresná hra sa im nepáči.

36
    Zdá sa, že hráči Spartaka sú už na dovolenkách! Teraz domáci prepadli v obrane a hostia mali veľa času na skórovanie. Vyšlo to až PETROVI ORÁVIKOVI, ktorý prekonal Jakubecha.

37
    Polčas sa blíži k svojmu záveru, hoci domáci hráči a asi aj diváci už by boli radšej na konci druhého polčasu.

38
    Držanie lopty aj tlak môže byť v prospech Trnavy, ale hostia hrajú jednoducho, rýchlo a dôrazne.

40
    Spartak väčšinu svojich akcií vedie po ľavej strane cez Mikoviča, Čonku a Haliloviča. Pravá strana cez Kadleca príliš hry nerobí.

41
    Bello posielal prihrávku na nabiehajúceho Schranza. Ten sa v šestnástke zvalil, ale rozhodca Mastič ukazuje hrajte ďalej.

42
    Nedarí sa ani Depetrisovi, aj keď úprimne, dnes nedostal jednu dobrú loptu.

45
    Trnava dala gól!
    Domáci predsalen znížili! IVAN SCHRANZ dostal prihrávku od Kadleca, vnikol do šestnástky a prekonal Kováča.

45+1

Prvý polčas sa skončil 1:2. Hostia boli priamočiarejší a viedli 2:0. Strelecky sa darilo Kuzmovi a Orávikovi. Za Trnavu znižoval v samom závere polčasu na 1:2.

46

46
    Horník dnes dohral, prichádza Tambe.

47
    Robustný útočník sa v príprave andelov javil ako dobrá posila, ale na jar toho príliš neodohral. Gólovo sa zatiaľ tiež nepresadil.

48
    Orávik sa snažil prejsť cez Kadleca, ale dostal sa iba k nepresnej strele z hranice šestnástky.

50
    Tambe sa dostal cez dvoch súperov, ale hľadal ešte kolegov v šestnástke a akcia sa končí bez strely.

50
    Martin Mikovič dostal žltú kartu, je to prvý žltý trest v dnešnom zápase.

51
    Greššák odovdzal loptu Jakubechovi a zložil sa na zem. Po chvíli sa zdá byť v poriadku.

51
    Žltú kartu videl aj Michal Pintér v drese hostí.

53
    Rušno bolo teraz pred gólmanom Kováčom. Ten nečakal strelu Bella zo strednej vzdialenosti a lopta mu vypadla z rúk. Ivan Schranz ju chcel doraziť, ale obrana ho nepustila k strele.

54
    Trnavčania teraz zatlačili na hostí, ale obrana blokovala všetky lopty idúce na Kováča. Bol z toho naopak brejk a zakončujúci Orávik. Jeho strela bola tiež blokovaná a Jakubech nemusel zasahovať.

58
    Martin Mikovič sa prehnal po ľavej strane a naservíroval gól pre DAVIDA DEPETRISA a kanonier Trnavy pridal svoj pätnásty gól sezóny.

60
    Trnava je späť v hre a má celú polhodinu na strelenie vedúceho gólu.

61
    Zdá sa, že tréner Karhan cez polčas zaúradoval a jeho zverenci pridali na výkone. Stále tlačia na svojho súpera a ten začína robiť chyby.

62
    Halilovičova centrovaná lopta našla Tambeho, ale útočník Trnavy ju hlavou neupratal tak ako chcel. Skóre sa nemení, tlak Trnavy pokračuje.

64
    Pekné vysunutie Tambeho, ale stredný útočník na šancu reagoval neskoro a nestihol ju.

66
    Svojím druhým gólom IVAN SCHRANZ poslal Trnavu do vedenia. Po rohu sa dostal k lopte skôr ako gólman Kováč a hlavou dal gól.

67
    Na obrat z 0:2 na 3:2 a Spartak na to potreboval iba 21 minút. Pre Schranza to bol už ôsmy gól sezóny.

69
    Žltú kartu v zápase videl aj Matúš Čonka.

70
    Priamy kop pre Vion, ale lopta doplachtila do rúk Jakubecha.

71
    Teraz to Trnava skúsila po pravej strane a center Haliloviča trafil Tambeho, ale ten s tým viac neurobil.

72
    Školnik dohral, v drese hostí si zahrá Gešnábel.

73
    Jakubechov výborný zákrok, strele z nožničiek chytil jednému z hostí. Viac nevyťažili hostia ani z následného rohu.

75
    Priamy kop Trnavy z pravej časti ihriska, lopta sa po chvíli dostala až k Mikovičovi a ten nemal komu prihrať a tak vystrelil.Bránu minul a skóre sa nemení.

76
    Dnešné stretnutie sleduje 4650 divákov.

77
    Herný esprit hostí sa vytratil, tak ako mali dobre dnešný zápas rozohraný sa často nevidí. Teraz to vyzerá, že odídu bez bodu.

79
    Slančík dohral, prišiel Rejdovian.

80
    Tambe si prebral loptu už vo vápne a nemohol vystreliť, tak posunul loptu na Depetrisa, ten však už bol v ťažkom uhle. Tambe je po akcii ošetrovaný.

81
    Tambe opäť na ploche a Trnava hrá v plnom počte. Tréner Karhan má ešte dve striedania.

82
    Jakubech kiksol pri vyboxovaní lopty zo šestnástky. Čonka bol pripravený a poslal loptu mimo ihrisko.

83
    Tambe si nabehol na dobrú loptu za obranu, ale pri zakončení pozdravil iba divákov na tribúne.

84
    Kuzma sa dostal so superšance, sám pred Jakubechom zahodil nemožné. Lopta z jeho kopačky končí tesne mimo troch tyčí. Hostia stále prehrávajú o jeden gól.

86
    Tréner Karhan poslal na ihrisko Martina Košťála, dohral Emir Halilovič.

87
    Do konca zápasu ostáva zopár minút, hostia sa iste pokúsia aspoň o vyrovnanie.

88
    Teraz to síce skúsili, ale nepripravená slabá strela končí u Jakubecha.

89
    Dohral David Depetris a prišiel Tomáš Majtán.

90
    Budú sa nadstavovať minimálne dve minúty.

90+1
    Majtán podržal loptu pri súperovej rohovej zástavke.

90+2

Zápas sa skončil výhrou Spartaka. Po góloch Schranza, Depetrisa a opäť Schranza otočili zápas v ktorom prehrávali už 0:2. Pekný večer z Trnavy. (22:19:13)

Martin Janiš

Hľadáme spravodajcu pre tím FC ViOn Zlaté Moravce. Viac informácií tu.

Góly: 45. Schranz (Kadlec), 58. Depetris (Mikovič), 66. Schranz (Mikovič) – 3. Kuzma, 36. Orávik

Karty:   50. Mikovič (TRN), 69. Čonka (TRN) – 51. Pintér (ZMO)

FC Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Horník (46. També), Godál, Čonka – Greššák, Bello – Schranz, Mikovič, Halilovič (86. Košťál) – Depetris (89. Majtán).

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Karlík, Tipurić, De Souza, Pintér – Bariš, Krznarić, Slančík (79. Rejdovian), Školnik (72. Gešnábel) – Orávik, Kuzma.
    Náhradníci: Novota – Cebara, Rejdovian, Gešnábel, Kupec.

Rozhodca: Mastiš – Slyško, Somoláni