Excelsior – Heracles 1:3 (kon.) | Cambuur – Amsterdam 0:1 (kon.) | Arnhem – Den Haag 2:2 (kon.)
Eindhoven – Willem II 2:0 (kon.)
SBV Excelsior
1:3 (0:2)
Heracles Almelo
cz Sobota 09.04.2016, 18:30 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Holandská Eredivisie • 30. kolo

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit někdy příště u nizozemské nejvyšší soutěže, na počtenou. (20:33:36)

Sudí Kuipers ukončuje dnešní utkání za stavu 1:3! Po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 0:2, když 2 branky vstřelil Weghorst. Druhá půle začala velmi nadějně pro domácí. Hned ve 46. minutě se prosadil Kuwas, který snížil na 1:2. Domácí hráče vstřelená branka nakopla k vyrovnání. Když už to vypadalo, že domácí vstřelí důležitý gól, tak se v 60. minutě prosadil po centru z pravé strany Zomer, asistenci si připsal Navrátil. Hosté si ještě vybojovali několik šancí, ale další branku už jsme neviděli. Zápas tedy končí za stavu 1:3.

90+3

90+2
    Bel Hassani poslal do vápna dobrý centr, na který si naskočil střídající Gladon, ale mířil vysoko nad branku.

90+1
    Kuwas již nestihl míč na hrací ploše, hosté vhazují a jsou u míče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Hasselbainka zradilo zpracování a přišel o míč ve vápně hostů.

88
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Paul Gladon.

87
    Hosté už se nikam neženou, v klidu kombinují na polovině soupeře.

86
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Peter van Ooijen.

84
    I s dalším rohem hostů si poradila obrana domácích.

83
    Dnešní utkání sleduje 3750 diváků.

82
    Kuwas to se snahou dostat se k míči přehnal a fauloval hostujícího kapitána.

81
    Rohový kop nebyl kopnutý špatně, ale došel si pro něj domácí brankář.

80
    Bel Hassani bude rozehrávat rohový kop.

79
    Elbers se krásnou kličkou zbavil Drosteho, který ho doběhl a poslal domácího záložníka k zemi.

78
    Hasselbaink se nechal až příliš lehce odstavit soupeřem a přišel o míč.

77
    Fledderus si při útočné akci nerozuměl s Brunsem, přihrávka tak končí v zámezí.

76
    Hosté se poměrně zatáhli a svědomitě brání.

74
    Čerstvý muž na hřišti Hasselbaink se ihned zapojil do útočení. Tento chlapík bude obráncům hostujícího celku dělat problémy.

73
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Rick Kruijs, přichází Kevin Vermeulen.
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Jeff Stans, přichází Nigel Hasselbaink.

72
    Výborný skluz předvedl te Wierik, který sebral míč protihráči a navíc vybojoval autové vhazování.

70
    Další šance hostů. Tentokrát se ke střele dostal Bruns, který mířil mimo branku domácích.

69
    Mattheij si při bránění pomohl lehkým faulem, čehož si všiml Kuipers a píská faul.

68
    Výborným skluzem byl ve vápně odzbrojen Elbers.

67
    Hostům se nedaří odklidit míč z vlastní poloviny, kde ho drží domácí.

65
    Domácí kombinují na své polovině a pokoušejí se o založení útoku.

63
    Obrovská šance hostů! Neskutečnou chybu udělal Mattheij, který nezvládl odklidit míč. Navrátil se k míči dostal a ještě ho posunul na Weghorsta, jehož střelu zablokoval jeden z domácích obránců.

62
    Když už to vypadalo na vyrovnání Excelsioru, udeřil hostující celek. Nyní už to budou mít domácí hodně těžké.
    60. Ramon ZOMER - 1:3

60
    Heracles právě vstřelil branku!
    Jaroslav Navrátil poslal do vápna nádherný centr, na který si naskočil RAMON ZOMER a krásnou hlavičkou překonává Muyterse – 1:3!

59
    Opět v akci Bruns. Tentokrát vybojoval rohový kop pro své mužstvo.

58
    A zahráli ho o poznání lépe! Střelu Brunse vytáhl nádherným zákrokem Muyters!

57
    Nyní mají hosté k dispozici volný přímý kop z dobré pozice.

56
    Domácí se dostali k zakončení po rohovém kopu. Hlavička ale končí těsně nad brankou Castra.

54
    Aktivita domácích v posledních minutách lehce utichla, ale pořád jsou to oni, kdo udává tempo ve druhé půli.

53
    Přímý kop byl rozehrán hodně špatně a míče se zadarmo zmocnili hosté.

52
    Hostující hráč zahrál rukou. Domácí rozehrají standardní situaci z dobré pozice.

50
    Domácí vstoupili do druhého poločasu velice aktivně, hlavně Kuwas, který dělá problémy hostujícím obráncům.

49
    Auassar poslal do vápna míč od rohového praporku, ale centr si v klidu sebral Castro.

48
    Domácí se opět dožadovali penalty, ale ani tentokrát neuspěli.

46
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Tom van Weert, přichází Stanley Elbers.
    46. Brandley KUWAS - 1:2

46
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Neskutečný start druhé půle! Ke střele ve vápně se dostal BRANDLEY KUWAS, jeho první pokus brankář pouze vyrazil před sebe, ale na druhou střelu už neměl nárok – 1:2!

46

Je tu konec první půle! Po aktivním začátku přišla pro domácí krutá rána. Již v 6. minutě se trefil Weghorst, který nádherným obloučkem přehodil brankáře. Stejný hráč zvyšoval ve 37. minutě na 2:0. Domácí se několikrát dostali do zakončení, ale branka se jim vstřelit nepodařila. Hosté jdou tedy do kabin s dvoubrankovým vedením.

45+2

45+1
    Mezitím hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty k prvnímu poločasu.

45
    Ošetření si vyžádal van Weert, kterému se na hlavě udělala velká boule. Zřejmě z některého střetu hlavami.

44
    Droste musel vykopávat míč z brankové čáry! Domácí se po rohovém kopu dostali ke střele, kterou vykopl Droste a zachránil své mužstvo.

43
    Další rohový kop rozehrávají domácí hráči.

41
    Hosté opravdu výborně napadají a při každé ztrátě míče ihned bojují o jeho zisk zpět.

40
    Domácí se nyní dopustili série chyb při rozehrávce. U míče jsou hosté, kteří kombinují na své polovině.

39
    Hosté podnikli rychlý protiútok, po kterém se dostal ke střele Bruns. Jeho střela ale mířila vysoko nad branku.
    37. Wout WEGHORST - 0:2

37
    Krásnou přihrávku do vápna obdržel WOUT WEGHORST, který s přehledem prostřelil brankáře Muyterse a přidává svojí druhou branku – 0:2!

34
    Přihrávka na útočníka hostujících byla vyslána v době, kdy stál v ofsajdu. Domácí rozehrávají.

33
    Domácí se v posledních minutách nemohou dostat z vlastní poloviny, hlavně díky dobrému napadání hostujících hráčů.

31
    Domácí jsou i po obdržené brance aktivní, chybí jim jen trocha štěstí při zakončení.

30
    Mattheij musel odvracet míč před dotírajícím útočníkem, což zvládl na výbornou.

29
    Domácí se dožadovali penalty po pádu hráče v pokutovém území, ale rozhodčí byl jiného názoru a penaltu nepískl. Hosté se ihned dostali do protiútoku. Ke střele se dostal Navrátil, ale brankář Muyters jeho pokus zneškodnil.

28
    Kruijs nebezpečně sestřelil protihráče a vidí žlutou kartu.

26
    Domácí rozehráli dva rohové kopy v řadě, ale ani jeden neznamenal nebezpečí pro obranu hostů.

24
    Mattheij poslal dlouhý pas na pravou stranu. Míč si zpracoval Kuwas, který se pokoušel odcentrovat. Jeho pokus ale zablokovala obrana hostujícího celku.

23
    Obránce Heraclesu se snažil dlouhým míčem najít svého spoluhráče, ale míč doletěl až k brankáři Muytersovi, který si ho s přehledem sebral.

22
    Hosté poslali do vápna centr z přímého kopu. Míč ale pouze proletěl celou šestnáctkou a končí v zámezí.

21
    Van Weert udeřil soupeře při hlavičkovém souboji do obličeje a vidí žlutou kartu.

19
    Domácím se nedařilo rozehrát, tak se museli odhodlat k dlouhému odkopu, který se navíc nepovedl a končí v zámezí.

17
    Brankář Muyters výborně vystihl centr z levé strany a nedovolil, aby se míč dostal k nabíhajícímu útočníkovi.

16
    Bruns zbytečně fauloval ve středu hřiště a odevzdal zadarmo míč domácím.

15
    Jednomu z hostujících hráčů teče krev z nosu a musí být ošetřen.

14
    Kapitán domácích viděl hodně prostoru na levé straně a poslal tam přihrávku, která bohužel pro domácí nenašla svého adresáta a končí za postranní čárou.

13
    Domácí výborně obrali o míč hostujícího obránce, který se vydal na útočný výlet.

11
    I hosté měli k dispozici rohový kop, který ovšem pouze proletěl vápnem. U míče jsou domácí hráči.

10
    Weghorst se dostal k další střele, ale tentokrát trefil pouze boční síť.

9
    Domácí to ani po obdržené brance nevzdávají a pokoušejí se zaútočit.

8
    Auassar se zkoušel uvolnit po levé straně, ale proti přesile obránců se nedokázal prosadit a přichází o míč.

6
    A je tu první branka utkání! Hosté velice rychle rozehráli standardní situaci. Dlouhý míč za obranu dostal WOUT WEGHORST, který elegantně přehodil brankáře – 0:1!
    6. Wout WEGHORST - 0:1

4
    Český záložník Navrátil se tlačil k zakončení, ale fauloval. Rozehrát mohou domácí.

3
    Rohový kop nebyl rozehrán špatně, ale obrana hostujícího celku si s míčem poradila.

2
    Dobrý centr přišel do vápna Heraclesu, ale obrana míč stihla odehrát na rohový kop.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Domácí zvolili dresy černé barvy.

1

SBV Excelsior: Muyters – Karami, Fischer (C), Mattheij, Kuipers – Bruins, Kruijs, Stans – Kuwas, van Weert, Auassar.
    Náhradníci: Havekotte – van Mieghem, Hasselbaink, Vermeulen, H. Drost, Bovenberg, Elbers.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – Navrátil, Weghorst, Gosens.
    Náhradníci: Fij – Bosz, Darri, Gladon, Kada, van Ooijen, Hoogma.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra.

HERACLES ALMELO
    Naopak svěřenci trenéra Stegemana zažívají výbornou sezónu. Díky zisku 45 bodů za 13 výher a 6 remíz jim patří 6. příčka, která zaručuje boje o Evropskou ligu. Hráči Heraclesu postupně navazují na formu ze začátku kalendářního roku, neprohráli již 3 utkání v řadě, což je oproti čtyřem porážkám v řadě velké zlepšení. Nejvíce branek v týmu má na kontě Wout Weghorst, který skóroval 8 krát. V minulém kole se podařilo Heraclesu na domácí půdě uhrát remízu 1:1 s Utrechtem.

Za Heracles nastupuje český záložník Jaroslav Navrátil. V letošní sezóně nastoupil k 19 zápasům, ve kterých se mu podařilo vstřelit 5 branek.

SBV EXCELSIOR
    Celek z Rotterdamu čeká těžký boj o záchranu. Nachází se na 16. příčce pouze o skóre za patnáctým celkem Willem II. V letošní sezóně mají zatím na kontě 25 bodů za 6 výher a 7 remíz, 16 krát se jim v utkání nepodařilo bodovat. Svěřenci trenéra Groenendijka zatím vstřelili pouhých 28 branek, což je nejméně ze všech týmů nizozemské nejvyšší soutěže. Nejlepším střelcem tohoto celku je Tom van Weert, který vstřelil 9 branek. V minulém kole prohráli hráči Excelsioru na půdě Feyenoordu 3:0.

Hezký sobotní podvečer, vítám vás u 30. kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se střetnou týmy SBV Excelsior a Heracles Almelo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Patrik Freith

Góly: 46. Kuwas – 6. Weghorst, 37. Weghorst, 60. Zomer

Karty:   21. van Weert (EXC), 28. Kruijs (EXC)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:13.
    SBV Excelsior: Muyters – Karami, Fischer (C), Mattheij, Kuipers – Bruins, Kruijs (73. Vermeulen), Stans (73. Hasselbaink) – Kuwas, van Weert (46. Elbers), Auassar.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – Navrátil, Weghorst (88. Gladon), Gosens (86. van Ooijen).

Rozhodca: Kuipers – van Roekel, Zeinstra