cz Nedeľa 27.03.2016, 13:30 • Ufa Arena • Play-off KHL • Semifinále

Česká stopa v zápase
    Jan Kovář (MET) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:54
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:22 (15:49:56)

Domácí vyhrávají o gól a snižují stav série na 1:2. Sledovali jsme velmi dramatický zápas, který dokázala Ufa vyhrát.

58:40
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí fanoušci jsou tak hlasití, že není slyšet vlastního slova.
    57:43 Sami LEPISTÖ - 3:2

57:43
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí vedou a celá aréna jásá. Od modré se prosazuje SAMI LEPISTÖ. Jeho rána končí v brance. Asistence: Teemu Hartikainen, Maxim Majorov.

57:16
    Magnitka uklidňuje hru, rozehrává od své branky.

56:55
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

56:00
    Poslední čtyři minuty základní hrací doby.

55:21
    Oba týmy se snaží rozhodnout v základní hrací době, do prodloužení se nikomu evidentně nechce.

54:20

54:15
    Aktivně hrající domácí přesilovou hru pravděpodobně nevyužijí.

53:00
    Dobře hrají přesilovou hru domácí, snaží se střílet ze všech pozic. Hostující obrana se s vypětím všech sil brání.

52:20
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Batyršin – 2 min., podražení).

51:55
    Rána Makarova jen o malý kousek minula branku.

51:47
    Zakázané uvolnění, buly v obranném pásmu domácích.

51:10
    Hra se odehrává zejména ve střední třetině, ani jeden celek nechce udělat chybu, díky níž by se mohl soupeř dostat do šance.

50:01
    První formace hostujícího týmu se nemohla dostat přes střední pásmo, dlouhou dobu jsme neviděli žádnou velkou šanci.

49:30
    Třetí třetina se blíží do své poloviny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

48:52
    Maxim Gončarov se dostal do střelecké pozice, brankář soupeře s jeho střelou mnoho práce neměl.

47:46
    Svedberg chtěl rozehrát holí, ale raději si to rozmyslel a nechal puk pro obránce.

47:23
    Ufa kombinuje před brankou soupeře, ke střele se ale nemůže probojovat.

46:59
    Rychlost hry není nejvyšší, nicméně stále je to velké drama a každá chyba může rozhodnout.

46:00
    Metallurg je v útočném pásmu, snaží se najít dobrou pozice pro střelu, domácí obětavým způsobem se nyní brání. Jeden z beků poslal puk do neutrální zóny.

45:11
    Pět minut ze třetí třetiny je pryč, sledujeme vyrovnaný zápas, což dokazuje i skóre.

44:15
    Domácí Loginov zahajuje akci od své branky, ve středním pásmu o puk přišel.

43:30
    Domácí byli dlouhou dobu v útočném pásmu, ke střele se ale nepropracovali. Na druhé straně se do šance dostal Chris Lee, jehož rána byla zblokovaná.

43:04

41:38
    Magnitogorsk se nyní rychle dostal do útočného pásma, střela Kosova nezaskočila domácího brankáře.

40:47
    Ani jeden z týmů se nikam nežene. Hraje se zejména ve středním pásmu.

40:01

40:00

39:00
    Hostující gólman svůj tým nyní podržel. Vychytal dvě vyložené šance domácích.

38:25
    Třetina se v poklidu dohrává.

37:20
    Lisin hlídkoval před brankou, puk se k němu nedostal přes hůl bránícího hráče.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:34
    Hra je plná nepřesností na obou stranách.

36:05
    Enver Lisin se dostal do útočného pásma, o puk ale rychle přišel.

35:40
    První formace hostujícího týmu nyní udělala velké zmatky v domácí obraně, ta si ale dokázala poradit.

35:12
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

34:47
    Atmosféra v hledišti je velmi dobrá, domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence.

34:03
    Polovina přesilové hry je pryč, hosté se nemohou dostat do útočného pásma. Naopak se musí bránit domácím útokům.

33:10
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Svedberg – 2 min., sekání).

33:10
    Komerční přestávka.

32:33
    Hosté nyní buší do domácí obrany, Denis Platonov se dostal do zakončení, které Svedberg vyrazil betonem.

32:01
    Gončarov se dostal ke střele, s níž měl hostující brankář problémy. Nakonec si ale dokázal poradit.

31:35
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, stav je vyrovnaný.

30:10
    Do velké šance se dostal Sergej Mozjakin, který obkroužil branku a pokoušel se zasunout za tyčku. Trefil však štangli.
    29:31 Nikolaj PROCHORKIN - 2:2

29:31
    Výbornou střelu na vzdálenější tyč vyslal NIKOLAJ PROCHORKIN. Stav zápasu je vyrovnaný. Dobrou práci odvedl také přihrávající Maxim Majorov. Asistence: Maxim Majorov, Teemu Hartikainen.

29:15
    Aktivně nyní hrají domácí, ale brankář Košečkin mnoho práce nemá.

28:55

28:07

27:46
    Hartikainen zkoušel před brankou tečovat, jeho pokus byl sice úspěšný, ale puk mířil mimo.

27:20
    Přesilovka se dostává do své druhé poloviny, stále však domácí pětice nemůže vystřelit.

26:50
    Domácí se dostali celkem snadno do útočného pásma, ke střele se ale nemohou propracovat přes dobře organizovanou defenzivu soupeře.

26:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Těreščenko – 2 min., hození hole nebo předmětu).

25:40
    Birjukov za svou brankou čekal až mu spoluhráči dostřídají. Jeho pas následně nebyl přesný.

24:46
    Ufa se snaží hrát ze zabezpečené obrany, což se jí daří a Metallurg momentálně neví, jak na domácí.

23:30
    Magnitka se dostala do útočného pásma, kde kombinuje. Ke střele se ale hosté nemohou propracovat.

23:03
    Domácí brankář vykopl lehkou střelu betonem.

22:24
    Sledujeme pohledný hokej, osobních soubojů proti první třetině ubylo. Nicméně stále je zápas hodně vyhrocený.

21:41
    Enver Lisin vypíchl puk na modré a ujížděl sám na brankáře. Košečkin ho dobře vybruslil a následná přihrávka nebyla přesná.

21:05
    Fanoušci žerou domácí tým za vyrovnáním. Nicméně Ufa to nemá snadné, neboť hostující obrana hraje zodpovědně.

20:44
    Košečkin připraven, puk ukryl v rukavici, hra je přerušena.

20:20
    Začala druhá třetina, do níž vstupují domácí s jednobrankovou ztrátou.

20:01

20:00

19:25
    Ufa se nikam nežene, třetinu chce v poklidu dohrát.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině. Puk mají domácí pod kontrolou za svou brankou.
    18:36 Jan KOVÁŘ - 1:2

18:36
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení, přesilovou hru dokázal proměnit JAN Kovář, který tak k asistenci přidal i gól. Asistence: Alexander Sjomin, Sergej Mozjakin

18:22
    Sledujeme povedenou přesilovou hru.

17:50
    Do dobrých střeleckých pozic se dostali hosté v přesilové hře. Ani jedna ze střel neskončila za brankovou čárou.

17:00
    Hosté jsou před brankou domácích, na ledě jejich první přesilovková formace. Mozjakinova rána končí ve výstroji gólmana.

16:44
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sojn – 2 min.).

15:13
    Dostáváme se do finální části první třetiny, hra se nyní poněkud uklidnila. Hraje se zejména ve středním pásmu.
    14:00 Sergej MOZJAKIN - 1:1

14:00
    Z horní hranice mezikruží se prosazuje SERGEJ MOZJAKIN, který vyrovnává na 1:1. Asistence: Viktor Antipin, Jan Kovář.

13:38
    Železkov se dostal do dobré střelecké pozice, brankáře Svedberga překonat střelou mezi betony nedokázal.

13:10
    Košečkin rozehrával za brankou, jeho pas nebyl přesný, a tak hrají domácí.

12:30
    Hraje se hodně tvrdě, zákroků na hranici pravidel je velké množství.

12:11

11:44
    Ufa v oslabení vyslala ze středního pásma střelu, s níž si brankář poradil.

11:20
    Vlastní chybou se nyní Magnitka připravila o útočné pásmo.

10:53
    Přesilovou hru hrají hosté. Dostali se do útočného pásma poměrně snadno a kombinují. Lee od modré čáry neuspěl.

10:11
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Chlystov – 2 min., podražení).

10:05
    Hra je hodně rozkouskovaná, neustále se přerušuje.

09:12
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Gončarov – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kaletnik – 2 min. + 2 min.).

09:00
    Emoce dostávají zelenou. Hra je velmi vyhrocená a hraničních zákroků je mnoho.

08:52
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho šancí na obou stranách. Domácí byli za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem.
    07:14 Sami LEPISTÖ - 1:0

07:14
    Gól v přesilové hře. SAMI LEPISTÖ prostřelil vše, co mu stálo v cestě a domácí se dostávají do vedení. Výborně to trefil. Asistence: Sergej Sojn.

06:43
    Přesilovou hru hrají domácí, ti kombinují v útočném pásmu a po složité kombinaci se dostali ke střele. Hostující brankář si dokázal poradit.

05:52
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kaletnik – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Zaripov – 2 min., faul kolenem).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Loginov – 2 min.).

05:27

05:02
    Metallurg hraje dobře v oslabení, zodpovědně se brání a nepouští soupeře do nějaké velké šance.

04:23
    Minuta přesilové hry je pryč, domácí se pořádně nedostali do útočného pásma.

04:03
    Hosté posílají puk z obranného pásma pryč. Následně Lisin dostal kotouč před branku a brankář Magnitogorsku byl pozorný.

03:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Semin – 2 min., vražení na hrazení).

03:27
    Na ledové ploše zůstal ležet Prochorkin, který byl krosčekovaný Seminem.

02:48
    Znovu Linus Omark se snadno dostal před branku, pokoušel se oklamat brankáře soupeře, dostal se za branku a následná přihrávka nebyla přesná.

02:00
    Úvod patří domácím, kteří jsou aktivnější a ženou se do útočného pásma.

01:16
    Maxim Majorov se řítil sám na branku Košečkina, který ale dokázal zastavit jeho střelu.

00:34
    Viktor Antipin měl kotouč za vlastní brankou a rozmýšlel, komu jej přihraje.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří se hned dostávají do šance, Linus Omark ujel po straně a jeho střela byla snadnou prací pro brankáře.

00:01

Vše je připraveno na úvodní buly.

Zdravím z Ufa Areny, kde sledujeme slavnostní zahájení zápasu. Atmosféra je zde velmi dobrá.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Bereglazov, Lee, Těreščenko, Batyršin – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Semin, Filippi, Wolski – Potěchin, Kajgorodov, Kosov – Ospiv, Timkin, Koletnik – Platonov, Železkov.

Domácí hokejisté v sérii prohrávají 0:2 na zápasy, a pokud by prohráli i hned, byla by jejich situace kritická. Naopak Magnitka se může přiblížit postupu.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 8. Lepistö (Sojn), 30. Prochorkin (Majorov, Hartikainen), 58. Lepistö (Hartikainen, Mayorov) – 14. Mozjakin (Antipin, Kovář), 19. Kovář (Sjomin, Mozjakin)

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepostö, Loginov, Vorobjov, Metljuk, Arzamascev, Gončarov – Grigorenko, Sojn, Omark – Chlystov, Marakov, Lisin – Lazarev, Chripunov, Černov – Višněvskij, Hartikainen, Prochorkin – Majorov
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Bereglazov, Lee, Těreščenko, Batyršin – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Sjomin, Filippi, Wolski – Potěchin, Kajgorodov, Kosov – Ospiv, Timkin, Koletnik – Platonov, Železkov

Rozhodca: Gofman, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin