Trenčín – Podbrezová 2:0 (kon.) | Senica – Ružomberok 0:1 (kon.) | Trnava – Dunajská Streda 1:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
1:0 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 19.03.2016, 18:20 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:20.

Spartak Trnava privíta v 24. kole Fortuna ligy v sobotu 19. marca o 18.20 krajského rivala z Dunajskej Stredy.

Trnavčanom patrí pred zápasom v ligovom pelotóne priebežne siedma priečka so ziskom 33 bodov a vyrovnaným skóre 27:27.

V ostatnom zápase proti Myjave vyšiel Spartak Trnava naprázdno po prehre 0:1. Doma majú Trnavčania bilanciu šesť výhier, tri remízy a dve prehry.

Trénerovi Huckovi bude proti Dunajskej Strede chýbať Cleber, ktorý po zranení trénuje iba individuálne.

„Vieme, že Dunajská taktiež bojuje o Európsku ligu. Musíme sa na to poriadne pripraviť a dať do toho všetko. Verím, že nezaspíme úvod, potrebujeme sa koncentrovať od prvých minút. Zápas musíme zvládnuť,“ uviedol pre oficiálnu stránku klubu obranca Denis Horník.

DAC Dunajská Streda

Dunajskostredčanom patrí v lige piate miesto so ziskom 36 bodov. Súper Trnavy hrá o Európu a má aktívne skóre 33:25. Vonku zaznamenali hráči z juhu Slovenska v desiatich zápasoch iba dve výhry, tri remízy a päť prehier.

V ostatnom kole vyhrala Dunajská Streda doma nad Senicou 3:1.

Vzájomná bilancia: 48 zápasov vyhral Spartak desaťkrát, 13 razy sa zrodila remíza až pätnásťkrát vyhrali terajší hostia.

Na jeseň vyhrala Trnava nad svojim súperom 2:0 po dvoch góloch Depetrisa.

Náš tip na tento zápas: 2:0 pre Spartak.

Trnava je favorit aj v stávkových kanceláriách, na jej výhru je kurz v priemere 1,75, na remízu je vypísaný kurz okolo 3,80 a výhre hostí môžu tipujúci veriť za kurz okolo 3,60.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Mário Vlk, na čiarach mu budú pomáhať Roman Slyško a Mária Súkeníková.

-50

FC Spartak Trnava: Jakubech – Godál, Tóth, Horník, Čonka – Greššák, Mihálik – Mikovič, Jež, Halilovič – Depetris.
    Náhradníci: Kamenár – Nikolič, Baéz, Majtán, Bello, També, Košťál.

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel – Huk, Ljubicić, Kwin Kwin, Brašeň – Stephens, Davis, Ľupták, Pačinda – Polievka, Sarr.
    Náhradníci: Milošovič – Asanović, Michalík, Štepanovský, Szarka, Živković, Horváth.

Rozhodca: Vlk – Slyško, Súkeníková.

1

1
    Hostí prišla do Trnava početná fanúšikovská základňa. Domáci fanúšikovia im statne kontrujú.

2
    V bráne domácich je prekvapivo Adam Jakubech, Kamenár ostal na lavičke pre náhradníkov.

3
    Priamy kop pre hostí, lopta je takmer pri rohovej zástavke.

4
    Skóre sa nemení, pri lopte Trnava a roh ide zahrať Mikovič.

5
    Depetrisova superšanca po rohu Spartaka, jeho strelu vytlačil mimo brány brankár Tujvel.

6
    Tujvel poslal loptu do stredu poľa, tá sa vrátila na kopačky hostí a unikajúceho hráča fauloval Tóth a vidí žltú kartu.

7
    Ljubičič mohol skórovať. Po centri sa dostal k zakončeniu, ale Jakubech podržal svoj tím.

8
    Atmosféra v Trnave je výborná, oba fanúšikovské tábory nešetria hlasivkami.

9
    Spartak volí postupnú rozohrávku, hostia sú pripravení na svojej polovici a bránia sa úspešne.

10
    Tóth opäť fauloval, priamy kop asi 25 metrov od Jakubecha.

11
    Polievka sa dostal k odrazenej lopte a volejom lízol brvno domácej brány.

12
    Trnavčania na súperovej polovici. Godál pošle loptu na svojich kolegov pred šestnístkou hlavičkoval Depetris, ale nikto mu nepomohol.

13
    Hostia sú aktívnejší, vidno, že Spartaku sa hrá zle, výsledky z posledných zápasov nikoho z fanúšikov netešia.

15
    Faul na prenikajúceho súpera a Horník vidí žltú kartu. Z priameho kopu hostia nič nevyťažili.

16
    Polovica obrany domácich má žltý trest, hostia a ich útok si bude môcť viac dovoliť.

18
    Tóth teraz čisto odstavil Pačindu od lopty, hrajú stále Dunajskostredčania.

19
    Krátko pred dvadsiatou minútou je stav stále 0:0, dnes to na gólovú žatvu nevyzerá.

20
    Po centri Pačindu je tu roh pre hostí. Brániť sa vracia aj Depetris.

21
    Lopta letela do šestástky, ale prvý hráč Trnavy, Mihálik ju odvrátil. Hrá Jakubech.

22
    Jež posúval na Čonku, ten bol zastavený nedovolene. Sám postihnutý rozohral akciu, loptu si však menia medzi sebou obrancovia Trnavy.

23
    Jakubech zatiaľ pôsobí isto, jeho celkové hodnotenie si necháme na záver zápasu.

24
    Ofsajd Stephensa, bol si previnenia vedomý a prestal na moment hrať. Loptu majú domáci.

25
    Šestnástková spolupráca Jež – Mikovič produktivitu nepriniesla, spätná prihrávka Depetrisa bola prisilná.

27
    Trnava je smerom vpred takmer neškodná, zmeniť to môže priamy kop po faule na Ježa. Lopta je takmer na poliacej čiare.

29
    Depetris udržal loptu na polovici súpera, je tu ďalšie vhadzovanie Spartaka a faul na Haliloviča.

30
    Priamy kop a lopta v šestnástke hostí. Tam ju do bezpečia odhlavičkoval jeden z obrancov.

31
    Tretina zápasu je za nami, stav sa stále nemenil, bližšie v vedeniu mali hostia z Dunajskej Stredy.

32
    Tujvel a jeho dlhý odkop, ktorý končí u Jakubecha. Halilovič potiahol po ľavej strane, urobil dvoch hráčov a centroval do rúk Tujvela.

33
    Momentálne sa nehrá. Jeden z hráčov hostí je ošetrovaný na trávniku.

34
    Živkovič strieda zraneného Davisa.

35
    Priamy kop pre hostí, lopta je na úrovni šestnástky, vpravo pri autovej čiare.

36
    Godál odhlavičkoval a Mikovič chcel poslať loptu dopredu a bol faulovaný.

37
    Kwin pred Mihálikom loptu ubránil, poslal ju do autu, Trnavčania sa držia na polovici hostí.

39
    Bez systému teraz hrala Trnava smerom do útoku. Mikovič na slepo hľadal Depetrisa, ten sám loptu nemohol získať a hrajú hostia.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva päť minút riadnej hracej doby a nejaký čas navyše.

41
    Šanca Trnavy končí strelou Mikoviča do stredu brány, Tujvel si pripísal ľahký zákrok.

42
    Prvý polčas kvalitou futbalu sklamal. Obe mužstvá hrajú o Európu, ale dnes to zatiaľ tak nevyzerá.

43
    Mihálik faulovaný pred šestnástkou. Priamy kop pre Spartak.

43
    Ježova centrovaná lopta do rúk Tujvela nič na skóre nezmenila.

45

Prvý polčas sa skončil. Skóre sa nemenilo a diváci sa futbalom príliš nebavili. Jediné striedanie musel využiť hosťujúci tréner, keď nahradil zraneného Davisa. Druhý polčas sa začne asi o 19.20.

46

46
    Ježa v drese Trnavy nahradil do druhého polčasu Baéz.

47
    Akcia hostí, center do šestnástky z ľavej strany, strela na Jakubecha, ten chytá, ale zároveň je mávaný ofsajd a fanúšikovia hostí sa upokojili.

48
    Čonka ostal po obrannom zákroku ležať na zemi, po krátkej chvíli je späť v hre.

49
    Faul Čonku pri vlastnej šestnástke a priamy kop pre hostí.

50
    Tlak Trnavy pred šestnástkou hostí sa skončili nepresnou strelou Haliloviča nad bránu. Tujvel sa neponáhľa a hľadá dlhou loptou spoluhráčov v útoku.

52
    Trnava dala gól!
    Trnava sa dostala do šance a prihrávku prevzal EMIR HALILOVIĆ a nedal Tujvelovi šancu.

53
    Strelec trnavského gólu síce pred strelou váhal, ale napokon namieril presne. Strela po zemi a Tujvel nemal šancu.

54
    Diváci, resp. trnavskí fanúšikovia oslávili gól veľkým pyrom.

55
    Gól nalial Trnavčanom nových síl, po zásahu sa hrá iba na polovici hostí.

56
    Faul Haliloviča, priamy kop pre hostí, loptu si stavia Pačinda.

57
    Jeho center tečoval Kwin, ale iba do rúk Jakubecha.

58
    Väčšinu útokov ťahajú domáci po ľavej strane, aktívny je Čonka. Teraz sa píska faul a priamy kop pre Spartak.

59
    Kapitán hostí vidí žltú kartu.

60
    Priamy kop z hranice šestnástky, šanca pre domácich.

60
    Lopta preletela šestnástku, nikto z hráčov ju nezasiahol.

61
    Kwin po konflikte s Baézom a Mikovičom vidí žltú kartu. Hosťom tečú nervy.

61
    Polievka nahradený Szarkom.

62
    Faul domácich a priamy kop pre Dunajskú Stredu. Center má Jakubech, lopta mu po ataku vypadla, rozhodca píska faul, ale hráč hostí loptu aj tak prekopol nad bránu.

63
    Hrajú hostia a ich snaha o vyrovnanie je evidentná, obrana Trnavy sa bráni, hoci dvaja jej hráči už majú žlté karty.

65
    Čonka fauloval a vidí žltú kartu.

66
    Z následnej akcie zachraňoval Spartak skvelý Jakubech. Zatiaľ stále drží čisté konto. Nepustil ani ťažkú loptu po vysokom centri.

67
    Priamy kop pre Mikoviča, takmer od rohovej zástavky pošle loptu do ohňa.

67
    Tlak vyústil strelou Čonku z veľkej diaľky, obranca Trnavy minul bránu Tujvela.

68
    Dnešné stretnutie sleduje 6066 divákov.

69
    Roh hostí, loptu zo šestnástky odkopol Greššák.

69
    Hosťujúci fanúšikovia stále vytrvalo ženú svojich vpred, trnavskí sú na tom rovnako.

70
    Baéz fauloval potom čo Halilovič prihrával Mikovčovi, lopta však bola prudká a kapitán Spartaka ju nemohol spracovať.

71
    Pačinda si pýtal faul od rozhodcu, Horník však hral čisto a musel to vidieť každý na štadióne.

72
    Pačinda sa dostal do šestnástky, prihral na strelu, ale Tóth skvelo zabránil strele. Roh pre hostí.

73
    Mikovič v súboji dvoch kapitánov loptu nezískal, ale narobil svojmu sokovi veľké starosti.

74
    Po odpískaní narazil Pačinda do Baéza.Zrejme padnú nejaké žlté karty.

75
    Baéz vidí žltú kartu.

75
    Rovnako tak aj Pačinda v drese hostí.

76
    Teraz sa asi mala pískať penalta pre hostí. Rozhodca však faul na kapitána hostí nevidel a ostal pokojný.

77
    Na druhej strane roh pre Spartak.

78
    Kontra hostí a center do vápna. Dunajská Streda viac nevyťažila. Odkopávať bude Jakubech.

79
    Čonka – Szarka ako dvaja gladiátori. Súboj vo vzduchu vyhral Trnavčan, hrá sa ďalej.

79
    Brašeň vidí za faul žltú kartu.

80
    Do konca zápasu ostáva iba desať minút normálnej hracej doby. Trnava sa bráni a čaká na kontry do obrany hostí.

81
    Sarr diskutuje s rozhodcom, pridal sa k nemu aj Szarka a vidí žltú kartu.

82
    Roh po strele Greššáka. Tujvel sa za loptou iba naťahoval.

83
    Šanca Spartaka ostala nevyužitá, skóre sa nemení.

84
    Depetris si pomáhal rukami, rozhodca píska. Hrajú hostia, menovite Tujvel.

85
    Depetris pekne pokryl loptu, vypýtal si faul a hrá domáce mužstvo.

86
    Čonka v útoku priťukol Depetrisovi, kanonier Trnavy poslal na Tujvela slabú strelu a navyše minul.

87
    Do konca zápasu ostáva posledných pár minút, prakticky všetci domáci sú na svojej polovici.