Trenčín – Podbrezová 2:0 (kon.) | Senica – Ružomberok 0:1 (kon.) | Trnava – Dunajská Streda 1:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
1:0 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 19.03.2016, 18:20 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga

Tomislav Maric, tréner Dunajskej Stredy:
    Myslím si, že dnes mužstvo, ktoré bolo lepšie prehralo. Gratulujem hráčom k výkonu, raz sme si nedali pozor a dostali gól. Ideme ďalej svojou cestou a chceme zbierať body.

Ivan Hucko, tréner Spartaka Trnava:
    Všetci vieme, v akej fáze sa nachádzame, ťažko hovoriť o peknom futbale, kvalite. Dnes bol súper lepší ako Myjava, počíta sa výhra a tá nás môže tešiť.
    Robo Jež nie je zranený, mali sme v strede poľa problémy a museli sme ich riešiť.

Jakubech nedostal gól a podal dobrý výkon.

Stále hovorím, že je rozdiel v príprave a v súťažnom stretnutí, verím, že tieto výsledky nás naštartujú, aj keď to nebol pekný futbal. (20:40:36)

O malú chvíľu prinesieme vyjadrenia oboch trénerov.

90+3

90+2
    Gólman Trnavy vidí žltú kartu za zdržiavanie.

90
    Hrať sa bude minimálne tri minúty navyše.

90
    Mihálik dohral, prišiel Košťál.

90
    Kontra Baéza sa skončila nepochopenou prihrávkou na spoluhráčov, Tambe to myslel dobre.

87
    Do konca zápasu ostáva posledných pár minút, prakticky všetci domáci sú na svojej polovici.

86
    Čonka v útoku priťukol Depetrisovi, kanonier Trnavy poslal na Tujvela slabú strelu a navyše minul.

85
    Depetris pekne pokryl loptu, vypýtal si faul a hrá domáce mužstvo.

84
    Depetris si pomáhal rukami, rozhodca píska. Hrajú hostia, menovite Tujvel.

83
    Šanca Spartaka ostala nevyužitá, skóre sa nemení.

82
    Roh po strele Greššáka. Tujvel sa za loptou iba naťahoval.

81
    Sarr diskutuje s rozhodcom, pridal sa k nemu aj Szarka a vidí žltú kartu.

80
    Do konca zápasu ostáva iba desať minút normálnej hracej doby. Trnava sa bráni a čaká na kontry do obrany hostí.

79
    Brašeň vidí za faul žltú kartu.

79
    Čonka – Szarka ako dvaja gladiátori. Súboj vo vzduchu vyhral Trnavčan, hrá sa ďalej.

78
    Kontra hostí a center do vápna. Dunajská Streda viac nevyťažila. Odkopávať bude Jakubech.

77
    Na druhej strane roh pre Spartak.

76
    Teraz sa asi mala pískať penalta pre hostí. Rozhodca však faul na kapitána hostí nevidel a ostal pokojný.

75
    Rovnako tak aj Pačinda v drese hostí.

75
    Baéz vidí žltú kartu.

74
    Po odpískaní narazil Pačinda do Baéza.Zrejme padnú nejaké žlté karty.

73
    Mikovič v súboji dvoch kapitánov loptu nezískal, ale narobil svojmu sokovi veľké starosti.

72
    Pačinda sa dostal do šestnástky, prihral na strelu, ale Tóth skvelo zabránil strele. Roh pre hostí.

71
    Pačinda si pýtal faul od rozhodcu, Horník však hral čisto a musel to vidieť každý na štadióne.

70
    Baéz fauloval potom čo Halilovič prihrával Mikovčovi, lopta však bola prudká a kapitán Spartaka ju nemohol spracovať.

69
    Hosťujúci fanúšikovia stále vytrvalo ženú svojich vpred, trnavskí sú na tom rovnako.

69
    Roh hostí, loptu zo šestnástky odkopol Greššák.

68
    Dnešné stretnutie sleduje 6066 divákov.

67
    Tlak vyústil strelou Čonku z veľkej diaľky, obranca Trnavy minul bránu Tujvela.

67
    Priamy kop pre Mikoviča, takmer od rohovej zástavky pošle loptu do ohňa.

66
    Z následnej akcie zachraňoval Spartak skvelý Jakubech. Zatiaľ stále drží čisté konto. Nepustil ani ťažkú loptu po vysokom centri.

65
    Čonka fauloval a vidí žltú kartu.

63
    Hrajú hostia a ich snaha o vyrovnanie je evidentná, obrana Trnavy sa bráni, hoci dvaja jej hráči už majú žlté karty.

62
    Faul domácich a priamy kop pre Dunajskú Stredu. Center má Jakubech, lopta mu po ataku vypadla, rozhodca píska faul, ale hráč hostí loptu aj tak prekopol nad bránu.

61
    Polievka nahradený Szarkom.

61
    Kwin po konflikte s Baézom a Mikovičom vidí žltú kartu. Hosťom tečú nervy.

60
    Lopta preletela šestnástku, nikto z hráčov ju nezasiahol.

60
    Priamy kop z hranice šestnástky, šanca pre domácich.

59
    Kapitán hostí vidí žltú kartu.

58
    Väčšinu útokov ťahajú domáci po ľavej strane, aktívny je Čonka. Teraz sa píska faul a priamy kop pre Spartak.

57
    Jeho center tečoval Kwin, ale iba do rúk Jakubecha.

56
    Faul Haliloviča, priamy kop pre hostí, loptu si stavia Pačinda.

55
    Gól nalial Trnavčanom nových síl, po zásahu sa hrá iba na polovici hostí.

54
    Diváci, resp. trnavskí fanúšikovia oslávili gól veľkým pyrom.

53
    Strelec trnavského gólu síce pred strelou váhal, ale napokon namieril presne. Strela po zemi a Tujvel nemal šancu.

52
    Trnava dala gól!
    Trnava sa dostala do šance a prihrávku prevzal EMIR HALILOVIĆ a nedal Tujvelovi šancu.

50
    Tlak Trnavy pred šestnástkou hostí sa skončili nepresnou strelou Haliloviča nad bránu. Tujvel sa neponáhľa a hľadá dlhou loptou spoluhráčov v útoku.

49
    Faul Čonku pri vlastnej šestnástke a priamy kop pre hostí.

48
    Čonka ostal po obrannom zákroku ležať na zemi, po krátkej chvíli je späť v hre.

47
    Akcia hostí, center do šestnástky z ľavej strany, strela na Jakubecha, ten chytá, ale zároveň je mávaný ofsajd a fanúšikovia hostí sa upokojili.

46
    Ježa v drese Trnavy nahradil do druhého polčasu Baéz.

46

Prvý polčas sa skončil. Skóre sa nemenilo a diváci sa futbalom príliš nebavili. Jediné striedanie musel využiť hosťujúci tréner, keď nahradil zraneného Davisa. Druhý polčas sa začne asi o 19.20.

45

43
    Ježova centrovaná lopta do rúk Tujvela nič na skóre nezmenila.

43
    Mihálik faulovaný pred šestnástkou. Priamy kop pre Spartak.

42
    Prvý polčas kvalitou futbalu sklamal. Obe mužstvá hrajú o Európu, ale dnes to zatiaľ tak nevyzerá.

41
    Šanca Trnavy končí strelou Mikoviča do stredu brány, Tujvel si pripísal ľahký zákrok.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva päť minút riadnej hracej doby a nejaký čas navyše.

39
    Bez systému teraz hrala Trnava smerom do útoku. Mikovič na slepo hľadal Depetrisa, ten sám loptu nemohol získať a hrajú hostia.

37
    Kwin pred Mihálikom loptu ubránil, poslal ju do autu, Trnavčania sa držia na polovici hostí.

36
    Godál odhlavičkoval a Mikovič chcel poslať loptu dopredu a bol faulovaný.

35
    Priamy kop pre hostí, lopta je na úrovni šestnástky, vpravo pri autovej čiare.

34
    Živkovič strieda zraneného Davisa.

33
    Momentálne sa nehrá. Jeden z hráčov hostí je ošetrovaný na trávniku.

32
    Tujvel a jeho dlhý odkop, ktorý končí u Jakubecha. Halilovič potiahol po ľavej strane, urobil dvoch hráčov a centroval do rúk Tujvela.

31
    Tretina zápasu je za nami, stav sa stále nemenil, bližšie v vedeniu mali hostia z Dunajskej Stredy.

30
    Priamy kop a lopta v šestnástke hostí. Tam ju do bezpečia odhlavičkoval jeden z obrancov.

29
    Depetris udržal loptu na polovici súpera, je tu ďalšie vhadzovanie Spartaka a faul na Haliloviča.

27
    Trnava je smerom vpred takmer neškodná, zmeniť to môže priamy kop po faule na Ježa. Lopta je takmer na poliacej čiare.

25
    Šestnástková spolupráca Jež – Mikovič produktivitu nepriniesla, spätná prihrávka Depetrisa bola prisilná.

24
    Ofsajd Stephensa, bol si previnenia vedomý a prestal na moment hrať. Loptu majú domáci.

23
    Jakubech zatiaľ pôsobí isto, jeho celkové hodnotenie si necháme na záver zápasu.

22
    Jež posúval na Čonku, ten bol zastavený nedovolene. Sám postihnutý rozohral akciu, loptu si však menia medzi sebou obrancovia Trnavy.

21
    Lopta letela do šestástky, ale prvý hráč Trnavy, Mihálik ju odvrátil. Hrá Jakubech.

20
    Po centri Pačindu je tu roh pre hostí. Brániť sa vracia aj Depetris.

19
    Krátko pred dvadsiatou minútou je stav stále 0:0, dnes to na gólovú žatvu nevyzerá.

18
    Tóth teraz čisto odstavil Pačindu od lopty, hrajú stále Dunajskostredčania.

16
    Polovica obrany domácich má žltý trest, hostia a ich útok si bude môcť viac dovoliť.

15
    Faul na prenikajúceho súpera a Horník vidí žltú kartu. Z priameho kopu hostia nič nevyťažili.

13
    Hostia sú aktívnejší, vidno, že Spartaku sa hrá zle, výsledky z posledných zápasov nikoho z fanúšikov netešia.

12
    Trnavčania na súperovej polovici. Godál pošle loptu na svojich kolegov pred šestnístkou hlavičkoval Depetris, ale nikto mu nepomohol.

11
    Polievka sa dostal k odrazenej lopte a volejom lízol brvno domácej brány.

10
    Tóth opäť fauloval, priamy kop asi 25 metrov od Jakubecha.

9
    Spartak volí postupnú rozohrávku, hostia sú pripravení na svojej polovici a bránia sa úspešne.

8
    Atmosféra v Trnave je výborná, oba fanúšikovské tábory nešetria hlasivkami.

7
    Ljubičič mohol skórovať. Po centri sa dostal k zakončeniu, ale Jakubech podržal svoj tím.

6
    Tujvel poslal loptu do stredu poľa, tá sa vrátila na kopačky hostí a unikajúceho hráča fauloval Tóth a vidí žltú kartu.

5
    Depetrisova superšanca po rohu Spartaka, jeho strelu vytlačil mimo brány brankár Tujvel.

4
    Skóre sa nemení, pri lopte Trnava a roh ide zahrať Mikovič.

3
    Priamy kop pre hostí, lopta je takmer pri rohovej zástavke.

2
    V bráne domácich je prekvapivo Adam Jakubech, Kamenár ostal na lavičke pre náhradníkov.

1
    Hostí prišla do Trnava početná fanúšikovská základňa. Domáci fanúšikovia im statne kontrujú.

1

-50

FC Spartak Trnava: Jakubech – Godál, Tóth, Horník, Čonka – Greššák, Mihálik – Mikovič, Jež, Halilovič – Depetris.
    Náhradníci: Kamenár – Nikolič, Baéz, Majtán, Bello, També, Košťál.

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel – Huk, Ljubicić, Kwin Kwin, Brašeň – Stephens, Davis, Ľupták, Pačinda – Polievka, Sarr.
    Náhradníci: Milošovič – Asanović, Michalík, Štepanovský, Szarka, Živković, Horváth.

Rozhodca: Vlk – Slyško, Súkeníková.

Spartak Trnava privíta v 24. kole Fortuna ligy v sobotu 19. marca o 18.20 krajského rivala z Dunajskej Stredy.

Trnavčanom patrí pred zápasom v ligovom pelotóne priebežne siedma priečka so ziskom 33 bodov a vyrovnaným skóre 27:27.

V ostatnom zápase proti Myjave vyšiel Spartak Trnava naprázdno po prehre 0:1. Doma majú Trnavčania bilanciu šesť výhier, tri remízy a dve prehry.

Trénerovi Huckovi bude proti Dunajskej Strede chýbať Cleber, ktorý po zranení trénuje iba individuálne.

„Vieme, že Dunajská taktiež bojuje o Európsku ligu. Musíme sa na to poriadne pripraviť a dať do toho všetko. Verím, že nezaspíme úvod, potrebujeme sa koncentrovať od prvých minút. Zápas musíme zvládnuť,“ uviedol pre oficiálnu stránku klubu obranca Denis Horník.

DAC Dunajská Streda

Dunajskostredčanom patrí v lige piate miesto so ziskom 36 bodov. Súper Trnavy hrá o Európu a má aktívne skóre 33:25. Vonku zaznamenali hráči z juhu Slovenska v desiatich zápasoch iba dve výhry, tri remízy a päť prehier.

V ostatnom kole vyhrala Dunajská Streda doma nad Senicou 3:1.

Vzájomná bilancia: 48 zápasov vyhral Spartak desaťkrát, 13 razy sa zrodila remíza až pätnásťkrát vyhrali terajší hostia.

Na jeseň vyhrala Trnava nad svojim súperom 2:0 po dvoch góloch Depetrisa.

Náš tip na tento zápas: 2:0 pre Spartak.

Trnava je favorit aj v stávkových kanceláriách, na jej výhru je kurz v priemere 1,75, na remízu je vypísaný kurz okolo 3,80 a výhre hostí môžu tipujúci veriť za kurz okolo 3,60.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Mário Vlk, na čiarach mu budú pomáhať Roman Slyško a Mária Súkeníková.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:20.