La Coruña – Malaga 3:3 (kon.) | Real Betis – Granada 2:0 (kon.) | Eibar – Barcelona 0:4 (kon.)
Sociedad – Levante 1:1 (kon.) | Gijón – Bilbao 0:2 (kon.) | Valencia – Atlético Madrid 1:3 (kon.)
Real Betis
2:0 (0:0)
Granada CF
Nedeľa 06.03.2016, 12:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španielska LaLiga • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi Realom Betis a Granadou CF.

Real Betis

Domácim sa v tejto sezóne darí pomerne dobre. Po 27 kolách majú na svojom konte 31 bodov, a v tabuľke im patrí 13. miesto. Bojom o záchranu sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyhnú, a to bol určite najdôležitejší predsezónny cieľ tohto klubu z mesta Sevilla. Hráči Realu Betis si z posledných štyroch zápasov odniesli 6 bodov za tri remízy a jednu výhru. Tú si pripísali v poslednom stretnutí proti Espanyolu Barcelona, ktorý zdolali 3-0.

Granada CF

Do Sevilly zavíta Granada, ktorej sa v tejto sezóne vôbec nedarí. Po 27 kolách má na svojom konte iba 26 bodov, a v tabuľke jej patrí 18. priečka. Tá znamená zostup do druhej ligy, no tomu by sa hráči Granady určite radi vyhli. Pozitívne je aspoň to, že Granada má rovnaký počet bodov ako 16. Getafe a 17. Rayo Vallecano, a tak je boj o záchranu stále otvorený. Hráči Granady si z posledných štyroch zápasov odniesli 6 bodov za dve výhry a dve prehry. V poslednom zápase zdolali Sporting Gijón 2-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio Benito Villamarín v Seville, ktorý má kapacitu 51 700 divákov.

Real Betis: Adán (C) – Montoya, Pezzella, Bruno González, J. Vargas – Ruiz, N'Diaye – Cejudo, D. Ceballos, Musonda – Rubén Castro.

Náhradníci: D. Giménez – Petros, Damião, Joaquín, Portillo, Molina, X. Torres.

Granada CF: Andrés Fernández – Miguel Lopes, Babin (C), R. Costa, Biraghi – Rochina, Doucouré, R. Pérez, Success – Peñaranda, El Arabi.

Náhradníci: J. Fernández – Foulquier, Barral, Krhin, Lombán, F. Rico, Méndez.

Rozhodca: Ignacio Iglesias Villanueva- A.Rodríguez, E.Ferreiros.

1

1
    Zápas v Seville sa začal. Domáci dnes nastúpili v ružovo-zelených dresoch, a hostia z Granady v bielo-červených. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

2
    Prvú akciu Realu Betis zastavil útočný faul, a na opačnej strane neúspešne strieľal Isaac, ktorého zblokovaná strela z cca 20 metrov skončila v rukaviciach domáceho gólmana.

3
    Ďalšiu akciu Granady ukončil útočný faul Isaaca na Montoyu. Domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

4
    Peñaranda si v útoku počínal nedovolene, a tak sa aj táto akcia Granady končí neúspešne. Po jeho faule na Pezzellu nasleduje priamy kop Betisu, ktorý rozohrá brankár Adán.

5
    Do útoku už zamierili hráči Realu Betis, ktorí sa však márne snažia dostať pred 16ku Granady.

6
    Po akcii Realu Betis nasleduje prvý rohový kop v dnešnom zápase.

7
    Prvý rohový kop domáceho tímu nepriniesol žiadne ohrozenie brány Granady. N'Diaye zakončoval v 16ke hostí, ale lopta smerovala vysoko nad bránu.

8
    Hostia zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, ale lopta od Rochinu končí v rukaviciach domáceho gólmana Adána.

9
    Peñaranda fauloval Cejuda a domáci získavajú priamy kop v strede ihriska. Úvodné minúty neprinášajú žiadne zaujímavé momenty. Hrá sa prevažne medzi 16kami, s množstvo súbojov v strede ihriska.

10
    El-Arabi ostáva ležať v strede ihriska a hlavný rozhodca prerušuje hru. Hráči Granady sa zranil v súboji s N'Diayem.

11
    El-Arabi je už v poriadku a hra pokračuje ďalej. Pri lopte sú hráči Granady, ktorí obliehajú domácu 16ku.

12
    Pezzella vidí žltú kartu po faule na El-Arabiho.

13
    El-Arabi ostáva ležať na trávniku a je dosť otrasený. Potrebuje ošetrenie, ale striedanie si to zrejme vyžadovať nebude.

14
    Hostia zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Nasleduje odkop brankára Adána.

15
    Isaac si v súboji s Musondom počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop z cca 30 metrov.

16
    Priamy kop domácim vôbec nevyšiel, ale stále ostávajú na útočnej polovici.

17
    Real Betis začína novú akciu pokojnou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia vyčkávajú v strede ihriska.

18
    El-Arabi si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Musondu sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

19
    Lopes predviedol dobrú prácu s loptou, a získava prvý rohový kop v dnešnom zápase pre Granadu.

20
    Rohový kop Granady nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Loptu získavajú domáci.

20
    Peñaranda vidí žltú kartu po faule na Pezzellu.

21
    Cejudo sa v útoku nedokázal presadiť a lopta po jeho akcii končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Fernándeza.

22
    Doucouré fauloval v strede ihriska Castra a domáci získavajú priamy kop.

23
    Castro si nedokázal spracovať loptu smerujúcu za obranu Granady a tá končí v rukaviciach brankára Fernándeza.

24
    Ďalšia akcia domáceho tímu, ale ani tentokrát si Castro loptu nedokázal spracovať a tá končí pri brankárovi Fernándezovi.

25
    Granada sa postupne presúva na útočnú polovicu. Zatiaľ sa však hrá príliš ďaleko od domácej brány a lopta je často za postrannou čiarou.

26
    N'Diaye mal menšie problémy v obrane, ale nakoniec to zvládol a loptu poslal k svojmu brankárovi Adánovi.

27
    El-Arabi sa snažil zakončiť z hranice 16ky, ale v súboji s obrancom Brunom neuspel a lopta končí v rukaviciach brankára Adána.

29
    Cejudo skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný, a tak domáci získavajú ,,iba,, rohový kop z ľavej strany.

30
    Domáci zahrávali dva rohové kopy za sebou, ale ani jeden nepriniesol ohrozenie brány Granady. Brankár Fernández je bez práce.

30
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Cejudo, a nahradí ho Molina.

31
    Musonda vyskúšal strelu z cca 20 metrov, ale jeho pokus smerujúci do stredu brány brankár Fernández dokázal na dvakrát chytiť do svojich rukavíc.

32
    Isaac v súboji s N'Diayem neuspel a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Adána.

33
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov.

34
    Po zisku lopty sa hostia snažia o pokojnú rozohrávku na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú v stredovom kruhu.

35
    Domáci predviedli dobrú akciu, ale Musondov center do 16ky Granady nenašiel žiadneho hráča v ružovo-zelenom drese.

36
    Ceballos skúsil strelu z cca 20 metrov, ale v ťažkej pozícii poslal loptu niekoľko metrov vedľa brány.

37
    Na opačnej strane sa v domácej 16ke snažil presadiť Rochina, ale tiesnený loptu nedokázal prihrať pred bránu a tá končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Adána.

38
    Biraghi pálil z cca 20 metrov, ale lopta smerovala do stredu brány kde bol pripravený brankár Adán.

40
    Pérez vidí žltú kartu po faule na Musondu.

41
    Vargas zahral priamy kop skôr ako mu to hlavný rozhodca dovolil, a vidí za to žltú kartu.

42
    Vargas zvolil priamu strelu na bránu, ale z cca 25 metrov nedokázal prekonať brankára Fernándeza. Ten loptu dokázal bez problémov skrotiť.

43
    Do útoku zamierili aj hráči Granady, ale zatiaľ sa márne snažia dostať pred domácu 16ku.

44
    Po akcii Granady končí lopta v rukaviciach brankára Adána, ktorý ju posiela svojim spoluhráčom.

45
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času v prvom polčase. Pri lopte sú hráči Granady, ktorí smerujú do ďalšej akcie.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45+2
    Molina pálil z cca 12 metrov, a brankár Fernández musel predviesť skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

45

Prvý polčas v Seville sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, a ani veľkých príležitostí nebolo veľa. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Seville sa začal druhý polčas zápasu medzi Realom Betis a Granadou CF. Úvodný výkop patril hráčom Granady, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

47
    Peñaranda padá v 16ke Realu Betis, ale penalta to nebude. Pri hlavnom rozhodcovi sa zbehlo množstvo hráčov.

48
    Isaac vidí žltú kartu za faul na Montoyu.

49
    Hlavný rozhodca videl faul Isaaca na Montoyu a tak už situáciu s Peñarandom neposudzoval. Hostia sa hnevali, že hru neprerušil skôr, ale musia sa zmieriť s týmto verdiktom.

50
    Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, ale nepriniesol žiadne ohrozenie brány. Následne sa ešte snažili posielať loptu pred bránu Granady, ale obrana hostí situáciu zvládla.

51
    Ďalšia akcia Realu Betis. Vargas skúsil strelu bez prípravy z cca 30 metrov, ale jeho pokus smeroval niekoľko metrov vedľa pravej žrde.

52
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Ruiz, a nahradí ho Joaquín.

53
    Vargas vidí po faule na Rochinu druhú žltú, a teda červenú kartu.

54
    Domáci budú dnešný zápas dohrávať s 10 hráčmi, čo fanúšikov na štadióne určite neteší. Na lavičke Realu Betis sa chystá ďalšie striedanie.
    54. Juan Vargas (RBE)

55
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Peñaranda, a nahradí ho Barral.

56
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Ceballos, a nahradí ho Petros.

57
    Pri lopte sú momentálne hráči Granady, ktorí majú pred sebou viac ako pol hodinu hry v početnej výhode.

58
    Granada sa usadila na útočnej polovici a snaží sa dostávať lopty do domácej 16ky.
    58. David Barral (GRN)

59
    Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany. Barral mieril hlavou veľmi dobre, ale brankár Adán svoj tím podržal krásnym zákrokom.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Do útoku smerujú znova hráči Granady.

61
    Lopes vidí žltú kartu po faule na Musondu.

62
    Granade sa zatiaľ nedarí dostať do tlaku. Domáci zvládajú početnú nevýhodu veľmi dobre.

63
    Musonda fauloval v strede ihriska Rochinu, a hostia získavajú priamy kop.

64
    Po útočnom faule na Montoyu sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

65
    Po faule Petrosa budú hostia zahrávať priamy kop z cca 30 metrov. Dobrá príležitosť na otvorenie skóre.

67
    Hráči Granady to urobili veľmi zle. Loptu si posunuli traja hráči s tým, že strieľal Rochina z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu.

67
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lopes, a nahradí ho Foulquier.

69
    Barral vidí žltú kartu po faule na Petrosa.

70
    Granada sa v početnej výhode nedostáva do žiadnych príležitostí, a zatiaľ sa zdá, že dnešný zápas môže skončiť bezgólovou remízou. Do konca však ostáva ešte 20 minút, a to je dostatok času na rôzne scenáre.

71
    Bruno vidí žltú kartu za nešportové správanie.

72
    Bruno fauloval Barrala v pokutovom území a hráč Granady sa dožadoval pokutového kopu. To sa Brunovi vôbec nepáčilo a snažil sa to Barralovi dôrazne vysvetliť. Vyslúžil si však žltú kartu a tréner ho určite nepochváli.

73
    Rochina sa dostal k strele z hranice 16ky, ale v ťažkej pozícii nedokázal loptu dostať do siete. Brankár Adán skvele zasiahol a na dvakrát loptu skrotil.

74
    Pri lopte sú znova hráči Granady, ktorí smerujú do útoku. Real Betis sa zatiaľ bráni veľmi dobre, a drží hru ďaleko od svojej brány.

75
    Molina bol faulovaný v strede ihriska, a domáci získavajú priamy kop.

76
    Costa vidí žltú kartu po faule na Molinu.

77
    Priamy kop domáceho tímu nepriniesol žiadne ohrozenie brány, a ani rýchly protiútok Granady nebol úspešný.

78
    Po akcii Granady končí lopta v rukaviciach brankára Adána, ktorý ju posiela svojim spoluhráčom. Domáci sa v početnej nevýhode bránia naozaj veľmi dobre.

79
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Pérez, a nahradí ho Rico.

80
    Molina vidí žltú kartu za nešportové správanie.

81
    Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale lopta končí v rukaviciach brankára Adána, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

82
    Isaac sa s loptou šikovne dostal do domácej 16ky, ale následne z cca 12 metrov vysoko prestrelil bránu. Škoda, pretože táto akcia vyzerala nádejne.

83
    Barral si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Bruna sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

84
    Akcia Granady skončila pred pokutovým územím domáceho tímu, a dopredu idú hráči Realu Betis.

85
    Real Betis dal gól! Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany, po ktorom sa v 16ke hlavou presadil ALFRED N´DIAYE. Ten prekonáva brankára Fernándeza a senzačne posiela Real Betis do vedenia.
    85. Alfred N'Diaye (RBE) - 1:0

86
    Pri lopte sú hráči Granady, ktorí sa snažia o rýchlu odpoveď. Zatiaľ sa však nedokážu dostať pred 16ku domáceho tímu.

87
    Rochina vidí žltú kartu po faule na Castra.

88
    Blíži sa záver dnešného zápasu. Granada už nemá veľa času na gólovú odpoveď, a stále sa nevie dostať pred domácu 16ku.

89
    Molina sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú hráči Granady. Tí okamžite smerujú na útočnú polovicu.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Joaquín prenikol do 16ky Granady a vypálil na bránu, ale lopta smerovala tesne vedľa pravej žrde.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+1
    Prvá minúta nadstaveného času prináša snahu Granady, ale domáci skvele bránia a držia hru ďaleko od svojej brány.

90+2
    Foulquier sa snažil poslať prihrávku pred domácu bránu, ale lopta mu ušla za čiaru a tak nasleduje iba odkop brankára Adána.

90+3
    Brankár Andrés Fernández vidí červenú kartu za údajnú hru rukou mimo svojho pokutového územia. Spomalený záber však ukázal, že hlavný rozhodca to neposúdil celkom správne.

90+4
    Do brány si to namieril Biraghi, a ten bude čeliť priamemu kopu z cca 20 metrov.

90+5
    Real Betis dal gól! Domáci už vedú o 2 góly! RUBEN CASTRO zahral priamy kop skvele, a loptu poslal krásne k ľavej žrdi. Biraghi v bráne Granady nemal na tento pokus žiadny nárok.
    90+5. Rubén Castro (RBE) - 2:0

90+5

Zápas v Seville sa skončil. Druhý polčas priniesol množstvo zaujímavých momentov. Všetko začal červená karta Vargasa v 53. minúte, po ktorej sa hostia dostali do početnej výhody. Tú však nedokázali využiť, a v 85. minúte dostal domácich prekvapujúco do vedenia N'Diaye. V nadstavenom čase dostal červenú kartu aj brankár Fernández, a z následného priameho kopu upravil na 2-0 Castro. Hlavný rozhodca udelil celkovo 11 žltých kariet a dve červené, čo taktiež svedčí o mimoriadne rušnom zápase.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (13:58:46)