Boston – Calgary 2:1 (kon.) | NJ Devils – Carolina 1:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Edmonton 1:2 (po pr.) | Minnesota – Colorado 6:3 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:3 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 2:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
New York Islanders
cz Streda 02.03.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a New York Islanders.

Útočník Shane Prince byl vyměněn z Ottawy do Isladers, a tak by dnes mohl nastoupit za svůj nový tým. Obránce Ryan Pulock, který si nedávno odbyl svou premiéru v NHL byl znovu poslaný na farmu. Generální manažer klubu se nechal slyšet, že Grabovski a de Haan by se do sestavy mohli vrátit ke konci tohoto týdne. Rovněž naznačil, že Adam Pelech by měl být v pořádku do konce sezóny.

Domácí útočník Radim Vrbata vynechal předchozí dva zápasy vinou zranění a v pondělí již plně trénoval. Do tohoto zápasu by mohl nastoupit. Sám hráč si ale jistý nebyl. "Cítím se dobře, promluvím si s trenérem a uvidíme," pravil pro web soutěže. Obránce Dan Hamhuis nebyl v pondělí na tréninku, neboť mohl být vyměněn. Nestalo se tak, a proto dnes do zápasu naskočí.

Zápas začne o něco později.

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Hutton, Biega, Hamhuis, Bartowski, Sbisa – Weber, Sedin H., Sedin D. – Virtanen, Horvat, Beartschi – Vey, Granlund, Etem – Dorsett, McCann, Burrows

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, de Haan, Hamonic, Hickey, Pulock – Strome, Tavares, Prince – Okposo, Nielsen, Bailey – Lee, Nelson, Kulemin – Clutterbuck, Cizikis, Martin.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté, kteří nahazují do útočného pásma. Zde se ale k puku dostávají domácí a akce Islanders končí.

00:46
    Hostující brankář Greiss při výjezdu za branku pro kotouč podklouzl, a na malý moment měli domácí příležitost vystřelit na odkrytou branku. Vancouver se do zakončení nedostal.

01:36
    Na druhé straně musel Makrström kontrolovat kotouč po střele Baileye. Jeho pokus byl ale tečovaný mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

02:17
    Stále čekáme na první střelu v tomto zápase. To už ale o několik málo sekund později neplatí, protože se domácí dostali do brejku dva na jednoho. Dorsett mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, s níž si brankář Greiss poradil.

03:08
    Na led se dostávají čtvrté formace, více ze hry mají nyní hosté. Ti se ale přes dobrou obrannou hru Canucks nemohou dostat do dobré střelecké pozice.

03:56
    Obránce Pulock se pokusil o střelu od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný hned prvním hráčem, který před obráncem stál.

04:20
    Islanders právě vstřelili branku!
    První střela hostujícího týmu končí v brance, a tak jdou Islanders do vedení. Po Martinově přihrávce od modré pálil TRAVIS HAMONIC, jehož dobře mířený pokus si našel cestu za brankovou čáru. Asistence: Matt Martin, Casey Cizikas.
    04:20 Travis HAMONIC - 0:1

06:22
    Po delší pasáži bez nějaké vážnější střely na branku je hra přerušena a následuje komerční přestávka. Hosté se díky dobré střele zápěstím dostávají do jednobrankového vedení. Diváci v Rogers Areně zatím neviděli mnoho hokejové krásy.

07:07
    Nick Leddy se dostal do zajímavé střelecké pozice, dobrý obranný zákrok si připisuje Daniel Sedin, který jeho ránu zblokoval.

07:44
    Na hře domácího týmu je viditelná snaha o vyrovnání. Vancouver je ale příliš nepřesný při zakončení i tvoření kombinací.

08:50
    Islanders mají kotouč pod kontrolou, nikam se neženou a dávají si pozor na obrannou hru. Canucks tento obrázek hry jen nepatrně narušují nějakou ofenzivní akcí.

09:28
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Martin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

09:50
    Hostující mužstvo nic nevymýšlelo. Když dostalo v obranném pásmu kotouč pod kontrolu, okamžitě ho poslalo přes všechny čáry až za branku Vancouveru.

10:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Snad první delší pobyt v útočném pásmu přináší pro Vancouver vyrovnání, Kotouč se od Bena Huttona odrazil před volného LINDENA VEYE, který moc dobře věděl, co má s volným pukem udělat.Gól v přesilové hře. Asistence: Ben Hutton.
    10:42 Linden VEY - 1:1

11:02
    Následuje komerční přestávka.

12:00
    Už jsme za polovinou úvodního dějství. No, že bychom sledovali nějaké úchvatné představení obou týmů s mnoha šancemi a skvělými zákroky brankářů, to se napsat věnu nedá.

13:17
    Dlouhou přihrávkou se pokoušeli hosté urychlit přechod z obranného do útočného pásma. Pas ve středním pásmu narazil na hůl Daniela Sedina a bylo po akci.

14:00
    Domácí tým pomáhá svému brankáři a blokuje velké množství střel. Během poslední minuty vystřelili hosté hned čtyřikrát a ani jednou nemusel brankář Canucks zasahovat.

14:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bartkowski – 2 min., vražení na hrazení).

15:25
    Kyle Okposo tvrdě sestřelil Christophera Taneva. Oba hráči budou v pořádku a ve hře pokračují.

15:47
    Okposo to zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale prolétl předbrankovým prostorem, nikdo z hráčů jej nedokázal tečovat.

16:45

17:01
    Přihrávku do dobré střelecké pozice dostal Henrik Sedin. Jeho střela zápěstím skončila ve výstroji hostujícího brankáře, který raději přerušil hru.

17:12
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Greisse.

17:43
    Boychuk nahazoval do útočného pásma, jeho pokus ze střední vzdálenosti byl tečovaný do ochranné sítě nad brankou.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:48
    A znovu to byl Johnny Boychuk, kdo se dostal ke střele. Tentokrát zápěstím už mířil lépe. Domácí brankář připraven.

19:30
    Úvodní dějství se v poklidu dohrává.

20:00

Dvě branky přinesla první třetina. Nejprve se do vedení dostali hosté, prosadil se Hamonic. Krátce po polovině třetiny vyrovnal Vey.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování ve druhé třetině získávají domácí hokejisté, kteří se hned pokoušeli dostat do útočného pásma. Při přechodu modré čáry byli o puk připraveni, a tak následoval protiútok, který byl také velmi rychle zastavený.

21:26
    Velmi dobrou defenzivní práci odvedl Nielsen, který na poslední chvíli poslal puk z předbrankového prostoru pryč. Nechybělo mnoho a domácí se dostali do vyložené střelecké pozice.

23:17
    Bo Horvath se proháčkoval do dobré střelecké pozice, ale Shane Prince jeho pokus zblokoval.

24:21
    Rychlou akci hostujícího týmu zakončuje střelou Johnny Boychuk. S jeho ránou si domácí brankář dokázal poradit celkem snadno.

24:32
    Brock Nelson je autorem další střely na branku Canucks. I tentokrát si dokázal brankář poradit. Našel kotouč v rukavici, protože nechtěl rozehrávat, přerušil hru.

25:16
    Daniel Sedin po delší dobře zaměstnal brankáře Greisse. Střela příklepem nebyla myšlená špatně, ale neměla dostatečný důraz.

25:54
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma New Yorku.

26:14
    Kyle Okposo se dostal do zajímavého zakončení, jeho střela končí zákrokem Markströma.

27:20
    Beartschi se pokoušel přihrávkou najít volného spoluhráče před brankou, to se mu nepovedlo. Z následného protiútoku zahrozili Islanders.

27:33
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Etem – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Hamonic – 5 min., bitka).

28:12
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Derek Dorsett, jehož rána si s přesností zrovna dvakrát netykala.

29:08
    Jared McCann střelou zápěstím řádně protáhl brankáře hostujícího celku, ten si s jeho pokusem poradil.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Stav je stále vyrovnaný.

30:24
    Nejprve ve vyložené pozici minul domácí Markus Granlund, po něm na druhé straně byl nepřesný Shane Prince.

31:05
    Anders Lee střelou zápěstím potáhl brankáře Vancouveru. Markström si připisuje velmi dobrý zákrok.

31:43
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Dorsett – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Martin – 5 min., bitka).

32:37
    Sven Beartschi se probojoval z křídla ke střele, s níž si brankář Greiss dokázal nadvakrát poradit.

33:00
    Finální část druhé třetiny se pomalu blíží. stále platí nerozhodný stav, který stanovila první polovina první třetiny.

33:24
    Domácí kombinují v útočném pásmu podél mantinelu, do nějaké výhodnější střelecké pozice se přes bránící se pětici dostávají jen těžko.

34:30
    Hostující Anders Lee tečoval kotouč dobře před domácím brankářem, který na poslední chvíli dokázal puk zastavit v cestě do branky.

34:30
    Videocentrála NHL v Torontu rozhodla o tom, že kotouč přešel celým objemem brankovou čáru. Autorem branky je ANDERS LEE. Asistence: Thomas Hicky, Kyle Okposo.
    34:30 Anders LEE - 1:2

35:12
    Střela zápěstím Henrika Sedina nekončí za brankovou čárou, hostující brankář stačil puk ukrýt ve výstroji.

36:00
    Konec druhé třetiny se blíží, hosté se dostali do vedení o jednu branku. Platnost gólu potvrdilo video.

36:36
    Hraje se tvrdý styl hokeje, osobních soubojů je k vidění mnoho. Sudí nechávají tyto momenty bez povšimnutí.

37:42
    Alex Biega a jeho dobrá rána zápěstím znamená zákrok pro brankáře NY Islanders.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

38:06
    Alex Biega se znovu dostal do střelecké pozice, byl tísněný obráncem, ale i tak dokázal vystřelit.

39:00
    Domácí mají puk pod kontrolou, hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:31
    Jake Virtanen střelou z otočky prověřil pozornost brankáře Thomase Greisse.

40:00

40:01

40:22
    Vyrovnání měl na hokejce Sven Beartschi, který se neprosadil střelou ani dorážkou vlastní střely. Velká šance domácích zůstává nevyužitá.

41:20
    Travis Hamonic se dostal do ke střele, ale domácího brankáře překonat nedokázal.

41:23
    Podobně jako Hamonic si vedl i Kyle Okposo. I ten se dostal před branku, ale nedokázal přesněji trefit puk.

42:25
    Ryan Pullock příklepem protáhl brankáře Vancouveru.

42:30
    Johnny Boychuk je dalším hráčem, který vyslal puk na domácí branku. Markström pozorný i nyní.

43:15
    Batowského střelu nejprve zblokoval Calvin de Haan, poté Burrows zamířil nepřesně svůj pokus.

43:48
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Hamonic – 2 min., podražení).

44:18
    V oslabení se ke střele od modré dostal Johnny Boychuk. Jeho pokus rozhodně nepatří mezi ozdoby tohoto klání.

45:03
    Dam Hamhais a jeho dobrý střelecký pokus končí ve výstroji hostujícího brankáře.

45:48

45:54
    Jake Virtanen se proháčkoval až do zakončení, zkusil to individuální akcí a úspěšný nebyl. Dobrý zákrok si připisuje Thomas Greiss.

46:19
    Komerční přestávka. Přesilovou hru sehráli domácí hodně špatně, do žádné vyložené šance se nedostali.

47:44
    Cal Clutterbuck střelou zápěstím ani tentokrát nepřekonal brankáře Canucks.

48:11
    Calvin de Haan sestřelil Emerosna Etama. Oba poněkud otřesení, ale ve hře pokračují dál.

49:10
    První polovina třetiny se blíží ke svému konci, hostující celek stále drží své vedení.

50:12
    Sven Beartschi opět prověřil připravenost brankáře Islanders. Greiss své spoluhráče drží v tomto zápase.

50:34
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma hostujícího týmu.

50:44
    Henrik Sedin se dostal do zakončení, puk, který vyslal bekhendovou stranou hole, si cestu za brankovou čáru nenašel. Zajímavá pozice domácího zkušeného hráče. Následuje komerční přestávka.

50:52
    Po přihrávce Henrika Sedina se důrazem na brankovišti prosazuje DANIEL SEDIN. Domácí tým tak vyrovnává stav zápasu. Asistence: Henrik Sedin.
    50:52 Daniel SEDIN - 2:2

51:38
    John Tavares nedokázal přesně trefit puk v dobré střelecké pozici.

52:26
    Anders Lee ani na dvakrát nedokázal prostřelit brankáře Vancouveru, ten si připsal dva dobré zákroky a poradil si i se střelou Thomase Hickeye.

52:55
    Hostující tým jde znovu do vedení. Ranou od modré čáry se prosazuje THOMAS HICKEY. Jeho pokus tečoval někdo z domácích hráčů mimo dosah brankáře. Bez asistence.
    Thomas HICKEY - 2:3

53:24
    A hosté mohli rozhodnout, jenomže se tak nestalo, neboť Casey Cizikas trefil štangli.

54:31
    O necelou minutu později se stejná situace odehrála na druhé straně. Dan Hamhuis se dostal do dobré střelecké pozice, v níž ale trefil brankovou konstrukci.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí tým prohrává nad Islanders o jednu branku.

56:00
    Vancouver stupňuje svou aktivitu, Alex Biega se dostal do dobré střelecké pozice, ale do rány se obětavě položil Calvin de Haan.

56:37
    Oddechový čas pro hosty.

56:39
    Komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Hostující tým velmi dobře brání a soupeře takřka do žádných šancí nepouští.

57:36
    Domácí hrají v šesti, bez brankáře.

58:00
    Poslední dvě minuty hry v základní hrací době.

58:22
    Hamonic tvrdě sestřelil Henrika Sedina, oba jsou v pořádku a pokračují ve hře dál.

59:09
    Daniel Sedin nedokázal prostřelit v dobré pozici Thomase Greisse.

59:27
    Ben Hutton střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře soupeře.

59:53
    Christopher Tanev rovněž neuspěl. Obrovský tlak domácího celku na hostující branku.

59:57
    Hra je přerušena, buly před brankou Greisse.

59:57
    Oddechový čas pro domácí.

Československá stopa v utkání:
    Nikdo nenastoupil do tohoto zápasu.

Domácí tým na svém ledě podlehl Islanders. Střelecky byl Vancouver aktivnější, ale narážel na dobře chytajícího brankáře. Islanders si připisují výhru, které dosáhli zejména díky bojovnosti a nasazení.

Tři hvězdy utkání:
    1. Anders Lee (NYI) 1+0
    2. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    3. Thomas Hickey (NYI) 1+1 (06:40:13)
    Parta okolo Johna Tavarese byla v noci šťastnější

Jan Prošek

Góly a asistencie: 11. Vey (Hutton), 51. Daniel Sedin (Henrik Sedin) – 5. Hamonic (Martin, Cizikas), 35. Lee (Hickey, Okposo), 53. Hickey

Rozhodca: O'Halloran, Peel – Murchison, Galloway

Diváci: 18 264