Boston – Calgary 2:1 (kon.) | NJ Devils – Carolina 1:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Edmonton 1:2 (po pr.) | Minnesota – Colorado 6:3 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:3 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 2:3 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Carolina Hurricanes
cz Streda 02.03.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL
    Forsbergovi to v minulém měsíci doopravdy střílelo!

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (03:39:27)

Střely: 30:19 (9:5, 9:7, 12:7)

Neskutečně frustrující porážka pro New Jersey Devils, které bylo lepším týmem, ale svému soupeři nakonec podlehlo.

Do vedení šli Ďáblové v 11. minutě, když Greeneovu střelu tečoval Adam Henrique. Hosté dokázali vyrovnat v průběhu 25. minuty, prosadil se úplný debutant v NHL Derek Ryan! Ve třetí třetině byli domácí jasně lepší, ale Hurikáni dali 89 sekund před koncem gól na 2:1. Postaral se o to Joakim Nordström. Definitivní tečku za zápasem udělal trefou do prázdné brány Nathan Gerbe.

Canes tedy vyloupili Prudential Center, kde vyhráli 3:1!

59:39 Nathan GERBE - 1:3

59:39
    Carolina právě vstřelila branku!
    A je definitivně hotovo! NATHAN GERBE obral o kotouč Davida Schlemka a pohodlně ho dovezl až do prázdné branky, Carolina tedy vede 3:1! Bez asistence.

59:07
    Domácí zatím drží puk ve své moci, ale nemohou se s ním usadit v útočném pásmu!

58:38
    Devils již nyní odvolali Schneidera za branky a zkusí to se šesti hráči v poli!
    58:31 Joakim NORDSTRÖM - 1:2

58:31
    Obrovský šok pro New Jersey, které v této třetině bylo aktivnější, ale nyní prohrává! Po střele Eliase Lindholma z mezikruží se k dorážce dostal JOAKIM NORDSTRÖM, který překonal Coryho Schneidera! Hurikáni se 89 sekund před koncem třetí třetiny ujímají vedení! Asistence: Elias Lindholm a Jaccob Slavin.

58:15
    Derek Ryan v ofsajdu, akce Caroliny se tedy nemohla uskutečnit.

57:54
    Chris Terry už se chystal vyrazit do útoku, když k němu ale přijel Blandisi, který ho od puku odzbrojil.

57:35
    Puk vypadl do hlediště po výhozu Davida Schlemka. Hra je až moc kouskovaná, což na její atraktivitě vůbec nepřidává. Naopak...

57:10
    Čas ubíhá a stále nemáme rozhodnuto. Dočkáme se ještě v základní hrací době, nebo nás v Prudential Center čeká prodloužení?

56:39
    Jacob Josefson se pokusil rozehrát z obranného pásma, ale napadající hráči ztečovali puk na střídačku Ďáblů z New Jersey. Další přerušení.

55:56
    Aktivní střelec Kyle Palmieri znovu pálil z pravého křídla, ale Läck byl připraven a zasáhl lapačkou.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 11. Henrique (Kennedy, Greene) – 25. Ryan (Slavin), 59. Nordström (Lindholm, Slavin), 60. Gerbe

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Merrill, Severson – Boucher, Henrique, Blandisi – Kalinin, Zajac, Palmieri – Ruutu, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo.
    Carolina Hurricanes: Läck (Ward) – Slavin, Hainsey, Hanifin, Pesce, Jordán, Murphy – Nodrström, Staal, Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Gerbe, Nash, Malone – McGinn, Ryan, Terry.

Rozhodca: Hebert, Furlatt – Brisebois, Gawryletz

Diváci: 14 251