Anderlecht – Olympiakos 1:0 (kon.) | Midtjylland – Manchester United 2:1 (kon.) | Fiorentina – Tottenham 1:1 (kon.)
Dortmund – Porto 2:0 (kon.) | Villarreal – Neapol 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Bazilej 3:2 (kon.)
Sevilla – Molde 3:0 (kon.) | Valencia – Rapid Viedeň 6:0 (kon.) | Augsburg – Liverpool 0:0 (kon.)
Sparta Praha – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | Galatasaray – Lazio 1:1 (kon.) | Sion – Braga 1:2 (kon.)
Doneck – Schalke 0:0 (kon.) | Marseille – Bilbao 0:1 (kon.) | Lisabon – Leverkusen 0:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
3:2 (2:1)
FC Bazilej 1893
Štvrtok 18.02.2016, 19:00 • Stade Geoffroy-Guichard • Európska liga • Play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu prvého zápasu šestnásťfinále Európskej ligy. O 19:00 sa na štadióne Geoffroy-Guichard začne duel medzi AS Saint-Étienne a FC Bazilej 1893.

Francúzsky klub sa prebojoval do vyraďovacej fázy z druhého miesta skupiny G, ktorú ovládlo Lazio. Saint-Étienne vyhralo dva zápasy a pridalo tri remízy, ktoré v súčte znamenajú deväť bodov.
    V domácej súťaži patrí zverencom Christopha Galtiera štvrtá priečka so šesťbodovu stratou na druhé Monako.

Najlepší strelec AS v Európskej lige

Robert Berić – 2 góly

Bazilej vyhral skupine I s trojbodovým náskokom pred Fiorentinou. Švajčiarsky klub dokázal vyhrať štyri zápasy a pridal jednu remízu.
    V domácej lige mieria zverenci Ursa Fischera za titulom, keď majú po dvadsiatich zápasoch 15-bodový náskok.

Najlepší strelci Bazileja v Európskej lige

Birkir Bjarnason – 2 góly

Tieto dva celky ešte neodohrali žiaden vzájomný zápas, a tak budeme veľmi zvedaví ako skončí zaujímavý duel dvoch klubov, ktoré nepatria do európskej futbalovej špičky.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, F. Pogba, Bayal Sall (C), Tabanou – Cohade, Clément, Lemoine – Monnet-Paquet, Roux, Tannane.
    Náhradníci: Moulin – Bahebeck, Eysseric, Brison, Hamouma, Pajot, Assou-Ekotto.

FC Bazilej 1893: Vaclík – Lang, Suchý (C), Samuel, Safari – Xhaka, Zuffi – Embolo, Bjarnason, Steffen – Janko.
    Náhradníci: Vailati – Traoré, Delgado, Fransson, Akanji, Callà, Boëtius.

Rozhodca: Sidiropoulos – Efthimiadis, Kostaras – Dimitriadis (všetci Grécko).

1

1
    Bazilej sa postaral o rozohrávku prvého polčasu. Po pár sekundách hry sme videli Safariho center, no lopta skončila v zámedzí.

2
    Saint-Étienne kombinoval na útočnej polovici, no hostia dobre prehustili priestor pred Vaclíkovou bránou.

3
    Domácim sa podarilo loptu dostať nazad a opäť sledujeme ich kombináciu na súperovej polovici.

3
    Tabanou poslal do veľkého vápna veľmi dobrý center, no ani jeden z jeho spoluhráčov nedokázal usmerniť loptu do brány. Vaclík ju podržal vo svojom náručí.

4
    Ďalšiu útočnú akciu domáceho celku zastavil ofsajd, v ktorom sa nachádzal Nolan Roux.

5
    Bazilej má v úvode značné problémy a brankár Vaclík sa musí mať na pozore. Rýchla kontra Francúzov skončila nepresnou finálnou prihrávkou.

7
    Domáci pokračujú v nátlakovej hre. Teraz si dokázali vypracovať rohový kop, po ktorom sa dostal ku strele spoza šestnástky Tabanou, no bolo vidno, že pálil bez akejkoľvek prípravy.

8
    Lemoine prehral súboj s Embolom a musel zatiahnuť ručnú brzdu, keďže hosťujúci stredopoliar už upaľoval smerom na bránu.

8
    Ruffier schoval center do svojich rúk. Hostia nedokázali využiť zaujímavý priamy kop.

9
    Na druhej strane sme videli ďalší faul, po ktorom budú kopať domáci ešte zaujímavejší priamy kop.

9
    AS Saint-Étienne dáva gól!
    Domáci otvárajú gólový účet zápasu! Tannaneho center niekto z hráčov predĺžil na zadnú žrď, kde sa nachádzal MOUSTAPHA BAYAL SALL! Ten usmernil loptu hlavou ku opačnej žrdi, kde smer lopty kontroloval domáci Monnet-Paquet.
    9. Moustapha Bayal Sall (SET) - 1:0

11
    Na druhej strane kopal ďalší priamy kop Bazilej, no Zuffiho center dokázali zblokovať na rohový kop.

12
    Domáci gólman Ruffier sa rozhodol ísť do vzduchu a Zuffiho center vyboxoval do bezpečia.

14
    Loptu držali v okolí deliacej čiary domáci, no videli sme nepresnú prihrávku z kopačky Clémenta. Po autovom vhadzovaní sa zmocnili guľatého čuda hostia zo Švajčiarska.

15
    Bazileju sa darí kombinovať na útočnej polovici. Domácim sa nedarí obsadzovať hráčov švajčiarskeho celku a musia si pomáhať faulami.

16
    Voľný kop zahral opäť Luca Zuffi. Hostia ostali pri lopte, no na pravej strane sa lopta odrazila mimo ihriska od Embola.

17
    Bebbi, ako sa švajčiarsky klub prezýva, je v posledných minútach pri lopte častejšie, no nedarí sa mu ohroziť Ruffiera.

18
    Bjarnason videl, že ku lopte má ďaleko a súperov obranca je o čosi rýchlejší, preto sa rozhodol, že ho zatiahne za dres. Môže byť, rád, že grécky rozhodca mu neukázal žltú kartu.

20
    Bazilej sa po inkasovanom góle zobudil a smerom dopredu robí svojmu súperovi neplechu. Zuffi vybojoval rohový kop, ktorý sám rozohral, no opäť loptu nasmeroval len do Ruffierových rukavíc.

21
    Na druhej strane sa faulom na Rouxa previnil hosťujúci stopér Samuel. Nasleduje priamy kop z približne 30 metrov.

22
    Kapitán hostí Marek Suchý odvrátil Cohadeho center na rohový kop.

22
    Cohade sa postaral aj o center od rohovej zástavky, no tentoraz sa vyznamenal ďalší Čech, ktorý stráži svätyňu hostí, Tomáš Vaclík.

24
    Oba celky sa pomerne pravidelne striedajú pri lopte a snažia sa kombinovať na polovici svojho súpera. Aktuálne sú pri lopte hráči Saint-Étienne.

25
    Bazilej sa snažil dostať do gólovej šance po pravom krídle, no Langov center do stredu vápna skončil len pri Bayalovi Sallovi.

25
    Renato Steffen zastavil rozbehnutého hráča domáceho celku tvrdým zákrokom a nezaslúžil si nič iné ako žltú kartu.

26
    Saint-Étienne rozohrával zo svojej polovice a chcel sa veľmi rýchlo dostať dopredu, no hostia vzadu zapracovali a sú to oni, kto je pri lopte.

27
    Tabanou to teraz so svojou aktivitou pri pressingu prehnal, keď zo zadu zoťal Janka.

28
    Bjarnason sa dostal ku lopte na pravom krídle, no nedokázal svoj center doručiť na Embola.

30
    Bjarnason poľahky prišiel o loptu a v snahe napraviť svoju chybu podkopol súperovmu hráčovi nohy. Les Verts si chystajú voľný kop.

31
    Avšak center, ktorý dopadol pred Vaclíka nenarobil žiadne problémy a hostia sa dlhým odkopom aspoň chvíľkovo oslobodzujú.

32
    Po ďalšom zblokovanom centri zahrávali domáci rohový kop, no Cohadeho pas skončil len pri Vaclíkovi.

33
    Na štadióne Geoffroy-Guichard, ktorý dnes nie je naplnený úplne, vládne výborná atmosféra.

34
    Ruffierov odkop podvihol Suchý smerom na Vaclíka, ktorý musel loptu odkopnúť pred dobiedzajúcim Monnetom-Paquetom.

36
    Marc Janko dostal prihrávku medzi dvoch brániacich hráčov a mal čas na strelu, no dokázal zamieriť len vedľa ľavej žrde.

37
    Bazilej by veľmi rád vyrovnal do konca prvého polčasu a nahráva tomu aj jeho štýl hry. Od inkasovaného gólu je lepší, no zatiaľ si nedokázal vybojovať sľubnú príležitosť.

38
    Safari sa presadil na ľavej strane a dokázal poslať pred Ruffiera dobrý center, no po Embolovej hlavičke skončila lopta vysoko nad bránou.

39
    Po rýchlom prechode do útoky si dokázali domáci vybojovať ďalší rohový kop.

39
    Bazilej dostáva druhú facku! Cohade poslal center na hranicu malého vápna, kde poslal loptu do siete hlavičkujúci KEVIN MONNET-PAQUET!
    39. Kévin Monnet-Paquet (SET) - 2:0

40
    Bazilej trpí na tom, že je bezzubý v koncovke a nedokáže sa dostať do poriadnej streleckej príležitosti.

41
    Cohade sa teraz snažil vykúzliť parádny pas na Rouxa, no lopta skončil vedľa ihriska.

42
    Hosťujúci Embolo spôsobuje domácej obrane značné problémy. Teraz ho musel jeden z hráčov v zelenom drese zastaviť za cenu faulu.

43
    Bazilej bude zahrávať rohový kop.

44
    FC Bazilej dal gól!
    Hostia znižujú na 1:2 a náhle sa mení celý pohľad na skóre zápasu, keďže každý gól na súperovom ihrisku sa počíta. Embolov center od rohovej zástavky sa dostal až pred WALTERA SAMUELA, ktorý loptu poslal do ľavej časti brány!

45

Prvé dejstvo veľmi zaujímavého futbalu je za nami. Už po deviatich minútach hry sa presadil domáci Bayal Sall, ktorý skóroval hlavou. V 39. minúte sa taktiež hlavou presadil Monnet-Paquet, no Bazilej sa nevzdal a ešte pred odchodom do kabín strelil veľmi dôležitý gól. Walter Samuel podtrhol to, že v dnešnom zápase padli všetky góly po štandardkách.

Druhý polčas začne približne o 20:01.

46

46
    Saint-Étienne rozohral druhý polčas, v ktorom by potreboval streliť jeden gól, pretože Bazileju stačí v tomto prípade skórovať len raz.

47
    Bazilej zahrával rohový kop. Lopta prepapadla až na zadnú žrď na Langa, ktorý v ťažkej pozícii tesne minul!

49
    Domácim sa nepodarilo dostať ku strele a loptu prišli. Bazilej sa však taktiež nevyznamenal a lopta skončila len v Ruffierovom náručí.

50
    Bjarnason sa dostal ku strele zvnútra šestnástky, no dokázal vyslať len slabú strelu, ktorá bola navyše zblokovaná a Ruffier loptu skryl do náručia.

51
    Pri lopte sú momentálne domáci, ktorí sa snažia upokojiť priebeh hry kombináciou v strede ihriska.

53
    Útočná akcia Saint-Étienne skončila nepresným centrom. Následne bol pískaný ofsajd na domáceho Rouxa.
    53.

54
    Bjarnason sa šikovne uvoľnil a dokázal vystreliť. Jeho strelu zblokoval rukou Florentin Pogba a bude sa kopať pokutový kop!

55
    Čaká sa na hlavného rozhodcu, ktorý odbehol ku štvrtému kolegovi.

56
    MARC JANKO poslal loptu presne na opačnú stranu na akú sa hodil Ruffier a s prehľadom vyrovnáva na 2:2! Dôležitejšie však je, že Bazilej strelil už druhý gól na ihrisku svojho súpera a je vo veľkej výhode.
    56. Marc Janko (BAS) - 2:2

57
    Hostia sa takmer ihneď dostali u lopte, no Safariho center odvrátila obrana Saint-Étienne.

58
    RotBlau boli opäť nasťahovaní na súperovej polovici, no ich akciu zastavil ofsajd. Domáci rozohrali takmer od vlastnej brány.

59
    Na druhej strane sme videli faul hosťujúceho Xhaku, ktorý dostal navyše aj žltú kartu.

60
    Kartu dostal aj domáci krídelný útočník Oussama Tannane, ktorý bol faulovaný a išiel si to celé vydiskutovať so Xhakom.

61
    Tannane zobral zodpovednosť pri zahrávaní priameho kopu na seba, no trafil múr.

62
    V dnešnom zápase sme videli veľmi veľa faulov. O ďalší sa teraz postarali domáci, no Bazilej nevyužil voľný kop na nič.

63
    Domáci sa snažia, no v druhom polčase sú to práve hostia, ktorí hrajú odvážnejšie a smerom dopredu priamočiarejšie.

64
    Tabanou a Cohade zamestnali na ľavej strane trojicu hosťujúcich hráčov. Po centri z kopačky Cohadea sa dostali ku lopte hostia.

65
    Renato Steffen nám v dnešnom zápase predviedol všetko zo svojho futbalového majstrovstva. Namiesto neho ide do hry Jean-Paul Boetius.

66
    Saint-Étienne je v posledných minútach hry smerom dopredu takmer bezradné, pretože hosťujúci hráči sú zrazu všade.

67
    Domácim sa podarilo pri vlastnej rozohrávke urobiť ďalšiu chybu. Dopredu vyrazil Bazilej, no akcia skončila nepresnou prihrávkou Bjarnasona.

67
    Christophe Galtier reaguje na aktuálny priebeh zápasu prvým striedaním: do hry ide Vincent Pajot, ktorému svoje miesto prepustil Jérémy Clément.

70
    Po Tabanouovom prieniku zahrávali domáci rohový kop, no Bazilej poslal loptu do bezpečia.

71
    Domáci momentálne dostali svojho súpera pod tlak a dokázali si vypracovať ďalšiu štandardku, no Vaclíka ohroziť nedokázali.

72
    Pajot prišiel na trávnik pred pár minútami a už stihol dostať žltú kartu.

72
    Striedanie v tíme AS Saint-Étienne: z ihriska odchádza Nolan Roux, prichádza Jean-Christophe Bahebeck.

74
    Bazilej sa stiahol na svoju polovicu a rozhodol sa, že ide brániť, no nemusí sa mu to vôbec vyplatiť.

74
    Walter Samuel poslal pár metrov za šestnástkou k zemi prenikajúceho Tannaneho. Strelec prvého gólu hostí zbadal žlté varovanie.

75
    Realizátorom priameho kopu bol sám Tannane, no podobne ako pred niekoľkými minútami trafil pred sebou stojací val.

76
    Domáci tréner strieda posledný raz: v dnešnom zápase končí strelec druhého gólu St. Étienne Kevin Monnet-Paquet. Žolíkom by mohol byť Romain Hamouma.

77
    Nie je to Hamouma, no aj tak posiela domácich do vedenia nový muž na trávniku! Bazilej nedokázal zakončiť, Pogba našiel prihrávkou z vlastnej šestnástky na druhej strane ihriska JEANA-CHRISTOPHA BAHEBECKA, kotrý vyhral súboj so Suchým a sám zoči-voči Vaclíkovi poslal loptu ku pravej žrdi!
    77. Jean-Christophe Bahebeck (SET) - 3:2

79
    Dnešnému zápasu nechýba vôbec nič. Hrá sa v dobrom tempe zo strany na stranu a hlavne sme videli už päť gólov. Domáci priaznivci teraz ženú svojich dopredu ešte viac, keďže St. Étienne by potreboval skórovať pre pohodu na kopačkách ešte raz.

80
    Cohade preniko po pravej strane a narazil si loptu s Hamoumom, no z ich kombinácie nič nevzišlo a guľaté čudo prevzali hosťujúci hráči.

81
    Stopér domáceho celku Pogba zostal po jednom zo súbojov otrasený, no už je na svojich nohách a môže sa pokračovať v hre.

82
    Bazilej prebral taktovku hry a domáci sú opäť v podobnom zovretí, ktoré sme videli pred obomi gólmi hostí.

83
    Langov center z pravej strany odvrátili hostia len na aut, po ktorom išiel dopredu opäť krajný obranca hostí, no čistým spôsobom prišiel o loptu.

85
    Cohadeho prenesenie hry na druhú stranu bolo zblokované. Po aute sa usadili v okolí veľkého vápna hráči domáceho celku.

86
    Sain-Étienne mohol streiť štvrtý gól! Po Cohadeovom centri sa dostal ku hlavičke Pajot, no Vaclík ho vychytal!

88
    Hosťujúci zakončovateľ Marc Janko je v poradí šiestym hráčom, ktorý dostal žltú kartu.

89
    Sľubne vyzerajúcu akciu Bazileja zastavil postranný rozhodca, ktorý správne zbadal ofsajd.

90
    Davide Callà je čerstvou silou na trávniku na strane hostí. Opačným smerom išiel Breel Embolo, ktorý odohral veľmi dobrý zápas.

90
    Nadstavený čas druhého polčasu sú štyri minúty.

90+1
    Hamouma ukázal na ľavej strane svoju šikovnosť, keď sa dostal cez dvoch hráčov až do šestnástky, odkiaľ prihral pred bránu na Bahebecka, no ten prestrelil!

90+2
    Možno posledný raz sú v Ruffierovej blízkosti hostia.

90+3
    Začala plynúť posledná posledná minúta dnešného stretnutia. Loptu stále držia hostia, ktorí chcú doviesť zápas do konca.

90+4

Saint-Étienne nakoniec dokázal doviesť zápas do víťazného konca, no pred odvetou majú dobrú východiskovú pozíciu hráči Bazileja. Tí dokázali vyrovnať na 2:2 v 56. minúte, keď premenil penaltu Marc Janko. Dôležitý gól domáceho celku strelil v 77. minúte Bahebeck.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a pozývam Vás sledovať zápasy, ktoré začínajú už za pár minút! (20:52:00)

Roland Hric

Góly: 9. Bayal Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck – 44. Samuel, 56. Janko (pen.)

Karty:   60. Tannane (SET), 72. Pajot (SET) – 25. Steffen (BAS), 59. Xhaka (BAS), 74. Samuel (BAS), 88. Janko (BAS)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, F. Pogba, Bayal Sall (C), Tabanou – Cohade, Clément (67. Pajot), Lemoine – Monnet-Paquet (76. Hamouma), Roux (72. Bahebeck), Tannane.

FC Bazilej 1893: Vaclík – Lang, Suchý (C), Samuel, Safari – Xhaka, Zuffi – Embolo (90. Callà), Bjarnason, Steffen (65. Boëtius) – Janko.

Rozhodca: Sidiropoulos – Efthimiadis, Kostaras – Dimitriadis (všetci Grécko)
    Štvrtok 25.02.2016
    Bazilej - Saint-Étienne 2:1

Góly: 15. Zuffi, 90+2. Zuffi – 90. Bayal Sall

Karty:   55. Embolo (BAS) – 32. Tannane (SET), 63. Théophile-Catherine (SET), 82. Eysseric (SET)   84. Embolo (BAS) – 82. Eysseric (SET)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.