Nižná – Hurikán Bratislava 7:8 (po pr.) | Grasshoppers Žilina – Lido Bratislava 10:6 (kon.) | Prešov – M-Šport Trenčín 7:4 (kon.)
Sabinov – ŠK 1. FBC Trenčín 2:6 (kon.) | Záhorská Bystrica – Florko Košice 3:6 (kon.) | Skalica – ATU Košice 8:13 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
10:6 (4:1, 3:3, 3:2)
ŠK Lido Prírodovedec Bratislava
Sobota 12.12.2015, 17:00Salming extraliga

Je za nami ja tretia tretina zápasu medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. Po hodine hry nám na svetelnej tabuli svieti 10:6 pre domácich floorballistov, ktorí dokázali zdolať vyššie postavený celok.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (18:55:44)

59:15
    Z ideálnej pozície mohol ešte upraviť skóre Valaštín, no loptička mu odskočila a tak na svetelnej tabuli stále svieti 10:6.

58:40
    Hra prerušené. Domáci Hruška dostal zrejme hokejkou do tváre.

58:23
    Žilina dala gól!

Domáce kobylky predsa len pridávajú desiaty kúsok. O tento presný zásah sa postaral zo stredu hracej plochy MARIÁN GALOVIČ, ktorý využíva presilovú hru. Asistencia: Grlický.

58:07
    Žilina má menšiu výhodu a ja si trúfam povedať, že dnes ostanú tri body doma.

57:44
    Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Richard Lelák za hru vysokou hokejkou.

56:59
    Michal Miške už zakončoval na prázdnu bránku, no na ihrisko zrazu naskočil Dobrovodský, ktorý chytá.

56:33
    Bratislava odvolalal brankára takmer 4 minútky pred koncom.

55:58
    Richard Francl aj teraz výborne naservíroval loptičku Martinovi Trúnekovi, ktorý z ideálnej pozície netrafil loptičku.

55:23
    Hra je prerušená. Vyzerá to na zranenie jedného z domácich hráčov. Zrejme ide o Jaroslava Malúsa.

54:38
    ŠK Lido Prírodovedec Bratislava dal gól!

Bratislava však rýchlo odpovedá. Po prihrávke kapitána Mateja Golana si presnú strelu pripisuje PATRIK BACHAN. Na svetelnej tabuli svieti 9:6 a už je to len o tri góly.

54:24

Žilina predsa len pridáva deviaty gól a Bratislava má niečo menej ako 6 minút na upravenie skóre. Po presnej prihrávke Francla si gól pripisuje MARTIN TRÚNEK.

53:55
    Richard Francl si chystal loptičku na strelu, no v posledný moment ho o ňu pripravil Andrej Kazimír.

52:50
    Peknú prihrávku pomedzi nohy nám teraz predviedol Bencel, no žiaden z jeho spoluhráčov sa v tomto priestore nenachádzal a tak si môžu kobylky vydýchnúť.

52:20
    Martin Grlický si loptičku potiahol spoza bránky až do streleckej pozície, no bránku súpera minul o viac ako meter.

51:30
    Svoje chcel povedať ihneď po striedaní aj Lukáš Imrišík, no loptička mu vôbec nesadla a tak ďalší gól zápasu nevidíme.

50:50
    Priestor si urobil Tomáš Kvasnica, ktorý to skúsil z dobrého uhlu, no Loptička si cez húf hráčov priestor nenašla.

50:05
    Ďaľší súboj Francla s Lelákom. Tentokrát bol úspešnejším mužom domáci Richard a to Francl, ktorý síce vypálil, no nie presne.

49:06

Lido Prírodovedec Bratislava strieľa ďalší gól a stretnutie môže byť ešte zaujímvé. Po individuálnom prieniku si gól pripisuje MARTIN VALAŠTÍN. 8:5.

48:49
    Z podobnej pozície teraz pálil Michal Miške. Ten mieril síce presne, no loptička sieť nerozvlnila vďaka Dobrovodskému.

48:30
    Richard Francl si urobil priestor v strede ihriska. Dočkali sme sa aj strely, no tá nebola až taká presná a tak ostáva Dobrovodský v tomto prípade bez zákroku.

47:52
    Hra je prerušená. Na zemi ostáva ležať Baránek po tvrdom zákroku Paulikoviča. Ani v tomto prípade sa však vylučovať nebude.

47:07
    Krásnym projektilom sa teraz prezentoval hosťujúci kapitán Matej Golan, ktorý mieril len do rúk pripraveného Kružela.

46:19
    Loptička opäť skákala pred Dobrovodským, no z ideálnej pozície ju Roman Masarovič nedokázal usmerniť do odkrytej bránky. obrovská smola.

45:20
    Idnividuálne to teraz skúsil Jozef Košík, no strela neprišla vďaka výbornému zákroku Daniela Baráneka.

44:53
    Michal Miške drží loptičku pred vlastným gólmanom. Čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

44:12
    Richard Francl dostáva dohovorené od arbitra tohto stretnutia po zákroku na Leláka. Samozrejme vylúčenie z toho zatiaľ nie je.

43:27
    Krásna strela Mariána Galoviča, po ktorej musel zasahovať Dobrovodský opúšťa hraciu plochu. Lido Prírodovedec už dlho nebo na súperovej polovičke..

42:58
    Po prihrávke Miškeho to skúsil strelou z poliacej čiary aj Tomáš Kvasnica, no tento muž sa po tejto strele do streleckej listiny nepripíše.

41:49

Po výmene loptičky sa k nej dostal RICHARD FRANCL, ktorý z uhlu pridal ôsmy gól Grasshoppers. Bratislava má pred sebou ťažkú úlohu.
    Asistenia: Hruška.

41:05
    Netrvalo dlho a dočkali sme sa prvej strely Lida v tretej tretine. O projektil sa postaral René Slezák, ktorý si však gól nepripísal.

40:08
    A máme tu tretiu tretinu. Buly do nej vyhrali floorballisti Lida, ktorý to skúsili rýchlim prechodom po kraji, no ich snahu zmaril Michal Hrin.

40:01

Je za nami aj druhá 20 minútovka stretnutia medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. Na svetelnej tabuli nám po 40 minútach svieti stav 7:4 pre domácich, ktorý v dnešnom stretnutí ešte neprehrávali.

40:00

39:23
    Zo sľubnej štandardky napokon hostia neuspeli. Sieť sa síce rozvlnila ale len tá bočná.

38:34
    Tak teraz treba pochváliť aj domáceho gólmana, ktorý reflexným zákrokom vychytal kapitána hostí a to Mateja Golana.

38:07
    Po strele Grlického loptička poskakovala na bránkovej čiare, no ani jeden z floorbalistov kobyliek loptičku neusmernil do siete.

37:41
    Domáci hráči zavreli Bratislavu pred vlastným gólmnom. Prichádza strela za strelou, no ani jeden z pokus zatiaľ nezožal úspech.

36:45
    Podobne to skúšal aj Rastislav Bencel. Rasťo zoči voči Kruželovi neuspel.

36:00
    Do ťažkého uhlu sa teraz sám dostal Roman Gunther, ktorý to skúsil aj zakončiť, no backhand nepriniesol ohrozenie Kružela.

35:02

Čo sa mu nepodarilo pred pár okamihmi sa mu podarilo teraz. Po presnej prihrávke Tomáša Kvasnicu sa do loptičky oprel MICHAL MIŠKE, ktorý strieľa siedmy gól Grasshoppers.

34:49
    Miške mohol znovu posunúť Žilinu ďalej od Bratislavy, no tento pokus si našiel miesto len kúsok nad brvnom.

33:24

Netrvá dlho a Lido pridáva aj štvrtý gól. Po krásnej individuálnej akcií si presný zásah pripisuje JOZEF LETAŠI. Ešte stále nie je rozhodnuté.

32:53

Po tom čo sa hráči Lida oslobodili sme sa dočkali aj tretieho gólu za chrbtom Kružela. PATRIK BACHAN sa prezentoval krásnou strelou z poliacej čiary. Asistenciu si pripisuje Matej Golan

32:32
    Loptička momentálne poskakuje pred bránkou Bratislavy. Domáci však siedmy gól nepridávajú.

31:49
    Rozbehnutý Roman Gunther teraz mohol stiahnúť náskok Žiliny na tri góly. Jeho prudkú strelu však vychytal Kružel hlavou.

31:05
    Krásnu strelu nám teraz ponúkol ďalší domáci floorballista. Jednalo sa o Michala Petroviča, ktorého strela letela do priestoru, kde číhal Dobrovodský.

30:07
    Lelák prihrával až spoza vlastnej bránky. K loptičke sa dral Patrik Bachan, no gólman Kružel zakročil skôr ako prišla koncovka

29:12
    Masarovič je dnes pri chuti. Na konte má už hattrick, no strieľať neprestáva. Tentokrát mu rozvlniť sieť nedovolil Dobrovodský.

28:03

Krásna a rýchla kombinácia domácich floorballistov končí šiestym gólom Grasshoppers. Prihrávku pred bránku poslal Miške. ROMAN MASAROVIČ už nemal problém loptičku dostať do odkrytej bránky.

27:31
    Lelák to skúsil zo štandardky priamou strelou, no ani tento pokus nerozvlnil sieť po tretíkrát za gólmanom Kruželom.

27:13
    S loptičkou sa pred Kruželom sám ocitol Patrik Bachan. Patrik musel strieľať z otočky, no ani na dvakrát neprekonal gólmana Žiliny

26:25
    Sledujeme naozaj dynamické stretnutia. Strela prišla aj na opačnej strane po prihrávke Masaroviča. Do loptičky sa oprel Martin Grlický, ktorý bohužiaľ netrafil.

25:45
    Krásna idnividuálna práca Patrika Bachana síce priniesla strelu, no aj s týmto pokusom si gólman Grasshoppers poradil.

24:53
    Richard Lelák ukazuje, že v dnešnom stretnutí vie vypáliť z polovice. Aj ďalší projektil bol nebezpečný, no minul bránku o necelého pol metra.

24:00
    Loptička sa konečne dostala z polovičky domácich. Momentálne je pri loptičke Jaroslav Malús, ktorý nemá pozíciu na strelu.

23:21
    A mohli sme sa dočkať aj tretieho gólu z hokejok Lida. Krásnou strelou sa prezentoval Jozef Košík, no výborný Kružel ho vychytal.

22:47

Sledujeme úplne iné stretnutie oproti prvej 20 minútovke. Loptička sa dostala po chybnej rozohrávke na hokejku RASTISLAVA BENCELA, ktorý backhandom doslova preloboval Kružela.

21:54

Nič sa však nemení na tom, že Žilinčania ostali pri chuti. Martin Grlický krásne preniesol hru na MICHALA MIŠKEHO a ten strelou z prvej pridáva piat žilinský gól.

21:33
    Bratislavšania prišli do druhej tretiny nabudení. Krásnou strelou sa teraz prezentoval Jozef Letaši, ktorý minul bránku u necelý meter.

21:09
    Až trojicu presných strieľ nám teraz ponúkol Richard Lelák. Po jednom z týchto projektilov sme počuli zvonenie tyčky. Stav sa však nemení.

20:06
    Buly do druhej tretiny vyhrali opäť floorballisti Žiliny. Dôležitejšie však je to, že hostia z Bratislavy vystriedali gólmana.

20:01

Je za nami prvá 20 minútovka stretnutia medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. V prvej tretine sme sa dočkali až 5-tice gólov. Až štyri skončili za chrbtom Veningera a jediný jeden v sieti Grasshoppers.

20:00

19:36
    Výborne to skúšal teraz Jaroslav Malús, ktorý prihrávku do behu neusmernil na brankára Veningera.

19:02
    Zo stredu ihriska to teraz skúsil na opačnej strane Michal Miške. Michalovi to teraz nesadlo a loptička si miesto v sieti nenašla.

17:52

Hosťom sa konečne podarilo priniesť presnú strelu z ktorej prišiel aj gól. Čo sa nepodarilo pred pár sekundami Letašimu sa teraz podarilo RICHARDOVI LELÁKOVI, ktorý z poliacej čiary mieril presne. Asistencia: Matej Golan.

17:28
    Po štyroch strelených góloch sa stále loptička drží pred bránkou Veningera.

16:45
    A máme tu prvý oddychový čas floorballistov Lida Prírodovec.

16:44

A Žilina sa dnes už dostáva na koňa. Na svetelnej tabuli svieti 4:0 pre Grasshoppers. Krásny pas poslal pred brankára Malús. O zvyšok sa postaral MARiÁN GALOVIČ, ktorý sa z tejto pozície mýliť nemohol.

15:37

A máme tu ďalší strelený gól domácich floorbalistov. Z uhlu sa tentokrát napriahol Michal Miške. Loptička chvíľku poskakovala pred Veningerom, no napokon jej správny smer dal ROMAN MASAROVIČ, ktorý pridáva svoj druhý gól.

15:12
    Zo stredu ihriska sa napriahol Jozef Košík, no ani tento hráč nedokázal ohroziť domáceho gólmana.

14:30
    Hruška to myslel výborne, no presunutie hry na opačnú stranu mu vôbec nevyšlo a tak sa hostia aj v tomto prípade oslobodili.

13:49
    Bratislavčnia sa po druhom góle cítia ukrivdený, no verdikt padol a tak už nie je o čom diskutovať.

12:15

Žilina zvyšuje svoj náskok u dva góly. Najprv o vyzeralo, že gól si pripíše Adam Hrín po krásnej strele z uhlu, no pred brankárom Bratislavy loptičku ešte tečoval ROMAN MASAROVIČ.

11:42
    Strelou z uhlu sa teraz na opačnej strane prezentoval Patrik Bachan, no Patrikov pokus letel vysoko nad.

11:07
    Hruška si loptičku potiahol až do rohu hracej plochy. Spätnou prihrávkou sa pokúsil nájsť Martina Trúneka, no prihrávka naslepo nenašla adresáta.

10:06
    Hráči Lida sa ocitli v brejku, no v ideálnej pozícii zabránil vystreliť Michal Petrovič. Za tento zákrok mu ešte spoluhráči budú musieť poďakovať.

09:21

Pred pár sekundami z rovnakej pozície netrafil, no teraz sa už nemýlil. Jedná sa o MICHALA MIŠKEHO, ktorý krásne po individuálnej akcií vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Veningerovej bránky.

08:28
    No ani domácim hráčom sa po dobrej kombinácii pred Veningerom nepodarilo vystreliť a tak sa stav nemení.

07:56
    Richard Lelák hľadal za bránkou Košíka, no druhý menovaný si nedokázal loptičku pripraviť na strelu a tak sa Grasshoppers aj v tomto prípade oslobodzujú.

07:26
    Hra sa presúva zo strany na stranu. Aktívnejším celkom začína byť práve hosťujúce Lido Bratislava.

06:44
    Z ostrého uhlu to teraz skúšal ďalší hosťujúci hráč. Konkrétne to bol Paulikovič, ktorý napálil len do dobre postaveného Baránka.

05:49
    K loptičke sa dostal Richar Leláák,bývalý floorballista Žiliny, ktorý vystrelil presne, no jeho úmysel zmaril pozorný Kružel.

05:15
    Lopta sa po dlhšej dobe dostala k bránke Žiliny. Zatiaľ je to však bez potrebnej a najmä presnej strely, ktorá by mohla ohroziť Kružela.

04:32
    Svoje chcel povedať aj Richard Francl, no ani tomuto mužovi sa nepodarilo presne vystreliť.

03:57
    Paulikovič napokon len nastrelil hráča stojacého pred sebou a tak sa pred bránku už rúti s loptičkou Marián Hruška.

03:05
    Hráči Lida sa konečne oslobodili. Momentálne je pri loptičke Patrik Paulikovič, ktorý si robí priestor na strelu.

02:28
    Domáci začali o čosi aktívnejšie ako floorballisti Lida Bratislava. Poslednú minútku sa loptička nedostala za poliacu čiaru.

01:47
    Loptička už skákala v sieti domácich hráčov, no rozhodca stretnutia tento gól neuznal. Jednal osa o faul na gólmana Žiliny.

00:50
    Netrvalo dlho a kobylky mohli streliť prvý gól. Konkrétne si urobil priestor Michal Petrovič, ktorý nastrelil len do pripraveného Veningera.

00:02
    Úvodné buly vyhrali floorballisti Žiliny. Tím nechýbalo veľa a mohli inkasovať prvý gól po strate loptičky pred Kruželom.

00:01

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Kružel(Król) – Hruška, Masarovič, Hrín A., Hrin M., Kozaňák, Francl, Galovič, Trúnek, Málus, Baránek, Miške, Kvasnica, Grlický, Petrovič, Imrišík.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava: Veninger(Dobrovodský) – Lelák, Golan, Paulikovič, Kazimír, Mosný, Letaši, Košík, Slezák, Gunter, Valaštín, Bencel, Bachan.

Vážení priaznivci floorballu. Vítam Vás pri sledovaní najvyššej slovenskej floorbalovej súťaže, v ktorej si dnes zamerajú sily FBC Grasshoppers AC UNIZA a ŠK Lido Prírodovedec Bratislava.

FBC Grasshoppers AC UNIZA sa momentálne nachádza v strede tabuľky a to je 6. priečka s 21 bodmi a so skóre 65:66. Žilinské kobylky prehrali 6 zápasov a z toho len jediný jeden v predĺžení. Poslednú prehru si zapísali domáci floorballisti na pôde FBC Mikuláša Prešov a to vysoko 7:2.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava na opačnej strane máme tím z top trojky extraligovej tabuľky. Bratislave momentálne patrí tretia priečka s 24 bodmi a so skóre 71:74. Prírodovec prehral v tejto sezóne až 5 zápasov a taktiež len jediný jeden v predĺžení. Posledný zápas vyhrali hostia pred domácim publikom tesne 4:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Patrik Ondrovič

Góly a asistencie: 10. Miške, 13. Masarovič (Hrín A.), 16. Masarovič (Miške), 17. Galovič (Malús), 22. Miške (Grlický), 29. Masarovič (Miške), 36. Miške (Kvasnica), 42. Francl (Hruška), 55. Trúnek (Francl), 59. Galovič (Grlický) – 18. Lelák (Golan), 23. Bencel, 33. Bachan (Golan), 34. Letaši, 50. Valaštin, 55. Bachan (Golan)