Nitra – B. Bystrica 5:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 1:3 (kon.) | Martin – Trenčín 2:3 (po pr.)
Žilina – Košice 3:4 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:2 (kon.)
HK VITAR Martin
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 06.12.2015, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Stretnutie sa napokon rozhodlo v predĺžení. Trenčín si poradil s Martin 2:3. Góly: 15. Skladaný (Galamboš, Bačik), 17. Varga (Kokavec, Matejka) – 30. Melichárek (Petrovický, Koyš), 45. Hatala (Hudec, Hlinka), 61. Novák (Drgoň, Hatala). (23:02:58)

60:23
    Michal Murček (MAR) inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

60:23 NOVÁK - 2:3

60:23
    Trenčín dal gól!
    Drgoňova strela od modrej. LUKÁŠ NOVÁK pohotovo dopravil puk do bránky a rozhodol tak v predĺžení. Asistencie: Drgoň a Hatala.

60:12
    Novák na Drgoňa. Ten ešte vracia puk na modrú.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa napokon zrodila remíza. Nasledovať bude 5-minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:36
    Nemec na ľavej strane. Chýbali mu centimetre aby zasiahol puk.

59:12
    Kokavec pred Hudecom. Domáci sa snažia narušiť rozohrávku súpera hneď v strednom pásme.

58:40
    Potrestaná domáca striedačka za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odpyká Matej Dírer.

58:25
    Skladaného pokus. Ďaleko od bránky.

58:09
    Tibor Varga ešte napáda Nechalu. Tretina sa však už akoby len dohrávala.

57:34
    Jáchymova strela, ktorú vyrážal Chábera. Videli sme tak príležitosť na domácej strane.

57:10
    Oba tímy si teraz dávajú pozor na prípadné príležitosti na opačnej strane. Pravdepodobne sa blížime k predĺženiu.

56:52
    Pavlikovský opäť na modrej. Hľadal Dlouhého.

55:54
    Skladaný v súboji s Drgoňom. Dokázal len nahodiť puk do útočného pásma.

55:15
    Vhadzovanie pred Dzubinom. Pálil okamžite Švec.

54:46
    Kokavec vyviezol puk. Zastavil ho Pavlikovský.

54:21
    Nechala pálil od modrej. Nasledoval ho ešte Pavlikovský.

53:30
    Tibor Varga hákovaný pri úniku. Rozhodcovia si toho nevšimli.

52:56
    Galamboš pred Drgoňom, ktorý nahadzuje puk do pásma. Domácim sa teraz darí aspoň vyviezť puk do stredného pásma.

52:16
    Michal Kokavec (MAR) inkasuje dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

52:16
    Dvořákova strela od modrej. Hra je prerušená.

51:48
    Poliaček len nahodil puk na zadný mantinel. Číhal tam Murček, bol však dosť vzadu.

51:23
    Gašparovič to skúša individuálne. Stíhajú ho dvaja domáci hráči.

50:48
    Švec postriekal Dzubinu snehovou nádielkou. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

50:23
    Galamboš spoza bránky na Skladaného. Cháber puk prikryl.

49:38
    Vyhodený puk, ktorý ešte tečoval Róbert Varga. Hostia si mysleli, že z toho bude zakázané uvoľnenie.

48:57
    Tabaček od modrej. Puk bol vyrazený.

48:22
    Hlinka vyváža puk. Domáci teraz potrebujú čas na jeho vrátenie do útočného pásma.

47:56
    Skladaný a po ňom Bačik. Domáci zvierajú súpera.

47:25
    Tibor Varga z pravej strany. Betón Cháberu bol proti gólu.

47:00
    Matúš Holenda (TRE) inkasuje dve minúty za zovretie puku rukou.

45:39
    Koyš na útočnom výlete. Hostia sa razom dostali do zápasu a chcú aj rozhodnúť.
    44:56 HATALA - 2:2

44:56
    Využitá presilová hra hostí. Strela od modrej s tečom v podaní ANDREJA HATALU. Asistencie: Hudec a Hlinka.

44:32
    Hatala od modrej. Trafil Dírera.

43:56
    Daniel Rzavský (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

43:06
    Gašparovič odstavený od puku. Jáchym si teraz obranné povinnosti plnil na výbornú.

42:34
    Holenda nahodil puk do útočného pásma. Hra sa však vráti do stredného.

41:55
    Galamboš osamotený v útočnom pásme. Drgoň si ho vzal na starosť.

41:23
    Uhrík v súboji s Nemcom. Jeden druhému nič nedarujú.

40:56
    Súboj pri domácej striedačke. Hra sa zatiaľ neprerušuje.

40:01

Po druhej tretine je stav už len o jeden gól. Trenčín sa dokázal vrátiť do hry. Tretia tretina tak sľubuje napínavý súboj až do konca.

40:00

39:51
    Vozdecký to skúšal nahodením. Hra je však posúvaná do stredu klziska.

39:26
    Rzavský v úniku. Snažil sa trafiť horný roh bránky.

39:21
    Hlinka sa pokúša vyhodiť puk. Podarilo sa mu to na Hudeca.

38:53
    Kabáč v súboji s Nechalom. Vzápätí Dírer pred bránkou.

38:29
    Matejka na Skladaného. Chábera stihol potisnúť puk na spoluhráčov.

37:58
    Tabaček pripravený na modrej. Domáci však bojujú o puk v rohu klziska.

37:02
    Gašparovič poľahky vyhadzuje puk z obranného pásma. Trenčín teraz nepúšťa domácich do príležitostí.

36:21
    Richard Pavlikovský (TRE) inkasuje dve minúty za podrazenie.

36:09
    Kabáčova strela. Brankár ešte strelu nadvihol.

35:47
    Berákov pokus. Na opačnej strane neuspel Galamboš.

35:17
    Petrovický pred Juráškom. Domácim hráčom sa teraz smerom dopredu nedarí.

34:27
    Koyš dával hokejku do strely. Puk tečoval vedľa bránky.

33:44
    Tibor Varga vybojoval útočné pásmo. Ešte hľadal Skladaného.

32:54
    Matejka pred dobiedzajúcim Hlinkom. Ešte je tu pokus Dlouhého.

32:21
    Prienik hosťujúceho Šveca. Dzubina nemusel zasahovať.

31:54
    Petrovický si robil priestor z ľavej strany. Bačik včas vyhodil puk.

31:20
    Drgoň mal vyrovnanie na svojej hokejke. Dzubina a jeho fantastický zákrok.

30:49
    Skladaný bol vytlačený zo streleckého uhlu. Nemohol tak ani len prihrávať na Kokavca.

30:15
    Novák nahodil puk do útočného pásma. Domáci ho okamžite vyhadzujú zásluhou Dvořáka.

29:25
    Michal Uhrík (MAR) inkasuje dve minúty za faul kolenom.
    29:04 MELICHÁREK - 2:1

29:04
    Krásna kombinácia Petrovického s TIBOROM MELICHÁRKOM, ktorý nedáva Dzubinovi šancu. Asistencie: Petrovický a Koyš.

28:46
    Koyšov nahodený puk končí u Dzubinu. Ten ho radšej prikryl.

28:38
    Nemec spolu s Vozdeckým. Dzubna zabránil gólu aj po strele Nováka.

27:46
    Dvořák stráca puk. Berie mu ho Hudec.

27:06
    Tabaček zabojoval v pravom rohu. Nasledovala prihrávka na modrú odkiaľ pálil Kokavec.

26:32
    Kokavec dával hokejku na teč. Následne sa pokúsil ešte nadvihnúť odrazený puk do bránky.

25:41
    Jurášek v obrovskej príležitosti. Stále sme však v druhej tretine gól nevideli.

24:52
    Melichárek pomáha svojmu brankárovi. Trenčín musí vyhodiť puk.

24:02
    Kabáčova obrovská príležitosť. Domáci priaznivci opätujú hru svojho tímu potleskom.

23:25
    Rzavský teraz skúša nájsť Galamboša. Domáci opäť vysunutí v tretine súpera.

22:43
    Galamboš v úlohe obrancu. Vyhadzoval puk pred Hudecom.

21:55
    Kokavec v ďalšej príležitosti. Domáci tlačia Trenčín v jeho pásme.

21:23
    Dvořákova strela, ktorú sa ešte snaží tečovať Kabáč. Chábera puk vyrazil.

20:24
    Skladaný v prvej príležitosti. Domáci hráči pokračujú vo výkone z prvého dejstva.

20:01

Po druhej tretine vyhrávajú domáci o dva góly a majú zatiaľ jasne navrch. Trenčín je zaskočený a prestávka mu tak určite príde vhod.

20:00

19:50
    Tibor Varga bol už so Skladaným v postavení mimo hry. Teraz sa bude ešte vhadzovať pred domácou bránkou.

19:16
    Trávniček nahadzoval puk, ktorý zblokoval Nemec. Vzápätí musel pomôcť svojmu brankárovi Pavlikovský.

18:46
    Marek Ryzák (TRE) inkasuje dve minúty za podrazenie.

18:09
    Ryzák s Drgoňom sa dostali do útočného pásma. Bude sa však vhadzovať po tom ako domáci zabojovali o puk.

17:24
    Vyhodený puk za ktorým korčuľuje Bačik. Trenčín teraz potrebuje dohrať túto tretinu bez inkasovaného gólu.
    16:50 VARGA - 2:0

16:50
    Martin dal gól!
    RÓBERT VARGA druhým domácim hokejistom, ktorému sa podarilo prekonať Cháberu. Hostia nedokázali vyhodiť puk a práve martinský útok zvyšuje náskok. Asistencie: Kokavec a Matejka.

16:40
    Kokavec v ďalšej príležitosti. Domáci teraz tlačia súpera.

16:23
    Kokavec na Tabačeka. Ten sa však neoprel dobre do puku.

15:46
    Poliaček na Murčeka, ktorému ušiel puk. Domáci mali ďalšiu šancu na svojich hokejkách.
    14:59 SKLADANÝ - 1:0

14:59
    Galambošova strela ešte neskončila v bránke. FRANTIŠEK SKLADANÝ si však ideálne nakorčuľoval do šance a prestrelil brankára. Asistencie: Galamboš a Bačik.

14:36
    Jáchymova strela od modrej. Ešte tam bola dorážka Bačika.

14:24
    Marek Ryzák (TRE) inkasuje dve minúty za krosček.

13:48
    Bačik sa dostával do príležitosti. Domáci si následne museli dávať pozor na Koyša.

13:04
    Druhá komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať pred domácou bránkou.

13:00
    Ryzák si robil priestor pred bránkou. Nasledovala ešte Drgoňova strela.

12:23
    Tabaček atakovaný Dlouhým. Domáci priaznivci pískajú na adresu rozhodcu.

11:38
    Daniel Rzavský (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

11:28

10:56
    Rzavský na Skladaného, ktorý v oslabení ohrozil Cháberu. Ten teraz predviedol skvelý zákrok.

10:34
    Drgoň udržal útočné pásmo. Skladaný však následne prekazil snahu hostí.

10:00
    Koyš sa snažil tečovať Ryzákovu strelu. Obrovská príležitosť na strane hostí.

09:35
    Koyš neúspešný pri prechode do útočného pásma. Domáci teraz dobre pokrývajú súpera.

08:57
    Hatala sa uponáhľal s prechodom do útočného pásma. Hra sa vráti do stredného.

08:22
    Domáci posunuli puk do stredného pásma. Môžu medzitým striedať.

07:48
    Nechala na modrej čiare. Hostia sú rozložení v presilovkovej formácii.

07:10
    Michal Kokavec (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie a dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Po faule sa ťažko dvíhal z ľadu Hlinka.

07:06
    Hlinka z pravej strany. Vynikajúci zákrok Dzubinu.

06:26
    Komerčná prestávka. Vhadzovanie bude nasledovať pred bránkou Trenčína.

06:18
    Tibor Varga napálil priamo do brankára. Puk sa ešte odrazil a Galamboš mal chuť ho dorážať.

05:40
    Uhríkovo zakončenie. Obetavo sa ešte do strely hodil Melichárek.

04:56
    Petrovický pred Uhríkom. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

04:20
    Dírer nedostal prihrávku. Pýtal si ju na ľavej strane.

03:43
    Kabáč aktívny na pravej strane. Chábera kontroluje hru.

03:03
    Kokavec sa neprebil cez Gašparoviča. Domáci ešte zostávajú v útočnom pásme.

02:23
    Koyšova strela. Prvý zákrok Dzubinu v stretnutí.

01:49
    Galamboš vybojoval puk v strednom pásme. Dostal sa až do zakončenia pričom Chábera musel vyrážať puk ramenom.

01:04
    Hatala dostal puk do obranného pásma. Snaží sa nájsť vpredu Nováka.

00:32
    Prvé prerušenie hry po súboji v strednom pásme. Na vhadzovaní sú teraz Murček a Dlouhý.

00:01

DivočinaEpicentrumRachotBlazinecY. 13.12. o 16:30 – domáca pozvánka na derby stretnutie, ktoré bude o týždeň.

Do zostavy domáceho tímu sa vracia Tomáš Pokrivčák, vypadol Michal Fabian. Zo zostavy hostí vypadol Peter Mikuš, takisto Ján Zlocha. Naopak sa vrátil Michal Hlinka, pribudol Lukáš Berák.

MHC Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Trávniček, Dvořák – Jáchym, Bačik – Rusina, Pokrivčák – Rzavský, Dírer, Kabáč – Uhrík, Murček, Poliaček – Varga T., Galamboš, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Varga R.

Dukla Trenčín: Chábera (Kompas) – Pavlikovský, Holenda – Hatala, Rehák – Drgoň, Ryzák – Nechala, Zaremba – Hudec, Dlouhý, Hlinka – Novák, Nemec, Vozdecký – Koyš, Petrovický, Melichárek – Gašparovič, Švec, Berák

Rozhodca: Lauff, Novák – Bogdaň, Smrek, Kontšek (video).

Aktuálne je medzi ôsmym Martinom a piatym Trenčínom 8-bodový rozdiel.

Martin si v predchádzajúcom kole dokázal na domácom ľade poradiť s Popradom 4:0 pričom jeho góly zaznamenali 2x Galamboš, Tabaček a Kabáč.

Trenčín naopak nestačil na Piešťany a pripísal si tretiu prehru v rade. Pri prehre 3:2 sa o góly hostí postarali Nemec a Vozdecký.

Obaja dnešní súperi pritom majú v tejto sezóne za sebou už tri vzájomné duely. V prvom z nich dokázal Trenčín zvíťaziť 3:1 (Nemec, Drgoň, Pavlikovský – Surovka). V druhom stretnutí Martin oplatil Trenčínu prehru po víťazstve 2:0 (Matejka, Tibor Varga). Posledné vzájomné meranie síl prinieslo víťazstvo Trenčína v pomere 3:2 (Melichárek, Hlinka, Švec – Rusina, Murček).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 15. Skladaný (Galamboš, Bačik), 17. Varga (Kokavec, Matejka) – 30. Melichárek (Petrovický, Koyš), 45. Hatala (Hudec, Hlinka), 61. Novák (Drgoň, Hatala)

HK VITAR Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Trávniček, Dvořák – Jáchym, Bačik – Rusina, Pokrivčák – Rzavský, Dírer, Kabáč – Uhrík, Murček, Poliaček – Varga T., Galamboš, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Varga R.
    HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kompas) – Pavlikovský, Holenda – Hatala, Rehák – Drgoň, Ryzák – Nechala, Zaremba – Hudec, Dlouhý, Hlinka – Novák, Nemec, Vozdecký – Koyš, Petrovický, Melichárek – Gašparovič, Švec, Berák

Rozhodca: Lauff, Novák – Bogdaň, Smrek, Kontšek (video)