Lyon – Angers 0:2 (kon.) | GFC Ajaccio – Nantes 1:1 (kon.) | Bastia – Monaco 1:2 (kon.)
Caen – Lille 1:2 (kon.) | Remeš – Troyes 1:1 (kon.) | Toulouse – Lorient 2:3 (kon.)
GFC Ajaccio
1:1 (0:0)
FC Nantes
cz Sobota 05.12.2015, 20:00 • Stade Ange-Casanova, Ajaccio • Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání sedmnáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí GFCO AJACCIO přivítá na Stade Ange-Casanova v Ajacciu FC NANTES.

GFCO AJACCIO

Ajaccio pro změnu prožívá výtečné ligové období. V lize prohrál naposledy v půlce října, kdy nestačil na St-Étienne, kterému na jeho hřišti podlehl 0:2. Pak ale následovala šestice ligových zápasů, z nichž dokázala Ajaccio pět vyhrát a ten šestý zremizovat, to je parádní bilance!

FC NANTES

Nantes po dvou porážkách dokázalo vybojovat dva body, pro změnu za domácí remízy 0:0 s Bastií a Lyonem. Pro tým, který prožil výtečný vstup do nového ligového ročníku, to nejsou kdovíjak dobré výsledky. Zvlášť v tříbodovém systému, i proto se Nantes propadá tabulkou Ligue 1 stále níže, aktuálně drží jedenácté místo.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se potkaly pouze jednou v Ligue 2, to bylo v sezóně 2012/2013, kdy na podzim zvítězilo Ajaccio na svém hřišti 3:1, v jarní odvetě pak ale uspělo na svém hřišti Nantes 2:1.

GFC Ajaccio: Guerin – Coeff, Filippi, Bréchet, Sylla – Ducourtioux, Mangane, Đoković – Boutaïb, Tshibumbu, Mayi.
    Náhradníci: Maury – Le Moigne, Larbi, Youga, Zoua, Poggi, Dia.

FC Nantes: Dupé – Dubois, Cana, Vizcarrondo, Sabaly – Bedoya, Deaux, Thomasson, Sala – Lenjani, Sigþórsson.
    Náhradníci: Braat – Bammou, A. Touré, Iloki, Adryan, Kwateng, Djidji.

Rozhodčí: Bien – Haquette, Danizan.

Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany.

3
    Odkop od branky Nantes, míč směřuje na polovinu Ajaccia.

5
    Paul André Guerin má míč ve své moci a vykopává, zatím opatrný úvod utkání.

6
    Obrana Nantes odkopává míč raději do zámezí.

7
    Nantes s míčem na své polovině, domácí napadají, úspěšně.

8
    Pěkná střela Davida Ducourtiouxe z levé strany, zpoza vápna, Dupé chytá.

9
    Po centru z levé strany se k hlavičce ve vápně Nantes dostává Khalid Boutaïb, ale posílá míč pouze vedle branky.

10
    Odkop od branky Nantes, domácí ho však získávají na své kopačky.

11
    Znovu po levé straně podnikají fotbalisté Ajaccia útočný výpad.

12
    Jenže Khalid Boutaïb tam fauluje, míč získávají hosté.

13
    Jeden z hostujících hráčů zůstává po hlavičkovém souboji na trávníku, je to Kolbeinn Sigþórsson.

14
    Diváci na útočníka Nantes pískají, ale ten v hlavičkovém souboji s domácím borcem inkasoval nepříjemný úder loktem do tváře, to rozhodně není simulování.

14
    Kolbeinn Sigþórsson již po svých odkráčel za postranní čáru a dle jeho výrazu to vypadá, že bude moci pokračovat v utkání.

16
    Statistika držení míče: 50% : 50%.

17
    Dlouhý nákop domácích do vápna Nantes, nakonec se i ke střele dostává Mangane, ale jeho pokus je zablokován.

18
    Vyrovnaná statistika držení míče plně koresponduje s tím, co sledujeme na hřišti. Ani jeden z týmů nemá převahu.

19
    Nyní se hostující Lenjani dostal ke střela, ale míč prolétl zhruba metr vedle branky Ajaccia.

21
    Akce Ajaccia po levé straně, ale Mangane ztrácí míč, hrají hosté.

22
    Velká šance domácích, dokonce se míč odráží od tyčky branky Nantes!
    22. Tyčka po hlavičce domácího hráče!

25
    Domácí zahrozili, zdá se, že Ajaccio pomalu přebírá iniciativu.

26
    A je tu další šance, tentokrát skvěle zasáhl gólman Dupé proti střele Boutaiba!

27
    Dobrá pozice pro volný kop ve prospěch Ajaccia.

28
    Damjan Đoković rozehrál volný přímý kop, branku soupeře ale netrefil.

30
    Je za námi první půl hodina hry, po vyrovnaném začátku zápasu jsou nyní aktivnější domácí.

31
    Nantes se po delší době dostalo k pokutovému území soupeře, centr z pravé strany nikdo ve vápně nezasáhl, míč prolétl na druhou stranu, hrají domácí.

32
    Žlutou kartu dostává David Ducourtioux (GFC Ajaccio) za faul na vlastní polovině.

34
    Přibývá faulů, míč ve středu hřiště, hrají domácí.

35
    Defenziva Ajaccia musí zpozornět, je tu rohový kop Nantes!

36
    Hosté rozehráli z pravé strany, centr na vzdálenější tyč, kde si pro něho "došel" Guerin.

37
    Hosté znovu v blízkosti pokutového území Ajaccia, tentokrát z toho ale nic nebude, Guerin si vzal míč a bude vykopávat od své branky.

38
    Youssouf Sabaly faulován v souboji s bránícím Tshibumbuem, volný kop pro Nantes.

39
    Ale se standardkou hosté nenaložili podle svých představ.

41
    Oba gólmani si nyní v podstatě vyměnili míče, hrají domácí.

42
    Nepřesný centr do vápna Nantes, ale domácí zůstávají u míče.

43
    Zablokovaná střela Issiaga Sylly, rohový kop Ajaccia.

43
    Damjan Đoković rozehrál z levé strany, míč se ale k němu opět odráží, další centr do vápna Nantes již chytá Dupé.

44
    Statistika držení míče: 47% : 53%.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, domácí Bréchet odchází za postranní čáru k ošetření, sudí Bien dává míč hostům.

45+2
    Sudí nastavil dvě minuty, povedená střela Bedoyi, ale Guerin byl na svém místě.

45+2
    Žlutou kartu dostává John Tshibumbu (GFC Ajaccio) za ostrý skluz na své polovině.

45+2

První poločas nabídl několik zajímavých akcí, ale ani z jedné gól nepadl, do kabin tak odchází oba týmy za nerozhodného stavu. Bohužel, i tento zápas jde v duchu posledních zápasů Ligue 1, v nichž góly prostě nepadají...

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

46

47
    Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany.

48
    Hosté v pohodě odvrací, míč směřuje až k půlící čáře.

49
    Hraje se ve středu hřiště, domácí získávají míč, nezáživný úvod druhé půle.

50
    Khalid Boutaïb zatažen za dres, je to žlutá karta pro Oswalda Vizcarronda.

52
    Nepřesný centr stojí za neúspěchem útočné akce Ajaccia, domácí to ale znovu zkoušejí.

54
    Rohový kop Ajaccia, domácí rozehrají z levé strany.

55
    Po zablokované střele si domácí rohový kop zopakují.

56
    I tentokrát se hosté ubránili a sami mohou zaútočit.

57
    Nantes právě vstřelili branku!
    A z protiútoku hosté skórují, gólman Guerin hrubě neodhadl centr z pravé strany, míč se dostal na zadní tyč, kde byl nikým nehlídaný EMILIANO SALA, který hlavou nasměroval míč do prázdné branky.
    57. Emiliano SALA - 0:1

59
    Alejandro Bedoya se nyní těžce zvedá po souboji o míč na útočné polovině.

61
    Hodina hry za námi, hosté vedou a před Ajacciem je v poslední půl hodině těžká práce!

62
    Centr domácích do vápna Nantes, ale opět je velmi nepřesný.

63
    Emiliano Sala vybojoval autové vhazování na polovině Ajaccia.

64
    Hra se ale bleskově přesunula na opačnou polovinu, kde si domácí žádají karetní trest pro Vizcarronda, který již žlutou kartu dostal, tentokrát se to obešlo bez trestu.

65
    Je ale pískán útočný faul Rodérica Filippiho v pokutovém území soupeře.

66
    Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Damjan Đoković, přichází Jacques Zoua.

66
    Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Khalid Boutaïb, přichází Mohamed Larbi.

67
    Volný kop pro Ajaccio, po faulu Sabalyho na Coeffa, je to z pravé strany, z nějakých třiceti metrů od branky Nantes.

68
    Dupé má míč ve své náruči, byť se před ním na trávník poroučel kapitán domácího týmu Filippi, to ale nebyl faul.

70
    John Tshibumbu se na malém vápně už dostával ke střele, ale míč mu odskočil od nohy!

71
    V posledních dvaceti minutách musí domácí vsadit vše ofenzivu, hosté pozorně brání a drží zatím těsné vedení!

72
    Statistika držení míče: 51% : 49%.

72
    Žlutou kartu dostává Youssouf Sabaly (FC Nantes) za faul na vlastní polovině.

73
    Domácí rozehráli volný kop, míč směřoval do vápna, odkud vykopává obránce Nantes.

74
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kolbeinn Sigþórsson, přichází Yacine Bammou.

74
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ermir Lenjani, přichází Jules Iloki.

75
    Zoua hlavičkuje uvnitř vápna Nantes, ale přímo do náruče Dupého.

77
    V posledních minutách jsou hosté ale až příliš pasivní a až příliš se snaží bránit těsný náskok, domácí si vytvářejí šance!

78
    John Tshibumbu hlavičkuje pouze mimo branku Nantes, Dupé bude moci vykopávat.

78
    Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Rodéric Filippi, přichází Louis Poggi.

80
    Posledních deset minut z dnešního utkání, obránce Ajaccia nyní tak trochu zalaškoval s vlastním brankářem, kterému nepřenechal míč a hrál dál.

81
    Odpískán ofsajd Nantes, míč má Guerin a rozehrává.

82
    Dupé musí zasahovat proti pěkné střele z dálky, nakonec i před sprintujícím Johnem Tshibumbuem, který po jeho zákroku padá k zemi, ale není to pokutový kop.

84
    GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
    A je tu to, o co si hosté koledovali! Svou pasivitou, kdy nechali hrát soupeře, se sami připravují vedení, JOHN TSHIBUMBU sklepává ve vápně míč, po pasu z pravé strany, a ten končí v bráně.
    84. John TSHIBUMBU - 1:1

85
    Útočným faulem ha Dupého končí další akce Ajaccia.

87
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.

88
    Hosté zahrozili z rychlého brejku, Sabaly ale nepřesně odcentroval z levé strany.

90
    Mohamed Larbi zkouší z dálky pozornost Dupého, ten jeho střelu v pohodě chytá.

90+1
    Rozhodčí Bien se rozhodl nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Ajaccio má k dispozici volný kop z levé strany, na polovině soupeře, ale daleko od branky.

90+3
    Míč končí v autu, domácí ale vhazují, a to z pravé strany, hosté se stále brání.

90+3
    A budou se bránit i nadále, domácí mají totiž rohový kop!

90+3
    Po hlavičce Sylly chytá Dupé, to byla velmi nebezpečná situace, z pohledu Nantes!

90+3

Utkání končí zaslouženou remízou, byť hosté až do 84. minuty vedli. Svou pasivitou, která trvala v podstatě celou půl hodinu poté, co je Sala dostal do vedení, ale o vítězství přišli. Ajaccio bylo v závěru zápasu jasně lepší a nechybělo málo, aby domácí strhli vedení na svou stranu!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:50:31)

Martin Dvořák

Góly: 84. Tshibumbu – 57. Sala (Bedoya)

Karty:   32. Ducourtioux (GFC), 45+2. Tshibumbu (GFC) – 50. Vizcarrondo (NAT), 72. Sabaly (NAT)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 15:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:17.
    GFC Ajaccio: Guerin – Coeff, Filippi (78. Poggi), Bréchet, Sylla – Ducourtioux, Mangane, Đoković (66. Zoua) – Boutaïb (66. Larbi), Tshibumbu, Mayi.

FC Nantes: Dupé – Dubois, Cana, Vizcarrondo, Sabaly – Bedoya, Deaux, Thomasson, Sala – Lenjani (74. Iloki), Sigþórsson (74. Bammou).

Rozhodca: Bien – Haquette, Danizan