Schalke – Hannover 3:1 (kon.)
FC Schalke 04
3:1 (0:0)
Hannover 96
Piatok 04.12.2015, 20:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 15. kolo

Je dobojované. Futbalisti Schalke 04 potvrdili úlohu favorita zápasu a vďaka víťazstvu 3:1 si pripisujú do tabuľky cenné tri body. Tie ich momentálne posúvajú na 4. miesto bundesligovej tabuľky. Všetky góly sme videli až v druhom polčase. Najprv premenil v 51. minúte pokutový kop Johannes Geis a v 73. minúte pridal rozhodujúci gól Klaas-Jan Huntelaar. Iskierku nádeje vykresal pre hostí striedajúci Allan Saint Maximin, no o necelú minútu uzavrel gólový účet zápasu svojim premiérovým gólom v sezóne Franco Di Santo. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer. (22:26:04)

90+3

90+2
    Po aktivite Charlisona Benschopa bude v posledných sekundách Hannover zahrávať ešte jeden rohový kop.

90+1
    Leroy Sané si teraz dokonca splnil aj svoje defenzíve povinnosti. Následne mu v súboji s Miikom Albornozom pomohol aj Leon Goretzka, ktorý bol faulovaný.

90
    Hlavný rozhodca dnešného duelu Wolfgang Stark pridáva ešte dve minúty.

89
    Domáci futbalisti absolútne kontrolujú záver zápasu a držia loptu ďaleko od brány Ralfa Fährmanna.

88
    Posledné striedanie zápasu. Odchádza strelec prvého gólu Johannes Geis a na záverečné minúty nastupuje Sead Kolašinac.

87
    Vo Veltins Arene domáci fanúšikovia už oslavujú víťazstvo svojho tímu. Schalke 04 je skutočne blízko k tomu, aby sa v tabuľke dostalo na priebežné štvrté miesto.

86
    Nádejnú akciu hostí prerušuje zastávka postranného rozhodcu. V postavení mimo hry sa ocitol Charlison Benschop.

85
    Po priamom kope Johannesa Geisa sa odrazila lopta ku Leonovi Goretzkemu. Ten sa oprel do lopty na hranici šestnástky, no jeho pokus mieril tesne nad bránu.

83
    Leroy Sané si počínal nedovolene v súboji s Christianom Schulzom. Pri lopte sú tak futbalisti Hannoveru.
    82. Franco Di Santo (SCH)

82
    Schalke 04 dalo gól! Nádej Hannoveru na body netrvala dlho. Leroy Sané z pravej strany centroval, k lopte sa dostal FRANCO DI SANTO a s istou dávkou šťastia dáva svoj prvý gól v sezóne.
    81. Allan Saint-Maximin (HAN)

81
    Hannover dal gól! V závere zápasu ešte budeme svedkami drámy. Striedajúci ALLAN SAINT MAXIMIN využil chybu domácich obrancov, obišiel aj brániaceho Matipa a krásnou strelou zo 17 metrov prekonáva brankára Fährmanna.

80
    Mohlo byť znížené! Kenan Karaman sa dostal v šestnástke k lopte, ale svojou ľavačkou trafia iba pravú žrď domácej brány. Následne sa lopta odrazila priamo do náručia Ralfa Fährmanna.

79
    Nedovolený zákrok v podaní nového muža na ihrisku – Pierra Højbjerga.

78
    Dvojité striedanie v podaní domáceho tímu. Z ihriska odchádza Klaas-Jan Huntelaar, ktorého nahradí Franco Di Santo. Dnes takisto končí aj Max Meyer a na jeho miesto prichádza Pierre Højbjerg.