Kladno – Havířov 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 1:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 3:1 (kon.)
Prostějov – Most 4:2 (kon.) | Přerov – Litoměřice 5:7 (kon.) | Slavia – Třebíč 1:2 (0:1 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
HC Most
cz Sobota 31.10.2015, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Maxa Liga (CZ) • 19. kolo

Ode mě je to dnes vše, u onlajnu zase někdo na přečtenou. (19:16:27)

Zápas nám končí, bylo to nakonec větší drama, než by leckdo po první třetině čekal, Mostečtí v poslední třetině snížili na 3:2, ale dnes výborně hrající Martin Novák dokázal poslat puk do prázdné branky a rozhodl o výhře Prostějova.

59:45
    Drtina vyhazuje.

59:27
    Horčička se však ještě musí v brance otáčet.

58:48
    Jestřábi právě vstřelili branku!

MARTIN NOVÁK vystihl špatnou rozehrávku hostí a poslal přes více než půlku hřiště puk do prázdné branky! Bez asistence.

57:42
    Další čárka do kolonky zákroků Luboše Horčičky.

57:38
    Nebezpečnou dorážku Slavíčka Horčička zvládl pokrýt!

56:56
    Mostečtí v ofsajdu.

56:32
    Válek poslal skákavý puk vysoko nad branku.

55:57
    Most právě vstřelil branku!

No a schyluje se k dramatu. TOMÁŠ DIVÍŠEK propálil Horčičku a střílí kontaktní gól. Asistence: Zdeněk Tauš.

55:31
    Dnešní utkání sleduje 2021 diváků.

54:37

BOHUMIL SLAVÍČEK dostal spousto prostoru k dorážkám a dokázal poslat puk za Horčičku. Asistence: Jiří Zeman, Tomáš Divíšek.

54:27
    Hra je přerušena, protože jeden z Mosteckých zůstal ležet na ledě, už se však sám zvedá a odjíždí na střídačku.

52:24
    Kajaba vystihl rozehrávku hostí, ale nedokázal zakončit.

50:03
    Vokurka našel před brankou Moskala, tomu v poslední chvíli vypíchl puk gólman hostí!

49:35
    Divíšek (MST) vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

49:07
    Zeman tvrdě pálil a Luboš Horčička s přehledem chytil puk do lapačky.

48:49
    Hosté vykázání ze třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

48:31
    Protivný (PRO) vyloučen na 2+10 minut za sekání a nesportovní chování.

47:36
    Puk v ochranné síti pro změnu za Horčičkou.

47:02
    Kotouč končí v ochranné síti za mosteckou brankou.

46:29
    Illéšův pokus po ledě míří mimo.

45:37
    Kajaba hledal Nováka před brankou, tomu chyběl půlkrok.

44:35
    Pokus Patrika Moskala sražen do ochranné sítě.

44:28
    Vokurkova rána skončila v Petráskově lapačce.

43:09
    Icing Mostu.

43:02
    Kompletní jsou i hosté, Prostějovští v přesilovce nic nevymysleli.

41:44

41:12
    Puk v ochranné síti za Petráskem.

41:02
    Martin Novák vybojoval faul, na dvě za hákování vyloučen Baránek (MST).

40:30
    Prostějov drží puk v útočné třetině.

40:01

Ve druhé třetině se Most dostal do tlaku díky přesilové hře, ale nedokázali dostat kotouč za Luboše Horčičku. Poté se do akce dostali i Prostějovští ale ani teč Mojžíše či šikovný průnik Illéše neskončil úspěchem. Mostečtí pak často posílali puk na domácí branku, ale žádný z těchto pokusů nebyl vyloženě gólový, poslední třetina nám tedy začne za stavu 3:0 přibližně v 18:39.

39:25
    Těžko se teď u mantinelu zvedal Lukáš Luňák.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Rána Mostu končí na zadním mantinelu, další pokus kryje Horčička.

36:58
    Patrik Moskal hledal v úniku dva na dva přihrávkou spoluhráče, ale jeho pokus byl zablokován.

35:49
    Další zákrok Petráska po hezké individuální akci Illéše!

35:29
    Tvrdou ránu Marka Drtiny zvládl Petrásek betony.

34:42
    Matouš Venkrbec nezvládl poslat do sítě puk po úvodním pokusu Pavla Mojžíše.

34:24
    Poměrně tvrdý, ale rozhodně neúmyslný, střet Patrika Husáka s hostujícím brankářem Petráskem, kterému spadla maska, čímž pádem byla hra přerušena.

34:16
    Zakázané uvolnění Mostu.

34:08
    Šlahařovu střelu tečoval Pavel Mojžíš, kotouč skončil na brance hostí!

32:55
    Most je kompetní.

32:43
    Teď se po tvrdé ráně musel ohánět Horčička.

32:28
    Husák nedosáhl na křížnou přihrávku a Mostečtí se opět dostali z pásma.

32:04
    Prostějov v ofsajdu.

31:00
    Husákův pokus skončil na Petráskových betonech.

30:55
    Slavíček (MST) odeslán na trestnou lavici za podražení.

30:26
    Domácí mají výhodu, ale vyhnali se nyní z pásma.

29:40
    Novák se prokličkoval obranou hostů, ale nezakončil.

29:08
    Po geniálním pasu Čuříka jel Moskal sám na branku a trefil tyč!

28:21
    Luboš Horčička pro jistotu uschoval puk ve své rukavici.

27:22
    Husák obstaral po delší době práci pro Petráska.

26:43
    Rána hostí od modré šla vedle.

26:36
    Prostějovští jsou kompletní.

26:35
    Horčička snad poprvé musel zasáhnout v probíhající přesilovce.

25:46
    Prostějov se nyní osvobozuje.

25:15
    Most je sice v tlaku, ale není nebezpečný.

24:36
    Jakub Čuřík (PRO) vyloučen za hákování na dvě minuty.

23:52
    Čuřík najížděl od mantinelu, ale v rozhodující části nechal puk za sebou, následně dobrou šanci zazdil Moskal.

23:13
    Přízemní pokus Dragouna Petrásek chytil.

22:54
    Další icing mosteckých hokejistů.

21:43
    Puk opustil hrací plochu a buly bude před Horčičkou.

21:29
    Po další ráně Mojžíše hosté vyhazují.

21:11
    Mojžíš od modré pálil mimo.

21:03

20:01

Hanáci předvedli v rozmezí mezi šestou a jedenáctou minutou smrtící pětiminutovku, kdy dali tři branky a mají nyní nad předposledním Mostem komfortní náskok tří branek. Hosté byli nebezpeční hlavně zkraje třetiny, jejich odpor však zlomila právě povedená pětminutovka Prostějova. Druhá třetina začne přiblížně v 17:49.

20:00

19:00
    Mojžíš zastavil průnik Válka.

18:39
    Dragounův bekhendový oblouček našel pouze lapačku mosteckého brankáře.

18:05
    Slibná akce první domácí lajny zastavena a kotouč letí mimo útočnou třetinu Prostějova.

17:05
    Mostecký Mical se těžko zvedá z ledu po střetu, ale hra se nepřerušuje a mostecký útočník odjíždí na střídačku.

12:18
    Na trestnou lavici odeslán hostující Slavíček.

10:30

PATRIK HUSÁK od modré čáry prostřelil Petráska a Jestřábi jdou do třígólového trháku! Asistence: Matouš Venkrbec, Jakub Šlahař.

09:09
    JAKUB ČUŘÍK se dostal k dorážce, překonal Petráska čímž využil přesilovku a zvýšil na 2:0! Asistence: Lukáš Luňák, Michal Dragoun.

08:56
    Dragoun pálí, jeho rána je zblokována mimo.

08:25
    Prostějov je kompletní a začíná pro něj přesilovka.

08:11
    Za nedovolené bránění na trestnou lavici odeslán Písařík (MST).

08:00
    A puk opět mimo domácí obrannou třetinu.

07:41
    Hanáci zvládají oslabení dobře, Krejčík znovu vyhazuje.

06:44
    Domácí jsou již ve čtyřech a opět se osvobozují.

06:28
    Puk však letí z obranné třetiny Prostějova.

06:25
    Protivný (PRO) je však nyní odeslán na trestnou lavici za sekání.

05:42

Ovšem v oslabení udeřili Prostějovští! MARTIN NOVÁK vystihl rozehrávku hostů, ujel obraně a překonal mosteckého gólmana! Bez asistence.

05:13
    Horčička zastavil tvrdou ránu od modré z hole Baránka.

04:44
    Michal Dragoun (PRO) odeslán na trestnou lavici za hákování.

04:30
    Horčička přykrývá kotouč.

03:55
    Novák zablokoval Písaříkův pokus.

03:02
    Mostečtí hráli vysokou holí a jsou vykázání z pásma.

02:48
    Mical nebezpečně dorážel před Horčičkou, který odolal několika jeho pokusům.

02:02
    Nejprve mostecký Hanzl vzal na sebe řešení akce tři na dva, následně ujel domácí Martin Novák, který nenašel mezírku v Petráskově výstroji.

01:20
    Teď zůstal nepokrytý mostecký Slavíček, který však byl dost z úhlu a Horčička jeho střelu vytěsnil vyrážečkou.

00:35
    První nebezpečné rány Jestřábů, konkrétně Marka Drtiny, gólman hostů odolal.

00:14
    První pokus Dragouna zablokován.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Husák, Protivný, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Kajaba, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec
    Trenér: Kamil Přecechtěl

HC Most: Petrásek (Mouček) – Černý, Grin, Baránek, Zeman, Hora, Strejček – Kubinčák, Mical, Písařík, Řehoř, Havlíček, Slavíček, Přeučil, Alinč, Tauš, Hanzl, Divíšek, Válek
    Trenér: Jan Zachrla.

LHK Jestřábi Prostějov byli v minulém kole poraženi Horáckou Slavií Třebíč, která jim přetrhla šňůru čtyř výher v řadě. I tak se však drží na sedmé pozici v neuvěřitelně vyrovnaném středu tabulky. Lídry dosavadního úspěchu Jestřábů jsou podle nasbíraných bodů zatím Michal Dragoun (3+11) a Marek Drtina (6+7), který je nejproduktivnějším bekem soutěže. Nesmíme zapomenout ani na Luboše Horčičku, který je jistotou pro zadní řady klubu z Hané.

HC Most se aktuálně nachází na předposlední pozici, kterou dobře znají Hanáci z loňska, protože tam strávili drtivou většinu sezóny. Každopádně to vypadá, že se Severočeši pomalu zvedají, dokázali na sestupovou pozici poslat Šumperk a zvítězit ve čtyřech ze svých posledních pěti zápasů. Tomu každopádně předcházela neuvěřitelná šňůra jedenácti porážek v řadě. K lepším výsledkům Mostu pomáhá také nová posila Tomáš Divíšek, který za svých šest odehaných zápasů v mosteckém dresu stihl nasbírat pět bodů (1+4). Lídrem kanadského bodování je pak Vojtěch Kubinčák se čtrnácti body (6+8).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Radim Nemela

Góly a asistencie: 6. Novák, 10. Čuřík (Luňák, Dragoun), 11. Husák (Venkrbec, Šlahař), 59. Novák – 55. Slavíček (Zeman, Divíšek), 56. Divíšek (Tauš)

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Husák, Protivný, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Illéš, Dragoun, Luňák – Čuřík, Staněk, Moskal – Šlahař, Novák, Venkrbec – Volek, Krejčík, Kajaba

HC Most: Petrásek (Mouček) – Černý, Grin, Baránek, Zeman, Hora, Strejček – Kubinčák, Mical, Písařík – Řehoř, Havlíček, Slavíček, Přeučil – Alinč, Tauš, Hanzl – Divíšek, Válek

Rozhodca: Kubičík, Hanzlík – Novák