Mouscron – Liége 1:1 (kon.) | Lokeren – Mechelen 2:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Waregem 2:1 (kon.)
Genk – Westerlo 2:1 (kon.)
Waasland-Beveren
2:1 (1:0)
SV Zulte Waregem
cz Sobota 15.08.2015, 20:00 • Freethiel-Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný sobotní večer! Belgická Jupiler League má dnes na programu v pořadí již 4.kolo a my se společně podíváme na zápas mezi KV Red Star Waasland a SV Zulte Waregem. V roli mírného papírového favorita nastoupí do zápasu hosté z Waregemu, ovšem oba celky dělí pouze bod, a tak je těžké dopředu odhadovat vítěze. Waregem po předešlých 3 kolech získal 4 body, na úvod deklasoval Lokeren 3:1 a v posledním kole remizoval 0:0 s Genkem. Waasland je na tom o pouhý bod hůře, dva zápasy prohrál a bodový zisk si připsal pouze ve druhém kole, kdy porazil Kortrijk 2:1. Vyloupí dnes hosté Waasland, nebo se naopak domácí hráči semknou a navýší svůj bodový zisk? Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

KV Red Star Waasland: Henkinet – Jans, Coulibaly, Buatu, Demir – Myny, Moulin, Marič, Langil – Gano, Emond
    Náhradníci: Goblet – Moren, Wilmet, Destorme, Vanzo, Van Dooren, M'Sila

SV Zulte-Waregem: Bossut – Mendy, Diallo, Sami, Verboom – Jorgensen, De Ridder, Lepoint – Kaya, Leye, Thiam
    Náhradníci: Steppe – Buyl, Gimbert, Benteke, Godeau, Essikal, Ekangamene

Rozhodčí: Virant – Hermans, Stallaert.

Před úvodním výkopem proběhne ještě smuteční minuta ticha.

1

1
    Waregem bude mít hned z kraje zápasu možnost přímého kopu z ideální pozice.

2
    Hosté však zvolili rozehrávku vzduchem na zadní tyč. Z této pozice měli spíše střílet...

3
    Coulibalymu s Mynym nevyšel rychlý ťukec u postranní čáry a míč tak končí v outu.

4
    Waregem je i nadále u balónu, hráči se pomalu tlačí před Henkineta.

5
    Lepointův přetažený centr však končí opět za postranní čarou.

6
    Domácím hráčům se hned z kraje nedaří osvobodit se sevření, které jim hosté dopřávají.

7
    Langilův zblokovaný centr má na svědomí alespoň rohový kop.

7
    Míč ale ihned končí v zámezí, Bossut neměl s balónem příliš starostí.

8
    Rohový kop bude k vidění také na druhé straně před Henkinetem.

9
    Coulibaly míč odkopl do zámezí, hosté si celou situaci ještě jednou zopakují.

10
    Waaslandu se podařilo míč odkopnout, Emond se nakonec mohl dostat do nebezpečné šance a proto musel Bossut daleko z brány, aby šanci zlikvidoval.

11
    Dlouhý nákop Moulina končí v Bossutových rukavicích.

12
    Také nepřesná kombinace Waregemu končí u gólmana Henkineta.

14
    Bossut si připisuje velmi důležitý zákrok, před nabíhajícím si Ganem, který ho nakonec sestřelil k zemi.

15
    Na hřišti vzniká jistá výměna názorů mezi hráči, fanoušci celou situaci doprovází pískotem, ale sudí zůstává v klidu.

16
    Hosté budou mít možnost dalšího přímého kopu, tentokrát však z velkého úhlu.

17
    Ani té však hosté nevyužili, přetažený centr domácí obrana hravě odklidila.

18
    Marić se rozhodl vzít odpovědnost na sebe a zkusil své štěstí dalekonosnou střelou. Tu navíc ještě tečoval samotný rozhodčí, takže střela trochu změnila směr, ale Bossut dokázal adekvátně zareagovat.

19
    Henkinet byl pozorný a Thiamovu střelu nestřelu hravě chytá.

21
    Waregemští se znovu tlačí do útoku, jejich postupný útok ale prozatím příliš starostí domácím nenadělal.

22
    A ani teď se tomu tak nestane, hosté jsou v útoku rychle odraženi až na vlastní polovinu.

23
    Žlutou kartu dostává Demir (KV Red Star Waasland).

24
    Ganovu přihrávku před bránu Diallo zblokoval.

26
    Leyemu díky nešikovnému zpracování utekl balón až k Henkinetovi.

27
    Domácí se dostali do velké šance. Myny si potáhl balón po pravé straně hřiště a následně poslal přihrávku mezi dvěma obránci do vápna. Tam však bohužel prolétla i mezi dvěma jeho spoluhráči a skončila tak v outu.

28
    Waasland bude mít možnost přímého kopu.

28
    Bossut s přehledem vyboxoval centrovaný balón.

30
    Obránci Waaslandu využívají k rozehrávce také brankáře Henkineta.

31
    Do zakončení se dostal Langil, zpoza vápna ale vyslal balón vysoko nad bránu.

31
    Na druhé straně bude k vidění rohový kop.

32
    Langil si teď připisuje důležitý hlavičkový zákrok! Po rohovém kopu zamířil balón na zadní tyč, kde ho francouzský záložník pohotově odhlavičkoval do zámezí.

33
    Z následného rohového kopu již nic nebylo.

34
    Balón se ocitl v zámezí také za Bossutovoou bránou, ten pošle míč zpět výkopem.

35
    Gano vyslal Langila do běhu, ten byl ale příliš pomalý a nakonec mu míč sebral od kopačky brankář Bossut skokem pod nohy.

36
    Hra je znovu přerušena, na vině je důrazné dohrání souboje, které předvedl Kaya.

38
    Waasland právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec těží ze své aktivity. Osamocený OLIVIER MYNY dostal perfektní přihrávku za obranu a následně již chladnokrevně podsunul balón do sítě pod Bossutem!
    38. MYNY - 1:0

39
    Waasland je ale stále při chuti, domácí se snaží přidat další branku.

40
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Leye, přichází Benteke.

41
    Domácí teď čeká rozehrávka přímého kopu.

42
    Žlutomodří zvolili opět centr do vápna a opět neúspěšně.

43
    Demir se ocitl v obrovské šanci! V malém vápně Waregemu ve skluzu napálil břevno poloodkryté brány!
    43. Demir ve skluzu trefil pouze břevno.

44
    V samotném závěru budou mít hosté možnost rohového kopu.

45
    Tu nakonec nevyužili a domácí mohli jít do slibného protiútoku. Ani Emond však velké příležitosti nevyužil.
    45. Ani Emond v samotném závěru poločasu neuspěl.

45+1

Máme tady poločasovou pauzu. K vidění je pohledný a svižný fotbal. Po prvním poločase mohou být veselejší hráči domácího celku, kteří se mohou radovat z prozatímního výsledku 1:0. O jedinou branku se postaral ve 38.minutě Olivier Myny. Ve druhém poločase se zajisté máme ještě na co těšit.

46

47
    Waregem právě vstřelil branku!
    Tak to je bleskové srovnání! Po zmatku ve vápně a několika přihrávkách se dostal balón k úplně volnému M'BAYE LEYEMU, který jej z hranice malého vápna bez problémů poslal za bezmocného Henkineta.
    47. LEYE - 1:1

48
    Žlutou kartu dostává Lepoint (SV Zulte-Waregem).

49
    Teď jsou to tedy hráči Waregemu, kteří jsou na koni a derou se do útoku.

50
    Myny svou sraženou přihrávkou získal alespoň rohový kop.

50
    A celou situaci si navíc ještě zopakuje.

51
    Bossut teď působil velmi nejistě, míč mu vypadl z rukavic, naštěstí ho ještě dokázal povyrazit a rozhodit Emonda.

53
    Henkinet si musel povyběhnout na odražený balón, následně ho s přehledem vyboxoval.

54
    Belgický brankář se teď musel ale opět vytáhnout, proti střele Kaya.

55
    Následný rohový kop si hosté ještě jednou zopakují.

56
    Bossut působí opět hodně nejistě, po Mynyho sprinterském sólu a následném centru si brankář Waregemu málem nechtěně srazil míč do vlastní brány.

57
    Hosté se snaží vykombinovat další gólovou šanci, tentokrát neúspěšně.

58
    Po nepřesné kombinaci končí balón až u gólmana Henkineta.

59
    Bossut teď podržel svůj tým při Maričově střele, kterou s přehledem ukryl do koše.

60
    Diallova nepřesná přihrávka nakonec končí až v zámezí.

61
    Nastolené tempo se teď poměrně uklidnilo.

63
    Myny v souboji s Verboomem tentokrát neuspěl.

64
    Demir je napadán dotírajícím Bentekem, a tak raději posílá míč na jistotu Henkinetovi.

66
    Benteke si nedokázal vyskočit ve vápně na centr a tak míč končí v zámezí. Henkinet bude vykopávat.

67
    Waregemští jsou v akci zastaveni pro ofsajd.

68
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází De Ridder, přichází Buyl.

69
    Bossut musel zasahovat před dobře si nabíhajícím Emondem.

70
    Waregem se ocitá při svém útočném pokusu v ofsajdu.

72
    Na stadionu panuje velmi dobrá atmosféra, oba dva tábory se navzájem burcují.

73
    Hosté si možná až zbytečně moc komplikují rozehrávku, Maričovi se podařilo vybojovat rohový kop.

74
    Jenže ten hosté okamžitě odrazili do bezpečí.

75
    Moulin dnes s balónem není moc výrazný a ani teď příliš parády nenadělal.

76
    Waregem si vyzkouší rozehrávku rohového kopu.

77
    Balón ale letěl příliš nízko a na přední tyč, kde již na něj obránci Waaslandu pozorně čekali.

79
    Henkinet teď možná až zbytečně vyrazil balón, který nemířil do sítě. Waregemu tak daruje výhodu rohového kopu.

80
    Z něj ale hosté opět nedokázali belgického brankáře ohrozit.

81
    A je to opět zamotané! V 81.minutě po přesně mířeném centru posílá hlavičkou domácí tým do vedení ZINHO GANO!
    81. GANO - 2:1

82
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Gano, přichází Vanzo.

83
    Waregem si znovu vyzkouší rozehru rohových kopů.

84
    I tentokrát neúspěšně. Domácí se hnali do rychlého brejku, obejít dvojici stoperů se jim však nepodařilo.

86
    Emond to zkoušel opět v úniku, ale nepodařilo se mu obejít Samiho.

87
    Domácí se stále tlačí do útoku. Další branka by zřejmě zpečetila celé dnešní utkání.

89
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Myny, přichází M'Sila.

90
    Po nepřesné kombinaci pošle Henkinet míč zpět výkopem od brány.

90+1
    M'Sila se po svém příchodu ihned dokázal uvolnit s balónem, jeho přihrávka do vápna ale nedokázala proletět skrz zahuštěnou obranu.

90+2
    Emondovi se dnes zkrátka nedaří, jeho střelu zpoza vápna teď dokázal pohotově zastavit Diallo.

90+3
    Hra je opět přerušena, domácí již s rozehrávkou nikam nepospíchají.

90+4

Je tu konec. Z dnešního zápasu si 3 body zaslouženě odnáší domácí celek rudých hvězd z Waaslandu, který i přes nevýrazný start nakonec dokázal rozhodnout 2 brankami zápas ve svůj prospěch. Do vedení poslal poprvé domácí Olivier Myny ve 38.minutě, hosté sice dokázali brankou Leyeho ze šatny srovnat, ale domácí se nevzdali a v 81.minutě udeřili jako poslední, když se prosadil Zinho Gano. K vidění dnes byl svižný a vyrovnaný fotbal, ve kterém měl přece jen trochu více štěstí domácí celek.

Ode mne je to dnes vše. Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších komentovaných přenosů. Hezký zbytek večera! (21:58:16)