Sandecja Nowy Sącz – Lok. Košice 0:0 (kon.) | Wisla Kraków – Karviná 2:0 (kon.) | Podbeskidzie – Frýdek-Místek 1:0 (kon.)
Fürth – Jihlava 5:1 (kon.) | Prešov – Zlín 1:2 (kon.) | Nitra – Opava 0:3 (kon.)
Liberec – Miedź 2:4 (kon.) | Trenčín – Sigma Olomouc 6:1 (kon.) | Příbram – Düsseldorf 3:0 (kon.)
Brno – Č. Budějovice 0:1 (kon.) | Třinec – Trnava 6:2 (kon.) | Hlučín – Znojmo 1:2 (kon.)
Vlašim – Táborsko 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Olomouc B 2:2 (kon.) | Vyšné Opátske – Haniska 0:3 (kon.)
Plzeň – FC Ural 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Paderborn 3:1 (kon.) | Jablonec – Rapid Viedeň 0:0 (kon.)
FK Vyšné Opátske
0:3 (0:3)
FK Haniska
Streda 08.07.2015, 18:00Prípravný zápas

Futbalisti druholigovej Hanisky potvrdili úlohu papierového favorita a podľa očakávania vyhrali. Na ihrisku Vyšného Opátskeho triumfovali presvedčivo 3:0, keď všetky góly strelili v prvom polčase a v tom druhom si len udržiavali náskok. (19:56:56)

90

89
    Plynú posledné sekundy dnešného zápasu. Opátčania pokračujú v kombináciach, ktoré vo väčšine prípadov nikam nevedú.

88
    Vo vzdušnom súboji sa zrazili dvaja hráči a dlho sa dvíhali z trávnika. Napokon sa všetko zaobišlo bez zbytočného zranenia.

87
    Lopta v závere zápasu patrí futbalistom Vyšného Opátskeho, ktorí sa snažia niečo vymyslieť.

86
    Zaujímavosťou je, že Jaroslav Kolbas sa opäť vrátil na ihrisko. V zápase prebehlo viacero striedaní bez toho, aby boli ohlásené.

84
    Hráči Vyšného Opátske sa snažili kombinovať pri čiare, ale neuspeli a odovzdali loptu súperovi.

83
    V posledných minútach sa lopta pohybuje v území medzi šestnástkami. Dá sa povedať, že sa len dohráva.

82
    Druholigový nováčik suverénne kráča za svojím druhým víťazstvom v príprave. Haniska v druhej polovici nemusela vynaložiť veľa úsilia na to, aby ubránila trojgólový náskok.

80
    Do konca zápasu ostáva posledných desať minút. Domáci sa snažia niečo urobiť s nepriaznivým stavom.

79
    Na trávniku už nie je najlepší hráč Hanisky v dnešnom zápase Kolbas a ani nebezpečný útočník Pekár.

77
    Hostia zahrali nacvičený signál. Na krátky center si nabehol Cicman, ale jeho hlavička nebola presná.

76
    Kolbasov prienik bol zastavený faulom. Hráči Hanisky majú výhodu štandardky z dobrej pozície.

75
    Kolmá akcia domácich k úspechu neviedla. Vilčko nedobehol loptu.

73
    Oproti začiatku zápasu sa poriadne ochladilo. Hráčom stále komplikujú život nárazy vetra.

72
    Domáci futbalisti opäť sľubný protiútok nedotiahli do úspešného konca, pretože sa ponúkali s koncovkou.

70
    Vyšné Opátske sa dokáže dostať do blízkosti šestnástky, no potom jeho hráči nevedia, čo majú urobiť s loptou a namiesto strely volia prihrávku.

69
    Po bohatom trojgólovom prvom polčase v druhom dejstve stále čakáme na prvý presný zásah.

66
    Opátčania stratili loptu z rozohrávke, no Semanova strela skončila na chrbte jedného z domácich hráčov.

65
    Dve dobré šance Hanisky. Najprv nebezpečne hlavičkoval zblízka stopér Gorej a po ňom z diaľky skúšal šťastie Majerník.

63
    Vyšné Opátske mohlo využiť protiútok na skórovanie. Kis však zbytočne váhal, dlho si pripravoval pozíciu a napokon neohrozil bránu.

62
    V druhom polčase sa hrá opatrnejší futbal. Haniska má bezpečný náskok, nemusí sa nikam tlačiť a domáci toho v ofenzíve veľa nevymysleli.

60
    Hosťujúci Pekár ukázal, v čom je jeho sila. Takmer dvojmetrový útočník v súboji pretlačil domáceho súpera a jeho hlavička mierila tesne vedľa.

59
    Domáci Vilčko tvrdo atakoval prenikajúceho súpera. Hráči Vyšného Opátskeho sa počas zápasu prezentovali viacerými nepríjemnými zákrokmi.

58
    Futbalisti Hanisky vstúpili do druhého polčasu veľmi vlažne a v týchto momentoch sa musia brániť snahe Opátskeho.

56
    Ďalšia možnosť Vyšného Opátskeho. Jeden z domácich hráčov napálil technickou strelou brvno.

55
    Sľubná príležitosť domáceho celku. Filip Kis bol na hranici šestnástky, no jeho strelu zblokovali hostia.

53
    Hráči Hanisky kombinujú na vlastnej polovici a nikam sa netlačia.

52
    Jaroslav Kolbas je stále aktívny. Tentoraz skúšal strelu z diaľky, no nebol presný a trafil iba strom za bránou.

50
    Naďalej fúka silný vietor, ktorý sa navyše stále točí, a tak futbalisti nedokážu naplno využiť pomoc prírody.

49
    Domáci futbalisti pohrozili z rohového kopu. Obrana Hanisky však strelu zblokovala.

47
    Polčasová prestávka trvala len necelých päť minút a hráči opäť hrajú. Prvú šancu druhej polovice mal Matúš Pekár, ktorého strela skončila na bočnej sieti.

46

45

44
    Domáci futbalisti mali šancu na zníženie. Vilčko sa pohodlne predral do až do blízkosti brány, ale jeho krížna strela mierila vedľa.

43
    Prvý polčas sa pomaly chýli ku koncu a o víťazovi je pravdepodobne rozhodnuté. Haniska je v dnešnom dueli nebezpečnejšia a zaslúžene vedie.

42
    Kolbas je častým terčom faulov domácich futbalistov. Strelec jedného z dnešných gólov to má ťažké.

40
    Haniska dala gól! Hostia pridávajú tretí presný zásah. Strelou spoza pokutového územia sa presadil PATRIK KOVÁČ.

39
    Tento rohový kop domácich bol najmenej podarený zo všetkých.

38
    Obrancovi Hanisky nevyšiel odkop. Namiesto toho, aby loptu poslal dopredu, išla na roh.

37
    Vyšné Opátske opäť ohrozilo bránu Hanisky. Z diaľky strieľal priamo do náručia brankára Kis.

35
    Domáci nezahrali roh najhoršie, no brankár Fedor nemal s ľahkou hlavičkou problémy.

34
    Bývalý hráč Opátskeho Miroslav Seman teraz takmer pomohol svojim niekdajším kolegom. Pri spracovaní lopty zaváhal a poslal domácich do brejku. Nakoniec je z toho len rohový kop.

32
    Hosťujúci Kolbas skúsil vystreliť z hranice šestnástky a jeho pokus skončil tesne vedľa brány.

30
    Teraz sa hráči trochu hľadajú. Ich kombinácie končia nepresnými prihrávkami.

27
    Haniska vo veľkej šanci. Hráč s číslom 2 trafil z hranice šestnástky len brvno.

26
    Do šestnástky hostí priletela nebezpečná lopta, no útočník Opátskeho si zle vypočítal jej odraz a brankár mu nedovolil zakončovať.

24
    Domáci futbalisti majú loptu na kopačkách, no vysoko napádajúci hráči Hanisky im robia problémy.

23
    Po takmer dvadsaťminútovej prestávke sa pokračuje. Nad ihriskom sú však stále blesky.
    Zápas je pre dážď prerušený!

21
    Pre hustý dážď hlavný rozhodca prerušil zápas a poslal hráčov do kabín.

20
    Hráči Hanisky využili prečíslenie na zisk rohového kopu.

19
    Vyšné Opátske sa nesnaží hrať defenzívne a proti súperovi z vyššej súťaže chce útočiť.

18
    Dážď pridáva na intenzite, čo futbalistom určite nepridá na pohode.

16
    Haniska dala gól! JAROSLAV KOLBAS potvrdzuje svoje kvality a na ihrisku je najviditeľnejší. Bývalý útočník MFK Košice prešprintoval domácich obrancov a okolo brankára poslal loptu do siete.

15
    Najväčším problémom je momentálne počasie. Zdá sa, že sa blíži búrka sprevádzaná vetrom a už aj jemným dažďom.

13
    V týchto chvíľach sa vietor otočil, čo útočiacemu Kolbasovi spôsobilo problémy. Hráč Hanisky nedokázal loptu potiahnuť dopredu tak rýchlo ako by chcel. Následne prihral do šance spoluhráčovi, no ten strieľal vysoko.

11
    Domáci zahrali roh celkom slušne. Lopta priletela na nohu Majného, ktorého strela bez prípravy skončila tesne nad bránou.

10
    Vyšné Opátske sa po dlhšom čase ukázalo v útoku a získalo rohový kop.

9
    Futbalisti Hanisky dostali šancu na prečíslenia. Postupovali dvaja na jedného, no vo finálnej fáze si nerozumeli.

8
    Haniska pokračuje v ofenzíve. Hostia hrajú s vetrom, čo im poskytuje istú výhodu.

5
    Haniska dala gól! Hostia sa dostávajú do vedenia, po dobre zahratom rohovom kope domáci brankár trikrát zasiahol, ale na štvrtýkrát inkasoval. Úspešným strelcom bol ŠTEFAN MAJERNÍK.

5
    Hráčom znepríjemňuje situáciu silný nárazový vietor.

4
    Hostia sa dostávali do brejku. Jaroslav Kolbas bol však pri prieniku faulovaný a následný priamy kop Haniska nevyužila.

3
    Oba tímy mali v úvodných sekundách zápasu snahu o prihrávku za obranu, no nepodarilo sa im dostať do zakončenia.

1

V prvý augustový deň odštartuje nový ročník druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. DOXXbet liga bude mať rovnako ako v minulej sezóne 24 účastníkov rozdelených do dvoch 12-členných skupín. Druholigisti využívajú tieto dni na prípravné zápasy. Výnimkou nie je ani Haniska, ktorá sa predstaví na ihrisku Vyšného Opátskeho.

FK Vyšné Opátske je stabilným účastníkom III. ligy východ, kde v uplynulej sezóne obsadil slušné šieste miesto. Klub z košickej mestskej časti bude pôsobiť v rovnakej súťaži aj v nasledujúcom ročníku. Mužstvo nedávno prebral nový tréner, Karol Kisel starší, ktorý je otcom bývalého slovenského reprezentanta. Vyšné Opátske odohralo pod jeho vedením jeden prípravný zápas, v ktorom doma zdolalo Kalšu 4:2 po dvoch góloch Vilčka a presných zásahoch Kočiša s Čegiňom.

FK Haniska je nováčikom DOXXbet ligy. Obec, ktorá má len 1 500 obyvateľom premiérovo prenikla do druhej najvyššej súťaže na Slovensku a v skupine východ sa stretne s tímami ako VSS Košice či Tatran Prešov. Haniska si vybojovala druholigovú miestenku vďaka druhej priečke v III.lige východ, kde bola lepšia už iba Spišská Nová Ves. V kádri nováčika pútajú najväčšiu pozornosť dve známe futbalové mená. Jaroslav Kolbas a Róbert Cicman hrávali v minulosti za MFK Košice a následne si vyskúšali pôsobenie v zahraničí. Cicman hrával v Česku za Slaviu Praha, v Poľsku za Nowy Sacz a v drese Košíc nastúpil proti AS Rím v predkole Európskej ligy. Kolbas prestúpil do Škody Xanthi, no v Grécku nedostával šancu. Haniska sa bude spoliehať takisto na svojho najlepšieho strelca Matúša Pekára. Dvojmetrový útočník zaznamenal v minulej sezóne 23 gólov a dobrú formu ukázal aj v príprave. Proti Kalši skóroval dvakrát pri víťazstve 3:1, v Čani nehral a Haniska remizovala 0:0.

V minulej sezóne sa Vyšné Opátske a Haniska stretli dvakrát. V druhom kole tretej ligy uhralo Opátske doma remízu 2:2, v sedemnástom kole triumfovala Haniska pred vlastnými fanúšikmi 2:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.