Česko – Švajčiarsko 29:25 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 22:23 (kon.)
Slovensko
22:23 (16:10)
Lotyšsko
Sobota 02.05.2015, 18:00 • Športová hala Na Zábraní, Hlohovec, Slovensko • Kvalifikácia ME

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam všetkých priaznivcov hádzanej, ktorí sa rozhodli kliknúť na tento on-line textový prenos, ktorý je zameraný na kvalifikačný zápas Slovensko – Lotyšsko so začiatkom o 18:00!

Naša mužskú hádzanársku reprezentáciu čaká ďalší zápas o postup na ME 2016, ktoré sa odohrajú v susednom Poľsku. Žiaľ, zverenci trénera Zoltána Heistera už nemajú žiadnu šancu na postup, pretože sme na poslednom 4.mieste tabuľky a nezískali sme ešte ani jeden kvalifikačný bod! V konkurencii Švédska, Slovinska a Lotyšska sa tak našim chlapcom nedarí, potrebujeme však tento zápas vyhrať, aby sme zo seba zhodili to nepriaznivé bremeno.

Prvý zápas s Lotyšskom sme odohrali v stredu, podľahli sme mu po po zlom výkone 18:25. Tréner Zoltán Heister pochopiteľne nebol s výkonom svojich zverencov spokojný, nesplnili to, čo trénovali.

Tabuľka:
    1. Švédsko 3 3 0 0 94:70 6
    2. Slovinsko 3 2 0 1 94:81 4
    3. Lotyšsko 3 1 0 2 76:90 2
    4. Slovensko 3 0 0 3 66:89 0

Nominácia:
    Brankári: Teodor Paul (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Miloš Putera (TV Grosswallstadt/Nem.), Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec)

Pivoti: Michal Kopčo (Tatran Prešov), Martin Slaninka (HK Agro Topoľčany)

Krídla: Branislav Cigáň, Martin Briatka (obaja HK Agro Topoľčany), Miroslav Volentics, Tomáš Kysel (obaja ŠKP Bratislava)

Spojky: Csaba Szücs ml. (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Patrik Hruščák (HC Empor Rostock/Nem.), Marek Mikéci (HSG Varel-Friesland/Nem.), Radovan Pekár, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš, Michal Holdoš (obaja HC Sporta Hlohovec), Ivan Kucharik (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica)

Slovensko: Žernovič, Putera, Briatka, Cigáň, Ďuriš, Hruščák, Kopčo, Kucharik, Kysel, Mikéci, Pekár, Rábek, Slaninka, Szücs, Volentics, Zechmeister

Lotyšsko: Borodovskis, Dude, Ermanis, Kirsteins, Kreicbergs, Kristopans, Kugis, Kuksa, Libergs, Lilienfelds, Pavlovics, Trifanovs, Tuminskis, Turkupols, Versakovs

Rozhodca: Jan Erik Leandersson, Mikael Lindroos (obaja FIN).

Príjemný sobotný podvečer všetkým, ktorí ste klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávite jeho sledovaním! Po víťaznom zápase našich hokejistov nad Dánskom 4:3 po nájazdoch sa predstaví od 18:00 aj naša mužská hádzanárska reprezentácia v kvalifikačnom zápase! Šance už postúpiť síce nemá, ale rada by získala prvé kvalifikačné body do tabuľky a napravila si tak chuť. Držme palce, nech sa jej to teda podarí!

Prajem Vám všetkým príjemný športový zážitok!

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami nastúpené na palubovke, vypočujeme si národné hymny a zápas sa už môže začať. V Hlohovci je slušne zaplnená hala, ktorá by si zaslúžila vidieť skvelú hru a hlavne víťazstvo našich!

Národné hymny práve dozneli, zápas sa čo nevidieť začne!

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

1
    Prvý polčas zápasu sa začal! Úvodná rozohrávka patrila Lotyšsku, ktoré sa už pokúša o prvý gól v tomto zápase. (0:0)

2
    Skvelá strela na našu bránu od Lotyšského hráča, náš brankár Putera však predviedol výborný zákrok. (0:0)

2
    Je tu prvý gól v tomto zápase, po rýchlom brejku sa oň postaral Lilienfelds, ktorý tak dostáva Lotyšsko do vedenia. (0:1)

3
    Na odpoveď sme nemuseli dlho čakať, Rábek vo výskoku vyrovnáva na 1:1! (1:1)

3
    Lotyšsko sa usadilo pred našou bránou, tlaku sme dlho odolávali ale napokon Kristopans dostáva Lotyšsko späť do vedenia o jeden gól. (1:2)

4
    Opäť sme však dlho na odpoveď našich čakať nemuseli, Hruščák po skvelej strele vyrovnáva na 2:2! (2:2)

4
    Slovensko sa prvý krát v zápase dostáva do vedenia, druhý gól za sebou pridal teraz Hruščák. (3:2)

5
    Famózny Hruščák pridáva náš ďalší gól, čím skvelo korunoval náš tlak pred bránou Lotyšska. (4:2)

5
    Našim chlapcom teraz vychádza všetko na čo siahnu a Volentics pridáva ďalší gól nášho tímu, začíname si vytvárať náskok. (5:2)

6
    Putera teraz skvelo zasiahol proti strele a navyše založil protiútok našich reprezentantov! (5:2)

7
    Slovensko je naďalej v držaní lopty a dostáva súpera pod tlak. Lotyšsko sa však úspešne bráni a ďalší gól nám nechce umožniť pridať. (5:2)

8
    Teraz však už naši chlapci skórujú, päťgólovú šnúru zabezpečil Kupčo. (6:2)

9
    Lotyšsko išlo do útoku, ale stratilo loptu, do rýchleho brejku sa dostali naši chlapci a krásne pod brvno brány zavesil Rábek! (7:2)

9
    Oddychový čas hostí. (7:2)

10
    Oddychový čas, ktorý si vyžiadalo Lotyšsko sa už skončilo, pri lopte je momentálne práve náš súper. (7:2)

10
    O loptu však Lotyšsko rýchlo prichádza, pred ich bránu sa s loptou už usadili naši reprezentanti. (7:2)

11
    Je tu ďalší gól v bráne nášho dnešného súpera, strelu Szücsa ešte niekto tečoval, ale skončila za chrbtom bezmocného brankára Lotyšska. (8:2)

11
    Teraz sa už po dlhšej dobe podarilo skórovať aj nášmu súperovi, ktorý sa navyše ihneď dostáva späť ku lopte. (8:3)

12
    Menšia chyba našich reprezentantov, ktorý Lotyšsko opäť trestá gólom v našej sieti. (8:4)

12
    Naši sa ale nenechali rozhádzať a Hruščák pridáva svoj ďalší gól. (9:4)

13
    Szücs je potrestaný za faul a posedí si dve minúty na trestnej lavici! Presilovka pre Lotyšsko! (9:4)

14
    Prvý gól Lotyšska pri tejto presilovke, s veľkým šťastím na dvakrát dopravil loptu do siete Pavlovics. (9:5)

14
    Naši chlapci získali loptu a dostávajú sa pre bránu Lotyšska. Skvelým zákrokom teraz podržal Kugis svoj tím. (9:5)

15
    Na konci presilovky sa presa ešte len podarilo Lotyšsku skórovať a znížiť náš náskok na tri góly. (9:6)

15
    Kugis teraz perfektne zasiahol pri strele nášho Rábeka! Lotyšsko vyráža do rýchleho brejku! (9:6)

16
    Napokon sa podarilo nášmu súperovi usadiť sa pred našou bránou a znížiť na rozdiel dvoch gólov. (9:7)

16
    Z rýchleho brejku sa napokon podarilo skórovať nášmu Szücsovi a schladil tak nápor Lotyšska. (10:7)

17
    Szücs pridáva druhý gól za sebou a opäť si začíname vytvárať vyšší gólový náskok. (11:7)

18
    Lotyšsko sa však nevzdáva a opäť znižuje. Naši chlapci však už vyrážajú do rýchleho brejku. (11:8)

18
    Dostali sme sa až pred bránu Lotyšska, tam sa však Kupčo previnil útočným faulom. (11:8)

19
    Volentics vybojoval 7m hod pre našu reprezentáciu! (11:8)

19
    Oliver Rábek bezpečne premieňa 7m hod a náš náskok narastá. (12:8)

19
    Navyše tu je aj vylúčenie na strane Lotyšska, budeme tak hrať presilovú hru! (12:8)

20
    Pri našej presilovke sa Lotyšsko dostalo do útoku, Putera im však zabránil skórovať. (12:8)

20
    Druhé vylúčenie na strane Lotyšska, krátka presilovka o dvoch hráčov pre našich reprezentantov! (12:8)

21
    Briadka sa dostal do výborného zakončenia, ale Kugis ho dokázal skvelo vychytať! Lotyšsko už hrá len o jedného hráča menej. (12:8)

21
    V útoku sú však počas našej presilovky Lotyši, naši chlapci sa však výborne bránia a nič im nedovoľujú, mali by sme však útočiť! (12:8)

22
    Lotyši už hrajú v plnom počte, táto presilovka nášmu tímu vôbec nevyšla, moc sme brankára Lotyšska neohrozili. (12:8)

23
    Do útoku sa teraz dostal náš súper, Putera teraz musel vytiahnuť ďalší výborný zákrok! (12:8)

23
    Zatiaľ náš jednoznačne najlepší hráč v tomto zápase Hruščák pridáva svoj piaty gól v tomto zápase! (13:8)

24
    Kupčo teraz oslabuje náš tím, pretože dostáva trest na dve minúty. Uvidíme, ako pôjde táto presilovka nášmu súperovi. (13:8)

24
    Rýchlo však strácajú loptu a do útoku idú naši reprezentanti. (13:8)

25
    Presilovku síce hrajú Lotyši, ale v útoku sa držia naši chlapci. Gól sa nám však nedarí streliť. (13:8)

25
    Oddychový čas domácich. (13:8)

25
    Oddychový čas, ktorý si vyžiadal náš tréner sa už skončil, v držaní lopty je aj naďalej náš tím. (13:8)

26
    Na konci presilovky Lotyšov z uhľa krásne skóruje kto iný ako Patrik Hruščák! Takže, ani nášmu súperovi presilovka nevyšla. (14:8)

26
    Pomaly sa dostávame na koniec prvého polčasu, v útoku je náš súper. (14:8)

27
    Kreicbergs skóruje po veľkom tlaku Lotyšov, nášmu trénerovi sa to nepozdáva, reklamuje pasívnu hru! (14:9)

27
    Náš tréner Zlotán Heistera dostáva za protesty pri Lotyšskom góle žltú kartu! (14:9)

27
    Lotyšsko pridáva aj ďalší gól a znižuje na rozdiel štyroch gólov. (14:10)

28
    Teraz však získava náš tím presilovú hru! Už sme rozostavení pred bránou Lotyšska. (14:10)

28
    Získavame 7m hod po faule pred bránou nášho súpera! (14:10)

28
    Oliver Rábek bezpečne premieňa aj tento 7m hod a dostávame sa do vedenia o 5 gólov! (15:10)

29
    Krátko pred koncom získavame presilovku o dvoch hráčov, ktorá však moc dlho trvať nebude! (15:10)

29
    Volentics dokázal po výbornej prihrávke krásne skórovať a dostať náš tím do vedenia o 6 gólov. (16:10)

29
    Lotyšsko hrá posledné sekundy prvého polčasu už len o jedného hráča menej, momentálne je aj v útoku. (16:10)

30
    Prvý polčas sa skončil. (16:10)

Skončil sa nám prvý polčas, po ktorom vyhrávame 16:10! Mali sme možnosť sledovať výborný výkon našich reprezentantov, zatiaľ našim najlepším hráčom je Patrik Hruščák! Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, snáď tento zápas dotiahneme do víťazného konca!

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami späť na palubovke, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

31
    Začal sa druhý polčas. (16:10)

31
    Druhý polčas sa nám práve začal! Rozohrávku mali naši reprezentanti, ktorí majú ešte k dispozícii krátku presilovú hru. (16:10)

31
    Tú sme napokon dokázali zúžitkovať v gól, o čo sa postaral Kucharik. (17:10)

32
    Aj po skončení našej krátkej presilovky sme naďalej v útoku a držíme nášho súpera, ktorým je dnes Lotyško pod tlakom. (17:10)

32
    Kysel bol pri svojej útočnej snahe faulovaní, ostávame tak pri lopte. (17:10)

33
    Lotyšsko sa však rýchlo dostalo do brejku, ich útočnú snahu však naši reprezentanti rýchlo zastavili. (17:10)

33
    Kristopans po faule na neho vybojoval presilovku pre Lotyšsko, potrestaním hráčom na našej strane je Kucharik! (17:10)

33
    Pavlovics výborne vyskočil a strelou pod brvno s priestoru krídla dáva prvý gól Lotyšska v tejto presilovke, ale aj v druhom polčase! (17:11)

34
    V oslabení sa teraz náš tím dostal do útoku, momentálne operujeme pred bránou Lotyšska. (17:11)

34
    Presilovka Lotyšska sa pomaly blíži ku koncu, v držaní lopty sú Lotyši, ktorí sú už usadení v blízkosti našej brány. (17:11)

34
    Putera teraz skvelým zákrokom podržal náš tím pri strele Pavlovicsa! (17:11)

35
    Náš súper hrá už v plnom počte, dopredu s loptou idú naši reprezentanti. (17:11)

36
    Dlhšiu dobu sme už nevideli gól, oba tímy často strácajú lopty a nemôžu sa tak dostať do presného a gólového zakončenia. (17:11)

37
    Ani rýchly brejk Lotyšska zmenu skóre neprinieslo, dopredu teraz idú naši chlapci. (17:11)

38
    Po dlhšej dobe sme videli gól, do siete Lotyšska ho dáva náš najlepší hráč v tomto zápase Patrik Hruščák! (18:11)

38
    Vylúčenie na našej strane, Lotyšsko si zahrá po vylúčení Volenticsa dve minúty presilovú hru! (18:11)

39
    Pavlovics navyše premieňa sedmičku a znižuje náskok nášho tímu! (18:12)

39
    Do útoku sa dostali naši reprezentanti, ale nepodarilo sa im skórovať. Do brejku tak počas presilovky idú Loyši. (18:12)

39
    Rýchly brejk sa podarilo nášmu dnešnému súperovi premeniť na gól, ešte bude chvíľu trvať aj jeho presilovka. (18:13)

40
    Naši chlapci už hrajú v plnom počte a skúšajú sa prebiť do útočnej akcie. (18:13)

40
    Teraz sa nepríjemne zrazili dvaja naši hráči a to Slaninka a Cigáň, bolo to však spôsobené hráčom Lotyšska, uvidíme, či sa bude vylučovať. (18:13)

41
    Napokon rozhodca nevylučoval, Hruščák skúsil teraz pohotovo vypáliť, proti jeho strele však úspešne zasiahol brankár Lotyšska. (18:13)

41
    Kreicbergs sa dostal pred nášho brankára Puteru a s veľkým šťastím sa mu podarilo dostať loptu do našej brány. (18:14)

42
    Opäť sa nám hra na chvíľu prilepšila, Kupča si museli zobrať do opateri naši lekári, všetko je už s Kupčom v poriadku a v hre tak môžme pokračovať. (18:14)

42
    Nedôrazne bránenie našich reprezentantov znamená štvrtý gól v rade pre Lotyšov!Putera robil čo mohol, prvý krát proti strele zasiahol výborne, na dorážku už bol však bezmocný! (18:15)

43
    Postupne sa však teraz do útoku dostáva náš tím, Lotyši sa však bránia skvelo. (18:15)

43
    Kupčo však teraz dokázal prelomiť ich bránenie a pridať náš ďalší gól! (19:15)

44
    Teraz tu bol rýchly brejk nášho súpera, Putera vytiahol ďalší výborný zákrok! Aj náš brankár má zatiaľ podiel na tom, že sme vo vedení. (19:15)

45
    V útoku je teraz náš tím, ale gól sa mu streliť zatiaľ nepodarilo, v držaní lopty sme však aj naďalej. (19:15)

46
    Zechmeister zakončoval na bránu Lotyšska, bol však pískaní útočný faul a náš súper sa dostáva do rýchleho brejku! (19:15)

46
    My však v bráne máme Puteru, ktorý opäť náš tím podržal skvelým zákrokom! Môžme tak skúsiť ísť do rýchleho brejku. (19:15)

47
    Zechmeister teraz oslabuje náš tím na dve minúty, Lotyšsko má tak ideálnu šancu znížiť náš gólový náskok. (19:15)

47
    Je tu prvý gól Lotyšska pri tejto presilovke! Do útoku sa teraz dostáva náš tím. (19:16)

48
    Hruščák teraz napálil loptu len do brvna brány Lotyšska! Do rýchleho protiútoku ide náš dnešný súper! (19:16)

48
    Presilovka Lotyšska sa pomaly končí, Lotyšsi sú však usadení pred našou bránou. (19:16)

49
    Kristopansovi sa na konci presilovky podarilo skórovať a znížiť náš gólový náskok. Vedieme už len o dva góly! (19:17)

49
    Náš tím hrá už v plnom zložení, skúšame sa dostať do útoku. Druhý polčas nám strelecky moc nejde, Lotyšsko sa nám začína približovať. (19:17)

50
    Aj naďalej sa držíme v útoku, Lotyšsko sa však výborne bráni a do zakončenia nás nepúšťa. (19:17)

50
    Rozhodcovia pískajú faul na nášho hráča, bude to 7m hod pre náš tím! (19:17)

51
    Kuksa chytá Rábekov pokus zo sedmičky! Lotyšsko tak neinkasovalo a môže ísť do útočnej akcie. (19:17)

51
    Navyše, je teraz náš hráč Miroslav Volentics vylúčený a Lotyši získavajú presilovku na dve minúty! (19:17)

52
    Lotyšsko sa rýchlo usadilo pred našou bránou a podarilo sa im skórovať a streliť kontaktný gól! (19:18)

52
    Oddychový čas domácich. (19:18)

52
    Oddychový čas, ktorý si vyžiadal náš tréner sa skončil a v hre tak môžme pokračovať. Sme s loptou v útoku. (19:18)

52
    Vylúčenie na strane Lotyšska! Szücs vybojoval faul a tak sa hra na chvíľu v počte hráčov na palubovke vyrovná, potom nasleduje naša presilovka. (19:18)

53
    Krátko pred začatím našej presilovky sa žiaľ podarilo Lotyšsku vyrovnať! Druhý polčas našim chlapcom vôbec nevychádza. (19:19)

53
    Hruščák trafil po nádhernej strele len pravú tyčku brány nášho súpera – Lotyšska! (19:19)

54
    V záverečných sekundách našej skrátenej presilovky sa podarilo uvoľniť Mikécimu a krásne skórovať! Dostávame sa do vedenia o jeden gól! (20:19)

54
    Oddychový čas hostí. (20:19)

54
    Oddychový čas, ktorý si vyžiadali Lotyši sa už skončil, dopredu ide teraz práve náš súper. (20:19)

55
    Pavlovics sa teraz podarilo z útočnej akcie vyrovnať, pomaly sa dostávame do samého záveru tohto zápasu. (20:20)

56
    Naši chlapci sa teraz držia pred bránou Lotyšska, do zakončenia sa však dostať nemôžu. (20:20)

56
    Budeme hrať presilovku! Kristopans dostáva dve minúty, môžme tak strhnúť vedenie na našu stranu. (20:20)

56
    Brankár Lotyšska teraz výborne zasiahol proti strele nášho reprezentanta! Náš súper ide do rýchleho brejku. (20:20)

57
    Počas našej presilovky sa po rýchlom brejku podarilo Lotyšsku skórovať a dostať sa do vedenia o jeden gól. (20:21)

57
    Našťastie sa teraz dostal do úniku Hruščák a vyrovnať stav stretnutia! (21:21)

58
    Kristopans je späť na palubovke, Lotyšsko hrá v plnom počte a dostáva sa do útoku. (21:21)

58
    Szücs nedovolene fauloval a je tu sedmička pre Lotyšsko! (21:21)

58
    Do našej brány išiel proti sedmičke Žernovič, gólu však zabrániť nedokázal! Prehrávame o jeden gól a hráme v oslabení. (21:22)

58
    Szücs je vylúčení za predchádzajúci faul, Lotyšsko tak hrá presilovku. (21:22)

59
    Hruščákovi sa podarilo vyrovnať, dopredu však opäť ide na´š súper! (22:22)

59
    Do konca zápasu ostáva už len 30 sekúnd a prehrávame o jeden gól! Odvolali sme brankára a snažíme sa o vyrovnanie! (22:23)

59
    Posledná sekunda do konca, Kupčo bude ešte hádzať 9m hod, obranú múr však z uhla asi neprepáli. (22:23)

60
    Koniec zápasu. (22:23)

Totálne zbabraný druhý polčas znamená, že sme tento zápas prehrali o jeden gól 22:23, pritom po prvom polčase sme viedli 16:10! To znamená, že sme v druhom polčase dali len 6 gólov a náš súper ich dal 13 a to nebyť nášho brankára Puteru, mohlo to byť aj horšie. Práve brankára Puteru a Hruščáka by som označil za našich najlepších hráčov, v druhom polčase zlyhala tímová práca a tak ani v tomto zápase nezískavame žiaden bod do tabuľky a tak naše trápenie v tejto kvalifikácii, ale pomaly aj v celej mužskej hádzanárskej reprezentácii trvá naďalej!

To je už z tohto on-line textového prenosu všetko! Všetkým Vám prajeme pekný zvyšok soboty, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch na športovom portáli onlajny.eu! (19:42:16)