Wolfsberger – Austria 0:3 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
0:3 (0:0)
FK Austria Viedeň
cz Streda 29.04.2015, 20:30 • Lavanttal Arena, Wolfsberg • Rakúsky pohár • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den! Vítám všechny příznivce rakouské kopané, dnes budeme svědky opravdové lahůdky: v semifinále národního poháru přivítají wolfsbergští RZ Pellets WAC slavný klub FK Austria Vídeň. Výkop je naplánován na 20:30, tak si to nenechte ujít!

RZ Pellets WAC

Pátý tým Tipico Bundesligy zatím pohárovým pavoukem prochází poměrně krkolomně, v prvním kole porazil outsidera z Weizu 4:2, poté udolal Ried 1:0. V další fázi poháru porazil po přestřelce Wiener Neustadt 3:2 a ve čtvrtfinále udolal vídeňský Rapid 2:1.

FK Austria Vídeň

Celek z hlavního města našich jižních sousedů zatím prochází soutěží s přehledem a bez jediné inkasované branky. Posuďte sami – výsledky 6:0 s Firstem, 5:0 s Kitzbühlem, 6:0 s Hartbergem a 2:0 s Kapfenbergem hovoří za vše. V lize to už je slabší, renomovaný klub drží až sedmou pozici a na výhru čeká více než měsíc.

RZ Pellets WAC: Dobnik – Standfest, Baldauf, Sollbauer, Drescher, Jacobo, Hüttenbrenner, Tschernegg, Wernitznig, Silvio, Trdina. Trenér: Dietmar Kühbauer.
    Náhradníci: Berger, Kerbe, Robitsch, Seebacher, Palla, Schwendinger, Oussalé

FK Austria Vídeň: Lindner – Suttner, Koch, Rotpuller, Stronati, De Paula, Grünwald, Gorgon, Salamon, Leitgeb, Holzhauser. Trenér: Andreas Ogris.
    Náhradníci: Frank, Mader, Holland, Kvasina, Meilinger, Ortlechner, Hadžikić.

1

2
    Domácí se okamžitě vydali do útoku, ale zbrzdila je nepřesnost. Míč je v zámezí.

3
    Míč se nečekaně odrazil na nohu hostujícího Grünwalda, který ze skvělé pozice těsně přestřelil branku!

4
    Zatím je to spíš taková okopávaná, nyní byl poblíž půlící čáry faulován Tschernegg.

6
    Nadějná kombinace Pellets žádné nebezpečí pro Lindnera neznamená, Drescher totiž nedokázal zpracovat prudký pas.

7
    Přes Stronatiho zakládá vídeňský tým další akci z hloubi vlastní poloviny.

9
    Suttnerův centr byl pro Gorgona příliš dlouhý, defenzivní val v bílých trikotech si poradil.

10
    Silvio se zbavil dvou obránců a už mu stačilo jen vyzrát na Lindnera, ale sudí odmával ofsajd a z tribun se ozývá pískot.

12
    Další velká příležitost brazilského legionáře ve službách Wolfsbergu – Silvio hlavou těsně minul!

13
    Koch si šel pro faul, ale jeho pád byl až příliš okatý. Hraje se dál.

15
    Domácí jsou po čtvrthodině hry zatím aktivnější, nicméně Lindner ještě nemusel vůbec zasahovat.

16
    Hráči Austrie mají problémy s vysunutým napadáním domácích a nemohou se dostat přes půlící čáru.

18
    Jacobova akce úspěch neslavila, míč skončil v autu a vhazovat budou hosté.

19
    Před De Paulou se otevřela dálnice volného prostoru, ale hostující ofenzivní hráč zazmatkoval a zničehonic se zastavil.

21
    Centr z pravé strany přesně našel Gorgona, jenž hlavičkou o centimetry přestřelil!

22
    Hra se znovu uklidnila, míč se pohybuje poblíž středového kruhu.

24
    Robustní Silvio ve výskoku fauloval protihráče, hra je přerušena.

25
    Dlouhatánský pas na rozběhnutého Jacoba byl dlouhý, předlouhý. Španělský legionář neměl nárok na míč dosáhnout.

26
    Přiostřuje se, obětí dalšího tvrdého skluzu se stal De Paula. Zatím sledujeme taktickou bitvu, bude to platit i nadále?

28
    Jeden z hráčů ve fialovém dresu špatně došlápl a svíjí se v bolestech na trávníku.

29
    Už se hraje, pro zmíněného borce však zápas zřejmě skončil.

31
    Domácí zahrávali rohový kop, ale moc se jim to nepovedlo. Patrizio Stronati může uklidnit hru.

32
    Ofsajd zastavil akci hostů, jejich trenér Andreas Ogris nevěřícně kroutí hlavou.

34
    Do konce první půle zbývá něco přes deset minut, zatím to vypadá, že ani jeden tým hlavně nechce udělat chybu.

35
    Po přímém kopu se míč odrazil na kopačku Silvia, kterému moc nechybělo, aby usměrnil kulatý nesmysl za Lindnerova záda!

38
    Za zákrok běžně viděný spíše v rugby vidí hostující kapitán Suttner žlutou kartu.

39
    Vídeňští v poklidu kombinují, v posledních minutách jsou jasně aktivnějším celkem.

41
    Míč je až u Dobnika, který rozehrává nakrátko. První půle se chýlí ke konci.

42
    Gorgon rozvlnil síť za Dobnikem, ale pro ofsajd gól není uznán!

43
    Míč je v autu, domácí budou vhazovat z hloubi vlastní poloviny.

45
    Silvio znovu nebezpečně hlavičkoval, ale o mířil o nějaké dva metry nad!

45+1
    Christopher Wernitznig vidí v nastaveném čase žlutou kartu.

45+1

V první půli branka nepadla, zatím sledujeme nadmíru vyrovnané a otevřené utkání. Aktivní byl především domácí forvard Silvio, ale v zakončení zatím pokaždé selhal. Co přinese druhá půle, to se dozvíme ve 21:32.

46

47
    Rozehrávky se ujali domácí, kteří poté do kombinace zapojili i gólmana Dobnika.

48
    Grünwald se prokličkoval až do šestnáctky, ale proti mnohonásobné přesile neměl šanci uspět.

49
    Hosté budou zahrávat druhý rohový kop v krátkém časovém sledu.

51
    Velmi solidně zaplněná Levanttal Arena nyní mohutně povzbuzuje wolfsberské fotbalisty, kteří kombinují na útočné polovině.

52
    Dlouhý nákop "nazdařbůh" nakonec šťastně našel svého adresáta, kterým je domácí Jacobo. Co vymyslí Španěl ve službách RZ?

54
    Grünwald zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti, ale Dobnik šel na zem zbytečně – míč o několik metrů přestřelil jeho svatyni.

55
    Koch si v dobré pozici příliš předkopl míč, ale s vypětím sil vybojoval alespoň rohový kop.

57
    Ten však Austrii nevyšel, Dobnik uvede míč zpět do hry odkopem od branky.

58
    Michael Sollbauer zapomněl v souboji s protihráčem nohu a po tvrdém zákroku vidí žlutou kartu.

60
    Po hodině hry mají k postupu oba týmy stejně blízko (či daleko). Salamon za nevybíravý faul obdržel další žluté napomenutí.

61
    Taktická bitva pokračuje, v podstatě veškerý děj se odehrává nedaleko půlící čáry.

63
    Hosté budou zahrávat rohový kop, bude z toho úvodní branka?

64
    Austria právě vstřelila branku!
    Ano, skutečně je tomu tak! Domácí defenzíva neskutečně zaspala a nechala míč dojít k LUKASI ROTPULLEROVI, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal.
    Lukas ROTPULLER - 0:1

66
    Pellets mají na vyrovnání pětadvacet minut, ale míč drží hosté a v poklidu kombinují.

67
    Uplynuly sotva tři minuty a domácí znovu nezvládli ubránit rohový kop, to je hodně studená sprcha! Nejvýše se všech vyskočil MARIO LEITGEB a nedal Dobnikovi šanci.
    Mario LEITGEB - 0:2

69
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

70
    Hra Wolfsberských se rozpadla, hráči Austrie si na hřišti dělají, co chtějí...

71
    Oba týmy střídají: Kerhe nahrazuje Jacoba, Holland se podívá na hřiště namísto Holzhausera.

72
    Třetí neubráněný roh v rozmezí osmi minut! To už je na ručník. Míč se odrazil ke střídajícímu JAMESI HOLLANDOVI, který nejspíše definitivně pojistil postup Vídeňských do finále.
    James HOLLAND - 0:3

74
    Hráči Austrie jsou při chuti a stále kombinují, domácí by se už nejraději viděli ve sprchách.

75
    WAC podruhé střídá, ze hřiště odchází Standfest, který uvolní místo na place Oussalemu.

77
    Čtvrthodinka zbývá do konce a míč je na obranné polovině Wolfsbergu. O osudu utkání je zřejmě rozhodnuto.

78
    Poslední střídání RZ, Berger na hrací ploše nahradí Tschernegga.

80
    Hrstka příznivců Austrie se nyní na jinak zkoprnělém stadionu stará o důstojnou atmosféru, u míče je střídající Oussale.

81
    Strontiho přihrávka nebyla příliš přesná a míč skončil v autu.

83
    Střídá i Austria, Mader si zahraje posledních pět minut místo Grünwalda.

84
    Domácí kombinují, ale nikam už se neženou. Zápas pomalu, ale jistě spěje ke konci.

86
    Austria měla k dispozici volný přímý kop z nějakých dvaceti metrů a exekuce se ujal Gorgon, který mířil jen těsně nad břevno!

87
    Lindner si po dlouhé době sáhl na míč a okamžitě jej dlouhým nákopem poslal zpět na polovinu Wolfsbergu.

88
    Je tu poslední střídání dnešního zápasu, Kvasina nahrazuje velmi aktivního Gorgona.

90
    Už se rozběhla poslední minuta základní hrací doby, Lavanttal Arena se začíná pomalu vyprazdňovat.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Oussale se ještě snaží něco vymyslet, na postupu Austrie do finále to však už nic nezmění.

90+3

Papírové předpoklady se nenaplnily, Austria Vídeň postupuje do finále poháru, v němž se utká s Red Bullem Salzburg, po jednoznačném výsledku 3:0. Hosté se třikrát prosadili v rozmezí osmi minut a všechny góly vstřelili z rohových kopů – autory branek jsou Rotpuller, Leitgeb a střídající Holland. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (22:21:54)