Zürich – Limhamn/Malmö 4:1 (kon.) | Salzburg – Okanagan 3:1 (kon.) | Třinec – Junosť Minsk 5:4 (kon.)
Sparta Praha – Eisbären 7:1 (kon.) | Zürich – Salzburg 7:4 (kon.) | Třinec – Sparta Praha 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HC Sparta Praha
cz Sobota 11.04.2015, 18:35 • Tipsport arena, Praha • Memoriál Jana Marka (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

První místo ve finále si už vybojoval švýcarský Zürich. O druhou pozici v zápase o první pozici se utkají dva české celky. Bude slavit Třinec, nebo domácí Sparta?

Jelikož první semifinále v Tipsport areně skončilo teprve před několika okamžiky, bude začátek tohoto zápasu o něco opožděn. Oba celky právě zahájily před zápasové rozbruslení.

HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Hrachovský, Imrich, Valíček, Radzienciak, Adámek, Rufer, Krzak, Marguš – Bárci, Kaukič, Plitko, Mach, Hrehorčák, Kalus, Hladoník, Kvasica, Papaj, Przybyly, Najsar, Molin.

HC Sparta Praha: Škorpík (Škorpík) – Sedliský, Jeřábek, Vízner, Hanuš, Procházka, Vandas, Eliáš, Horský – Dubský, Michnáč, Maršoun, Komárek, Nacházel, Švarc, Šrámek, Kadlec, Chlouba, Zídek, Schwamberger, Kropáček, Kafka, Šišolák.

00:01

00:38
    Začíná se v pomalejším tempu. Jako první se střel propracoval Valíček. Jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla.

01:19
    Škorpík si připisuje první zákrok zápas. Zachytil nahození ze střední třetiny a přerušuje hru.

02:05
    Sparta v ofsajdu.

02:50
    Hladoník šikovně nahodil na branku. Škorpík vyrazil pouze před sebe a třinecký borec se dostal ke slušné dorážce. Gólman Sparty odolal.

03:15
    Ve stejné, možná dokonce ještě nadějnější pozici, se na druhé straně ocitl Dubský. Taktéž ale trefil je připraveného gólmana.

04:05
    Zatím sledujeme svižný hokej. Oba celky si už vytvořily slušné šance.

04:55
    Schwambergerova střela Loubala v brance Třince příliš neohrozila. Po jeho zásahu končí kotouč v rohu kluziště.

06:05
    Sledujeme delší pasáž hry bez přerušení. Ve srovnání s předchozím semifinále však zápas stále postrádá větší spád.

06:52
    Molin napřáhl na modré čáře ke střele. Na jeho pokus gólman pražského celku dobře viděl, a tak zasáhl.

07:37
    Hrehorčák inkasuje trest za napadení, a nabízí tak Třinci šanci udeřit v početní převaze.

08:06
    Borci v bíločervených dresech se však brání velmi dobře. Kotouč už je ve střední třetině.

08:54
    A znovu. Sparťanům se vůbec nedaří přejít přes útočnou modrou. Zdá se, že toto oslabení Třinec ubrání.

09:37

09:57
    Třinec právě vstřelil branku!
    Jako první se prosazují borci z Třince a jdou do vedení. DOMINK MOLIN se spolu se svým spoluhráčem dostal do slibného přečíslení, které se rozhodl zakončit střelou. Tu umístil přesně k tyči. Asistence: René Najsar.

10:44
    Po úmyslném ofsajdu Sparty se bude vhazovat před gólmanem Škorpíkem.

11:24
    Sparťané se zdají být rychle inkasovanou brankou lehce zaskočení. Třinec je dál aktivnější. K další střele se propracoval Kalous.

11:47
    Bárci si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení, a Spartu tak čeká přesilovka. Dokáže ji využít a vyrovnat?

12:39
    Třinečtí šikovně ušetřili cenné sekundy a následně vyhodili. Sparta se zdá být bezzubá i v této přesilovce.

13:27
    Třinec celou dobu drží puk na svých holích a soupeře nepouští ke střele.

13:47

14:04
    Molin ujížděl sám na gólmana. Bekhendový blafák však nedotáhl a Škorpík dokázal zasáhnout.

14:04
    Následně je však vyloučen Dubský za sekání a přesilovku si zahraje tentokrát Třinec.

14:38
    To bíločervení jsou o něco úspěšnější. Dostali se do zakončení, na Škorpíka si ale nepřišel ani z bezprostřední blízkosti zakončující Kalous.

16:04

16:58
    Valíček si vybruslil do lepší pozice. Když už se chystal zakončit, připletl se mu do cesty obránce, a třinecký forvard se dostal z úhlu. jeho následná střela už tolik nebezpečná nebyla.

17:28
    Plitko to zkoušel z velké vzdálenosti. Jelikož však nikdo jeho pokus netečoval, připsal si gólman Sparty jen lehký zákrok.

18:15
    Třinečtí dále drží svého soupeře pod tlakem. Zatím ale narážejí na ve výborné formě chytajícího Škorpíka.

19:05
    Komárkovi rychlý přechod do útoku příliš nevyšel. Jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:20.

První třetinu ovládli mladíci z Třince. Díky výbornému výkonu gólmana Škorpíka však vedou jen o jednu branku. Tu v polovině periody obstaral Molin. Dokáže na něj ve druhé periodě někdo z Třineckých navázat, nebo zabere Sparta?

20:01

20:35
    Před Loubala se nebezpečně odrazilo nahození z velkého úhlu. Gólman Třince dokázal vyrazit do rohu.

21:36
    Po nepřehledné situaci, kdy puk skončil mimo hrací plochu, následuje buly ve středovém kruhu.

22:23
    Do dobré šance se dostal Hanuš, jehož ránu dokázal brankář z Třince zastavit lapačkou.

22:32
    Po pokusu o rychlou rozehrávku je odpískán icing. Hra se přesune zpět před gólmana Sparty.

23:35
    Eliáš se dostal do šance, když se řítil na brankáře zcela osamocený. Neuspěl však ani s následnou dorážkou.

24:15
    Sledujeme delší pasáž bez přerušení. Hraje se však především ve střední tetině.

25:25
    Molin se dostal ke střele z pravé strany. Loubal si však mezírku mezi tyčí a tělem pohlídal.

25:48
    Chlouba nabral rychlost a ujel obráncům. Škorpík i s pomocí vracejících se spoluhráčů dokázal zasáhnout.

26:05
    Adámek si odsedí dvě minuty na trestné lavici. Je tu přesilovka pro Spartu.

27:05
    Domácí celek však už dokázal vyhodit, dokonce i zaútočil. Škorpík dokázal zasáhnout, což ale nic nezměnilo na tom, že bíločervení z trestu ukrojili pořádnou porci času.

28:05

28:35
    Zásah brankáře Loubala byl potřeba až po vypršení trestu. Na střelu z velké vzdálenosti dobře viděl a přikryl puk.

29:25
    Dubský si šikovnou kličkou obhodil obránce a zakončoval z dobré pozice. Střela mu však moc nesedla a Loubal si připsal jen jednoduchý zákrok.

30:43
    Radzienciak s Hladoníkem se dostal do přečíslení dvou proti jednomu. Střelou se ho rozhodl řešit druhý jmenovaný, gólman pražského celku zasáhl.

31:02
    Na druhé straně musel své brankářské schopnosti ukázat Loubal. I on však ve výrazně lehčí situaci obstál.

31:23
    Kaukič dostal kotouč ideálně do prostoru mezi kruhy. Jeho střela z první rozhodně nevypadala špatně, do braky ale neprošla.

32:00
    Spartě nevyšel přechod do třetiny. Odpískán ofsajd.

32:22
    Spíše propagační střelu na Škorpíka vyslal Kalus. Gólman Sparty stejně raději přerušil hru.

32:44
    Sparta přidává na aktivitě. Před brankářem zůstal zcela osamocený Schwamberger. Ten ale výhodné pozice nedokázal využít.

33:37
    Díky chybě obrany se do šance dostal Molin. I když ho stíhal jen jeden obránce, nedokázal přesně zakončit.

33:58
    Střela Hrachovského byla několikrát nepříjemně tečována. Kotouč nakonec až ke dezorientovanému Škorpíkovi neprošel.

34:49
    Tempo hry se stále zpomaluje. Třinec má puk v útočné třetině, ke střele se však moc netlačí.

36:27
    Sparta se po delší době dostala k puku. Jejich rozehrávka však skončila jen odevzdaným kotoučem.

37:05
    Molin s Machem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný chtěl vymyslet šikovnou přihrávku, úspěšný však nebyl.

37:48
    Icing Třince.

38:40
    Przybyly našel cestu mezi dvojicí obránců a i v pádu dokázal zakončit. Zamířil však nad branku.

39:25
    V závěru třetin se třinečtí mladíci drží v útoku. Jakákoliv snaha zakončit však chybí.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:54.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Chybělo rychlejší tempo i branky. Skóre zůstává 1:0 pro Třinec, který byl i ve druhém dějství mírně aktivnější, a do kabin tak může odjíždět s lepším pocitem. Kdo ale bude slavit po třetí dvacetiminutovce?

40:01

40:09
    Hned v úvodu třetiny je tu přesilovka pro Spartu. Kaukič si odsedí menší trest za podražení.

40:43
    Třinec vyhazuje a střídá.

41:25
    Spartě se početní převaha moc nedaří. Opět hraje spíše Třinec.

41:49
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Nacházel inkasuje trest za vražení na hrazení.

42:06
    Icing Sparty. Hra se přesune Škorpíka.

42:09
    Domácí v plném počtu. Třinec pokračuje ve zkrácené přesilovce.

43:02
    Borci z Třince jsou usazení před gólmanem. Sparta ale dobře bruslí, a moc šancí ke střele tak soupeři nedává.

43:37
    Plitko se dostal ke slibné dorážce. Po odpískání sudí vyloučil Adámka z Třince za sekání.

43:49

44:45
    Zdá se, že početní převahy nejsou zrovna silnou stránkou pražské celku. Ovšem je nutno dodat, že domácí brání skvěle.

45:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané využívají přesilovku a je vyrovnáno! MATOUŠ HORSKÝ napřáhl na modré. Střela mu sice příliš nesedala, přesto doplachtila do sítě. Loubal měl zakrytý výhled. Asistence: Vojtěch Komárek.

46:50
    Mach na druhé straně dokázal obejít oba obránce a vypálit. Škorpík zasáhl betonem.

47:12
    Po perfektní individuální akci JANA KALUSE je Třinec znovu ve vedení! Mladý forvard v útoku ukořistil kotouč a hnal se na Škorpíka sám. Úspěch slavila klička do forhendu.

48:21
    Chlouba mohl v obdobné šanci taktéž skórovat. Vyrovnat ale nedokázal.

49:06
    Po odpískané přihrávce rukou se bude vhazovat ve střední třetině.

49:49
    Po pasáži hry, která přinesla dvě branky, se hraje hodně ve střední třetině. Ani jeden z týmů není schopen semknout soupeře pod tlakem.

50:14

50:28
    Hrehorčák zachytil nepřesnou rozehrávku Sparty v její třetině a zavezl kotouč do dobré pozice. Tu ale chtěl ještě vylepšit pasem, který sparťani zblokovali.

51:41
    Gólman Loubal si připisuje lehký zákrok. Poté, co přikryl puk lapačkou, se bude vhazovat po jeho pravici.

52:20
    Mach se dostal do dobré šance, kterou nemohl dotáhnout, jelikož byl podražen. Úprk si zopakuje v trestném střílení.

52:20
    Kličku do bekhendu nedotáhl a Loubal se stihl přesunout. Třinec zůstává ve vedení.

53:37
    Třinečtí hokejisté drží kotouč na hokejkách. Snaží se především šetřit síly a neumožnit soupeři útočit.

54:48
    Kropáček se přeci jen dostal do útoku. Ze strany ale neuspěl.

55:32
    Spartě se nedaří udržet se v útoku na delší dobu. Chybí přesnější či nebezpečnější zakončení.

56:40
    Pražané jsou v útoku, zatím však jen v rohu pásma. Třinci se bránit těsné vedení zatím daří.

57:04
    Odpískáno postavení mimo hru domácího celku.

57:42
    Ofsajd i na druhé straně. Dočkáme se ještě závěrečného náporu ze strany Sparty?

58:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Přesně tolik času také zbývá Pražanům na vyrovnání.

58:24
    Škorpík je na střídačce. Sparta hraje se šesti muži v poli!

58:56
    Kotouč směřoval na druhou stranu kluziště. Odkrytou branku minul, je z toho jen icing.

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Sparťané jsou v útoku, po zásahu domácích borců skončil kotouč mimo hrací plochu.

59:10
    Je rozhodnuto! PATRIK HREHORČÁK po sparťanské chybě v rozehrávce trefuje prázdnou branku. Asistence: Lukáš Kaukič.

60:00

Třinec zvládl závěr utkání a poráží Spartu 3:1. Pražany tak čeká „pouze“ souboj o třetí pozici, Třinec si zítra zahraje finále celého turnaje.

To je z Tipsport areny pro dnešek vše. Loučím se s vámi a při hezký zbytek dne. (20:39:24)

David Soumar

Góly a asistencie: 10. Molin (Najsar), 48. Kalus, 60. Hrehorčák (Kaukič) – 46. Horský (Komárek)