SP v biatlonu - sprint mužů 10 km, Chanty-Mansijsk | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) |
SP v alpském lyžování - SuperG mužů, Méribel | Vítěz: Dustin Cook (CAN) (kon.) | | | SP v alpském lyžování - SuperG žen, Méribel | Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.) |
SP ve skocích na lyžích - kvalifikace mužů HS215 | Vítěz: A. Semenič (SLO) (kon.) |
James Wade - Adrian Lewis | 6:6 (kon.) | | | Peter Wright - Stephen Bunting | 6:6 (kon.) |
Raymond van Barneveld - Phil Taylor | 7:4 (kon.) | | | Kim Huybrechts - Gary Anderson | 5:7 (kon.) |
Dave Chisnall - Michael van Gerwen | 4:7 (kon.) |
koniec udalosti
SP v biatlonu - sprint mužů 10 km, Chanty-Mansijsk
Vítěz: M. Fourcade (FRA)
(2. A. Šipulin (RUS), 3. B. Doll (GER))
Lukáš Podleśny
Štatistiky
Výsledková listina
1. Martin Fourcade (FRA) (0) 23:47.0
2. Anton Šipulin (RUS) (0) +13.0
3. Benedikt Doll (GER) (1) +18.3
4. Andrejs Rastorgujevs (LAT) (0) +18.6
5. Nathan Smith (CAN) (1) +34.0
6. Arnd Peiffer (GER) (2) +34.4
7. Fredrik Lindström (SWE) (0) +35.5
8. Simon Fourcade (FRA) (1) +44.5
9. Ole Einar Björndalen (NOR) (0) +45.8
10. Johannes Kühn (GER) (1) +48.3
11. Daniel Böhm (GER) (1) +48.8
12. Jean Guillaume Beatrix (FRA) (0) +50.1
13. Emil Hegle Svendsen (NOR) (1) +51.6
14. Maxim Cvetkov (RUS) (0) +52.0
15. Michal Šlesingr (CZE) (2) +52.9
16. Simon Schempp (GER) (2) +1:04.7
17. Mario Dolder (SUI) (1) +1:05.1
18. Jakov Fak (SLO) (3) +1:09.3
19. Benjamin Weger (SUI) (2) +1:10.6
20. Krasimir Anev (BUL) (0) +1:12.7
21. Leif Nodrgren (USA) (1) +1:14.0
22. Julian Eberhard (AUT) (2) +1:14.4
23. Florian Graf (GER) (2) +1:14.9
24. Alexej Volkov (RUS) (0) +1:15.5
25. Vladimir Čepelin (BLR) (2) +1:15.9
26. Erik Lesser (GER) (2) +1:17.2
27. Kauri Koiv (EST) (1) +1:17.3
28. Matěj Kazár (SVK) (0) +1:19.0
29. Juryj Ljadov (BLR) (0) +1:19.8
30. Brendan Green (CAN) (1) +1:23.5
---
38. Ondřej Moravec (CZE) (2) +1:32.7
56. Michal Krčmář (CZE) (2) +1:58.4
62. Martin Otčenáš (SVK) (3) +2:07.0
63. Miroslav Matiaško (SVK) (0) +2:11.5
78. Tomáš Krupčík (CZE) (2) +3:12.4
Jaroslav Soukup (CZE) DNF
Startovní listina
1. Sergej Semenov (UKR) 13:45:30
2. Jean Guillaume Beatrix (FRA) 13:46:00
3. Johannes Kühn (GER) 13:46:30
4. Erlend Bjöntegaard (NOR) 13:47:00
5. Timofej Lapšin (RUS) 13:47:30
6. Krasimir Anev (BUL) 13:48:00
7. David Komatz (AUT) 13:48:30
8. Tobias Arwidson (SWE) 13:49:00
9. Matěj Kazár (SVK) 13:49:30
10. Jaroslav Soukup (CZE) 13:50:00
11. Juryj Ljadov (BLR) 13:50:30
12. Tarjei Bö (NOR) 13:51:00
13. Cornel Puchianu (ROU) 13:51:30
14. Maxim Cvetkov (RUS) 13:52:00
15. Serafin Wiestner (SUI) 13:52:30
16. Michal Krčmář (CZE) 13:53:00
17. Lukas Hofer (ITA) 13:53:30
18. Johannes Thingnes Bö (NOR) 13:54:00
19. Jakov Fak (SLO) 13:54:30
20. Vladimir Iljev (BUL) 13:55:00
21. Artěm Pryma (UKR) 13:55:30
22. Jevgenij Garaničev (RUS) 13:56:00
23. Simon Fourcade (FRA) 13:56:30
24. Nathan Smith (CAN) 13:57:00
25. Martin Otčenáš (SVK) 13:57:30
26. Fredrik Lindström (SWE) 13:58:00
27. Benedikt Doll (GER) 13:58:30
28. Michal Šlesingr (CZE) 13:59:00
29. Julian Eberhard (AUT) 13:59:30
30. Ole Einar Björndalen (NOR) 14:00:00
31. Daniel Böhm (GER) 14:00:30
32. Andrej Rastorgujevs (LAT) 14:01:00
33. Dmitrij Malyško (RUS) 14:01:30
34. Michael Rösch (BEL) 14:02:00
35. Klemen Bauer (SLO) 14:02:30
36. Vladimir Čepelin (BLR) 14:03:00
37. Emil Hegle Svendsen (NOR) 14:03:30
38. Martin Fourcade (FRA) 14:04:00
39. Benjamin Weger (SUI) 14:04:30
40. Jan Savickij (KAZ) 14:05:00
41. Leif Nordgren (USA) 14:05:30
42. Ondřej Moravec (CZE) 14:06:00
43. Anton Šipulin (RUS) 14:06:30
44. Joel Sloof (NED) 14:07:00
45. Mario Dolder (SUI) 14:07:30
46. Olli Hiidensalo (FIN) 14:08:00
47. Brendan Green (CAN) 14:08:30
48. Peppe Femling (SWE) 14:09:00
49. Dominik Windisch (ITA) 14:09:30
50. Rok Trsan (SLO) 14:10:00
51. Kauri Koiv (EST) 14:10:30
52. Arnd Peiffer (GER) 14:11:00
53. Erik Lesser (GER) 14:11:30
54. Dmitrij Djužev (BLR) 14:12:00
55. Olexander Žirnyj (UKR) 14:12:30
56. Tim Burke (USA) 14:13:00
57. Damir Rastić (SRB) 14:13:30
58. Ivan Zlatev (BUL) 14:14:00
59. Miroslav Matiaško (SVK) 14:14:30
60. Rolands Puzulis (LAT) 14:15:00
61. Maxim Braun (KAZ) 14:15:30
62. Lars Helge Birkeland (NOR) 14:16:00
63. Quentin Fillon Maillet (FRA) 14:16:30
64. Tomas Kaukenas (LTU) 14:17:00
65. Sven Grossegger (AUT) 14:17:30
66. Alexej Volkov (RUS) 14:18:00
67. Simon Schempp (GER) 14:18:30
68. Alexej Almoukov (AUS) 14:19:00
69. Alexej Slepov (RUS) 14:19:30
70. Henrik L'Abee-Lund (NOR) 14:20:00
71. George Buta (ROU) 14:20:30
72. Tomáš Krupčík (CZE) 14:21:00
73. Christofer Eriksson (SWE) 14:21:30
74. Vegard Gjermundshaug (NOR) 14:22:00
75. Dzmitrij Abašev (BLR) 14:22:30
76. Dejan Krsmanović (SRB) 14:23:00
77. Christoph Stephan (GER) 14:23:30
78. Lenart Oblak (SLO) 14:24:00
79. Mikael Koivunen (FIN) 14:24:30
80. Daniel Mesotitsch (AUT) 14:25:00
81. Simon Eder (AUT) 14:25:30
82. Lowell Bailey (USA) 14:26:00
83. Roberts Slotinš (LAT) 14:26:30
84. Anton Pantov (KAZ) 14:27:00
85. Thomas Bormolini (ITA) 14:27:30
86. Karol Dombrovski (LTU) 14:28:00
87. Florian Graf (GER) 14:28:30
88. Ivan Joller (SUI) 14:29:00
89. Artěm Tyščenko (UKR) 14:29:30
90. Matvěj Elisejev (RUS) 14:30:00
Výsledková listina
1. Martin Fourcade (FRA) (0) 23:47.0
2. Anton Šipulin (RUS) (0) +13.0
3. Benedikt Doll (GER) (1) +18.3
4. Andrejs Rastorgujevs (LAT) (0) +18.6
5. Nathan Smith (CAN) (1) +34.0
6. Arnd Peiffer (GER) (2) +34.4
7. Fredrik Lindström (SWE) (0) +35.5
8. Simon Fourcade (FRA) (1) +44.5
9. Ole Einar Björndalen (NOR) (0) +45.8
10. Johannes Kühn (GER) (1) +48.3
11. Daniel Böhm (GER) (1) +48.8
12. Jean Guillaume Beatrix (FRA) (0) +50.1
13. Emil Hegle Svendsen (NOR) (1) +51.6
14. Maxim Cvetkov (RUS) (0) +52.0
15. Michal Šlesingr (CZE) (2) +52.9
16. Simon Schempp (GER) (2) +1:04.7
17. Mario Dolder (SUI) (1) +1:05.1
18. Jakov Fak (SLO) (3) +1:09.3
19. Benjamin Weger (SUI) (2) +1:10.6
20. Krasimir Anev (BUL) (0) +1:12.7
21. Leif Nodrgren (USA) (1) +1:14.0
22. Julian Eberhard (AUT) (2) +1:14.4
23. Florian Graf (GER) (2) +1:14.9
24. Alexej Volkov (RUS) (0) +1:15.5
25. Vladimir Čepelin (BLR) (2) +1:15.9
26. Erik Lesser (GER) (2) +1:17.2
27. Kauri Koiv (EST) (1) +1:17.3
28. Matěj Kazár (SVK) (0) +1:19.0
29. Juryj Ljadov (BLR) (0) +1:19.8
30. Brendan Green (CAN) (1) +1:23.5
---
38. Ondřej Moravec (CZE) (2) +1:32.7
56. Michal Krčmář (CZE) (2) +1:58.4
62. Martin Otčenáš (SVK) (3) +2:07.0
63. Miroslav Matiaško (SVK) (0) +2:11.5
78. Tomáš Krupčík (CZE) (2) +3:12.4
Jaroslav Soukup (CZE) DNF
Startovní listina
1. Sergej Semenov (UKR) 13:45:30
2. Jean Guillaume Beatrix (FRA) 13:46:00
3. Johannes Kühn (GER) 13:46:30
4. Erlend Bjöntegaard (NOR) 13:47:00
5. Timofej Lapšin (RUS) 13:47:30
6. Krasimir Anev (BUL) 13:48:00
7. David Komatz (AUT) 13:48:30
8. Tobias Arwidson (SWE) 13:49:00
9. Matěj Kazár (SVK) 13:49:30
10. Jaroslav Soukup (CZE) 13:50:00
11. Juryj Ljadov (BLR) 13:50:30
12. Tarjei Bö (NOR) 13:51:00
13. Cornel Puchianu (ROU) 13:51:30
14. Maxim Cvetkov (RUS) 13:52:00
15. Serafin Wiestner (SUI) 13:52:30
16. Michal Krčmář (CZE) 13:53:00
17. Lukas Hofer (ITA) 13:53:30
18. Johannes Thingnes Bö (NOR) 13:54:00
19. Jakov Fak (SLO) 13:54:30
20. Vladimir Iljev (BUL) 13:55:00
21. Artěm Pryma (UKR) 13:55:30
22. Jevgenij Garaničev (RUS) 13:56:00
23. Simon Fourcade (FRA) 13:56:30
24. Nathan Smith (CAN) 13:57:00
25. Martin Otčenáš (SVK) 13:57:30
26. Fredrik Lindström (SWE) 13:58:00
27. Benedikt Doll (GER) 13:58:30
28. Michal Šlesingr (CZE) 13:59:00
29. Julian Eberhard (AUT) 13:59:30
30. Ole Einar Björndalen (NOR) 14:00:00
31. Daniel Böhm (GER) 14:00:30
32. Andrej Rastorgujevs (LAT) 14:01:00
33. Dmitrij Malyško (RUS) 14:01:30
34. Michael Rösch (BEL) 14:02:00
35. Klemen Bauer (SLO) 14:02:30
36. Vladimir Čepelin (BLR) 14:03:00
37. Emil Hegle Svendsen (NOR) 14:03:30
38. Martin Fourcade (FRA) 14:04:00
39. Benjamin Weger (SUI) 14:04:30
40. Jan Savickij (KAZ) 14:05:00
41. Leif Nordgren (USA) 14:05:30
42. Ondřej Moravec (CZE) 14:06:00
43. Anton Šipulin (RUS) 14:06:30
44. Joel Sloof (NED) 14:07:00
45. Mario Dolder (SUI) 14:07:30
46. Olli Hiidensalo (FIN) 14:08:00
47. Brendan Green (CAN) 14:08:30
48. Peppe Femling (SWE) 14:09:00
49. Dominik Windisch (ITA) 14:09:30
50. Rok Trsan (SLO) 14:10:00
51. Kauri Koiv (EST) 14:10:30
52. Arnd Peiffer (GER) 14:11:00
53. Erik Lesser (GER) 14:11:30
54. Dmitrij Djužev (BLR) 14:12:00
55. Olexander Žirnyj (UKR) 14:12:30
56. Tim Burke (USA) 14:13:00
57. Damir Rastić (SRB) 14:13:30
58. Ivan Zlatev (BUL) 14:14:00
59. Miroslav Matiaško (SVK) 14:14:30
60. Rolands Puzulis (LAT) 14:15:00
61. Maxim Braun (KAZ) 14:15:30
62. Lars Helge Birkeland (NOR) 14:16:00
63. Quentin Fillon Maillet (FRA) 14:16:30
64. Tomas Kaukenas (LTU) 14:17:00
65. Sven Grossegger (AUT) 14:17:30
66. Alexej Volkov (RUS) 14:18:00
67. Simon Schempp (GER) 14:18:30
68. Alexej Almoukov (AUS) 14:19:00
69. Alexej Slepov (RUS) 14:19:30
70. Henrik L'Abee-Lund (NOR) 14:20:00
71. George Buta (ROU) 14:20:30
72. Tomáš Krupčík (CZE) 14:21:00
73. Christofer Eriksson (SWE) 14:21:30
74. Vegard Gjermundshaug (NOR) 14:22:00
75. Dzmitrij Abašev (BLR) 14:22:30
76. Dejan Krsmanović (SRB) 14:23:00
77. Christoph Stephan (GER) 14:23:30
78. Lenart Oblak (SLO) 14:24:00
79. Mikael Koivunen (FIN) 14:24:30
80. Daniel Mesotitsch (AUT) 14:25:00
81. Simon Eder (AUT) 14:25:30
82. Lowell Bailey (USA) 14:26:00
83. Roberts Slotinš (LAT) 14:26:30
84. Anton Pantov (KAZ) 14:27:00
85. Thomas Bormolini (ITA) 14:27:30
86. Karol Dombrovski (LTU) 14:28:00
87. Florian Graf (GER) 14:28:30
88. Ivan Joller (SUI) 14:29:00
89. Artěm Tyščenko (UKR) 14:29:30
90. Matvěj Elisejev (RUS) 14:30:00
V Chanty-Mansijsku se také rozhodně o vítězi Světového poháru pro rok 2014/15. Ve vedení je však s docela luxusním náskokem zatím Martin Fourcade a francouzského závodníka už může o velký křišťálový glóbus připravit prakticky pouze jakýsi zkrat či zranění. Před francouzského biatlonistu se může dostat již jen Anton Šipulin a Jakov Fak. Šance obou jsou však opravdu velmi malé.
1. Martin Fourcade (FRA) 933 b.
2. Anton Šipulin (RUS) 822 b.
3. Jakov Fak (SLO) 800 b.
4. Simon Schempp (GER) 767 b.
5. Johannes Thingnes Bö (NOR) 669 b.
*za vítězství v závodě je 60 bodů
Kromě velkého křišťálového glóbu se dnes bude bojovat také o malý křišťálový glóbus za sprinty. I zde vede pořadí Martin Fourcade a jeho náskok je takový, že pro ztrátu prvního místa by dnes musel dojet na devátém či horším místě. V případě vítězství Johannes Thingnese Bö a osmého místa Martina Fourcada by rozhodoval počet vítězství ve sprintech. Vyhrát malý křišťálový glóbus může také Simon Schempp, Anton Šipulin a Jakov Fak.
1. Martin Fourcade (FRA) 356 b.
2. Johannes Thingnes Bö (NOR) 330 b.
3. Simon Schempp (GER) 329 b.
4. Anton Šipulin (RUS) 316 b.
5. Jakov Fak (SLO) 314 b.
*za vítězství v závodě je 60 bodů
č.10 Jaroslav Soukup (CZE) 13:50:00
č.16 Michal Krčmář (CZE) 13:53:00
č.28 Michal Šlesingr (CZE) 13:59:00
č.42 Ondřej Moravec (CZE) 14:06:00
č.72 Tomáš Krupčík (CZE) 14:21:00
č.9 Matěj Kazár (SVK) 13:49:30
č.25 Martin Otčenáš (SVK) 13:57:30
č.59 Miroslav Matiaško (SVK) 14:14:30
č.12 Tarjei Bö (NOR) 13:51:00
č.18 Johannes Thingnes Bö (NOR) 13:54:00
č.19 Jakov Fak (SLO) 13:54:30
č.23 Simon Fourcade (FRA) 13:56:30
č.28 Michal Šlesingr (CZE) 13:59:00
č.37 Emil Hegle Svendsen (NOR) 14:03:30
č.38 Martin Fourcade (FRA) 14:04:00
č.42 Ondřej Moravec (CZE) 14:06:00
č.43 Anton Šipulin (RUS) 14:06:30
č.53 Erik Lesser (GER) 14:11:30
č.67 Simon Schempp (GER) 14:18:30
1. Martin Fourcade (FRA) (0) 23:47:00
2. Anton Šipulin (RUS) (0) +13.0
3. Benedikt Doll (GER) (1) +18.3
4. Andrejs Rastorgujevs (LAT) (0) +18.6
5. Nathan Smith (CAN) (1) +34.0
---
14. Michal Šlesingr (CZE) (2) +52.9
22. Matěj Kazár (SVK) (0) +1:19.0
29. Ondřej Moravec (CZE) (2) +1:32.7
37. Michal Krčmář (CZE) (2) +1:58.4
42. Martin Otčenáš (SVK) (3) +2:07.0
Jaroslav Soukup DNF
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Anton Šipulin (RUS)
3. Benedikt Doll (GER)
1. Martin Fourcade (FRA) (0) 23:47.0
2. Anton Šipulin (RUS) (0) +13.0
3. Benedikt Doll (GER) (1) +18.3
4. Andrejs Rastorgujevs (LAT) (0) +18.6
5. Nathan Smith (CAN) (1) +34.0
6. Arnd Peiffer (GER) (2) +34.4
7. Fredrik Lindström (SWE) (0) +35.5
8. Simon Fourcade (FRA) (1) +44.5
9. Ole Einar Björndalen (NOR) (0) +45.8
10. Johannes Kühn (GER) (1) +48.3
11. Daniel Böhm (GER) (1) +48.8
12. Jean Guillaume Beatrix (FRA) (0) +50.1
13. Emil Hegle Svendsen (NOR) (1) +51.6
14. Maxim Cvetkov (RUS) (0) +52.0
15. Michal Šlesingr (CZE) (2) +52.9
16. Simon Schempp (GER) (2) +1:04.7
17. Mario Dolder (SUI) (1) +1:05.1
18. Jakov Fak (SLO) (3) +1:09.3
19. Benjamin Weger (SUI) (2) +1:10.6
20. Krasimir Anev (BUL) (0) +1:12.7
21. Leif Nodrgren (USA) (1) +1:14.0
22. Julian Eberhard (AUT) (2) +1:14.4
23. Florian Graf (GER) (2) +1:14.9
24. Alexej Volkov (RUS) (0) +1:15.5
25. Vladimir Čepelin (BLR) (2) +1:15.9
26. Erik Lesser (GER) (2) +1:17.2
27. Kauri Koiv (EST) (1) +1:17.3
28. Matěj Kazár (SVK) (0) +1:19.0
29. Juryj Ljadov (BLR) (0) +1:19.8
30. Brendan Green (CAN) (1) +1:23.5
---
38. Ondřej Moravec (CZE) (2) +1:32.7
56. Michal Krčmář (CZE) (2) +1:58.4
62. Martin Otčenáš (SVK) (3) +2:07.0
63. Miroslav Matiaško (SVK) (0) +2:11.5
78. Tomáš Krupčík (CZE) (2) +3:12.4
Jaroslav Soukup (CZE) DNF
1. Martin Fourcade (FRA) 416 b.
2. Anton Šipulin (RUS) 370 b.
3. Simon Schempp (GER) 354 b.
4. Jakov Fak (SLO) 337 b.
5. Johannes Thingnes Bö (NOR) 330 b.
---
7. Ondřej Moravec (CZE) 254 b.
8. Michal Šlesingr (CZE) 242 b.
37. Jaroslav Soukup (CZE) 93 b.
42. Matěj Kazár (SVK) 68 b.
59. Michal Krčmář (CZE) 33 b.
66. Martin Otčenáš (SVK) 20 b.
80. Tomáš Krupčík (CZE) 8 b.
83. Miroslav Matiaško (SVK) 2 b.
84. Tomáš Hasilla (SVK) 1 b.
Martin Fourcade (FRA) získal malý křišťálový glóbus!
1. Martin Fourcade (FRA) 993 b.
2. Anton Šipulin (RUS) 876 b.
3. Jakov Fak (SLO) 823 b.
4. Simon Schempp (GER) 792 b.
5. Johannes Thingnes Bö (NOR) 696 b.
---
6. Ondřej Moravec (CZE) 635 b.
9. Michal Šlesingr (CZE) 582 b.
39. Jaroslav Soukup (CZE) 145 b.
49. Michal Krčmář (CZE) 99 b.
53. Matěj Kazár (SVK) 94 b.
65. Tomáš Krupčík (CZE) 43 b.
73. Martin Otčenáš (SVK) 21 b.
89. Miroslav Matiaško (SVK) 2 b.
91. Tomáš Hasilla (SVK) 2 b.
Martin Fourcade (FRA) se stal s předstihem vítězem SP v biatlonu 2014/2015!