SP v biatlonu - sprint mužů 10 km, Chanty-Mansijsk | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) |
SP v alpském lyžování - SuperG mužů, Méribel | Vítěz: Dustin Cook (CAN) (kon.) | | | SP v alpském lyžování - SuperG žen, Méribel | Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.) |
SP ve skocích na lyžích - kvalifikace mužů HS215 | Vítěz: A. Semenič (SLO) (kon.) |
James Wade - Adrian Lewis | 6:6 (kon.) | | | Peter Wright - Stephen Bunting | 6:6 (kon.) |
Raymond van Barneveld - Phil Taylor | 7:4 (kon.) | | | Kim Huybrechts - Gary Anderson | 5:7 (kon.) |
Dave Chisnall - Michael van Gerwen | 4:7 (kon.) |
koniec udalosti
SP ve skocích na lyžích - kvalifikace mužů HS215, Planica
Vítěz: A. Semenič (SLO)
Nejen tahle fanynka skoků na lyžích byla překvapená, že dnešní kvalifikaci ovládl Anže Semenič (SLO):
|
||
Co se týče českých skokanů, vůbec nejlepší byl Antonín Hájek, který skončil na sedmém místě. Dále postoupili i šestnáctý Roman Koudelka a osmnáctý Jan Matura. Lukáš Hlava skončil na 40. místě a do hlavního závodu se bohužel nepodívá.
|
||
48
|
Roman Koudelka (CZE) se také podívá do dalšího kola, i když mamutí můstky moc nesedí. Nakonec česká skokanská jednička splnila svou povinnost. 210 metrů mu zaručuje průběžné 12. místo.
|
|
41
|
Jan Matura (CZE) měl velké problémy ihned po odrazu. Nakonec zaznamenal 207,5 metrů, je jedenáctý, a už teď je jisté, že českého reprezentanta uvidíme v hlavním závodě.
|
|
38
|
214,5 metrů! Antonín Hájek (CZE) se kvalifikoval dál. A ukazuje, že by v Planici nemusel mít špatnou formu. Dostal se na třetí pozici za Stocha a vedoucího Semeniče.
|
|
25
|
Lukáš Hlava (CZE) o postup zabojoval. Doplachtil na značku 198 metrů, což není špatný výkon. Jenže bodové odečty za styl byly velké. Je až třináctý. A do hlavního závodu se asi nepodívá.
|
|
Co se české účasti týče, v Planici se můžeme těšit na výkony Lukáše Hlavy, který má startovní číslo 25, Antonína Hájka (38), Jana Matury (41) a Romana Koudelky (48), který, a znovu to zopakujeme, tentokráte není v předkvalifikované desítce. V týmu tentokráte nefiguruje Jakub Janda, u nějž je obecně známo, že velké můstky prostě nemusí.
|
Štatistiky
Konečné pořadí:
1. Anže Semenič (SLO) 194,4
2. Michael Hayböck (AUT) 187,0
3. Kamil Stoch (POL) 184,4
4. Piotr Žyla (POL) 182,5
5. Richard Freitag (GER)
6. Kenneth Gangnes (NOR) 179,2
7. Antonín Hájek (CZE) 178,4
8. Tomaž Naglič (SLO) 176,9
9. Gregor Schlierenzauer (AUT) 174,5
10. Daiki Ito (JPN) 171,0
11. Robert Kranjec (SLO) 169,8
12. Stephan Leyhe (GER) 169,3
13. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 169,2
14. Taku Takeuči (JPN) 168,9
15. Manuel Fettner (AUT) 167,0
16. Roman Koudelka (CZE) 166,8
16. Jarkko Määttä (FIN) 166,8
18. Jan Matura (CZE) 165,4
19. Janne Ahonen (FIN) 164,8
20. Andreas Stjernen (NOR) 164,1
21. Davide Bresadola (ITA) 163,8
22. Jernej Damjan (SLO) 162,7
22. Manuel Poppinger (AUT) 162,7
24. Michail Maksimočkin (RUS) 161,0
25. Nejc Dežman (SLO) 160,4
26. Matjaž Pungertar (SLO) 159,3
27. Junširo Kobajaši (JPN) 158,9
28. Klemens Muraňka (POL) 156,8
29. Dawid Kubacki (POL) 156,7
30. Vladimir Zografski (BUL) 156,4
30. Anže Lanišek (SLO) 156,4
---
předkvalifikovaní
Stefan Kraft (AUT) 237,5 metrů
Markus Eisenbichler (GER) 213 metrů
Michael Neumayer (GER) DNS
Rune Velta (NOR) 216 metrů
Johann André Forfang (NOR) 209,5 metrů
Jurij Tepeš (SLO) 233,5 metrů
Noriaki Kasai (JPN) DNS
Anders Fannemel (NOR) 224 metrů
Peter Prevc (SLO) 238,5 metrů
Severin Freund (GER) DNS
---
40. Lukáš Hlava (CZE) 149,3 (NQ)
Startovní listina:
1. Miran Zupančič (SLO)
2. Jaka Hvala (SLO)
3. Tomaž Naglič (SLO)
4. Anže Lanišek (SLO)
5. Cene Prevc (SLO)
6. Matjaž Pungertar (SLO)
7. Siim-Tanel Sammelselg (EST)
8. Lauri Asikainen (FIN)
9. Kamil Stoch (POL)
10. Děnis Kornilov (RUS)
11. Dawid Kubacki (POL)
12. Michael Glasder (USA)
13. Gabriel Karlen (SUI)
14. Trevor Morrice (CAN)
15. Klemens Muraňka (POL)
16. Kang Chil-ku (KOR)
17. Michail Maksimočkin (RUS)
18. Nico Polychronidis (GRE)
19. Vladimir Zografski (BUL)
20. Kim Hyun-ki (KOR)
21. Anders Johnson (USA)
22. Andreas Wank (GER)
23. Janne Ahonen (FIN)
24. Choi Seou (KOR)
25. Lukáš Hlava (CZE)
26. Martti Nömme (EST)
27. Jarkko Määttä (FIN)
28. Choi Heung-chul (KOR)
29. Harri Olli (FIN)
30. Pius Paschke (GER)
31. Robert Kranjec (SLO)
32. Rok Justin (SLO)
33. Gregor Schlierenzauer (AUT)
34. Davide Bresadola (ITA)
35. Anže Semenič (SLO)
36. Kento Sakujama (JPN)
37. Manuel Fettner (AUT)
38. Antonín Hájek (CZE)
39. Michael Hayböck (AUT)
40. Stephan Leyhe (GER)
41. Jan Matura (CZE)
42. Gregor Deschwanden (SUI)
43. Junširo Kobajaši (JPN)
44. Šohei Točimoto (JPN)
45. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
46. Richard Freitag (GER)
47. Anders Jacobsen (NOR)
48. Roman Koudelka (CZE)
49. Nejc Dežman (SLO)
50. Kenneth Gangnes (NOR)
51. Manuel Poppinger (AUT)
52. Jernej Damjan (SLO)
53. Taku Takeuči (JPN)
54. Daiki Ito (JPN)
55. Piotr Žyla (POL)
56. Andreas Stjernen (NOR)
předkvalifikovaní
57. Stefan Kraft (AUT)
58. Markus Eisenbichler (GER)
59. Michael Neumayer (GER)
60. Rune Velta (NOR)
61. Johann André Forfang (NOR)
62. Jurij Tepeš (SLO)
63. Noriaki Kasai (JPN)
64. Anders Fannemel (NOR)
65. Peter Prevc (SLO)
66. Severin Freund (GER)
Konečné pořadí:
1. Anže Semenič (SLO) 194,4
2. Michael Hayböck (AUT) 187,0
3. Kamil Stoch (POL) 184,4
4. Piotr Žyla (POL) 182,5
5. Richard Freitag (GER)
6. Kenneth Gangnes (NOR) 179,2
7. Antonín Hájek (CZE) 178,4
8. Tomaž Naglič (SLO) 176,9
9. Gregor Schlierenzauer (AUT) 174,5
10. Daiki Ito (JPN) 171,0
11. Robert Kranjec (SLO) 169,8
12. Stephan Leyhe (GER) 169,3
13. Vincent Descombes Sevoie (FRA) 169,2
14. Taku Takeuči (JPN) 168,9
15. Manuel Fettner (AUT) 167,0
16. Roman Koudelka (CZE) 166,8
16. Jarkko Määttä (FIN) 166,8
18. Jan Matura (CZE) 165,4
19. Janne Ahonen (FIN) 164,8
20. Andreas Stjernen (NOR) 164,1
21. Davide Bresadola (ITA) 163,8
22. Jernej Damjan (SLO) 162,7
22. Manuel Poppinger (AUT) 162,7
24. Michail Maksimočkin (RUS) 161,0
25. Nejc Dežman (SLO) 160,4
26. Matjaž Pungertar (SLO) 159,3
27. Junširo Kobajaši (JPN) 158,9
28. Klemens Muraňka (POL) 156,8
29. Dawid Kubacki (POL) 156,7
30. Vladimir Zografski (BUL) 156,4
30. Anže Lanišek (SLO) 156,4
---
předkvalifikovaní
Stefan Kraft (AUT) 237,5 metrů
Markus Eisenbichler (GER) 213 metrů
Michael Neumayer (GER) DNS
Rune Velta (NOR) 216 metrů
Johann André Forfang (NOR) 209,5 metrů
Jurij Tepeš (SLO) 233,5 metrů
Noriaki Kasai (JPN) DNS
Anders Fannemel (NOR) 224 metrů
Peter Prevc (SLO) 238,5 metrů
Severin Freund (GER) DNS
---
40. Lukáš Hlava (CZE) 149,3 (NQ)
Startovní listina:
1. Miran Zupančič (SLO)
2. Jaka Hvala (SLO)
3. Tomaž Naglič (SLO)
4. Anže Lanišek (SLO)
5. Cene Prevc (SLO)
6. Matjaž Pungertar (SLO)
7. Siim-Tanel Sammelselg (EST)
8. Lauri Asikainen (FIN)
9. Kamil Stoch (POL)
10. Děnis Kornilov (RUS)
11. Dawid Kubacki (POL)
12. Michael Glasder (USA)
13. Gabriel Karlen (SUI)
14. Trevor Morrice (CAN)
15. Klemens Muraňka (POL)
16. Kang Chil-ku (KOR)
17. Michail Maksimočkin (RUS)
18. Nico Polychronidis (GRE)
19. Vladimir Zografski (BUL)
20. Kim Hyun-ki (KOR)
21. Anders Johnson (USA)
22. Andreas Wank (GER)
23. Janne Ahonen (FIN)
24. Choi Seou (KOR)
25. Lukáš Hlava (CZE)
26. Martti Nömme (EST)
27. Jarkko Määttä (FIN)
28. Choi Heung-chul (KOR)
29. Harri Olli (FIN)
30. Pius Paschke (GER)
31. Robert Kranjec (SLO)
32. Rok Justin (SLO)
33. Gregor Schlierenzauer (AUT)
34. Davide Bresadola (ITA)
35. Anže Semenič (SLO)
36. Kento Sakujama (JPN)
37. Manuel Fettner (AUT)
38. Antonín Hájek (CZE)
39. Michael Hayböck (AUT)
40. Stephan Leyhe (GER)
41. Jan Matura (CZE)
42. Gregor Deschwanden (SUI)
43. Junširo Kobajaši (JPN)
44. Šohei Točimoto (JPN)
45. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
46. Richard Freitag (GER)
47. Anders Jacobsen (NOR)
48. Roman Koudelka (CZE)
49. Nejc Dežman (SLO)
50. Kenneth Gangnes (NOR)
51. Manuel Poppinger (AUT)
52. Jernej Damjan (SLO)
53. Taku Takeuči (JPN)
54. Daiki Ito (JPN)
55. Piotr Žyla (POL)
56. Andreas Stjernen (NOR)
předkvalifikovaní
57. Stefan Kraft (AUT)
58. Markus Eisenbichler (GER)
59. Michael Neumayer (GER)
60. Rune Velta (NOR)
61. Johann André Forfang (NOR)
62. Jurij Tepeš (SLO)
63. Noriaki Kasai (JPN)
64. Anders Fannemel (NOR)
65. Peter Prevc (SLO)
66. Severin Freund (GER)
Patrik Sandev
@Thimpu25