Čerepovec – Novosibirsk 0:3 (kon.) | Novgorod – Novokuzneck 3:2 (kon.)
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Nedeľa 08.02.2015, 15:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Severstaľ Čerepovec stále bojuje o postup do play-off, keď na ôsmu priečku stráca len dva body. Čerepovec hrá navyše v solídnej forme a v posledných troch zápasoch zvíťazil. Vonku vyhral tesne 5:4 nad Ufou, následne zdolal Omsk na jeho ľade 3:2 po predĺžení a naposledy doma vyhral 3:0 s Metallurgom Novokuzneck. Severstaľ odohrá do konca základnej časti ešte sedem duelov, z toho tri doma a štyri vonku. Najproduktívnejším hráčom tímu je Rus Dmitrij Kagarlickij, ktorý nazbieral 40 kanadských bodov. Nad hranicu tridsiatich bodov sa okrem neho dostal ešte ďalší ruský útočník Pavel Černov (31 bodov).

Sibir Novosibirsk môže dohrávať základnú časť v pohode. Vo východnej konferencii mu patrí druhá priečka zo ziskom 101 bodov. Sibírsky tím predvádza v tejto sezóne ofenzívny hokej, keď nastrieľal 162 gólov, čo je na východe jasne najviac. Vzhľadom na to, že Novosibirsk už nemusí bojovať o play-off, rozhodol sa uvoľniť viacero hráčov po potreby reprezentácií. V zostave tak aktuálne chýbajú český brankár Salák, Švédi Hersley s Ullströmom či ruský forvard Kugryšev. Sibir na absenciu svojich opôr doplatil v Soči, kde podľahol nováčikovi KHL vysoko 3:7, a to prehrával už 1:7.

Jediný vzájomný zápas týchto dvoch tímov v prebiehajúcej sezóne zvládol lepšie Novosibirsk, ktorý doma triumfoval tesne 1:0. Teraz má však Čerepovec ideálnu možnosť na odvetu, pretože Sibiru chýbajú kľúčoví hráči, čo v piatok dokázalo využiť Soči.

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Konev, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Antropov – Truňov, Trubačiov, Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Thuresson – Kagarlickij, Černov, Bučnevič – Nikoncev, Berdnikov, Mons – Monachov.

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov – Alexejev, Belov, Verešagin, Ožiganov, Menšikov, Ignatovič, Iľin, Gavrilenko – Moňa, Koskiranta, Kopejkin – Šalunov, Bobrov, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Butuzov.

Rozhodca: Kadyrov, Drejev – Majtak, Pronskich.

00:01

00:30
    Prvú útočnú akciu Sibiru Novosibirsk zastavil ofsajd.

01:15
    Bespalov si pripísal prvý zákrok, keď vyrazil strelu Kazakovceva do rohu klziska.

01:55
    Bučnevič sa dostal do dobrej streleckej pozície. Z ľavého kruhu vypálil na Bespalova, no ten bol na mieste.

03:00
    Domáci hokejisti sú už dlhší čas usadení v útočnom pásme, ale nedokážu nič zaujímavé vymyslieť.

03:30
    Obrovská šanca Sibiri na skórovanie. Kopejkin sa dostal do samostatného nájazdu, ale jeho strela skončila na pozornom Štěpánkovi.

03:58
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za držanie dostáva Bobrov.

05:00
    Prvá minúta presilovky domácim hokejistom nevyšla.

05:58
    Hostia v plnom počte.

06:17
    Vylúčenie Čerepovec. 2 minúty strávi na trestnej lavici Stasenko.

06:40
    Domáci gólman dvakrát dobre zasiahol. Najskôr zlikvidoval tvrdú strelu od modrej čiary a následne si poradil s dorážkou Koskirantu zblízka.

07:15
    Kuriózna situácia. Bespalov vyšiel vysoko z brány a chcel rozohrať akciu svojho tímu, no zadovkou poslal puk takmer do vlastnej brány.

07:45
    Hostia hrajú presilovú hru veľmi dobre, vytvorili si niekoľko šancí na gól, ale vždy stroskotali na Štěpánkovi.

08:17
    Domáci v plnom počte.

08:50
    Sibir mal ďalšiu veľkú príležitosť. Vereščagin si z pozície obrancu nakorčuľoval medzi kruhy a jeho strela len tesne minula bránu.

10:00
    Prvých desať minút tohto zápasu prinieslo niekoľko zaujímavých momentov, ale ani jeden gól.

11:30
    Momentálne sa hrá v strednom pásme. Ani jeden z tímov sa nedokáže dostať do útočnej tretiny.

12:20
    Obraz hry sa nemení. Na oboch stranách viazne rozohrávka.

13:10
    Hostia sa dostali do brejku dvoch proti jednému. Butuzov však namiesto prihrávky volil strelu a neurobil to najlepšie.

13:55
    Tentoraz to bola situácia troch proti jednému v podaní Novosibirska. Hostia sa však v koncovke núkali a Štěpánek nemusel zasahovať.

15:00
    Sibir zatlačil svojho súpera v obrannej pásme, domáci sa však dokázali oslobodiť.

16:00
    Hosťujúci brankár Bespalov dnes nemal veľa práce a zatiaľ nemusel vytiahnuť žiaden vážny zákrok.

16:40
    Šalunov prešiel pred brankára Štěpánka, no dlho špekuloval so strelou a napokon ho od puku odstavili domáci obrancovia.

17:53
    Novosibirsk dal gól!
    Hostia sa zaslúžene dostávajú do vedenia. Gubin našiel pred bránou úplne voľného SERGEJA ŠUMAKOVA, ktorý nemal problém poslať puk do siete. Asistencia: Oleg Gubin, Stepan Sannikov.
    Sergej ŠUMAKOV - 0:1

19:00
    Plynie posledná minúta prvej tretiny, ktorá nepriniesla veľmi pohľadný hokej.

20:00

20:01

20:48
    Domáci gólman radšej prikryl puk pred atakujúcim Bobrovom.

21:30
    Úvod druhej časti hry sa odohráva v útočnom pásme Sibiru.

21:45
    Hneď po buly sa oprel do puku od modrej čiary Menšikov a Štěpánek musel zasiahnuť betónom.

22:17
    Protiútok dvoch proti jednému dokázali hostia premeniť na druhý presný zásah. Moňa posunul puk na JARNA KOSKIRANTU, ktorý pohodlne skóroval. Asistencia: Dmitrij Moňa, Alexej Kopejkin.
    Jarno KOSKIRANTA - 0:2

23:00
    Domáci hokejisti sa zatiaľ len hľadajú. Ani ich tréner nie je spokojný.

24:00
    Po vysokej prehre na ľade Soči hrá dnes Novosibirsk oveľa lepšie v defenzíve a Čerepovec k ničomu nepustil.

25:15
    Thuresson dobre napádal rozohrávku hostí, no k puku sa napokon nedostal.

27:00
    Domáci hokejisti sa vôbec nevedia presadiť v útoku. Dokážu sa usadiť v pásme, no nestrieľajú na Bespalova.

27:27
    Vylúčenie Čerepovec. 2 minúty za faul kolenom dostáva Kazakovcev.

28:15
    Protiútok domácich hokejistov v oslabení. Strelu Koneva Bespalov zrazil do rohu.

29:27
    Presilová hra hosťom nevyšla. Čerepovec sa dobre bránil a Štěpánek nemusel vážnejšie zakročiť.

30:15
    Novosibirsk dnes výborne bráni stredné pásmo. Hostia zbytočne nenapádajú, stoja piati na červenej a modrej čiare, čo domácim nevyhovuje.

31:05
    Čerepovec zatlačil svojho súpera, Bespalova ohrozil niekoľkými strelami, no bez gólového efektu.

31:50
    Nedorozumenie v obrane domácich využil Kopejkin, ktorý zadovkou posunul puk na Moňu, ale ten tiesnený minul odkrytú bránu.

33:00
    Pyett zaviezol puk do útočného pásma, našiel medzi kruhmi Thuressona, no ten stroskotal na Bespalovovi.

33:40
    Ďalšia príležitosť Čerepovca. Tentoraz pálil z prvej Černov, ale takisto nebol presný.

34:26
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za krosček dostáva Menšikov.

34:53
    Urbom stratil puk na modrej čiare, získal ho ARŤOM VOROŠILO a v nájazde na brankára domácich nezaváhal. Asistencia: Konstantin Alexejev.
    Arťom VOROŠILO - 0:3

35:30
    Ďalší brejk hostí v oslabení. Tentoraz využil chybu obrany Čerepovca Sannikov, ktorý ohrozil Štěpánka.

36:25
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty pre Vorošila.

36:26
    Novosibirsk hrá so štyrmi hráčmi.

37:30
    Severstaľ sa dnes trápi v koncovke. Domáci hokejisti nevyužili už viacero zaujímavých šancí.

38:25

39:10
    Bučnevič sa dostal do úniku, ale bol tiesnený, a tak zakončil len veľmi slabo.

39:12
    Vylúčenie na oboch stranách. Po vzájomnej šarvátke idú na trestnú lavicu Stasenko a Ignatovič. Domáci Stasenko však dostal 4 minúty, a tak je tu presilovka pre hostí.

40:00

40:01

41:12
    Novosibirsk nevyužil presilovku a nedokázal sa ani usadiť v pásme.

41:45
    Domáci dnes asi gól nedajú. Kagarlickij mal pred sebou prázdnu bránu, ale z prvej poslal puk mimo.

42:30
    Arzamascev nahodil puk od modrej čiary, no Bespalov bol na mieste a nemal s jeho pokusom problémy.

43:10
    Thuresson vystrelil príklepom bez prípravy, ale opäť stroskotal na dobrom brankárovi hostí.

44:00
    Minúty plynú veľmi rýchlo a Čerepovec má čoraz menej času na to, aby niečo urobil s výsledkom.

45:00
    Domáci hokejisti dostávajú Novosibirsk pod tlak, no nedokážu si vypracovať šance.

45:25
    Černov dostal puk medzi kruhy, ale jeho strela tesne minula bránu.

46:30
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za držanie dostal Ignatovič.

47:15
    Bučnevičova strela trafila Bespalova priamo do masky, a tak bola hra prerušená.

47:50
    Thuressonova strela príklepom bola zblokovaná a skončila tesne vedľa brány.

48:30

48:52
    Kagarlickij našiel krížnou prihrávkou Monsa, ktorý bez prípravy vystrelil a trafil iba Bespalova.

49:16
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za sekanie dostáva Sannikov.

50:00
    Urbom stratil puk na modrej čiare a pripravil svoj tím o útočné pásmo.

50:40
    Domácim presilovka nevychádza. Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

51:16

51:45
    Napriek tomu, že Novosibirsk sa v tretej tretine len bráni, je čoraz bližšie trom bodom.

52:35
    Hráči Čerepovca sú neustále nasťahovaní v útočnom pásme, no Bespalov stále neinkasoval.

53:06
    Po dlhšom čase musel predviesť zákrok Štěpánek, ktorý si poradil s tečovanou strelou od modrej čiary.

54:45
    Puk je v strednom pásme. Hostia zápas pohodlne kontrolujú a nič nenasvedčuje tomu, že by mali prísť o trojgólové vedenie.

56:00
    Novosibirsk vystrelil v tretej tretine len trikrát, čo jasne hovorí o tom, že hostia vsadili v závere duelu na obranu.

57:45
    Severstaľ dnes mohol získať dôležité body v boji o play-off, no proti oslabenému Novosibirsku zlyhal najmä v koncovke.

59:07
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty za hrubosť dostali Urbom (Čerepovec) a Moňa (Novosibirsk).

60:00

Domáci hokejisti napriek hernej prevahe nedokázali dnes streliť gól a prehrali 0:3. Novosibirsk pozorne bránil, sústredil sa na protiútoky a dokázal využiť ponúknuté šance. (17:13:18)

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 18. Šumakov (Gubin, Sannikov), 23. Koskiranta (Moňa, Kopejkin), 35. Vorošilo (Alexejev)

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek – Konev, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Antropov – Truňov, Trubačiov, Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Thuresson – Kagarlickij, Černov, Bučnevič – Nikoncev, Berdnikov, Mons – Monachov.
    HC Sibir Novosibirsk: Bespalov – Alexejev, Belov, Verešagin, Ožiganov, Menšikov, Ignatovič, Iľin, Gavrilenko – Moňa, Koskiranta, Kopejkin – Šalunov, Bobrov, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Butuzov.

Rozhodca: Kadyrov, Drejev – Majtak, Pronskich