Čerepovec – Novosibirsk 0:3 (kon.) | Novgorod – Novokuzneck 3:2 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Nedeľa 08.02.2015, 15:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Domáci hokejisti napriek hernej prevahe nedokázali dnes streliť gól a prehrali 0:3. Novosibirsk pozorne bránil, sústredil sa na protiútoky a dokázal využiť ponúknuté šance. (17:13:18)

60:00

59:07
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty za hrubosť dostali Urbom (Čerepovec) a Moňa (Novosibirsk).

57:45
    Severstaľ dnes mohol získať dôležité body v boji o play-off, no proti oslabenému Novosibirsku zlyhal najmä v koncovke.

56:00
    Novosibirsk vystrelil v tretej tretine len trikrát, čo jasne hovorí o tom, že hostia vsadili v závere duelu na obranu.

54:45
    Puk je v strednom pásme. Hostia zápas pohodlne kontrolujú a nič nenasvedčuje tomu, že by mali prísť o trojgólové vedenie.

53:06
    Po dlhšom čase musel predviesť zákrok Štěpánek, ktorý si poradil s tečovanou strelou od modrej čiary.

52:35
    Hráči Čerepovca sú neustále nasťahovaní v útočnom pásme, no Bespalov stále neinkasoval.

51:45
    Napriek tomu, že Novosibirsk sa v tretej tretine len bráni, je čoraz bližšie trom bodom.

51:16
    Hostia v plnom počte.

50:40
    Domácim presilovka nevychádza. Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

50:00
    Urbom stratil puk na modrej čiare a pripravil svoj tím o útočné pásmo.

49:16
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za sekanie dostáva Sannikov.

48:52
    Kagarlickij našiel krížnou prihrávkou Monsa, ktorý bez prípravy vystrelil a trafil iba Bespalova.

48:30

47:50
    Thuressonova strela príklepom bola zblokovaná a skončila tesne vedľa brány.

47:15
    Bučnevičova strela trafila Bespalova priamo do masky, a tak bola hra prerušená.

46:30
    Vylúčenie Novosibirsk. 2 minúty za držanie dostal Ignatovič.

45:25
    Černov dostal puk medzi kruhy, ale jeho strela tesne minula bránu.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 18. Šumakov (Gubin, Sannikov), 23. Koskiranta (Moňa, Kopejkin), 35. Vorošilo (Alexejev)

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek – Konev, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Antropov – Truňov, Trubačiov, Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Thuresson – Kagarlickij, Černov, Bučnevič – Nikoncev, Berdnikov, Mons – Monachov.
    HC Sibir Novosibirsk: Bespalov – Alexejev, Belov, Verešagin, Ožiganov, Menšikov, Ignatovič, Iľin, Gavrilenko – Moňa, Koskiranta, Kopejkin – Šalunov, Bobrov, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Butuzov.

Rozhodca: Kadyrov, Drejev – Majtak, Pronskich