Jekaterinburg – Kazaň 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Barys 7:6 (2:1 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 0:0 (odl.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | Novgorod – D. Moskva 2:1 (2:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 1:6 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Piatok 26.12.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Prijemné hokejové popoludnie, Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom Avtomobilist Jekaterinburg privíta AK Bars Kazaň. Stretnutie sa začína o 15:00 hod.

Domáci hokejisti aktuálne okupujú 8.pozíciu v tabuľke Východnej konferencie, pričom na svojom konte majú 47 bodov. Avtomobilist čaká ťažký boj o play-off, domáci majú pred svojimi prenasledovateľmi Jugrou Chanty-Mansijsk a Admiralom Vladivostok, len jednobodový respektíve trojbodový náskok, pričom Admiral má k dispozícii ešte o 2 zápasy k dobru.

AK BARS Kazaň

V Kazani majú príjemné starosti. Hostia sa aktuálne nachádzajú na 1.pozícii, pričom majú na konte 84 bodov a náskok štyroch bodov pred druhým Avangardom Omsk. Kazaň má navyše zápas k dobru.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Lepisto, Loginov, Brule, Lazarev, Palušaj – Megalinskij, Antonov, Rybakov, Klimenko, Simakov – Gusev, Metljuk, Bumagin, Michnov, Lewandovski – Trjamkin, Žuravljov, Garejev, Popov, Jefimov

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Brookbank, Medvedev, Moller, Mirnov, Burmistrov – Zacharčuk, Kornejev, Tkačjov, Kolcov, Lukojanov – V.Denisov, Nikulin, Varnakov, Azevedo, S.Kostitsyn – Rylov, Vrána, Petrov, Gluchov

Rozhodcovia: Anisimov, Ravodin – Sivov, Šeljanin.

Hráči nám už nastupujú na hraciu plochu. Domáci hokejisti pre dnešok zvolili červené dresy, Kazaň nastupuje na dnešný zápas v bielom. Po hymne Ruskej federácie už nič nebude brániť začiatku stretnutia.

00:01

00:07
    Úvodné vhadzovanie vyhrali domáci hokejisti, ktorý tak môžu začať s rozohrávkou vo vlastnej tretine.

00:35
    Brule sa na útočnej modrej čiare nedokázal prepracovať k puku a útok Avtomobilistu končí už v jeho zárodku.

01:26
    Uvidíme prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou domáci Klimenko. Presilová hra pre Kazaň.

01:27
    Kazaň vyhrala vhadzovanie v útočnom pásme a usadila sa v ňom. Hostia kombinujú prihrávkami v tretine domácich a čakajú na vhodný moment pre strelu.

02:06
    Puk končí až pri Nilssonovi, domácim sa ho totižto podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

03:05
    Hostia si opäť dokázali vybojovať útočné pásmo, ich aktivita smerom dopredu je však žalostná. Kovář veľa práce v tejto presilovej hre nemá.

03:26
    Domáci v plnom počte.

03:58
    Hra je opäť prerušená a uvidíme ďalšie vylúčenie na domácej strane. Na trestnú lavicu odchádza po druhýkrát v dnešnom stretnutí Klimenko. Presilová hra pre Kazaň.

04:53
    Hosťom sa nedarí ani táto presilová hra. Domáci sa bránia zatiaľ veľmi úspešne.

05:38
    Puk do útočného pásma teraz zaviezol Oscar Moller, uvidíme čo sa hosťom podarí vymyslieť ku koncu presilovej hry.

05:58
    Vylúčený Klimenko je späť na ľade a domáci tak hrajú s plným počtom hráčov.

07:03
    Kazaň nedokázala využiť presilovú hru takmer v trvaní štyroch minút, keďže Klimenko sa po prvom vylúčení dlho na ľade neohrial a pobudol na ňom len pár desiatok sekúnd.

07:49
    Rozhodcovia sa dnes s hráčmi nemaznajú. Presilovú hru si teraz pre zmenu zahrajú domáci. Na trestnú lavicu odchádza za držanie Kornejev.

08:03
    Domáci sú usadení v útočnom pásme a diváci si pýtajú "šajbu". Uvidíme či sa dočkáme gólu už pri tejto presilovej hre.

08:38
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk a následne dobre pokryť stredné pásmo. Domácim sa nedarí rozohrávka a prechod do útoku.

09:21
    Mirnov teraz zabojoval o puk pri vlastnej striedačke, prihral ho jednému zo svojich spoluhráčov a ten ho odpaľuje až ku Kovářovi.

09:49
    Hostia v plnom počte.

10:41
    Denisov bol teraz rázny v súboji s Michnovom a poslal ho v rohu klziska k ľadu, faul sa však nepíska a v hre sa pokračuje ďalej.

11:38
    Medvedev teraz dokorčuľoval nahodený puk, vybojovať ho však nedokázal a pri puku sú domáci hokejisti.

12:05
    Strelecký pokus od Gluchova likviduje dobre postavený Jakub Kovář a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Avtomobilistu.

12:33
    Nilsson likviduje tvrdú strelu od modrej čiary, ktorej autorom bol bek prvej formácie domácich, Loginov. Hra je prerušená a nasleduje vhadzovanie v tretine AK Bars.

13:08
    Hosťom sa teraz nevydaril prechod do útoku a domáci tak môžu začať s rozohrávkou za vlastnou bránou.

14:01
    Medvedev teraz zachytil puk na útočnej modrej a oprel sa do strely, tá však končí zblokovaná.

14:50
    Megalinskij teraz v súboji rameno na rameno poslal k ľadu Gluchova, ktorý do neho narazil ako do stromu.

15:46
    Sergej Kostitsyn teraz v útočnom pásme vybojoval puk a naservíroval ho jednému zo svojich spoluhráčov, jeho strela však míňa cieľ.

16:38
    Veľká šanca domácich! Bumagin sa teraz rútil sám na bránku hostí! Svoj brejk však útočník tretej formácie domácich nedokázal zakončiť ku svojej spokojnosti a jeho bekhend končí tesne vedľa Nilssonovej brány.

17:48
    Opäť sme videli deň otvorených dverí v obrane hostí. Rybakov však bol od puku odzbrojený čistým spôsobom a nedokázal sa tak odhodlať ku strele ani prihrávke.

18:35
    Domáci sú v tlaku a navyše budú mať k dispozícii presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Varnakov.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

19:07
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a zatiaľ sa bránia úspešne.

19:39
    Kazaň dobre pokrýva stredné pásmo a nedovoľuje domácim rozohrať.

20:00

Druhá tretina sa začne približne o 15:43 hod.

20:01

20:35

20:57
    Jekaterinburg dal gól!
    Gól strelil LAZAREV.
    Domáci síce nedokázali využiť presilovú hru, ale dokázali využiť zlú rozohrávku Kazane, ktorú zachytil ANTON LAZAREV, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a tvrdou strelou nedal šancu Nilssonovi.
    Anton LAZAREV - 1:0

23:35
    Domáci si zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Burmistrov. Hráč hostí poslal v strednom pásme k ľadu Palushaja a oprávnene dostáva dvojminútový trest.

24:11
    Ospravedlňujeme sa za menšie technické problémy na začiatku druhej tretiny. Všetko je už v poriadku a v prenose môžme pokračovať ďalej.

24:49
    Veľký závar pred bránkou hostí rieši Nilsson prerušením hry! Brankár hostí sa teraz zapotil po tom čo nedokázal udržať v lapačke nahodenú strelu od jedného z domácich hráčov, pričom následne sa k dorážke dostávali hneď dvaja hokejisti Avtomobilistu.

25:35
    Burmistrov je na ľade a hostia hrajú s plným počtom hráčov.

26:57
    Domáci sa favorita nezľakli a hodno poznamenať že približne v polovici stretnutia sú lepším mužstvom.

28:03
    Kolcov dokázal zachytiť zlú rozohrávku domácich a po ľavej strane sa dostať do zakončenia, Kovář však s ním väčšie problémy nemal a hra je následne prerušená.

28:42
    Domáci opäť podkurujú hosťujúcemu brankárovi! Tentoraz sa do šance dostával Michnov, ktorý to skúsil strelou spoza hráča, pričom Nilsson mal zlý výhľad na puk a jeho strelu len vyrazil.

29:48
    Oscar Moller teraz dostal ideálnu prihrávku pred bránku a mohol zakončovať do poloodkrytej svätyne Jakuba Kovářa! Švédsky legionár v službách Kazane však bol prihrávkou sám prekvapený a puk poslal mimo bránu.

30:34
    Kazaň si zahrá presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Žuravljov.

31:04
    Hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme, kde majú značný tlak, podarí sa im skórovať a vyrovnať?

31:45
    Situácia vyzerajúca nebezpečne sa končí tvrdou strelou jedného z hostí, ktorý však posiela puk ďaleko od brány.

32:33

33:03
    Je to boj o každý centimeter ľadovej plochy. Kto čaka veľa gólov musí byť sklamaný.

33:03
    Popov skončil za vlastnou bránou na ľade po tvrdom ataku jedného z hostía uvidíme vylúčenie na strane Kazane. Otázkou ostáva aký trest rozhodcovia pridelia hráčovi hostí.

33:13
    Lukojanov inkasuje trest na 5min+Do konca zápasu.

34:43
    Domáci sú nasťahovaní v útočnom pásme a diváci si pýtajú druhý gól v sieti Kazane. Favoritom zatiaľ dnešný deň nepraje.

35:43
    Brule sa teraz nedokázal presadiť zoči-voči Nilssonovi, po ideálnej prihrávke, ktorú obdržal pred bránkou. Hra je prerušená a nasledovať bude vhadzovanie v tretine AK BARS.

36:41
    Oscar Moller neváhal a aj v oslabení sa dostal k ohrozeniu domácej bránky. Hráč hostí vyslal tvrdú strelu spomedzi kruhov a získal tak po zásahu Kovářa útočné pásmo.

38:13

38:43
    Presilovú hru si teraz zahrajú aj hostia po tom ako prežili päťminútové oslabenie, majú ideálnu možnosť vyrovnať. Na trestnú lavicu odchádza Garejev.

Tretina tretina sa začne približne o 16:37 hod.

39:42
    Kazaň sa teraz sama vyhnala z pásma, po nepresnej strele, ktorá ostala zblokovaná na tele jedného z domácich hráčov.

40:00

40:01

40:08
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie v tretej tretine, puku sa však hneď na to zbavili nahodením na zadný mantinel a už ho majú v moci hostia, ktorý začínajú s rozohrávkou.

40:43
    Končí sa krátka presilová hra hostí v úvode tretej tretiny a vylúčený Garejev je už na ľade.

41:55
    Brule inkasuje za seknutie trest na 5min+DKZ, ktorý si za neho odchádza odpykať na trestnú lavicu Jefimov. Presilová hra pre Kazaň, ktorá má výbornú šancu vyrovnať.

42:46
    Jakub Kovář prerušuje hru po tvrdej strele od Mirnova, ktorý sa oprel do puku na modrej čiare. Hostia dnes doposiaľ pália slepými.

43:15
    Puk končí až pri Nilssonovi, ktorý vyšiel von z bránky a rozohráva ho na svojich spoluhráčov. Strelecká mizéria vedúceho mužstva Východnej konferencie pokračuje ďalej.

44:14
    Gluchov teraz zbytočne dokorčuľoval Kovářa a vznikla z toho menšia strkanica.

44:24
    Vrána vyhral dôležité vhadzovanie v útočnom pásme a Kazaň tak začína presilovkový kolotoč v tretine domácich.

45:39
    Kovář teraz podržal svoje mužstvo pri dvoch šanciach hostí a domáci následne vyhadzujú puk cez všetky čiary.

46:09
    Presilová hra hostí sa blíži ku koncu. Kazaň sa nevie natrvalo udržať v tretine domácich a vytvoriť si patričný tlak.

46:55

48:11
    Jakub Kovář dnes zatiahol roletu, hosťom sa nedarí a Avtomobilist kontroluje priebeh hry. Dočkáme sa dnes ešte gólu?

48:43
    Klimenko to teraz spravil veľmi dobre, potiahol puk a v strednom pásme si dokázal vybojovať faul, pretože jeden z hostí nechal hokejku v súboji s ním príliš vysoko a rozhodca neváhal zdvihnúť ruku a odpískať faul. Presilová hra pre Avtomobilist.

48:53
    Varnakov – Kazaň – 2 min. – Seknutie.

49:03
    Gól strelil GUSEV. Asistencie Metljuk.
    Varnakov sa ešte ani neohrial na trestnej lavici a už ju môže opustiť! Tvrdou strelou od modrej čiary sa po prihrávke od Metljuka presadil SERGEJ GUSEV. Domáci idú do vedenia o dva góly a pri streleckej nemohúcnosti Kazane v dnešnom stretnutí majú výrazne našliapnuté k víťazstvu.
    Sergej GUSEV - 2:0

50:38
    Krásna sťahovačka v podaní Lewandowského! Hráč domáceho tímu si teraz hodil puk na dlhú hokejku, obišiel posledného brániaceho hráča hostí a chýbalo tomu už len gólové zakončenie! Domáci sa bavia hokejom.

52:24
    Ani prvá formácia Kazane teraz nedokázala v útočnom pásme vyymslieť absolútne nič a puk po malej chvíli končí v rohu hosťujúcej tretiny.

53:38
    Dovolím si tvrdiť, že ak by Kazaň dnes hrala s lepším súperom ako je Avtomobilist, dostala by minimálne poltucet.

53:40
    Presilová hra pre domácich. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Oscar Moller.

54:57
    Z tváre trénera hostí, Zinetulu Biľadetinova, sa dá vyčítať nespokojnosť nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou.

55:20

56:19
    Dá sa očakávať záverečný nápor hostí, ktorý majú na ľade momentálne svoju prvú formáciu.

57:07
    Domáci hokejisti vytláčajú hru do rohov klziska a hosťom sa nedarí dostať do zakončenia.

57:32
    Hra je vykázaná do stredného pásma a domáci majú výbornú možnosť získať cenné sekundy v ceste za víťazstvom.

58:01
    Do konca zápasu ostávajú 2 minúty.

58:12
    Kazaň hrá power-play!

58:12
    Lewandowski prehral dôležité vhadzovanie a hostia ostávajú v útočnom pásme.

58:28
    Domáci sa zbavujú puku, ten však nekončí v opustenej bránke Kazane.

59:18
    Kovář prerušuje hru a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Avtomobilistu. Hosťom už veľa času na 2 góly neostáva.

59:18
    Antonov inkasuje trest na 10 min.za hrubosť a záver bude ešte zaujímavý! Nasledovať bude vhadzovanie v tretine domácich.

59:29
    Gól strelil LAZAREV,Asistencia: Rybakov.
    Lazarev rozhoduje po tom, čo si prevzal puk v strednom pásme a prekorčuľoval modrú čiaru, pričom zakončil strelou z ľavého kruhu do prázdnej brány.
    Anton LAZAREV - 3:0

60:00

Končí sa stretnutie v ktorom si domáci Jekaterinburg pripisuje dôležité body v ceste za play-off a to hneď proti lídrovy Východnej konferencie z Kazane. Po konci zápasu na ľad dopadajú plyšáky a tak sa zdá že charitatívna akcia neobišla ani Rusko. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem Vám ešte príjemný zvyšok večera. (17:19:37)