Cambuur – Zwolle 2:1 (kon.) | Dordrecht – Groningen 1:1 (kon.) | Eindhoven – GA Eagles 5:0 (kon.)
Alkmaar – Utrecht 0:3 (kon.)
FC Dordrecht
1:1 (0:1)
FC Groningen
cz Sobota 20.12.2014, 19:45 • GN Bouw Stadion (Dordrecht) • Holandská Eredivisie

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (21:38:16)

Domácí příznivci slaví! Pro Dordrecht je remíza s Groningenem úspěchem a teprve sedmým připsaným bodem do tabulky letošní Eredivisie. Naopak hostující hráči jsou viditelně zklamaní výsledkem, ale zajisté i svým výkonem, který zdaleka nebyl ideální a remíza 1:1 se dá označit za spravedlivou.

90+2

90+1
    Nastavují se dvě minuty. Groningen si v tuto chvíli vybojoval rohový kop.

89
    Nyní mohl Dordrecht zahrozit z levé strany, po níž se dostával do rychlého brejku, jenže rozhodčí si všimli porušení pravidla o ofsajdu.

88
    Domácí jsou rázem při chuti a i za vyrovnaného stavu se s hlasitou podporou svých fanoušků snaží útočit.

86
    Rohový kop měli nyní k dispozici hosté, ale Kurto vyboxoval centrovaný míč mimo vápno.

83
    Dordrecht právě vstřelil branku!
    Velká radost na domácí straně! Po rohovém kopu se do zakončení dostal ROBIN GOSENS, který sedm minut před koncem srovnává na 1:1.

82
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází van Haaren, přichází Troost-Ekong.

82
    Hosté odvrátili standardní situaci pouze k jednomu z domácích hráčů, jehož následná střela byla zblokována na roh.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky tohoto utkání a na hřišti se toho stále příliš neděje.

78
    Žlutou kartu dostává Mahi (FC Groningen).

75
    Aktivita začíná být opět na straně Groningenu, který jemuž současný průběh hry může zcela vyhovovat.

72
    Mahi (GRO) se dostal na pravé straně do zajímavé šance, na jejímž konci se snažil přelobovat vybíhajícího Kurta, jenže jeho oblouček skončil vedle domácí brány.

70
    Domácí se snaží být více u míče a zakládat útočné akce, jenže stále doplácejí na časté nepřesnosti.

67
    Domácí teď marně reklamovali ruku, kterou podle nich zahrál ve vápně jeden z hráčů Groningenu.

66
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Lieder, přichází Meulens.

66
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Hoesen, přichází Mahi.

65
    Domácí se postupem času více dostávají do útoku. Tentokrát jim však míč utekl do zámezí a odkopávat bude Padt.
    Hostující brankář stihl zareagovat na teč svého spoluhráče

62
    Obrovská šance domácích! Ve vápně se do zakončení dostal ten Voorde, jehož hlavička trefila Kiftenbelda, který si málem srazil míč do vlastní brány. Hostující brankář stihl na poslední chvíli zareagovat a nepustil míč za svá záda.

61
    Standardní situaci zahrávali teď pro změnu domácí a míč v pokutovém území srazila hostující obrana na roh.

61
    Žlutou kartu dostává Kieftenbeld (FC Groningen).

58
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale přímá střela za třiceti metrů nenadělala domácímu brankáři potíže.

55
    Hosté mají herní převahu, častěji drží míč na svých kopačkách, ale gólové šance z toho zatím nejsou.

52
    Tempo hry není zatím o nic lepší než v prvním poločase. Hra je stále plná nepřesností.

50
    Na nebezpečný centr si ve vápně vyskakoval jeden z domácích hráčů, který však na míč nakonec nedosáhl.

48
    Úvod druhého poločasu je ve znamení postupného útoku hostů, kteří drží míč na svých kopačkách.

46
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Koolwijk, přichází Gosens.

46

Velmi nezáživná první půle už spěla k bezbrankovému konci, když se zničehonic ve 45. minutě prosadili hosté, kteří zásluhou Michael de Leeuwa vedou po prvním poločase 1:0. Druhý poločas začne přibližně ve 20:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1
    Michael DE LEEUW - 0:1

45
    Groningen právě vstřelil branku!
    Hosté jdou v samém závěru prvního poločasu do vedení! Antonia centroval z pravé strany před bránu, kam si nabíhal MICHAEL DE LEEUW, který, ač hlídaný obráncem, skočil po nízko letícím míči a hlavou ho poslal za Kurtova záda.

44
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Hiariej, přichází Lindgren.

43
    Vypadá to opravdu na zranění ruky. Hiariej odchází rovnou do šatny a již se za něj připravuje náhradník.

42
    Hostující Hiariej se srazil s protihráčem a zůstává ležet na zemi s bolestivou grimasou. Zdá se, že má něco s rukou a pravděpodobně nebude moci pokračovat v zápase.

40
    Groningen zahrával standardní situaci a nakonec z toho byl přímý střelecký pokus, který však skončil nad bránou Dordrechtu.

39
    Šanci jsme nyní viděli i na druhé straně, kde se ke střele z velkého úhlu dostal Chery, který však mířil dobře a Kurto jeho pokus s potížemi vyrazil k jednomu ze svých spoluhráčů, což bylo štěstí pro domácí tým.

37
    Domácí fanoušci stále velmi sympaticky a neúnavně povzbuzují svoje oblíbence. Ti se teď dostali do šance, ale Liederův pokus trefit míč nůžkami skončil nezdarem.

35
    K centru na zadní tyč se dostal jeden z hostujících hráčů, který však hlavou trefil jen boční síť.

34
    Kappelhof poslal dlouhý balón do domácí šestnáctky a jeden ze stoperů míč raději odkopl na roh.

32
    Z následné standardní situace domácí tým nic nevytěžil.

31
    Hostující Hiariej si vyšlápl na Fortese a za svůj faul vidí první žlutou kartu zápasu.

30
    Domácí zahrávali přímý kop po faulu hostujícího Kieftenbelda, ale centrovaný míč skončil jen v rukavicích Padta.

29
    Hra je stále plná nepřesností na obou stranách, zatímco na nebezpečné situace je velmi chudá.

28
    Fortes odcentroval do hostujícího vápna, kde se k hlavičce dostal Lieder, který však nebyl v dobré pozici a jeho pokus šel mimo bránu.

27
    Hostující obrana dokázala odvrátit míč do středu hřiště, odkud se domácí sami zahnali až k vlastnímu brankáři.

27
    Rohový kop pro Dordrecht.

26
    Antonia se snažil uvolnit na pravé straně Kappelhofa, ale vysoké přihrávce dal příliš velkou razanci a míč doletěl do zámezí.

23
    Domácí obrana měla po rohovém kopu plno práce a ke střele se nakonec dostal hostující Hiariej, jehož pokus však zblokoval jeden z obránců Dordrechtu.

21
    Jenže van Nieff napálil míč pouze do zdi, od které se k němu však znovu vrátil a jeho následný střelecký pokus byl sražen na roh.

21
    Hosté budou zahrávat přímý kop z hodně nebezpečné pozice.

19
    Konečně přišel alespoň náznak šance na straně hostů, když se Antonia uvolnil s míčem na pravé straně, odkud odcentroval do vápna na Hoesena, který však hlavou vyslal pouze neškodný oblouček do do náruče Kurta.

17
    Hra se už po delší dobu naprosto "dokonale" vyhýbá oběma šestnáctkám, k nimž se míč vůbec nedostává. Na hřišti se toho zatím moc neděje.

14
    Antoniův sražený centr končí u domácího brankáře, který bude odkopávat od vlastní brány.

13
    Oba týmy trápí časté nepřesnosti na útočné polovině, které jim znemožňují dostat svou útočnou snahu do nebezpečné fáze.

11
    Během úvodní desetiminutovky jsme se ani na jedné straně nedočkali nějaké vážnější gólové příležitosti.

8
    Chery (GRO) zkusil překvapit domácího gólmana dlouhým obloučkem od středového kruhu, ale míč nakonec dopadl pouze na horní síť brány Dordrechtu.

7
    Hosté přenesli hru na pravou stranu, odkud Hoesen vyslal prudký centr, který nebezpečně proletěl vápnem.

4
    Teď už se Dordrecht dostal s míčem až k hostující šestnáctce, jenže vzápětí přišla nepřesná finální přihrávka, kterou vystihl jeden z obránců Groningenu.

3
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do kombinace, do níž opakovaně zapojují i svého brankáře a zatím se jim nedaří dostat se na útočnou polovinu.

2
    Centrovaný míč odvrátil hlavou jeden z domácích obránců, ale v útoku zůstává Groningen.

1
    Z první útočné akce nakonec hosté vytěžili rohový kop.

1

FC Dordrecht: Kurto – Fortes, Lima, Haddad, Peersman – Ojo, van Haaren, Koolwijk – van Overeem – Lieder, ten Voorde
    Náhradníci: Troost-Ekong, Meulens, Gosens, Alisic, Te Loeke, Vet, Touré

FC Groningen: Padt – Kappelhof, Botteghin, van der Laan, van Nieff – Antonia, Kieftenbeld, Hiariej – Chery – de Leeuw, Hoesen
    Náhradníci: Burnet, Mahi, Islamovic, Lindgren, van der Velden, van der Vlag, Payne

Rozhodčí: P. van Boekel – H. Steegstra, M. Strijker.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! V rámci 17. kola nizozemské Eredivisie přivítá poslední FC Dordrecht na svém hřišti osmý FC Groningen. Domácímu týmu se v Eredivisie zatím vůbec nedaří, což ilustruje pouhých šest získaných bodů, z šestnácti odehraných ligových kol. Dordrecht si v letošní ligové sezoně připsal pouze jediné vítězství a se nelichotivých skóre 11:41 ztrácí už sedm bodů na předposlední pozici. Do zápasu půjde v roli favorita hostující Groningen, který má na svém kontě 23 bodů a v předchozích čtyřech ligových zápasech nepoznal hořkost porážky. Naplní Groningen předzápasová očekávání, nebo se dočkáme překvapení? Zápas můžete sledovat od 19:45 prostřednictvím našeho textového online přenosu.