Nitra – Poprad 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Zvolen 2:1 (kon.) | Trenčín – Košice 1:4 (kon.)
Skalica – Žilina 1:3 (kon.) | Piešťany – Martin 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
ŠHK 37 Piešťany
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HK VITAR Martin
Piatok 28.11.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)
    JOKEľ - 1:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHC Mountfield (Martin), keď sa ako jediný presadil OLIVER JOKEĽ.
    Neuveriteľná paráda Šedivého!

61:02
    Eduard Šedivý teraz dvihol divákov zo sedadiel. Prešmykol sa do šance a zoči voči Čechovi si posunul puk medzi nohy ala Tomáš Hertl a jeho zakončenie zastavila tyčka. Eduard si za toto veru gól zaslúžil.

59:59
    Ešte Holovič v príležitosti pred Čechom, ale puk zdvihol privysoko, až na ochrannú sieť.

59:43
    Dve obrovské šance Piešťan. Najprv neuspel Románek zblízka, následne prihral na os ihriska voľnému Mišurovi, jeho strelu švihom vyrazil Čech na ochrannú sieť. A zachránil tak bod.

56:30
    Tvrdá strela Šedivého spoza kruhov po peknej prihrávke Románka do druhej vlny. Šedivý ale triafa len stred bránky a dobre vykorčuľovaného Čecha.
    KLÍMA - 1:1

54:42
    Martin dal gól!
    TOMÁŠ KLÍMA rozvážnym nájazdom a strelou švihom medzi nohy korunuje zvýšenú snahu svojho celku.

54:42
    Klíma pôjde na trestné strieľanie, po chybe a následnom faule Bučku.

53:13
    Jaroslav Markovič prešiel poľahky z ľavej strany sám až pred Šúreka, skúsil zakončiť pomedzi nohy, neuspel. Tlak Martina je ale zrejmý teraz.

50:51
    2 min. Illo (MAR), vysoká hokejka.

Neviem, či tu bol nejaký faul, nevidel som, zato v tutovke pred Šúrekom bol Lojek. Trafil však len gólmana Piešťan, ale vzhľadom na Illove vylúčenie by ani prípadný gól zrejme neplatil.

48:55
    2 min. Šedivý (PIE), držanie.

Po faule domáceho beka má teda Martin ideálnu šancu vyrovnať.

44:06
    2 min. Toman (PIE), napadnutie.
    2 plus 10 min. Dírer (MAR), napadnutie hlavy a krku.

Už sa schyľovalo asi aj k nejakej tej potyčke, rozhodcovia ju však nepripustili. Na mantinel bol narazený Kotaška, ktorý sa ťažko zdvíha z ľadu. Kotaškovi spoluhráči si to následne chceli s faulujúcim Dírerom vybaviť.

42:40
    Obrovská šanca na vyrovnanie po chybe Šúreka, už len odkrytá bránka, na ľad sa však položil Brňák a mal aj šťastie, že ho puk trafil.

40:43
    2 min. Holovič (PIE), faul lakťom.

Chvíľu pred faulom Holovič prihral na bránkovisko Mišurovi, ten tesne minul. Ale bol aj dobre bránený.

Martinčanov oslabil Markovič na 10 minút, ktorý si po siréne ukončujúcej druhú tretinu ešte vykoledoval osobný trest.

38:32
    2 min. Tupý (MAR), držanie.

37:00
    Obrovské problémy si narobil Martin Šúrek, keď ľahučký puk len vyrazil a mal len šťastie, že Svoboda neskóroval.

35:24
    2 min. Kotaška (PIE), hákovanie.

35:11
    Teraz sa to domácim absolútne nevydarilo, faulovali a ešte nechali vyniknúť Šúreka, ktorý chytil Markovičovu šancu z bezprostrednej blízkosti.

32:11
    2 plus 2 minúty Kolba (MAR), vysoká hokejka.

29:56
    2 min. Říha (MAR), seknutie.

A je po presilovke, v snahe o získanie puku si Říha pomohol evidentne hokejkou, hoci mne sa zdalo, že skôr hákoval a už ide na trestnú lavicu. Mišurovi ostáva ešte 11 sekúnd.

28:47
    Michal Peško v nájazde od vlastnej modrej. Peško, hoci nie je najrýchlejší korčuliar, ušiel Ďatelinkovi, jeho bekendový blafák však skvele vychytal Čech.

28:07
    2 min. Mišura (PIE), krosček.

Tak teraz ale majú príležitosť ohroziť Šúreka Martinčania. Za Čechom poslal na ľad Mišura Petra Smreka, ktorý vyzerá, že ho to bolí. Hoci sa to nezdalo nejaký tvrdý zákrok.

26:43
    Parádna prihrávka z obrannej modrej do jazdy Kutálkovi, ten sa zoči voči Čechovi rozhodol pre príklep a netrafil bránku.

22:33
    Haring nevyužil korčuliarske zaváhanie Fujeríka, ktorý ho tým pustil do šance na pravom krídle. Haring to chcel asi až moc vyšpekulovať, dostal sa za bránku a spoza nej už Románka nenašiel.

20:55
    Predsa len si Piešťany vytvorili príležitosť využiť presilovku, Škadra však puk nepretlačil do siete. Čech sa dobre roztiahol na bránkovisku.

19:35
    2 min. Matejka (MAR), vysoká hokejka.

19:23
    Bučka si nakorčuľoval k pravej tyčke martinskej bránky, dostal dobrú prihrávku od trpezlivého Haringa, nezasiahol však puk ideálne.

16:33
    2 min. Pašek (PIE), podrazenie.

12:07
    Strela Iva Kotašku od modrej narobila Čechovi nečakané problémy, len vyrazil pred seba, na hokejku Mateja Mišuru, proti jeho dorážke však Čech vytiahol parádny zákrok betónom.

11:02
    Veľká šanca hostí po dobrej práci Smreka, na bránkovisku sa ocitol Brcko, bekendom popri ležiacom Šúrekovi posiela puk vedľa.
    PAŠEK - 1:0

08:49
    Piešťany dali gól!
    Veľký podiel na góle má Tibor Kutálek, ktorý povozil puk po pásme, na kruhoch sa otočil, poslal puk bekendom po ľade, Čech len vyrazil a to ešte aj na hokejku DUŠANA PAŠEKA, ktorý už nemal problém doklepnúť do bránky.

Asistencia: Kutálek, Šedivý.

07:44
    Pekná kombinácia prvej lajny Piešťan, po trase Kutálek, Mišura a na konci mal byť pred bránkou číhajúci Holovič, ku ktorému sa však perfektne vrátil Svoboda a domácim šancu zlikvidoval.

05:12
    2 min. Markovič (MAR), držanie.

Faul v útočnom pásme, to sú vždy zbytočné dve minúty.

04:29
    Važan vyskúšal Šúreka, nasledovalo buly, po ktorom stál v dobrej pozícii na pravom krídle Markovič, ktorý však netrafil dosť odkrytú bránku.

03:53
    Tak aj Piešťany sa dočkali tutovky, z ľavej strany sa pretlačil pred Čecha do zakončenia Dušan Pašek, Jakub Čech puk zastavil, ale nevedel vôbec, kde ho má, pri následnej dorážke došlo k posunutiu brány. Buly.

03:27
    Říha zabojoval v rohu ihriska, puk na bránkovisku odpaľoval Šúrek hokejkou, ale rovno na pravý kruh na Illovu hokejku, svoje zaváhanie však piešťanský brankár napravil, keď sa stihol presunúť a vyraziť.

01:59
    Fujerík v nájazde z ľavej strany, sám pred Šúrekom však neuspel. Domáci brankár svojich podržal.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 9. Pašek (Kutálek, Šedivý) – 55. Klíma (t.s.), rozh. náj. Jokeľ