Omsk – Ufa 2:1 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Piatok 28.11.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Je dobojované! Domáci si už svoje vedenie dokázali v tretej tretine ubrániť a po víťazstve 2:1 nad Ufou sa tešia zo zisku troch bodov. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:18:19)

60:00

59:10
    Omsk vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie a tréner si berie oddychový čas.

58:30
    Mozer sa dostal do samostatného úniku po prihrávke Wandella, ale Sochatskij krásne zasiahol proti jeho zakončeniu z bekhendu.

57:13
    Veľmi dobre dokážu domáci pokrývať modrú čiaru a Salavat je v ofenzíve veľmi zúfalý.

56:26
    Fanúšikovia ženú Omsk za dôležitým víťazstvo. Hosťom sa vôbec nedarí dostať k záverečnému tlaku.

55:22
    Za hostí sa k nádejnej strele dostal Hartikainen, lenže z medzikružia netrafil priestor bránky.

54:50
    Avangard sa veľmi zodpovedne vracia späť do obranného pásma a tak zastavuje akcie svojho súpera.

53:15
    Ufa už viac riskuje a domáci sa dostávajú čoraz častejšie do výhodných pozícií. Tentokrát neuspel Sobotka.

52:10
    Na druhej strane nedokázal Lemťjugov zasunúť puk do odkrytej časti bránky! Sochatskij puk zaľahol v bránkovisku.

51:40
    A už mohlo byť vyrovnané. Tolpeko sa dostal k dorážke spoluhráčovej strely, ale Kostin bol úspešný a už útočia domáci.

50:45
    Domáci si aj desať minúta pred koncom tretej tretiny strážia tesný jednogólový náskok. Ufa už bude musieť otvoriť hru ak chce vyrovnať.

49:17
    Kostin mal prácu po prieniku Sjomina. Jeho strelu musel vyraziť betónom.

48:11
    Blaťák zakončoval od modrej po prihrávke Sobotku, ale puk neohrozil brankára Sochatskiho.

47:39
    Salavat sa síce drží v útočnej tretine, ale nevie sa dostať do zakončenie. Domácim treba uznať, že výborne bránia.

46:25
    Pomaly a isto sa pritvrdzuje. Hráči Omsku idú do súbojov odvážne a nechcú dať hosťom nič zadarmo.

45:36
    Hosťujúci Sjomin na druhej strane preveril pozornosť Kostina. Ten proti strele z kruhov dokázal zasiahnuť.

44:30
    Hostia sú momentálne aktívnejším tímom, ale domáci to zatiaľ vedia ustáť. Uvidíme, dokedy sa bude Omsku dariť odolávať.

43:20
    Kulda to skúšal od modrej čiary, ale defenzíva domáceho tímu jeho pokus úspešne zblokovala.

42:30
    Kostin už musel zasahovať proti strele Gluchova. Brankár Avangardu však nemal príliš náročnú úlohu.

41:30
    Na medzikruží bol najprv voľný Sjomin a potom na pravej strane Skačkov, ale ani jeden neprestrelil obranný val Omsku.

40:45
    Hostia vstúpili do tretej tretiny aktívnej a už sa usadili v útočnom pásme. Omsk to určite nebude mať jednoduché.

40:01

Za nami je druhá tretina. Omsku sa podarilo vyrovnať v 22.minúte gólom Perežogina a v predposlednej minúte tejto tretiny sa dostali domáci do vedenia zásluhou Paršina. Podarí sa Ufe v tretej tretine niečo vymyslieť?

40:00
    PARŠIN - 2:1

38:48
    Avangard Omsk dal gól!
    Predošlé šance síce domáci nevyužili, ale teraz sa už dostávajú do vedenia 2:1! Rýchla akcia sa končí gólom DENISA PARŠINA, ktorý na pravom kruhu zakončil z prvej po prihrávke Pivcakina. Asistencie: Nikita Pivcakin.

37:38
    Avšak početná výhoda hosťom dlho nevydržala. Antti Pihlstrom dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

36:20
    Nikolas Gluchov dostáva 2 minúty za podrazenie, presilovka pre hostí.

34:31
    Len tak tak, že spoza bránky neprešla prihrávka na voľného Paršina. Defenzíva Ufy na poslednú chvíľu zapracovala.

33:30
    Lenže aj hostia vedia byť nebezpeční. Tolpeko sa individuálne dostal až do bekhendového zakončenia. Kostin predviedol svoje reflexy.

32:30
    Omsku je v posledných minútach aktívnejším tímom na ľade, ale brankár hostí chytá jednú strelu za druhou.

31:07
    Na druhej strane po buly okamžite vystrelil Sobotka a Sochatskij s námahou zasiahol svojou lapačkou.

30:20
    Hosťujúci Sjomin to skúšal spoza bránky, ale defenzíva Omsku dobre zapracovala a tak nemal Kostin veľa práce.

29:20
    Gustafsson sa dostal po peknej prihrávke Mozera k nepríjemnej strele,ale Sochatskij dokázal zasiahnuť svojim betónom!

28:06
    Kalinin nedokázal tečovať nahodenie spoluhráča od modrej čiary. Ináč, by to bola veľká šanca na vedúci gól.

26:30
    Kostin úspešne zasiahol proti zakončeniu Slepyševa. Hostia sa pokúšajú o rýchle akcie.

25:30
    Prvá päťminútovka tretina je už za nami. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale Ufa sa pokúša vrátiť k svojej prevahe.

24:54
    Tento zápas postupne naberá potrebné grády. Zubarev tvrdo zakončil od modrej, ale Kostin nemusel zasahovať.

24:10
    Zakázané uvoľnenie na strane Ufy po nepresnej prihrávke hosťujúceho obrancu.

23:30
    Avangard mal k dispozícii rýchly protiútok, ale Pivcakin zakončil po prihrávke Kolarik len do pripraveného brankára hostí.

22:30
    Vyrovnanie domácim očividne pomohlo a aktuálne sú na ľade lepším tímom a ženú sa do útočného pásma.
    PEREŽOGIN - 1:1

21:36
    A je vyrovnané! Domácich dostal do útočného pásma Popov, zo stredu prihral na pravý kruh, kde bol pripravený ALEXANDER PEREŽOGIN a ten poslal puk za Sochatskiho. Asistencie: Alexander Popov.

20:16
    Salavat hrá v plnom počte.

20:01

Prvá tretina je už minulosťou. Ufa sa hneď z prvého útoku ujala vedenia, keď sa presadil Pihlstrom. Domáci sa nevedeli potom dostať do šancí a Sochatskij bol bez práce. Pred koncom tretiny sa to mierne zmenilo, ale aj tak hostia idú do šantí pri vedení 0:1.

20:00

19:25
    Omsku sa nedarí usadiť v útočnom pásme, keďže hostia hrajú aj vo štvorici veľmi aktívne a tak sa v prvej tretine už zrejme nič nestane.

18:16
    Anton Slepyšev dostáva 2 minúty za sekanie a Omsk bude hrať presilovku.

17:14
    Kostin musel predsa len zasahovať. Od modrej ho preveril strelou Zubarev. Bude sa vhadzovať.

16:52
    Väčšia aktivita Omsku v ofenzíve by mohla otvoriť hosťom priestor na brejky, ale tí si nerozumejú v kombinácii tak ako by si predstavovali.

15:38
    A to nie je od domácich všetko. Avangard cíti šancu a tak to skúša naďalej. Kuljaš strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus zachytil Sochatskij.

15:04
    Prvá formácia sa usadil pred Sochatskim, ale Kalinin ani na niekoľkokrát nedokázal dostať puk za chrbát brankára Salavatu.

14:20
    Domáci sa postupne osmeľujú a už musí aj brankár hostí byť pozorný proti útokom súpera.

13:45
    Kolarik sa veľmi dobre presadil a prihrával Perežogina pred bránku, ale Sochatskij chytil puk do svojej lapačky.

12:45
    Veľmi málo sa prerušuje, ale Omsk sa stále nevie dostať do svojho tradičného tempa. Opäť sa hostia dostali pred Kostina.

11:16
    Individuálne to chcel zmeniť Sobotka, ale ten sa nakoniec k strele nedostal, keďže mu utiekol puk a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

10:01
    Prvá desaťminútovka prvej tretiny je už za nami. Omsk sa stále nevie dostať do vyložených šancí.

09:30
    Ufa stále pokračuje vo svojej aktívnej hre. Kostin musel čeliť nepríjemnému dôrazu útočníkov hostí, ale napokon rozhodca hru prerušil a upokojoval vzplanuté vášne.

08:22
    Pihlstrom dostal krásnu prihrávku na ľavý kruh a okamžite zakončoval, lenže Kostin vyrazil nepríjemnú strelu betónom!

07:37
    Sobotka je späť na ľade a Avangard hrá v plnom počte.

06:51
    A keď sa už Ufa rozostavila v pásme a vyslala strelu od modrej, tak domáci ju veľmi obetavo zablokovali.

06:30
    Omsk veľmi dobre bráni presilovkovú formáciu hostí. Tá sa ešte nedokázala na dlhšie usadiť v pásme.

05:37
    Vladimir Sobotka dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

04:01
    Prvý zákrok už za sebou má aj Kostin, keď musel pokryť zakončenie Hartikainena.

03:35
    Na druhej strane pred Sochatským bolo pomerne veľa zmätkov, ale defenzíva Ufy si nakoniec poradila s nepríjemným pokusom domácich.

02:22
    A Barulin opúšťa bránku Omsku po prvom inkasovanom góle. Nahradí ho Denis Kostin. To je zaujímavý ťah trénera.
    PIHLSTROM - 0:1

02:22
    Salavat Ufa dala gól!
    Avšak do vedenia sa dostávajú hráči Salavatu hneď z prvej akcie. Zubarev našiel voľného ANTTI PIHLSTROM a ten prekonal Barulina. Asistencie: Andrej Zubarev.

01:50
    Domáci začali aktívnejšie, ale ich akcia, ktorú zakončil Wandell sa skončila nie podľa predstáv.

00:57
    Avangard sa ako prvý vydal do útoku, ale Sochatskij si s prvou strelou dokázal poradiť a puk vyrazil mimo klziska.

00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, N. Gluchov, Pivcakin, Kulik – Kalinin, Sobotka, Paršin – Mozer, Wandell, Lemťjugov – Kolarik, Popov, Perežogin – Semjonov, Rasskazov, Berdnikov.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Višnevskij – Chlystov, Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Skačkov – Makarov, Pihlstrom, Kajgorodov – Pankov, Slepyšev, A. Gluchov.

Rozhodca: Romasko, Safjullov – Nazarov, Čubykin.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka len dva zápasy. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avangardom Omsk a HC Salavat Julajev Ufa. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00 SEČ.

Domáci sa dlho na prvom mieste konferencie nedokázali udržať. Omsku patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 63 bodov pri skóre 99:64. Z posledných piatich zápasov získali domáci 8 bodov za 3 víťazstvá. V poslednom kole však prehrali nečakane v Jekaterinburgu 2:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral 32 kanadských bodov za 15 gólov a 17 asistencií.

Hostia už na Avangard strácajú viac bodov. Salavatu patrí v tabuľke Východnej konferencie 4.miesto so ziskom 52 bodov pri skóre 92:89. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov taktiež za 3 víťazstvá. V poslednom kole vyhrali v Kazani 0:1 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kirill Kolcov, ktorý nazbieral 34 kanadských bodov za 11 gólov a 23 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 22. Perežogin (Popov), 39. Paršin (Pivcakin) – 3. Pihlstrom (Zubarev)

Rozhodca: Romasko, Safjullov – Nazarov, Čubykin