Omsk – Ufa 2:1 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Piatok 28.11.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Je dobojované! Domáci si už svoje vedenie dokázali v tretej tretine ubrániť a po víťazstve 2:1 nad Ufou sa tešia zo zisku troch bodov. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:18:19)

60:00

59:10
    Omsk vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie a tréner si berie oddychový čas.

58:30
    Mozer sa dostal do samostatného úniku po prihrávke Wandella, ale Sochatskij krásne zasiahol proti jeho zakončeniu z bekhendu.

57:13
    Veľmi dobre dokážu domáci pokrývať modrú čiaru a Salavat je v ofenzíve veľmi zúfalý.

56:26
    Fanúšikovia ženú Omsk za dôležitým víťazstvo. Hosťom sa vôbec nedarí dostať k záverečnému tlaku.

55:22
    Za hostí sa k nádejnej strele dostal Hartikainen, lenže z medzikružia netrafil priestor bránky.

54:50
    Avangard sa veľmi zodpovedne vracia späť do obranného pásma a tak zastavuje akcie svojho súpera.

53:15
    Ufa už viac riskuje a domáci sa dostávajú čoraz častejšie do výhodných pozícií. Tentokrát neuspel Sobotka.

52:10
    Na druhej strane nedokázal Lemťjugov zasunúť puk do odkrytej časti bránky! Sochatskij puk zaľahol v bránkovisku.

51:40
    A už mohlo byť vyrovnané. Tolpeko sa dostal k dorážke spoluhráčovej strely, ale Kostin bol úspešný a už útočia domáci.

50:45
    Domáci si aj desať minúta pred koncom tretej tretiny strážia tesný jednogólový náskok. Ufa už bude musieť otvoriť hru ak chce vyrovnať.

49:17
    Kostin mal prácu po prieniku Sjomina. Jeho strelu musel vyraziť betónom.

48:11
    Blaťák zakončoval od modrej po prihrávke Sobotku, ale puk neohrozil brankára Sochatskiho.

47:39
    Salavat sa síce drží v útočnej tretine, ale nevie sa dostať do zakončenie. Domácim treba uznať, že výborne bránia.

46:25
    Pomaly a isto sa pritvrdzuje. Hráči Omsku idú do súbojov odvážne a nechcú dať hosťom nič zadarmo.

45:36
    Hosťujúci Sjomin na druhej strane preveril pozornosť Kostina. Ten proti strele z kruhov dokázal zasiahnuť.

44:30
    Hostia sú momentálne aktívnejším tímom, ale domáci to zatiaľ vedia ustáť. Uvidíme, dokedy sa bude Omsku dariť odolávať.

43:20
    Kulda to skúšal od modrej čiary, ale defenzíva domáceho tímu jeho pokus úspešne zblokovala.

Martin Platko

Góly a asistencie: 22. Perežogin (Popov), 39. Paršin (Pivcakin) – 3. Pihlstrom (Zubarev)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, N. Gluchov, Pivcakin, Kulik – Kalinin, Sobotka, Paršin – Mozer, Wandell, Lemťjugov – Kolarik, Popov, Perežogin – Semjonov, Rasskazov, Berdnikov.
    HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Višnevskij – Chlystov, Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Skačkov – Makarov, Pihlstrom, Kajgorodov – Pankov, Slepyšev, A. Gluchov.

Rozhodca: Romasko, Safjullov – Nazarov, Čubykin