Rayo Vallecano – Vigo 1:0 (kon.) | Levante – Valencia 2:1 (kon.) | Elche – Córdoba 2:2 (kon.)
Villarreal – Getafe 2:1 (kon.)
Rayo Vallecano
1:0 (1:0)
Celta Vigo
Nedeľa 23.11.2014, 12:00 • Estadio del Rayo Vallecano, Madrid • Španielska LaLiga

Je dobojované! Rayo Vallecano nebolo v druhom polčase už také aktívne a hostia z Viga sa snažili v ofenzíve viac, ale to im napokon nestačilo. Domáci zverenci Paca Jeméza sa tešia z víťazstva 1:0 a v tabuľke sa posunú po zisku troch bodov o niečo vyššie. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (13:56:44)

90+3

90+2
    Cristian Alvarez dostáva žltú kartu za zdržovanie hry. Už je o víťazovi zrejme rozhodnuté.

90+1
    Rozhodca Gonzalez sa rozhodol nadstaviť 2 minúty.

90
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby. Charles opäť strojcom nedovoleného zákroku.

88
    Striedajúci Charles dostáva žltú kartu za svoj faul. Brazílčan mal priniesť na ihrisko viac aktivity do ofenzívy, ale zatiaľ sa mu to nedarí.

86
    Hra je prerušená. Kakuta skončil na trávniku po tvrdom zákroku. Voľný kop pred Rayo.

85
    Naopak Celta sa nevie dostať pred bránku domácich a niečo nebezpečné vymyslieť.

84
    Madridčania si už situáciu príliš nekomplikujú a sústredia sa na defenzívne činnosti.

83
    O chvíľu neskôr získal pre hostí ďalší rohový kop Hernandez. K rohovej zástavke sa postavil Orellana. Po jeho akcii sa ocitol práve Hernandez v dobrej pozícii, ale minul pravú tyč.

82
    Samotný Nolito ho aj rozohral, ale obrana Vallecana aj v tomto prípade veľmi dobre zapracovala.

82
    Nolito sa dostal v šestnástke k strela, ale tá bola zblokovaná na rohový kop.

81
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Michael Krohn-Dehli, prichádza Charles.

80
    Rozhodca González nemal ďaleko k tomu, aby vytiahol žltú kartu, ale napokon Hernandezov faul ostal len pri dohováraní.

78
    Ten zahrával Trashorras, ale k lopte sa po centri dostal jeden hosťujúci hráč a odvrátil ju do bezpečia.

77
    Kakuta centroval do pokutového územia, ale jeden z hosťujúcich hráčov loptu odvrátil na rohový kop.

77
    Baena dostáva za nedovolený zákrok žltú kartu.

77
    Tentokrát si loptu pri rohovej zástavke postavil Orellana, ale ani on nenašiel spoluhráčov.

76
    Rohový kop zahrával Nolito. Domáci ho odvrátila na ďalší rohový kop.

76
    Pedro Hernandez sa chcel dostať cez protihráčov a dostať loptu na spoluhráča. Je z toho nakoniec len rohový kop.

74
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Lica, prichádza Javier Aquino.

72
    Čas na vyrovnanie sa hosťom neúprosne kráti a tak už musia do útoku zapojiť viacero hráčov.

71
    Na druhej strane rýchlu akciu Celty zakončoval Orellana, ale jeho strela nebola presná.

70
    Trashorras rozohrával prvý rohový kop Vallecana, ale jeho center nebol podarený.

68
    Larrivey nedokázal dostať loptu za obranu súpera a tak môžu ísť dopredu domáci.

67
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Augusto Fernandez, prichádza Pedro Hernanedez.

65
    Od rohovej zástavky rozohrával samotný Fernandez, ale ten našiel len obrancov súpera.

64
    Vallecano už nie je také suverénne ako po väčšinu prvého polčasu. Teraz bude po centri Fernandeza zahrávať Celta rohový kop.

62
    Center zo strany našiel domáceho Baptistaa a ten hlavičkou tesne minul bránku hostí.

61
    Fontas podrazil jedného z domácich hráčov a tak rozhodca Gonzalez prerušuje hru a dáva loptu Rayu.

59
    Domáci Kakuta sa ocitol v ofsajdovom postavení a tak sa z gólu radovať nemohol. Vallecano si tak musí na druhý gól ešte nejaký ten čas počkať.

57
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Alex Lopez, prichádza Fabian Orellana.

57
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Alberto Bueno, prichádza Manucho.

56
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Martinez Nacho, prichádza Marin Ruz Quini.

56
    Útočná snaha hostí je čoraz vyššia a už je vo väčšej permanencii aj brankár Cristian Alvarez.

55
    Celta mala ďalšiu akciu, ktorú zakončil Fernandez, ale aj on minul tyč Alvarezovej bránky.

54
    Galíčania z tejto štandartky nedokázali nič nebezpečné vyťažiť a tak sa do útoku dostávajú domáci.

53
    Nolita je vidieť čoraz viac. Teraz sa dostal k strele z uhlu a Alvarez vyrazil loptu na rohový kop.

52
    Kakuta sa ocitol na zemi po sklze Malla a ten vidí žltú kartu.

51
    Fernández spadol v šestnástke po kontakte s Cabralom, ale penalta z toho nebude.

50
    Teraz sa Duran Nolito ocitol v ofsajdovom postavení.

49
    Vallecano je momentálne pri lopte a snaží sa presadiť kombinačnou hrou.

48
    Na druhej strane sa dostávali domáci do rýchleho útoku, ale Lica sa taktiež nepresadil individuálne.

47
    Nolito bol v prvej akcii druhého polčasu, ale tak ako viackrát v prvom polčase nedokázal nič vymyslieť.

46

Prvý polčas je už minulosťou. Môžme hodnotiť. Domáci sa zaslúžene ujali vedenia v 20.minúte, keď sa hlavou presadil Bueno. Potom vstúpila do hry nervozita a rozhodca musel udeliť viacero žltých kariet. Celta až pred koncom polčasu začala hrať aktívnejšie smerom dopredu. Podarí sa hosťom v druhom polčase niečo vymyslieť?

45+2

45+2
    A teraz pre zmenu žltá karta na strane hostí. Nolito ju dostáva za podrazenie.

45+1
    Rozhodca González nadstavuje 1 minútu.

45
    Hostia kopali ešte jeden rohový kop, ale Nolitov center dokázal poslať do bezpečia brankár Alvarez.

44
    Ďalším potrestaným hráčom je domáci Jozabed, ktorý si pridržal Radoju.

43
    Z následnej štandartky však Nolito nič nevytvoril a jeho kolmica našla len brankára domáceho tímu.

42
    Domáci Trashorras dostáva žltú kartu za podrazenie Nolita.

41
    Prebieha už posledná päťminútovka prvého polčasu a môžme konštatovať, že Vigo je aktívnejšie. Chýba však presnosť v zakončení.

40
    Zakončením už skončila akcia Lopéza, ale minul len tyč brankára Alvareza.

39
    Akoby sa postupne hostia osmeľovali. Po krídle sa chcel presadiť Nolito, ale jeho snaha nič nepriniesla.

38
    Následne domáci zastavili rýchly útok Celty, keď sa dostával do šance Larrivey, zapracoval koncentrovaný Castro.

37
    Domáci Bueno chcel svojim centrom nájsť spoluhráčov, ale nebol presný a tak lopta smerovala do zámedzia.

35
    Hosťujúci Jonny dobre zapracoval pri rohovej zástavke a loptu poslal do bezpečia.

34
    Jeho center však našiel len jedného z protihráčov a tak sa môžu domáci rozohrávať akciu.

33
    Celta Vigo bude zároveň kopať rohový kop. Loptu si pripravuje Nolito.

32
    Na strane hostí je asi najviac viditeľný Fernandez. Ten teraz preveril nepríjemnou strelou Cristiána Alvareza.

31
    Rozhodca musí opäť ukľudňovať hráčov oboch tímov, keďže do strkanice sa zapojili Zé Castro a Lopéz.

29
    Madridský klub pokračuje vo svojej aktívnej hre a tak sa hostia musia koncentrovať na defenzívu. Dnes bude zrejme každý bodový zisk výhrou.

28
    Chyba v rozohrávke Celty zapríčinila, že sa k lopte dostal Lica a po prihrávke vystrelil Bueno. Ten svojou strelou z diaľky tesne minul brvno!

27
    Na druhej strane bol za nedovolený zákrok potrestaný Cabral.

26
    Domáci Nacho zahral nechcene rukou a dostáva žltú kartu.

25
    Veľmi dobré napádanie domácich robí hosťom značné problémy. Tí sa nevedenia dostať do vyloženej šance.

24
    Hlavný rozhodca potrestal náhradníka Celty Vigo Orellanu, ktorý mal voči jeho osobe nejaké pripomienky.

23
    Bueno nezachytil center, ktorým ho hľadal spoluhráč a tak z akcie nič nebolo.

22
    Vallecano je po strelenom góle ešte odvážnejšie a hostia to teraz budú mať oveľa ťažšie.
    BUENO - 1:0

20
    Rayo Vallecano dalo gól!
    Domáci využívajú svoju prevahu a ujímajú sa vedenia. Krásny center Baenu sa dostal až ku ALBERTOVI BUENOVI a ten hlavičku umiestnil do hornej časti bránky. Brankár Celty bol bez šance.

19
    Na druhej strane skúšal šťastie Fernandez, ale ani on sa nedokázal dostať do šestnástky.

18
    Rayo pokračuje vo svojej aktivite. Teraz to skúšal technicky Lica, ale našiel len pripraveného Alvareza.

17
    Zhruba z hranice pokutového územia vystrelil Larrivey, ale v konečnom dôsledku bol nepresný a minul bránku Vallecana.

15
    Nepríjemný oblúčik poslal do šestnástky Fernández, ale domáca obrana hosťujúcich útočníkov do zakončenia nepustila.

14
    Stále chýbajú nebezpečné strelecké pokusy. Kakuta mal k zakončeniu blízko, ale nakoniec k nemu nedošlo.

13
    V ofsajdovom postavení sa ocitol hosťujúci Joaquin Larrivey, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Raya Vallecano.

12
    Zo strany prišiel center na Baptistaa, ale brankár Celty bol pri lopte skôr a môže v pokoji rozohrávať.

11
    Kombinácia Vallecana sa končí nepresnou prihrávkou Baenu, ten nedokázal nájsť kolegu na druhej strane ihriska.

10
    Hosťujúci brankár Alvarez mal dlhý odkop, ale lopta končí len v moci domácich hráčov.

9
    Baptistao sa dostal k lopte po prihrávke spoluhráča, ale hostia ho od nej veľmi rýchlo odstavili.

8
    Nolito síce loptu na ihrisku po prenesení hry nezachytil, ale stále sa hrá veľmi rýchlo a zo strany na stranu.

6
    Fernández centroval pred bránku domácich, ale brankár Alvarez bol pri lopte ako prvý.

4
    Krohn-Dehli sa previnim nedovoleným zákrokom, keď podrazil protihráča a tak rozhodca prerušuje hru.

3
    Hostia sa ešte na útočnej polovici pokúšali niečo konštruktívne vymyslieť, ale napokon im to hráči Raya nedovolili.

2
    Prvú vážnejšiu akciu mali hostia z Galície. Do šestnástky sa dostal Nolito, ale jeho strelu dokázala domáca obrana zblokovať.

1

Rayo Vallecano: C. Álvarez – Tito, Ba, Zé Castro, N. Martínez – Baena, Trashorras – Jozabed, Bueno, G. Kakuta – Baptistão.
    Náhradníci: Cobeño – Amaya, Aquino, Quini, Aguirre, Manucho, Moreno.

Celta Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Á. López, Radoja, Krohn-Dehli – A. Fernández, Larrivey, Nolito.
    Náhradníci: Blanco – Costas, S. Gómez, Hernández, Mina, Charles, Orellana.

Rozhodca: González – Sánchez, Ňuňéz.

Príjemné nedeľné poludnie všetkým fanúšikom španielskeho futbalu. Dnes pokračuje 12.kolo najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvanej Primera División. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Rayo Vallecano a Celta Vigo. Úvodný výkop je naplánovaný na 12:00 na Estadio Del Rayo Vallecano v madridskej štvrti de Vallecas Terasa Rivero. Hlavným arbitrom stretnutia bude José González.

Madridčania nemajú v posledných zápasoch veľmi dobrú formu. Zverencom trénera Jémeza patrí v tabuľke La Ligy 13.miesto so ziskom 11 bodov. Z posledných piatich zápasov získali len 3 body za víťazstvo v Granade 0:1. V poslednom ligovom kole prehrali v mestskom derby s Realom 1:5. Najlepším strelcom tímu je Leo Baptistao so 6 gólmi.

Celta Vigo

Tím z metropoly Galície je na tom podstatne lepšie aj čo sa formy týka. Zverencom trénera Berizza patrí v tabuľke La Ligy 7.miesto so ziskom 20 bodov. Z posledných piatich zápasov dokázali hostia získať 8 bodov za 2 víťazstvá, 2 remízy a 1 prehru. V poslednom ligovom kole doma len remízovali s Granadou 0:0. Najlepším strelcom tímu je Larrivey so 7 gólmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.