Hamburger – Brémy 2:0 (kon.) | Stuttgart – Augsburg 0:1 (kon.)
VfB Stuttgart
0:1 (0:0)
FC Augsburg
Nedeľa 23.11.2014, 17:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Nemecká Bundesliga

S konštatovaním, že Augsburg vyhral dnešné stretnutie 1:0 sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:23:30)

Aj sa tak stalo! Je koniec!
    Domáce mužstvo potvrdilo fakt, že je najhorším celkom v tejto sezóne a keď sa k tomu pridal fakt, že v 29. minúte bol vylúčený Schwaab, ten Stuttgart dnes nemohol uspieť.
    Rozuzlenie prišlo v 72. minúte, po tom, čo bola nariadená penalta. Tú bezpečne premenil Verhaegh.

90+3

90+3
    Zdá sa, že už sa nič dôležitého neudeje, obe mužstvá čakajú na záverečný hvizd.

90+3
    Ešte jedna príležitosť! Da Silva sa dostal do zakončenia z pravej strany, ale jeho pokus končí na bočnej sieti!

90+2
    Nad rámec hry sa nám bude hrať 3 minúty, o malú chvíľu tak čakáme záverečný hvizd.

90+1
    Bobadilla navyše fauluje, hra je opäť prerušená, tento fakt vyhovuje viacej hosťom.

90+1
    Tú ale rozohrali na krátko a zbierajú dôležité sekundy.

90
    Začala nám plynúť posledná minúta základnej hracej doby. Hostia teraz navyše budú mať výhodu štandardky tesne za šestnástkou.

89
    Posledné striedanie v dnešnom zápase. Wernera nahradí Da Silva.

87
    Lopta je teraz za postrannou čiarou. Domáci vhadzujú.

86
    Zdá sa, že zápas sa nám dohrá už v kľudnom tempe, pretože do konca riadnej hracej doby zostáva odohrať ešte niečo menej ako 5 minút a Stuttgart je naozaj jalový v smerom do útoku.

85
    Center Kostića do šestnástky, ale ten našiel iba hráčov hostí.

84
    Bobadilla posielal loptu do šestnástky, ale Augsburg sa previnil útočným faulom.

84
    Durdič je teraz faulovaný Romeuom, ten už videl, žltú kartu v dnešnom zápase a tak by si mal dávať pozor.

83
    Domáci striedajú! Feulnera nahradil Hong Čong- ho.

82
    Ale ani Stuttgartu sa vôbec nedarí smerom dopredu. Teraz si domáci pomohli rozohrávkou cez Ulreicha.

81
    Tak až teraz Augsburg odovzdal loptu svojmu súperovi. Jeho hráči sa stiahli na vlastnú polovicu a bránia jedno gólový náskok.

79
    Augsburg je stále pri lopte a stretnutie jeho hráči dohrávajú tak povediac úplne v pohode.

78
    Bobadilla ťahal útok Augsburgu, už, už sa dostával do zakončenia, ale spravil kľučku na stred a následne o loptu prišiel.

77
    Na ihrisku sa nám začína riadne priostrovať. Hlavný rozhodca dohovára obom táborom, že takéto správanie tolerovať nebude.

75
    Domáci tréner vystriedal hneď dvoch svojich hráčov. Leitnera nahradil Werner a Harnika Sararer.

75
    Práve strelec úvodného gólu Verhaegh vidí žltú kartu.

75
    Domáci tréner pripravuje ďalšie striedanie a bude sa snažiť tak oživiť zápas.

74
    Pri lopte sú teraz hostia, tí kombinujú na vlastnej polovici a zbierajú dôležité sekundy.

73
    Doplním ešte informáciu, že pred Verhaegha to je štvrtý gól v tejto sezóne.
    VERHAEGH - 0:1

72
    FC Augsburg dal gól!
    A je to gól!
    PAUL VERHAEGH bezpečne premieňa penaltu a loptu strieľa do ľavej strany, brankár Ulreich vôbec nevystihol smer jeho strely.

72
    K bielemu bodu sa stavia kapitán Verhaegh!

71
    A je to penalta! Centrovaná lopta sa v šestnástke Stuttgartu dotkla ruky jedného z domácich obrancov a verdikt je jasný!

71
    Následne ale domáci o loptu prišli. Protiútok Stuttgartu ťahá Durdič.

70
    Ale pozor, ďalší útočný výpad domácich, tí si vybojovali štandardku z hranice rohovej zástavky. Z pravej strany bude centrovať Lietner.

69
    Z následného rohového kopu hostia nepochodili a domáci posielajú loptu ďaleko od svojej brány.

68
    Ulriech sa opäť zapotil! Durdič poslal šikovnú krížnu strelu, ale domáci brankár drží svoj tím nad vodou!

67
    Brankár Ulriech tak dlhým odkopom poslal loptu do bezpečia, na polovici FC, kde o ňu obe mužstvá urputne bojujú.

66
    Teraz sa píska v šestnástke Stuttgartu, no je to iba útočný faul hostí.

65
    A ďalšia obrovská možnosť! Altintop dostal dozadu prihrávku a hoci bol Ulreich mimo bránu, tak tento hráč Augsburgu by akoby túto situáciu podcenil a trafil iba Baumgartla, ktorý stál v opustenej bráne.

65
    Teraz to vyskúšal Altintop, jeho strela azda z 20 metrov nebola vôbec zlá! Lopta skončila možno 30 centimetrov od Ulreichovej brány.

64
    Hostia sú už opäť nasťahovaný na útočnej polovici, ale hráči Stuttgartu sa výborne bránia!

64
    Ďalšia žltá karta! Za svoj zákrok ju vidí Leitner.

63
    Werner bol teraz zo zadu atakovaný, ale toto faul nebol.

62
    Na ploche sledujeme ošetrovanie Hitza, tak to je veľmi zaujímavé. Zdá sa, že tento skúsený brankár sa zranil pri jednom z predchádzajúcich súbojov.

62
    Bobadilla vystrelil, jeho strela vôbec nebola zlá. Hoci bola zblokovaná, lopta sa dostala Altintopovi, ten prihral Wernerovi, ale on už o ňu prišiel!

61
    Máme za sebou hodinu hry. Čo je však dôležité, hoci domáci majú stále výhodu o jedného muža, no obranu Stuttgartu sa im prekonať nedarí!

60
    Hostia striedajú. Z ihriska odišiel Mölders a nahradil ho Durdič.

59
    Hloušek fauluje a hra je prerušená.

59
    Útočný výpadok domácich, ale tí si teraz nerozumeli na polovici súpera.

58
    Máme tu ďalšiu žltú kartu. Za súboj pri postrannej čiare ju vidí Feulner.

57
    Zdá sa, akoby Augsburg v posledných sekundách zvýšil aktivitu.
    Ani teraz však strela z diaľky nemohla prekvapiť Ulreicha.

56
    Z následného rohového kopu sme už ale žiadne nebezpečie nezaznamenali.

56
    Feulner dostal prihrávku na úroveň šestnástky, ešte si potiahol loptu, vystrelil, ale jeho pravačku vytesnil Ulreich na rohový kop.

55
    Teraz je pri lopte Baba, ale on radšej, akoby mal ísť s ňou dopredu, tak ju prihral dozadu.

54
    Augsburg sa opäť nasťahoval pred šestnástku domácich, ale Wernerova strela je zblokovaná.

52
    Išiel ako tank a trafil lakťom jedného z hostí, za svoj zákrok inkasuje žltú kartu.

51
    Obrovská šanca!!! A boli to práve domáci, ktorí mohli ísť do vedenia!
    Lopta sa z ničoho nič dostala na Leitnera, pred ním nebol už takmer nikto, iba brána, no aj tak dokázal nastreliť jedného z obrancov..

51
    Tentokrát to skúsil kapitán Verhaegh, ale aj on si neobhodil súpera úspešne, po loptu s bez problémov zbehol gólman Ulreich.

50
    Altintop sa snažil obhodiť obrancu, ale jeho lopta je veľmi dlhá a tak domáci odkopávajú na autové vhadzovanie.

49
    Pri lopte sú tak domáci, tí ale kombinujú iba na vlastnej polovici.

49
    Werner centroval loptu do šestnástky na druhej strane, ale Augsburgu je odpískaný útočný faul.

48
    Jeho center nebol vôbec zlý, Hitz síce vyboxoval loptu, ale jeho zákrok nebol vôbec istý.

47
    Harnik vybojoval rohový kop, ten bude zahrával Leitner.

47
    Druhý polčas bol zahájený.
    Obaja tréneri nechali na ihrisku pôvodnú zostavu.

46

Druhý polčas začne približne o 18:50.

Skončil sa nám prvý polčas, v ktorom sme okrem červenej karty Schwaaba naozaj nič zaujímavé nevideli a aj preto je stále stav 0:0.

45+2

45+1
    To nám už beží nadstavený čas a zdá sa, že sa nám už nič dôležitého neudeje.

45
    Tak nakoniec nič prevratného.. Pri lopte sú teraz domáci.

45
    Začala sa nám posledná minúta základnej hracej doby prvého polčasu. Čo teraz s loptou vymyslí Werner?

44
    Následne opäť v útoku nepochodil Baba. Ulreich opäť odkopáva od vlastnej brány.

43
    Kostić bojoval na úrovni súperovej šestnástky o loptu až toľko, že mu bol odpískaný útočný faul.

43
    Na malú chvíľu sa pod tlak dostali aj hostia, ale Klavan stihol loptu odkopnúť do bezpečia.

42
    Dlhým odkopom sa prezentoval Ulriech, ale našiel iba súperových hráčov.

41
    Hostia si navyše pomohli rukou a tak budú rozohrávať domáci.

41
    Baba prihráva dozadu. Je to naozaj veľmi zaujímavá situácia, pretože Augsburg má jasnú prevahu, čo sa týka držania lopty, ale svojho súpera akoby jeho hráči chceli uspať.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva ešte 5 minút. Stále sú pri lopte hostia, hoci teraz budú musieť vhadzovať.

39
    Nasleduje odkop od Ulreichovej brány.

38
    Augsburg je už nasťahovaný na útočnej polovici.
    Baba posielal center z ľavej strany, ale lopta končí mimo hracej plochy.

37
    Romeu sa dostal do zakončenia, ale jeho ďalekonosná strela nemohla mať šancu na úspech.

37
    A aj sa mu podarilo vybojovať rohový kop, ten bude zahrávať Leitner.

36
    Čo teraz s loptou vymyslí Kostić?
    ten ťahá loptu po pravej strane.

35
    Strela Kleina bola poriadne nepresná, ale hlavne zblokovaná. Novic na trávniku sa tak predviedol aj inak, ako defenzívnou hrou.

35
    Na druhej strane si zahral aj Hitz, ten však svoj odkop posiela za autovú čiaru.

34
    Následne si hostia nerozumeli, lopta sa dostala až ku Ulreichovi a ten ju pošle dlhým odkopom späť do hry.

34
    Opäť aktívny Baba... Ten teraz ale radšej počkal a pomohol si pomocnou prihrávkou cez svojho brankára.

33
    Hostia sa aj napriek tomu, že majú početnú výhodu nikam neponáhľajú. Stále čakajú na chybu súpera, ktorá aj pred malou chvíľou prišla, ale Bobadilla úspešný nebol.

31
    Taktické striedanie domácich. Klein prichádza posilniť defenzívu, stretnutie sa končí pre Ginczeka.

31
    Werner fauluje a za svoj zákrok vidí Werner. Jedná sa o útočný faul a tak môžme povedať, že je z radu zbytočných.

30
    Obrovská šanca hostí
    Bobadilla dostal z ľavej strany prihrávku od Babu, ale jeho strelu z prvej chytá Ulreich!

28
    Ou, tak toto je veľmi kritická situácia pre domácich. Schwaab po druhýkrát tak povediac zbytočne fauluje a aj teraz vidí žltú kartu, jeho druhú v dnešnom zápase a tak logicky nasleduje červená!

27
    Na druhej strane podobná situácia, ale Hitz loptu taktiež schoval do náručia.

26
    Baba centroval loptu z ľavej strany, ale ako prvý pri nej bol Ulreich, ktorý ju schoval do svojho náručia.

25
    Do hry ju poslal Verhaegh, ale iba na Hitza, ktorý prihráva Klavanovi, ten ju ťahá do útoku.

25
    A opäť je lopta mimo hracej plochy... treba skonštatovať, že stretnutie sa nám naozaj veľmi kúskuje.

24
    Kotić bol obkľúčený hneď trojicou hosťujúcich hráčov, o loptu tak prišiel, následne sa snažil Werner o kolmú prihrávku, ale našiel iba domácich obrancov.

23
    Po rohovom kope sa k lopte dostal Ginczek, ale od neho ide za postrannú čiaru. Vhadzujú hostia, ktorí sa tak po dlhšom čase dostávajú k lopte.

23
    Aj sa tak stalo, ale tentokrát je center odvrátený na rohový kop.

22
    Werner fauluje Kostića pri postrannej čiare a toto bude zrejme center do šestnástky.

21
    Tak toto bol naozaj veľmi tvrdý zákrok zo strany Schwaaba, ten zo zadu tak povediac zostrelil Babu. Za svoj zákrok inú odmenu, ako žltú kartu nemohol dosiahnuť.

20
    Prvá obrovská šanca domácich!
    Baumgartl sa dostal do hlavičkového zakončenia, ale tento mladík úspešný nie je.

19
    Ouu, tak toto hostia trošku prekombinovali na vlastnej polovici a takmer inkasovali. Hitz sa toľko hral s loptou, až o ňu takmer prišiel, no na jeho šťastie ju dokázal odkopnúť do bezpečia.

18
    Verhaegh sa teraz vehementne rozčuluje nad verdiktom hlavného rozhodcu, pretože aj teraz mu bol odpískaný faul na Kostića.

17
    Altintopa dokázal od lopty odzbrojiť Schwaab, tak hosťujúci útočník neuspel, ani v tejto indoviduálnej akcii.

17
    Lopta končí opäť iba za autovou čiarou. Do hry ju bude posielať hosťujúci kapitán Verhaegh.

15
    Klavan si teraz pomohol pomocnou prihrávkou až ku Hitzovi. Augsburg sa naozaj nikam v úvodných minútach neponáhľa.

15
    Následný center z rohovej zástavky odvrátil do bezpečia Klavan. Hrá sa nám tak opäť iba na úrovni stredovej čiary.

14
    Callsen- Bracker teraz výborne odvrátil centrovanú loptu do Hitzovej šestnástky, ale iba na rohový kop.

13
    Verhaegh fauluje Kostića a pri lopte zostanú domáci. Toto bol klasický vzdušný súboj, po ktorom je tak hra prerušená.

12
    Teraz azda prvá dlhá prihrávka a pokus o vysunutie na Wernera, lopta bola príliš dlhá a tak bude nasledovať odkop od Ulreichovej brány.

11
    Augsburg si vymieňa dlhé prihrávky na vlastnej polovici, naozaj musíme skonštatovať, že diváci sa v tejto časti hry musia nudiť.

11
    Lopta je teraz opäť mimo hracej plochy. Vhadzujú hostia, konkrétne Baier.

10
    Tak máme za sebou prvých 10 minút a my môžeme konštatovať, že sledujeme veľmi opatrný úvod zápasu. Ani jedno z mužstiev nechce urobiť chybu.

9
    Domáci sa následne vlastnou nepresnosťou pripravili o loptu. Od svojej brány ju späť do hry bude posielať hosťujúci brankár.

9
    Následne Bobadilla fauluje prenikajúceho Kostića. Výhodu štandardnej situácie budú mať domáci, ale z dostatočnej vzdialenosti od Hitzovej brány.

8
    Altiontop teraz zostal na trávniku po jednom zo súbojov, zdá sa ale, že to nebude nič vážne a hosťujúci hráč bude pokračovať v hre.

7
    Ginczek poslal nebezpečný center do šestnástky, najvyššie vyskočil domáci Harnik, ten ale hlavičkoval zo základnu a lopta tak Hitzovu bránu netrafila.

6
    Klavan teraz odvrátil center od postrannej čiary, ale Stuttgart naďalej zostáva pri lopte.

5
    Teraz už ale o ňu prišli a to zásluhou Babu, ktorý poslal do šestnástky veľmi nepresný center.

5
    Pri lopte je teraz Verhaegh, ktorý dokázal spracovať krkolomnú prihrávku a tak sú hostia stále pri lopte.

4
    Hosťujúci brankár následne prihral iba svojim obrancom. Tí sa ale s útokom príliš neponáhľajú.