Wolfsberger – Sturm Graz 0:2 (kon.) | Grodig – Ried 0:1 (kon.) | Admira Wacker Mödling – Neustadt 1:1 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
0:2 (0:1)
SK Sturm Graz
cz Sobota 08.11.2014, 16:00 • Klagenfurt Wörthersee • Rakúska Bundesliga

S tímto konstatováním se s Vámi loučím a bude se těšit u dalších on-line přenosů. (18:05:35)

Sturm Graz si připisuje druhé vítězství v řadě a posouvá se již na čtvrté místo tabulky s 22. body. Domácí WAC si naopak připisuje druhou porážku v řadě a zůstává s 28. body na místě druhém.

Rakouské derby v rámci 15.kola Tipico Bundesligy je za námi. Celé utkání rozhodně ovlivnila druhá minuta, když se prosadil hostující Schick a poslal tak hosty do vedení. Hosté měli takřka i celou druhou půli pod kontrolou, však nastřelili dvě břevna. Domácí měli zhruba pětiminutovku, kdy převzali iniciativu utkání, ale vypracovali si malé množství šancí. A tak v závěru přišlo fotbalové rozuzlení jak má být, střelou z vlastní poloviny se prezentoval Offenbacher, který využil špatného výkopu domácího brankáře a stanovil tak konečné skóre zápasu na 2:0 pro hostující Sturm Graz.

90+3

90+3
    Utkání se již pouze dohrává, hosté mají míč ve své moci.

90+2
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Djuricin, přichází Tadič.
    OFFENBACHER - 0:2

90
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Fotbalová nádhera dámy a pánové. Brankář Kofler vykopával míč od své branky pouze po zemi a míč si našel DANIEL OFFENBACHER a střelou ze své vlastní poloviny trefil přesně branku a rozhoduje tak nejspíše dnešní utkání!

90
    Po zásahu loktem zůstává na zemi otřesený Spendlhofer (STG), hostům to příliš nevadí.

88
    Žlutou kartu dostává brankář Gratzei (SK Sturm Graz) za příliš dlouhé otálení s rozehrávkou.

87
    Schwendinger (WAC) se ihned zapojij do hry, když svoji ránu poslal vysoko nad hostující branku

86
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Weber, přichází Schwendinger.

84
    Zastavuje je však útočný faul a hosté budou rozehrávat od svého vápna.

84
    Domácí drží balón na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco zajímavého.

82
    Ynclan v ofsajdovém postavení. Domácím už příliš času nezbývá na zvrat v dnešním utkání.

81
    Žlutou kartu dostává Ynclan (RZ Pellets WAC).

79
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stankovič, přichází Piesinger.

79
    Na rohový kop si naskočil obránce Madl (STG) a míč skončil na břevně!

78
    Rohový kop pro Strum Graz.

76
    Na centr Ynclana (WAC) si naskočil Baldauf (WAC) a jeho hlavičku k tyči jen tak tak chytá Gratzei.

75
    Volný přímý kop pro WAC.

74
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Beichler, přichází Gruber.

74
    Nový muž na trávníků Wernitznig (WAC) se ihned dostal do dvou možností, jeho první pokus srazila obrana přímo na branku Gratzei, ten vytěsnil na roh. Po rohovém kopu se dostal opět Wernitznig k míči a jeho rána skončila těsně mimo branku.

71
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Zulj, přichází Wernitznig.

69
    Na druhé straně střílel také z dálky Kerhe (WAC), jeho ránu zblokovala pozorná obrana hostů.

68
    Opět krásná rána Stankoviče (STG) z dálky! Kofler s námahou vyrazil pouze k Beichlerovi (STG), jeho dorážka nebyla už tak nebezpečná a Kofler míč chytá do náruče.

66
    Utkání má teď strhující tempo, domácí stálé brzdí nepřesnosti v útočné fázi. Hosté se pouze nebrání a podnikají jeden útok za druhým.

64
    Krasná rána Stankoviče (STG) těsně za vápnem orazítkovala břevno! Teď hosté zahodili dvě dobré šance na dvou brankové vedení.

62
    V tváří tvář brankáři Koflerovi (WAC) postupoval Daniel Beichler, ale brankář Kofler vyrazil jeho pokus nohama mimo svou branku. Veliká možnost hostů!

61
    Silvio (WAC) krásně na prsou sklepl míč pod sebe na Kerheho, ale ten si míč předkop příliš před sebe a o míč přišel.

60
    Gratzei (STG) vyboxoval míč do zámezí.

59
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

57
    Ynclanův (WAC) centr našel Silvia pouze v ofsajdovém postavení.

56
    Stankovičovu (STG) myšlenku o rychlý brejk nikdo zjevně nepochopil a míč tak skončil v poklidu u brankáře Koflera.

55
    Hadžič (STG) zasáhl loktem do obličeje jednoho z domácích hráčů, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře bez trestu.

53
    Schick (STG) fauloval Ynclana (WAC), domácí rozehrávájí ze své poloviny.

51
    Kofler (WAC) stahuje centr do svých rukavic a pošle míč opět do hry.

50
    Stankovič(STG) na nohou, pokračuje se ve hře.

49
    Žádné nebezpečí rohový kop nepřinesl. Naopak teď zůstává na hrací ploše ležet hostující Stankovič, ale snad nic vážného.

48
    Krásný ťukec u postranní čáry předvedli domácí a vytěžili rohový kop.

47
    Zulj (WAC) poslílal kolmý pas na Ynclana, ale přihrávka byla příliš dlouhá a tak míč končí za brakovou čarou. Vykopávat bude od své branky Gratzei.

46
    Druhý poločas zahájili domácí rozehrávkou ze středového kruhu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:05 .

Je za námi první poločas tohoto derby, které má dobré tempo a pěknou diváckou kulisu. Ráz první půlce dala branka hned z druhé minuty, kdy se sám proti brankáři Koflerovi prosadil Thorsten Schick ranou po zemi a poslal tak hosty do vedení. Další branka v průběhu první půle nepadla a tak uvidíme s čím přijdou oba týmy do druhé půle.

45+2

45
    Hosté odvracejí.

44
    Další roh tentokrát z druhé strany.

44
    Blíží se nám závěr první půle a ještě uvidíme rohový kop domácích. Rozehrává Kerhe.

42
    Na polovině hřiště faulovaný Schick (STG). Hosté budou rozehrávat.

41
    Technická střela Beichlera (STG) z hranice šestnáctky končí mimo pravé tyčky domácí branky.

39
    Domácí mají teď více ze hry, ale musí si dávat pozor na rychlé ''brejky'' hostů, které prozatím končí nepřesnými přihrávkami, ale mohlo by být hůř.

38
    Nedorozumění v hostující obraně mohl potrestat Zulj (WAC), ale přeci jen dostal od Baldhaufa příliš dlouho přihrávku a na míč v dobré pozici nedosáhl.

36
    Stankovič (STG) se v pořádku zvedl z trávníku a bude pokračovat ve hře. Míč, ale na kopačkách domácích.

35
    Stankovič (STG) zůstává na hrací ploše po srážce s domácím hráčem.

33
    Hadžič (STG) střílel z dvaceti metrů a jen těsně minul branku domácích.

33
    Schick (STG) fauloval Silvia (WAC), rozehrávat budou domácí.

32
    Ynclan (WAC) nedosáhl na přihrávku a míč kryje Gratzei.

31
    Domácí získali míč, ale jejich následný útok zastavil praporek pomezního na čáře.

30
    Sturm Graz kombinuje na polovině soupeře a čeká na vhodný moment pro překvapení.

28
    Centr na aktivního Ynclana (WAC) skryl do rukavic brakář Gratzei (STG).

27
    Zulj (WAC) opravdu zkusil přímo raná, ale mířil pouze vysoko nad branku.

26
    Další přímý volný kop z dobré pozice pro domácí. Tentokrát je to i na přímou střelu.

26
    Žlutou kartu dostává Hadžič (SK Sturm Graz).

25
    Brankář Gratzei (STG) vyboxoval centr do vápna.

24
    Faulovaný Ynclan (WAC). Nebezpečný přímý volný kop pro domácí.

20
    Chybu v rozehrávce teď hosté nepotrestali. Trestuhodně špatnou přihrávkou šanci pokazil Hadžič (STG). WAC bude odkopávat od branky.

18
    Na rohový kop si naskočil Djuricin (STG) a jeho hlavičku vykopl z branky jeden z obránců WAC.

17
    Hra se rázem přesunula na druhou stranu a po jednom ze zákroků domácí obrany budou zahrávat hosté rohový kop.

15
    Dobrá možnost pro WAC! Centrovaný míč za obranu trefoval ve skluzu Ynclan (WAC), ale trefil pouze boční síť.

12
    Utkání má i díky brance z druhé minuty skvělé tempo a pěknou diváckou kulisu.

11
    Míč odvrátila pozorná obrana Strum Graze.

10
    Rohový kop pro domácí WAC.

10
    Po faulu Silvia (WAC) budou rozehrávat hosté ze své poloviny.

9
    Centrovaný míč lapil do rukavic hostující brankář Gratzei.

8
    Standartní situace pro domácí WAC.

4
    Na druhé straně se ranou z prostoru velké vápna prezentoval Zulj (WAC), ale přestřelil hostující branku.
    SCHICK - 0:1

2
    Tak je úvod derby, který si domácí asi nepředstavovali! Ve druhé minutě se po krasné kolmici Marco Djuricina do samostatného úniku dostal THORSTEN SCHICK a ranou po zemi na vzdálenější tyč nedal Koflerovi šanci.

1

RZ Pellets WAC: Kofler – Standfest, Sollbauer, Rnič, Baldauf – Weber, Hüttenbrenner, Ynclan, Zulj, Kerhe – Silvio.
    Náhradníci: Dobnik (B) – Berger, Drescher, Seebacher, Schwendlinger, Simon, Wernitznig. Trenér: Kuhbauer.

SK Sturm Graz: Gratzei – Klem, Spendllhofer, Madl, Erenreich – Hadžič, Offenbacher, Beichler, Stankovič, Schick – Djuricin.
    Náhradníci: Pliquett (B) – Barbarič, Gruber, Piesinger, Schloffer, Tadič, Todorovski. Trenér: Foda.

Rozhodčí: Ing. Grobelnik – Kolbitsch, Riedel.

Vzájemná utkání
    23.08.14 – TIP Sturm Graz – AC Wolfsberger 1 : 2
    27.04.14 – TIP AC Wolfsberger – Sturm Graz 0 : 1
    01.03.14 – TIP Sturm Graz – AC Wolfsberger 1 : 4
    11.12.13 – TIP AC Wolfsberger – Sturm Graz 2 : 1
    31.08.13 – TIP Sturm Graz – AC Wolfsberger 4 : 1

Hostům patří před dnešním derby pátá pozice při zisku 19.bodů (5-4-5). Na cizích hřištích získali prozatím ze sedmi zápasů 11.bodů (3-2-2). Největší hrozbou hostů je zajisté třetí nejlepší střelec celé rakouské Bundesligy Marco Djuričin, který nastřílel již 8 branek.

RZ Pellets WAC
    Domácímu týmu patří před tímto střetnutím druhá pozice při zisku 28.bodů (9-1-4), hned za vedoucím Salzburgem, který má bodů 31. WAC v domácím prostředí získal v sedmi odehraných zápasech 13 bodů (4-1-2). Mezi nejlepší kanonýry týmu patří hned tři hráči: TadejTrdina, Christopher Wernitznig a Peter Zulj všichni shodně nastříleli 4 branky.

Zdravím všechny fotbalové příznivce při sledování on-line přenosu z derby 15.kola rakouské Tipico Bundesligy mezi celky RZ Pellets WAC a SK Sturm Graz. Dnešní utkání se pro velký zájem fanoušků neodehraje na domácím stadionu v Lavanntal areně (8100 míst), ale na stadionu Klagenfurt Wörthersee, který pojme hned 32 000 diváků a hostil evropský šampionát v roce 2008.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.