Omsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Barys – Togliatti 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Nižnekamsk 3:0 (kon.)
Ufa – Čeljabinsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Vladivostok 1:0 (kon.) | Soči – Riga 4:2 (kon.)
Jaroslavľ – Helsinki 1:3 (kon.) | A. Mytišči – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 4:6 (kon.)
Záhreb – Novokuzneck 2:1 (3:2 po s.n.)
Avangard Omsk
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Streda 29.10.2014, 14:00KHL

Je koniec. V tretej tretine sme sa dočkali ešte troch gólov. Najprv zvýšil v presilovke na 3:0 Kolarik a potom za hostí taktiež v presilovke skóroval Magogin. Jugra pridala na aktivite, ale tú uťal Širokov gólom na konečných 4:1. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:23:00)

60:00

59:45
    Obaja dostali trest 5+ do konca zápasu.

59:45
    Putilov nepríjemne narazil Sobotku na mantinel v obrannom pásme a potom sa spustila medzi nimi bitka. Bude sa vylučovať.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a aj tohto zápasu.

58:40
    Fanúšikovia Avangardu už oslavujú víťazstvo a hostia sa pokúšajú ešte niečo vymyslieť a skorigovať skóre.

57:43
    Strela Magogina minul bránku Barulina a ta k nemal domáci brankár prácu.

56:30
    Domáci sa prezentujú aj výbornou defenzívnou prácou, do ktorej sa zapájajú aj útočníci. Teraz sa predviedol Sobotka, ktorý zabránil Buljanskému zakončiť.

55:36
    Ani po tomto góle Jugra neskladá zbrane a sympaticky sa snaží, ale dnes proste na Omsk nemá. Ten je v laufe a trojgólový náskok len tak nepustí.
    ŠIROKOV - 4:1

54:18
    Avangard Omsk dal gól!
    Ale teraz by už malo byť rozhodnuté. Teraz to už SERGEJOVI ŠIROKOVOVI konečne vyšlo a po pekne prihrávke od Sobotku zavesil puk do hornej časti brány Gorjačkevicha. Asistencie: Vladimír Sobotka, Miroslav Blaťák.

53:25
    Predsa len sa už aj domáci viac sústredia na obrannú hru a neženú sa za každú cenu do útoku.

52:40
    Lenže domáci si určite nebudú chcieť vziať svoje vedenie a tak tiež skúšajú šťastie v útočnom pásme.

51:50
    Jugru tento gól rozhodne posilnil a snaží sa hrať oveľa rýchlejšie a aktívnejšie ako tomu bolo doposiaľ.
    MAGOGIN - 3:1

51:01
    Jugra dal gól!
    Aj hosťom sa presilovka vydarila. Buljanskij z ľavej strany prihrával na IGORA MAGOGINA a ten z náročného uhlu dostal puk do siete. Asistencie: Arčom Buljanskij, Vitalij Sitnikov.

50:27
    Vasiljev inkasuje 2 minúty za nedovolené bránenie a hostia môžu v presilovke znížiť.
    KOLARIK - 3:0

49:47
    Tesne pred jej koncom, ale predsa je presilovka využitá. Wandell krásne prihral pred bránku na CHADA KOLARIKA, ktorý bez problémov dostal puk do bránky. Asistencie: Tom Wandell.

47:49
    Kirill Putinov dostáva 2 minúty za držanie a Omsk si zahrá opäť v početnej výhode.

47:10
    Omsk hrá v plnom počte.

46:54
    Ešte v oslabení mohli domáci pridať tretí gól, ale Pervušin nevyužil chybu hosťujúcej obrany a Gorjačevskich zasiahol.

46:10
    Po kombinácii nakoniec tvrdo zakončoval Larsen, ale Barulin bol pripravený.

45:44
    Jugra je už v plnom počte a začína sa ich skrátená presilovka.

45:10
    Jevgenij Mozer dostáva 2 minúty za hrubosť a tak sa hrá 4 na 4.

44:18
    Chanty-Mansijsk sa po niekoľkých strelách oslobodzuje a zároveň môže prestriedať.

43:44
    Nikita Gusev dostáva 2 minúty za sekanie a domáci môžu v presilovke definitívne rozhodnúť.

42:25
    Domáci strácajú puk a opäť sa musia dostáva do útočného pásma.

41:46
    Jugra sa ubránila a už hrá v plnom počte.

40:37
    Po strele Sobotku sa dokázali hostia oslobodiť a ďalšiu akciu presilovky musia domáci založiť spoza vlastnej bránky.

40:21
    Hostia síce vyhrali úvodné buly tretiny, ale o puk veľmi rýchlo prišli a už môže ísť dopredu Omsk.

40:01

Druhá tretina je taktiež minulosťou a už sme sa dočkali aj gólov. Po dorážke sa presadil najprv Popov a poslal Omsk do vedenia 1:0 a potom po nevyužitej presilovke sa presnou strelou presadil Sobotka. Jugra bude mať čo robiť, ak chce pomýšľať v dnešnom zápase na body.

40:00

39:46
    Nikita Tochatskij dostáva 2 minúty za podrazenie a Omsk si zahrá tesne pred koncom druhej tretiny presilovku.

38:03
    Pobyt Jugry v útočnom pásme zakončil strelou Sitnikov, ale Barulin s ňou nemal veľké problémy.

37:00
    Domáci sa ubránili a už sa hrá v plnom počte.

36:30
    Omsk sa bez problémov bráni presilovke hostí a domáci fanúšikovia si tento zápas užívajú.

35:48
    V oslabení sa do úniku dostal Alexander Popov, ale nakoniec sa kľučkou vytlačil z dobrej pozície a už nezakončil presne.

35:00
    Denis Kuljaš dostáva 2 minúty za narazenie na mantinel.

33:57
    Na druhej strane predviedol perfektný zákrok Barulin proti strele Koreneva zblízka!

33:16
    Perežogin nastrelil tyč bránky Jugry! Už to mohlo byť o tri góly.
    SOBOTKA - 2:0

32:26
    A je to 2:0. Na ľavej strane dostal prihrávku VLADIMIR SOBOTKA a presnou strelou do ľavého horného rohu zvýšil náskok domáceho tímu. Asistencie: Denis Paršin, Valerij Vasiljev.

32:17
    V plnom počte je aj Jugra a tak sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

31:15
    Začína sa skrátená presilovka Omsku, Gustafsson je už na ľade.

30:17
    A je po presilovke. Za hostí bol vylúčený Čibisov na 2 minúty za hákovanie.

29:15
    Erik Gustafsson dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu presilovka pre Jugru.

28:50
    Barulin mal namále. Už sa ocitol na ľade, ale hráči Jugry nedokázali puk dostať do siete!

27:47
    Na medzikruží sa dostal k prihrávke Širokov, ale jeho strela minula bránku hostí. V publiku to len tak zahučalo.

26:38
    A hráči Avangardu museli po strele Larsena vyhodiť puk do stredného pásma.

25:30
    Tlak Omsku stále pokračuje, od modrej nepresne zakončil Gustafsson a už sa ženú do útoku hostia.

24:54
    Hostia sa tlačili pred Barulina, ale ten si s ich strelami poradil a už môže druhá formácia Omsku dostať puk do útočného pásma.

23:50
    Hosti zastavuje zakázané uvoľnenie, teraz im nechávajú domáci priestor na kombináciu, keďže už sú vo vedení.

22:40
    Avangard je vedúcim gólom povzbudený a pokračuje vo svojej útočnej aktivite. Jugra sa musí sústrediť na defenzívu.
    POPOV - 1:0

21:40
    Tak sa domáci dočkali vedúceho gólu, keď strelu Pivcakina dorazil za Gorjačevskicha ALEXANDER POPOV. Bez asistencie.

20:12
    Domáci vyhrali úvodné buly druhej tretiny a hneď sa dostali aj k prvej strele, ktorou Sobotka preveril brankára hostí.

20:01

A je to tak. V prvej tretine sme sa gólov nedočkali, aj keď domáci Omsk bol k tomu vedúcemu bližšie, no brankár Gorjačevskich si poradil hlavne so šancami Širokova a tvrdým strelami či dorážkami v poslednej oslabovke. Čo nám prinesie druhá tretina?

20:00

19:42
    Ešte to skúšala tretia formácia Omsku, ale defenzíva Jugry si poradila a tak prvá tretina pravdepodobne skončí bez gólov.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny, Avangard má puk na svojich hokejkách.

18:41
    Jugra hrá v plnom počte.

18:21
    A neuspel ani Kuljaš nepríjemnou strelou od modrej čiary. V tejto presilovke hostí jednoznačne podržal gólman.

17:56
    Blaťáková strela bola vyrazená pred Širokova, ale ten ani teraz nedokázal prestreliť betón Gorjačevskicha.

17:13
    Jugra sa dokázala oslobodiť, keďže Sobotkova strela bola vyrazená ich brankárom.

16:41
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou je vylúčený Kirill Putinov na 2 minúty.

16:35
    Dlhé manévre v útočnom pásme zakončil strelou od modrej Gustafsson, ale Gorjačevskich na puk videl a v pohode ho vyrazil.

16:06
    Gorjačevskich sa vyznamenal proti strele Berdnikova, ktorý dostal puk od Mozera.

15:20
    Jugra vyhrala buly v strednom pásme, ale puk posiela len za bránku Omsku, ktorý bude rozohrávať.

15:01
    Začala sa už posledná päťminútovka prvej tretiny a domáci sa stále držia v útočnom pásme. Dá sa povedať, že za svoju snahu by si vedúci gól do konca prvej tretiny zaslúžili.

14:15
    Zhruba o pol minúty neskôr skúšal Širokov opäť svoje šťastie, ale teraz jeho strela ani neprešla na bránu hostí a bola zblokovaná.

13:40
    Širokov! Najproduktívnejší hráč domáceho tímu vo veľkej príležitosti trafil len brankára Gorjačevskicha.

12:30
    Hosťom sa snaha uprieť taktiež nedá, ale Barulina ohrozia len sporadicky. Defentíva Avangardu im vo väčšine prípadov nedovolí vstúpiť do útočného pásma.

11:12
    Omsk však v rovnovážnom stave pokračuje vo svojej snahe o prvý gól. Veľmi blízko k nemu bol Ljamin, ale jeho dorážka tesne minula bránku hostí.

10:53
    A už sa hrá v plnom počte 5 na 5. Ani jeden z tímov si nevedel pri stave 4 na 4 vypracovať výraznejšiu šancu.

09:08
    Pri hre 4 na 4 mali ako prví strelu domáci, za ktorých brankára hostí preveril ľahkým pokusom Perežogin.

08:53
    Po dlhšej úprave ľadu sa bude vhadzovať v strednom pásme.

08:53
    Paršin za bránkou Gorjačevskicha tvrdým hitom na Sergejeva vyprovokoval potyčku. Po nej končia na trestnej lavici Sobotka a Želdakov na 2 minúty za hrubosť.

07:56
    Veľmi dobré napádanie Chanty-Mansijsku robí značné problémy Avangardu pri zakladaní ďalšieho útoku.

06:39
    Brankár Barulin mal problémy s pokusom hosťujúceho Putilova a až na dvakrát zakročil.

05:44
    Akciu Omsku prerušuje ofsajdové postavenie hráča prvého útoku Toma Wandella.

04:55
    Zakončenia na oboch stranách. Najprv na tej domácej prišli strely Gustafssona a Paršina a potom Jugra zahrozila ďalekonosnou strelou Larsena, po ktorej prerušil hru Barulin.

03:47
    Po čase je tu aj zákrok domáceho Barulina, ktorého preveril z ľavej strany Magogin.

02:50
    Defenzíva hosťujúceho tímu si poradila s nepríjemným Mozerom, ktorý sa skúšal presadiť individuálne.

01:40
    Avangard je od úvodu aktívnejší a snaží sa zdržiavať v útočnom pásme. Gorjačevskich je však pripravený.

00:50
    Prvý zákrok si pripísal brankár Jugry proti strele českého forvarda Sobotku.

00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Pivcakin, Kuljaš, Vasiljev, Kulik – Pervušin, Wandell, Neprajev – Perežogin, Popov, Kolarik – Paršin, Sobotka, Širokov – Mozer, Berdnikov, Kalinin.

Jugra Chanty-Mansijsk:Gorjačevskich (Birjukov) – Larsen, Rjabykin, Želdakov, Sergejev, Putilov, Sokolov,Mamkin, Pepeljajev – Magogin, Kašpar, Rajala – Gorbunov, Bortnikov, Gusev – Sitnikov, Jacenko, Buljanskij – Čibisov, Korenev, Točinckij.

Rozhodca: Drejev, Cyplakov – Ivanov, Nesterov.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. V KHL dnes máme ďalší hrací deň a poriadnu porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avangardom Omsk a Jugrou Chanty-Mansijsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00 SEČ.

Domáci si stále udržiavajú svoju výkonnosť z úvodu sezóny. Avangardu patrí 3.miesto v tabuľke Východnej konferencie so ziskom 43 bodov pri skóre 70:45. Z posledných piatich zápasov Omsk vydoloval 11 bodov za 3 víťazstvá a 2 prehry po predĺžení alebo nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral 27 kanadských bodov za 11 gólov a 16 asistencií.

Hostia sú na tom úplne odlišne a v tabuľke konferencie okupujú posledné miesta. Jugre patrí v tabuľke Východnej konferencie 11. miesto so ziskom 21 bodov pri skóre 52:61. Z posledných piatich zápasov získali 5 bodov za 1 víťazstvo po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a prehru v riadnom hracom čase. Najproduktívnejším hráčom tímu je Maxwell, ktorý nazbieral 16 kanadských bodov za 8 gólov a 8 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 22. Popov, 33. Sobotka (Paršin, Vasiljev), 50. Kolarik (Wandell), 55. Širokov (Sobotka, Blaťák) – 52. Magogin (Sitnikov, Buljanskij)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Rjabykin, Želdakov, Sergejev, Putilov, Sokolov,Mamkin, Pepeljajev – Magogin, Kašpar, Rajala – Gorbunov, Bortnikov, Gusev – Sitnikov, Jacenko, Buljanskij – Čibisov, Korenev, Točinckij.

Rozhodca: Drejev, Cyplakov – Ivanov, Nesterov