FK Dinamo Moskva – Eindhoven 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Everton 1:1 (kon.) | Rijeka – Sevilla 2:2 (kon.)
Feyenoord – Liége 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Lille 1:1 (kon.) | Sparta Praha – YB Bern 3:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Neapol 0:2 (kon.) | Aalborg – Rio Ave 1:0 (kon.) | D.Kyjev – FCSB 3:1 (kon.)
Guingamp – Solún 2:0 (kon.) | Minsk – Fiorentina 0:3 (kon.) | Lokeren – Met. Charkov 1:0 (kon.)
Trabzonspor – Légia Varšava 0:1 (kon.) | Villarreal – Limassol 4:0 (kon.) | Zürich – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
Helsinki – Brugge 0:3 (kon.) | Turín – Kodaň 1:0 (kon.) | Asteras – Partizan 2:0 (kon.)
Tottenham – Besiktas 1:1 (kon.) | Giurgiu – Salzburg 1:2 (kon.) | Celtic – D. Záhreb 1:0 (kon.)
Praia – Panathinaikos 2:0 (kon.) | Inter – Karabach 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Dnipropetrovsk 0:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
0:0 (0:0)
FC Dnipro Dnipropetrovsk
Štvrtok 02.10.2014, 21:05 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Európska liga

So záverečným hvizdom rozhodcu prišiel aj koniec dnešného zápasu medzi AS Saint-Étienne a FC Dnipro Dnipropetrovsk.

Úvod zápasu sprevádzalo množstvo nepresností v rozohrávke na oboch stranách. Postupom času sa smerom dopredu osmelili hráči Saint-Etienne, ktorí si vypracovali nádejný tlak v okolí šestnástky súpera. Ich ofenzívne snaženie mohol zmariť útočník hostí, Kalinić, ktorý však výhodu pokutového kopu nevyužil a urobil z brankára Ruffiera hrdinu zápasu. Chytená penalta dodala domácim odvahu a ich ofenzívne snaženie v závere prvého polčasu nabralo ešte viac na obrátkach, no žiadna vyložená gólová šanca neprichádzala.

Druhý polčas začal tam, kde prvý skončil. Tlak v ofenzíve domácich stále pokračoval. Prvé ovocie ofenzívneho tlaku mohol domácim priniesť Monnet-Paquet. Ten po vydarenom centri Gradela smerom na malé vápno, dočahujúc loptu, zakončil iba do rúk pohotového Boyka. Bodku dnešného zápasu mal na kopačke všadeprítomný Gradel, keď sa po odrazenej lopte ocitol úplne sám pred brankárom hostí. Loptu však iba tvrdo napálil do brankára Boyka. Domáci aj naďalej pokračovali vo svojom tlaku, avšak podobná gólová príležitosť už neprišla. Ich snahu a zapálenie do boja často zastavovali zbytočné útočné fauly na polovici súpera. FC Dnipro sa v druhom polčase len sporadicky dostával pred bránku domácich. Z minima náznakov šancí sa hráčom Dnipra nepodarilo ani jednu premeniť na gól a väčšinu polčasu strávili bránením.

Domáci si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať, no môžu ďakovať brankárovi Ruffierovi za zmarenie pokutového kopu Kalinića, ktorý ich mohol stáť získaný bod.

Hráčom zápasu bol nepochybne všadeprítomný a neúnavný Gradel.

Všetkým divákom dnešného zápasu ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera :-) (23:14:04)

90+3

90+3
    Center Gradela končí iba v rukách letiaceho Boyka.

90+2
    Menší náznak tlaku na strane hosťujúceho Dnipropetrovsku sa končí stratou lopty.

90+1
    Rozhodca v druhom polčase nadstavuje 3.minúty.

90
    V poradí desiaty rohový kop Saint-Étienne sa končí ďalším útočným faulom. Previnil sa Sall.

89
    Po výbornej prihrávke sa v samostatnom úniku po ľavej strane šestnástky ocitol Monnet-Paquet. Zastavil ho však ofsajdový hvizd rozhodcu.

89
    Po výhode prichádza za predchádzajúci zákrok žltá karta pre Douglasa.

88
    Menší závar v šestnástke hostí sa gólom nekončí. Wolfswinkel centrovanú loptu len jemne pohladil hlavou.

87
    Útočný faul v šestnástke pripravuje domácich o akúkoľvek šancu na skórovanie. Pri lopte sú hráči FC Dnipro.

86
    Z pravého krídla sa do šestnástky tlačili hráči Saint-Étienne. Lopta bola zblokovaná na ich 9 roh v zápase.

84
    van Wolfswinkel sa po zle odhlavičkovanej lopte hráča Dnipro dostal pred brankára Boyka. Loptu sa mu nepodarilo dočiahnuť, pretože ho ihneď zdvojili obrancovia Dnipro.

82
    Rohový kop domácim opäť nevyšiel. Lopta prešla celou šestnástkou až za bránku.

81
    Striedajúci Skakhov sa nestihol ešte ani rozbehnúť a už vidí za svoj nedovolený zákrok žltú kartu.

80
    Tréner FC Dnipro Dnipropetrovsk vyčerpal aj poslednú možnosť na striedanie. Do hry posiela Skakhova – v zápase končí Kankava.

78
    Po odrazenej lopte sa zoči voči brankárovi Boykovi ocitol osamotený Gradel! Ten v stopercentnej gólovej príležitosti zaváhal. Loptu napálil iba do brankára.

76
    Čerstvé sily prichádzajú do zálohy Saint-Étienne v podobe Corgneta. V zápase končí Cohade.

74
    Kapitán Zozulja v zápase končí. Príchod Seleznyova značí posilnenie útoku FC Dnipro.

73
    Lob za obranu našiel Gradela, ktorý však spadol na zem skôr, ako sa ho obranca stihol dotknúť. Penalta sa nepíska.

Daniel Bohunický

Góly:

Karty:   71. Sall (SET) – 32. Zozulja (DNI), 53. Fedeckyj (DNI), 70. Mazuch (DNI), 81. Skakhov (DNI), 89. Douglas (DNI)

Nepremenená penalta: 28. Kalinić (DNI), brankár Ruffier zneškodnil

AS Saint-Étienne: S.Ruffier – F.Tabanou, L.Perrin (C), M.Sall, F.Clerc – J.Clement, F. Lemoine – M.Gradel, R.Cohade, K.Monnet–Paquet – R.van Wolfswinkel
    Náhradníci: J.Brison, B.Corgnet, I.Diomande, Y.Mollo, J.Moulin (B), F.Pogba, A.Saint-Maximin

FC Dnipro Dnipropetrovsk: D.Boyko – I.Strinić, Douglas, O.Mazuch, A.Fedeckyj – J.Kankava, S.Politylo – B.Gama, S.Kravcenko, R.Zozulja (C) – N.Kalinić
    Náhradníci: J.Cebrejacko, J.Konoplyanka, J.Lastuvka (B), V.Luchkevych, O.Migunov, Y.Seleznyov, Y.Skakhov

Rozhodca: A.Tudor – A.Onita, R.Ghinguleac