CSKA Moskva – Bayern 0:1 (kon.) | Manchester City – AS Rím 1:1 (kon.) | Paríž – Barcelona 3:2 (kon.)
APOEL – Amsterdam 1:1 (kon.) | Schalke – Maribor 1:1 (kon.) | Lisabon – Chelsea 0:1 (kon.)
Doneck – Porto 2:2 (kon.) | Borisov – Bilbao 2:1 (kon.)
BATE Borisov
2:1 (2:1)
Athletic Club Bilbao
Utorok 30.09.2014, 20:45 • Borisov-Arena, Borisov • Liga majstrov

Je tu koniec, domáci skáču a tešia sa z prvých troch bodov. Poradili si s Athleticom Bilbao 2:1. Všetky góly padli v prvom polčase. Prvý polčas patril domácim, boli lepšími, aktívnejšími. Dokázal vyťažiť dva góly a to im zabezpečilo dnešnú výhru. Athletic síce vyrovnalo ešte pred koncom prvého polčasu, no viac už nedokázali. Začali tlačiť v druhom polčase viac, avšak Bate Borisov predviedlo dobrú, kvalitnú obranu a nedovolilo žiadne ďalšie skórovanie. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem vám dobrú noc. (22:37:17)

90+3

90+2
    La Porte vidí za prejav nespokojnosti s rozhodnutím arbitra žltú kartu.

90+2
    Striedanie v tíme BATE Borisov: z ihriska odchádza Gordejchuk, prichádza Olehnovich.

90+1
    Priamy kop nedopadol víťazoslávne. Bate sa ubránilo.

90
    Nadstavený čas sú dve minúty.

89
    Rodionov fauloval blízko pravej rohovej zástavky Susaetu. Priamy kop pre hostí.

89
    Center skončil len na prednej tyči a Iraizoz už rýchlo posiela svojich spoluhráčov vpred.

88
    Jakovlev získal po rýchlom brejku pre svoj tím roh.

87
    Toquero Pinedova strela Černika zaujímať nemusela. Chýbali jej gólové parametre a skončila nad.

86
    Domáci to už skúšajú len cez rýchle brejky. Teraz sa jeden nepodaril čerstvému Rodionovi. Nedostal sa cez stopéra Bilbaa.

85
    Striedanie v tíme BATE Borisov: z ihriska odchádza Rodionov, prichádza Karnitskiy A..

84
    A znova sa zažltilo. Tentokrát to schytal nováčik na ihrisku – Toquero Pinedo.

83
    Len druhú žltú kartu zápasu vidí Etxebarria za svoj faul.

82
    Jeden zo Španielovc hlavičkoval mimo a k lopte sa dostanú domáci, ktorí pravdepodobne zase loptu rýchlo stratia.

81
    Susaeta sa dostal ku odrazenej lopte a z hranice šestnástky vyslal nemilosrdnú bombu na Černika. Ten si vyskočil a vyrazil loptu na roh.

80
    Posledných desať minút a stav je stále ako na konci prvého polčasu. Bilbao sa snaží snaží a aj tak to nejde.

79
    Striedanie v tíme BATE Borisov: z ihriska odchádza M.Volodko, prichádza Yakovlev.

78
    Nevyšlo to ani postupnými prihrávkami. Loptu získavajú domáci.

77
    Dlhé pasy len málokedy prejdú cez pozornú obranu domácich. Hostia musia nájsť lepší recept.

76
    Hostia si vyčerpali už všetky striedania, teraz idú all-in.

75
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Iraola, prichádza Toquero Pinedo.

73
    Susaeta sa snažil pri rohovej zástavke vybojovať roh, no jeho snaha vyšla naprázdno.

72
    Laporte to prehnal s útočnou snahou a fauloval Volodka. Hlavný rozhodca bol blízko a bol nútený zapískať.

71
    Španielom sa pomaly čas kráti. Bate ovláda loptu a nehrnie sa výrazne smerom vpred.

70
    Na druhej strane malo možnosť zakončiť viacero hráčov Bilbaa. Vykopávať bude ako tradične Černik.

69
    Vysoké napádanie prinieslo ovocie v podobe veľkej šance na gól. Do nej sa dostal Nikolay Signevich. Zachytil presný pas za obranu, vyškolil dvoch obrancov a z pár metrov žalostne netriafa bránu.

68
    Ani tento priamy kop nič zaujímavé nepriniesol. Hostia sa vytlačili na svoju polovicu.

67
    Prvú žltú kartu vidí dnes strelec prvého gólu Polyakov. Priamy kop pre hostí.

66
    Posledné minúty nie sú práve pastvou pre futbalové oko. Athletic Club sa snaží opatrne a Bate pomaly. Výsledok je nezaujímavý.

64
    Bate sa javí dojmom, že je spokojné s týmto výsledkom. Pomaly idú vpred, bez stresu, bez nátlaku.

63
    Iraizoz bol nútený pod tlakom loptu poslať odkopom len mimo ihriska.

62
    San Jose sa predstavil bieloruským fanúšikom svojou nepodarenou strelou, ktorá Černika neohrozila.

61
    Držanie lopty: 45%-55%.

60
    Štvrťhodina hry v druhom polčase za nami. Tempo nie je už také ako na konci prvého polčasu, ale nemôžeme povedať, že sa dá na tento zápas sťažovať.

59
    Rýchlo sa dostali bieloruskí hráči pred šestnástku hostí. SIgnevich poslal svojou strelou milý pozdrav na Iraizoza.

58
    Strela skončila len na dobre-postavenom múre. Hrozba na teraz pre domácich pominula.

57
    Hostia majú priamy kop z 25 metrov po faule Yablonskeho na Aduriza.

56
    Teraz sa to snažil zmeniť Volodko, keď po rýchlo rozohranom vhadzovaní získal loptu v šestnástke a z prvej vystrelil. Chýbalo tomu pár metrov.

55
    Bate poľavilo od svojho výkonu v prvom polčase. Teraz sú tímom len do počtu.

54
    Černik loptu vykopol, získali ju hostia, znova ju stratili a znova ju získali. Tak sa to opakuje dookola.

52
    Bate má pozornú obranu a tak nezostávam Španielom nič iné ako nakopávať dlhé lopty a čakať na úsmev Štasteny.

51
    Signevich sa chcel zapísať do listiny strelcov. V 51.minúte mu zahatil túto snahu brankár Iraizoz, ktorému strela nenarobila veľké problémy.

50
    Od prvých minút sú možno aj vďaka novým posilám aktívnejší hostia. Bate len poslušne čaká na svoju príležitosť.

49
    V pokutovom území prišlo ku zrážke obrancu s útočníkom Bilbaa. Penalta z toho nebude, hrá sa ďalej.

48
    Veľká šanca na gól pre domácich. Vo vápne boli až štyria. Prehnali to a ich strela nakoniec skončila nad.

46
    Počas polčasovej prestávky prišlo až ku dvom zmenám v tíme hostí.

46

45
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Rico, prichádza Susaeta.

45
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Ibai, prichádza Marcos.

Druhý polčas sa začne približne o 21:46.

Na prvý pohľad to bol nudný futbal, no potom prišlo možno až nečakane veľa gólov. Bate bolo lepším mužstvom, Bilbao sa nevedelo dostať do šestnástky súpera. Malý zázrak vyčaril Artiz Aduriz, ktorý tesne pred koncom znížil stav. Bude zaujímavé sledovať ktorým smerom sa hra bude uberať v druhom polčase.

45+1

45+1
    Nič zaujímavé sa počas nadstavenej minúty nestalo a hlavný rozhodca ukončil prvý polčas.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.
    Artiz ADURIZ - 2:1

44
    Bilbao dalo gól!
    ARITZ ADURIZ dokázal skrášliť skóre ešte pred prestávkou! Po peknej prihrávke od Muniaina sa dostal ku lopte a strelou ku vzdialenejšej tyči znižuje skóre.

43
    Prichádza protiútok hostí.

42
    Bate neutícha a nebráni sa streleniu ďalšieho góla. Athletic by už chcel mať asi tento polčas za sebou.

41
    To je ale šok pre Španielov! Tí budú mať čo robiť aby sa počas prestávky zamysleli a prehodnotili svoj ofenzívny tlak.
    Alexander KARNITSKIY - 2:0

40
    Borisov dal gól!
    ALEKSANDR KARNITSKIY dáva na 2:0!
    Jeho strela bola ztečovaná obrancom do protipohybu brankára Iraizoza a ten nemal najmenšiu šancu.

38
    Pomaly sa blíži záver prvého polčasu. Dokáže sa Bilbao spamätať a streliť ešte gól?

37
    Mladenovič doručil pekný center. V šestnástke bola dvojica jeho spoluhráčov. Iraizoz chytá jemnú strelu do náručia.

36
    Bate loptu získalo, prešlo pár desiatok metrov, loptu zbytočne stratili a celý kolotoč pomalej a neistej rozohrávky hostí sa začína odznova.

35
    Zdá sa, že domáci si potrebujú trochu vydýchnuť a tak nechávajú hostí kombinovať na svojej polovici.

34
    Bilbao začína svoju ofenzívu od stopérov, a pomaly.

32
    Hra sa oživila. Athletic Club si nedokäže nájsť správnu cestu do šestnástky súpera. Domáci Bate s tým problém nemá.
    Denis POLYAKOV - 1:0

30
    Po ľavej strane sa predieral Volodko. Loptu stratil po osobnom súboji s Laportom. Ten bol následne faulovaný Signevichom.

30
    Tempo sa začína zrýchľovať vo veľkom tempe. Aktívnejší sú stále domáci.

29
    Obrovskú a krásnu šancu mali domáci na zvýšenie skóre. K centru od Karnitskiyoho sa dostal Volodko a ten z voleja ohrozil svätyňu Španiela. Zazvonila tyč!

28
    Bate získalo loptu a už je aj na útočnej polovici.

27
    Ako rýchlo prišli, tak aj odišli. Zase nepresná prihrávka. Černik sa nikam neponáhľa.

26
    Veľmi rýchlo sa dostali hráči hostí ku lopte naspäť a už stihol Rico svojim nebezpečným centrom ohroziť Iraizoza. Ten radšej loptu padajúcu pod brvno vytlačil na roh.

25
    Černik zatiaľ veľa práce nemal. Teraz sa natiahne odkopom od brány po nepresnej strele Ibaia.

24
    Hostia to skúšajú všetkými možnými spôsobmi. Väčšinou to skončí nepresnou prihrávkou alebo ofsajdom.

23
    Bilbao sa dostalo ku lopte na jednu minútu. Nepresný pas skončil mimo ihriska a vykopávať bude Černik.

22
    Ďalší roh už bezpečne zneškodnil Iraizoz. Loptu chytil do náručia a povzbudzuje svojich spoluhráčov ku rýchlemu protiútoku.

21
    Prvý gól chcel zopakovať Signevich. Naskočil na prednej žrdi a snažil sa predĺžiť. Za ním bol dobre pripravený hráč Bilbaa a loptu odvrátil na ďalší roh.

20
    Signevich nabudený po góle, získal po samostatnom prieniku ďalší rohový kop pre svoj tím.

19
    Na tribúnach to po prvom góle ožilo. Snáď uvidíme lepšiu hru ako v prvej štvrťhodine.

18
    DENIS POLYAKOV otvára skóre!. Signevič pekne predĺžil na prednej žrdi a na zadnej bol pripravený Polyakov, ktorý loptu bez problémov nasmeroval za chrbát Iraizoza.

16
    Z vhadzovania si vydobili ďalší roh.

15
    Španieli sa rozhodli trochu vyjsť zo svojej polovice a trochu napádať hráčov Borisova. Bate si ustrážilo loptu a už aj získalo vhadzovanie blízko rohovej zástavky.

14
    Prvý roh priniesol len rýchly brejk Španielov. Ďaleko sa nedostali a domáci zase začínajú s postupným rozvojom ofenzívy.

13
    Ku peknej prihrávke na hranici šestnástky sa dostal Signevich. Preletel až do šestnástky, kde získal po zblokovanej strele prvý roh zápasu.

11
    Laporte si pomohol pri spracovaní dlhého pasu rukou a lopta je prisúdená domácim.

10
    Prvá desaťminútovka je za nami. Zatiaľ to je taký pokojný futbal. Nič dôležité sa nestalo, hádam sa to rozbehne čo najskôr.

9
    Do peknej akcie sa dostali domáci hráči. Z ľavého krídla prišiel center na Gordejchuka, ten bol bránený a vystreliť dobre nedokázal.

8
    Po pár minútach sa v hre pokračuje, je otázne či dokáže brankár hostí vydržať. Zatiaľ vyzerá, že to rozchodí.

7
    Tak možno tu máme prvú komplikáciu pre Španielov. Začal sa rozcvičovať náhradný brankár. Medzitým sa stále ošetruje Iraizoz.

6
    Do zrážky sa dostal Iraizoz s hráčom Borisova a zostáva ležať na trávniku otrasený.

5
    Balenziaga si pomohol pri postrannej čiare faulom na prenikajúceho hráča a rozhodca odpískal faul.

4
    Hostia na svojej polovici s loptou, nezdá sa, že by sa niekam ponáhľali.

3
    Do prvej peknej šance sa dostal Etxebarria. Zo sľubnej pozície vystrelil, ale lopta skončila len na ochrannej sieti.

2
    Nikolay Signevich sa dopustil prvého menšieho faulu a rozhodca to vidí. Lopta pre hostí.

1
    Lopta sa prvýkrát dostáva ku Iraizovi – brankárovi hostí, ktorý pomohol svojim spoluhráčom s rozohrávkou.

1
    Dnešný duel začal výkopom zo stredového kruhu. Rozohrali ho hráči domácich v modrej farbe dresov.

1

BATE Borisov: Černik – Chaguš, Paljakow, Filipenka (C), Mladenović – Jablonski, A. Volodko – Hardzejčuk, Karnicki, M. Volodko – Signevič.
    Náhradníci: Saroka – Tubić, Alexijevič, Pawlow, Aljachnovič, Jakovlev, Rodionov.

Athletic Club Bilbao: Iraizoz – Iraola (C), San José, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe, M. Rico – Muniain, Aduriz, I. Gómez.
    Náhradníci: Herrerín – Etxeita, Gurpegi, de Marcos, Susaeta, Toquero, Fernández Hierro.

Rozhodca: Stéphane Lannoy – Michael Annonier, Laurent Stien.

Athletic Club Bilbao – Španielsky klub v prvom kole doma remizoval s ukrajinským Šachtarom 0:0. Teraz má pred sebou ľahšieho súpera. Bilbao prehralo tri zo šiestich posledných stretnutí v európskych súťažiach na pôde súpera. Taktiež si môžu pripísať ďalšiu negatívnu štatistiku a to že nedokázali skórovať v štyroch z piatich posledných zápasov.

BATE Borisov – Slovenským fanúšikom dobre známy klub. Práve on vyradil z Ligy Majstrov Slovan Bratislavu. Cez ňu sa dostal presvedčivo 4:1 po vzájomných dueloch. Slovan poslal "len" do Európskej ligy. Na prvý zápas, ktorý odohrali pred dvoma týždňami s FC Portom by najradšej zabudli. Inkasovali až šesť gólov a bol z toho poriadny debakel.

Prestížna Liga Majstrov pokračuje a je pred nami druhé kolo! V ňom sa stretne tím BATE Borisov a Athletic Club Bilbao. Jasným favoritom sú hostia. Bieloruský klub nevyhral proti španielskemu celku osem predchádzajúcich pokusov. Teraz budú mať šancu to zmeniť v novej Borisov Arene, kde sa odohrá prvý zápas vôbec v tejto súťaži Majstrov. Domáci sa budú určite si vylepšiť štatistiku po nepodarenom prvom zápase. Bilbao v prvom kole len remizovalo a na prvé tri body si budú musieť počkať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.