Barys – Jaroslavľ 3:4 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Záhreb 1:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
Streda 24.09.2014, 15:00 • Dvorec sporta Kazachstan, Astana • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.
    Dvorec sporta "Kazachstan"

Predstavme si v krátkosti klub Barys Astana. Klub hrával v národnom šampionáte a podarilo sa mu zaznamenať trikrát druhé miesto. V sezóne 20077/2008 však odohral jeden ročník v ruskej najvyššej súťaži a v roku 2008 klub z hlavného mesta Kazachstanu vstúpil do KHL. Postupne v tejto súťaži zaujal celkové umiestnenia na pozíciách s číslami 16., 14., 14., a 10. miesto. V uplynulej sezóne sa Barys prebojoval do play-off súťaže a v prvom kole vyprevadil po sérii 4:0 na zápasy Avtomobilsit Jekaterinburg, no v druhom kole nestačil na hráčov Ufy a po sérii 2:4 na zápasy sa zo súťaže porúčal.

Kostru mužstva tvoria hráči z piatich krajín. Dres obliekajú okrem domácich Kazachov, ktorí tvoria aj časť národného mužstva, ôsmi hráči z Rukej federácie, traja hráči z Kanady, dvaja z USA, po jednom z Lotyšska a Slovenskej republiky – super chlap a gólman Ján Laco. Domáce zápasy hráva Barys v hale s názvom Dvorec sporta „Kazachstan“, ktorý pojme 4.050 divákov.

Jaroslavľ založil už v roku 1010 knieža Jaroslav I. a tak je mesto Jaroslavľ najstarším mestom Ruskej federácie s počtom 607.000 obyvateľov. Leží na sútoku riek Volga a Kotorosla 280 km severovýchodne od hlavného mesta Moskvy a je dôležitou dopravnou tepnou. Historické centrum mesta je zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Medzi čestných občanom mesta Jaroslavľ patrí aj Sergej Moziakin, hviezda ruského hokeja, ktorý sa na domácom ľade predstaví práve v drese Metallurgu Magnitogorsk.

Lokomotiv Jaroslavľ, hokejový klub vznikol v roku 1959. Názov Lokomotiv nesie klub od roku 2000. Predtým vo svojej histórii menil viackrát názvy, vznikol ako JAMZ, neskôr bol premenovaný na Trud, potom Motor a Torpedo. Hokejový klub vo svojej histórii zaznamenal úspechy až v novodobej histórii a to úspechy ako sa patrí. Majstrom ruskej ligy sa stal v rokoch 1997, 2002 a 2003. V poslednom ročníku pred vznikom KHL zaznamenal strieborné miesto a v rokoch 1998, 1999 a 2005 skončil na treťom mieste.

Príjemné popoludnie pri sledovaní zápasu KHL, Barys Astana bude hostiť Lokomotiv Jaroslavľ. Hostia nastúpia na zápas v bielo-červenej kombinácii dresov, domáci tím v dresoch modrých. Vypočujeme si hymny oboch krajín a môžeme začať.

00:01

00:21
    Hostia vyhrali úvodné buly zápasu a s pukom sa nasťahovali do svojho pásma.

00:34
    Kronwall vystrelil z ľavého kruhu, Laco v pokľaku puk kryje do lapačky.

01:18
    Spoza kruhov pekne vystrelil Ljubuškin, Laco v pokľaku aj tento puk kryje vo svojom náručí.

02:07
    Lokomotiv od úvodu aktívnejším tímom, teraz síce operuje v pásme tím domácich, strelu na bránku však nevidíme.

02:28
    Holos vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie.

03:04
    V individuálnej akcii pred Sanfordom zakončoval Dawes, Sanford puk vyrazil na pravú stranu klziska.

03:44
    Starčenko vo vyloženej šanci pred bránkoviskom poslal puk len do betónov Sanforda.

04:27
    Barys Astana dala gól!
    Domáci tím sa ujíma vedenia po krásnej akcii, spoza bránky Rudenko poslal puk pred bránkovisko na hokejku Antropova, ktorý si všimol na druhej strane úplne voľného JEVGENIJA RYMAREVA, poslal mu puk a Jevgenij triafa odkrytú časť bránky Sanforda. Asistencie: Nikolaj Antropov a Konstantin Rudenko.
    RYMAREV - 1:0

05:05
    Domáci tím po góle ožil a čoraz viac sa tlačí do pásma hostí.

05:54
    Sanford opäť likviduje puk z hokejky jedného z hráčov domáceho tímu.

06:39
    Lokomotiv sa v pásme domácich zbavil puku a hráči oboch tímov prestriedali, puk na hokejkách domácich.

07:01
    Romanov spoza kruhov preveril pozornosť Sanforda, ten puk vyrazil a hostia ho dostali pod svoju kontrolu.

08:09
    Kručinin puk nedokorčuľoval, čiarový akciu hosťom zastavil pre zakázané uvoľnenie.

08:25
    Starčenko vystrelil spoza obrancu z ľavej strany, tento puk bol nepresný a minul bránku hostí, domáci stále pri puku.

09:25
    Lokomotiv opäť len nahodil puk do pásma domácich a hráči odišli striedať.

10:10
    Hostia svoju akciu pokazili na modrej, ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

10:29
    Blochin vystrelil od modrej od mantinelu z ľavej strany, Sanford puk chytá do lapačky.

10:52
    Z hĺbky svojho pásma založili hostia svoju akciu, no v pásme domácich vodu nezamútili.

11:32
    Laco nahadzovaný puk na bránku chytá, hostí do akcie nepustil.

12:08
    Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, strelu na bránku na tej ktorej strane však teraz nevidíme.

12:50
    Barys stratil puk pred Sanfordom, hosia zakladajú ďalšiu svoju útočnú akciu.

13:15
    Podobná situácia aj na druhej strane, nič mimoriadné sa na hracej ploche teraz nedeje, ubieha nám akurát tak čas.

14:01
    Novotný vystrelil od ľavého kruhu, Laco šiel na ľad a puk ukryl vo svojom výstroji.

14:22
    Barys založil svoju akciu, puk v pásme hostí však stratil a Lokomotiv zakladá svoju akciu.

15:13
    Galimov sa v rohu klziska nepresadil cez Blochina, Barys aspoň na chvíľku puk vyhodil mimo svoje pásmo.

15:49
    Za nedovolené bránenie vylúčený Ljubuškin, presilovú hru bude hrať opäť domáci tím.

16:12
    Barys zamkol Lokomotiv v pásme a točí to pred Sanfordom, podarí sa mu rozjasať domáce publikum?

16:37
    Dve strely domácich Sanford vyrazil, Barys stále s pukom v pásme hostí.

16:55
    Lundin poslal puk na Sanforda z ľavej strany, gólman hostí puk ukryl vo svojej lapačke.

17:18
    Rudenko nakorčuľoval do Sanforda, padol na ľad a ručne mu to vysvetlil Gorochov. Sanford ošetrovaný priamo na ľadovej ploche, budeme vylučovať.

17:18
    Rudenko dostal trest päť minút + do konca zápasu za nedovolené bránenie, hosťujúci Gorochov trest dve minúty za hrubosť a osobný trest desať minút.

17:18
    Sanford korčuľuje na striedačku, v bránke hostí sa predstaví Vitalij Kolesnik.

17:49
    Hráme štyria proti štyrom, komu bude viac priestoru na ľadovej ploche vyhovovať?

18:39
    Ljubuškin vystrelil z ľavej strany, Laco puk vyrazil späť do hry, a domáci tím ho poslal na chvíľku mimo svoje pásmo.

19:18
    Hostia v plnom počte a budú hrať tri minúty presilovú hru s výhodou jedného muža.

19:55
    Rachmanov nakorčuľoval s pukom do pásma, vystrelil spoza obrancu od pravého kruhu, Sanford puk bez problémov vyrazil.

20:00

Skončila nám prvá tretina zápasu, v ktorej domáci tím využil presilovú hru a ujal sa vedenia v zápase. Dianie poznačil faul Rudenka na gólmana hostí, ktorý otrasený v sprievode lekára tímu odkorčuľoval na striedačku. Uvidíme, či dokážu hostia využiť svoju presilovú hru, ktorú bude hrať na začiatku druhej tretiny.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15:53.

20:01

20:23
    Platt pekne vystrelil spoza pravého kruhu, Laco v pokľaku puk chytá do lapačky.

20:31
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Novotný poslal puk od bránkovej čiary na pravý kruh, kde stal dobre postavený JEGOR AVERIN, ktorý prestrelil Laca v bránke domácich. Asistencie: Jiří Novotný a Geoff Platt.
    AVERIN - 1:1

20:57
    Neodovolené bránenie a na trestnú lavicu sadá Galimov, sily na ľade sa vyrovnajú.

21:53
    Dawes sa dostal do brejku, rútil sa sám na Kolesnika, chcel to na blafák, gólan hostí ho však vychytal a puk vyrazil.

22:18
    Domáci v plnom počte, päťminútový trest Rudenka skončil.

22:57
    Aj hostia v plnom počte, môžeme sa venovať hre.

23:11
    Cerenok dostal za faul na hlavu a krk trest dve minúty a k tomu desaťminútový osobný trest.

23:39
    Lokomotiv zamkol domácich v pásme a snaží sa vypracovať si streleckú pozíciu, Laco v strehu.

24:19
    Kartajev pekne vystrelil, Laco puk vyrazil a hostia to nadalej točia pred Lacom.

24:51
    Puk z hokejky hráča Lokomotivu skončil na ochrannej sieti, rozhodca hru vykazuje do stredného pásma.

25:11
    Už sme v plnom počte, Lokomotiv hral presilovke veľmi dobre, gól sme však nezaznamenali.

25:39
    Za krosček odchádza na trestnú lavicu Bartulis, opäť presilová hra pre Lokomotiv.

26:08
    Laco zneškodnil ďalší puk po strele hostí, ktorí zamkli domácich v pásme.

26:15
    Kronwall vystrelil spoza kruhov, Platt clonil pred gólmanom, Laco v pokľaku puk bezpečne kryje vo svojom náručí.

26:54
    Lokomotiv stále drží domácich v pásme, strelu na bránku však teraz nevyslal.

27:32
    Laco vyriešil ďalšiu situáciu pred svojou bránkou, puk poslal na jeho bránku Novotný, hostia sa k dorážke už nedostali.

27:39
    Domáci v plnom počte, Lokomotiv hral presilovku dobre, no gól nevsietil, Laco podržal svoj tím.

27:45
    Opäť puk v lapačke domáceho gólmana, Laco zmenu skóre nateraz nepripustil.

27:58
    Zakázané uvoľnenie Barys, vhadzovať budeme po ľavej ruke Laca.

28:39
    Lokomotiv chvíľku operoval s pukom v pásme domácich, strelu na bránku však teraz nevyslal.

29:22
    Puškarjov vystrelil od pravého kruhu, jeho puk defenzíva hostí zblokovala na ochrannú sieť, vhadzujeme pred Kolesnikom.

29:53
    Krosček Romanova odmenený dvomi trestnými minútami, presilovú hru bude hrať Lokomotiv.

30:37
    Barys vyhadzuje puk von cez všetky čiary, Novotný zakladá ďalšiu akciu Lokomotivu.

31:28
    Hostia chybovali v pásme domácich, Barys puk posiela von zo svojho pásma.

31:50
    Novotný pekne vystrelil z pravého kruhu, Laco všetko dobre videl a puk chytá do svojej lapačky.

31:53
    Domáci v plnom počte, ani túto presilovú hru hostia nevyužili.

32:55
    Thörnberg poslal krásny puk popred bránku na hokejku Kapustina, ten pekne vystrelil, Laco sa stihol presunúť k pravej žrdi a puk vyrazil späť do hry.

33:24
    Thörnberg dalším potrestaným hráčom, dve minúty za podrazenie, Platt dve minúty za nedovolená bránenie, presilovú hru bude hrať domáci tím, piati proti trom.

34:19
    Kolesnik v akcii, Lundin poslal puk za pravý kruh, z prvej pálil Cerenok, Kolesnik puk vyrazil pred seba a následne schoval pod svoju rukavicu.

34:54
    Lundin pekne vystrelil spoza pravého kruhu, Kolesnik šiel do pokľaku a puk zneškodnil.

35:08
    Bartulis príklepom z prvej vypálil spoza ľavého kruhu, Kolesnik v pokľaku aj tento puk zlikvidoval.

35:24
    Hostia v plnom počte, prežili bez ujmy oslabenie o dvoch mužov.

35:35
    Thörnberg nakočil na ľad, všimol si na ľavej strane voľného JIŘÍHO NOVOTNÉHO, ktorý pomedzi betóny poslal puk do Lacovej bránky. Asistencia: Martin Thörnberg.
    NOVOTNÝ - 1:2

37:05
    Barys prepol na vyšší rýchlostný stupeň, snaží sa hostí dostať pod tlak.

37:18
    Koňkov a Romanov ďalšími potrestanými hráčmi, obaja po dve minúty za seknutie.

37:42
    Barys hrá presilovku štyroch proti trom, na trestnú si sadol Kartajev za faul kolenom.

38:28
    Starčenko pekne vystrelil spoza pravého kruhu, Kolesnik aj tento puk v pokľaku zlikvidoval.

39:16
    Teraz presilovú hru Barys využíva, spoza kruhov vystrelil Lundin, Kolesnik puk vyrazil pred seba a NIGEL DAWES mu ho poslal do siete. Asistencie: Mike Lundin a Brandon Bochenski.
    DAWES - 2:2

39:18
    Barys s piatimi hráčmi.

39:42
    Hráme s plným počtom na oboch stranách.

39:43
    Starčenko a Kapustin sa pustili do seba, obaja vyfasovali po dve minúty za hrubosť.

40:00

V druhej tretine sme videli pekný hokej, Barys hral dve minúty presilovú hru piatich proti trom, nevyužil ju. Hostia odskočili domácim o jeden gól, záver tretiny však patril domácim, ktorí gólom do šatne vyrovnali stav stretnutia, o všetkom tak rozhodne tretia časť hry.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:50.

40:01

40:24
    Averin prešiel s pukom poza bránku, poslal ho za pravý kruh, odtiaľ vystrelil Vasiljev, puk zblokovaný defenzívou domácich na ochrannú sieť.

40:56
    Spoza bránky Laca začína Barys svoju útočnú akciu.

41:19
    Bochenski pekne vystrelil, Kolesnik mal zakrytý váhľad, puk ale vyrazil späť do hry a Lokomotiv ide do akcie.

41:43
    Obaja kohúti už sú na ľadovej ploche, hráme teda s plným počtom hráčov na oboch stranách, dokedy?

42:43
    Signaliozvané vylúčenie, Kolesnik už sedí na striedačke.

43:01
    Semjonov dostal dve minúty za držanie, presilová hra pre Lokomotiv.

43:34
    Lokomotiv už zamkol domácich v pásme, podarí sa mu vypracovať si úspešnú streleckú pozíciu?

44:13
    Puk skončil mimo hraciu plochu, vhadzujeme v strednom pásme.

44:35
    Lokomotiv to opäť topčí pred Lacom, ako tzo dopadne?

44:47
    Holos vystrelil od pravého kruhu, Laco poslal puk na ochrannú sieť.

45:01
    Domáci v plnom počte, Lokomotiv túto presilovú hru nevyužil.

45:51
    Barys vyhodil puk von zo svojho pásma a hráči odišli striedať, Lokomotiv pôjde vpred.

46:02
    Aj Lokomotiv len nahodil puk do pásma domácich a aj jeho hráči odišli na striedačku.

46:45
    Bochenski sa k dorážke nedostal, puk spoza kruhov poslal na Kolesnika Starčenko.

47:59
    Domáci sa snažili o prečíslenie, Novotný sa stihol včas vrátiť a akciu Barys pred Kolesnikom pokazil chybnou prihrávkou Rachmanova.

48:39
    Višnevskij preveril pozornosť Laca, vystrelil spoza kruhu, Laco v pokľaku na ľad puk ukryl do náručia.

48:58
    Barys operuje s pukom v pásme hostí, aj domáci tím chce brať v dnešnom zápase tri body.

49:14
    Bochenski pekne vystrelil od ľavého kruhu, minul bránku hostí, puk sa odrazil od zadného mantinelu na pravú stranu, k dorážke sa domáci nedostali.

50:50
    Puškarjov sa na ľavom kruhu nepresadil a napokon strelu svojho spoluhráča od modrej práve on zblokoval. Kolesnik bol bez práce.

51:55
    Kartajev na ľavom kruhu vybojoval puk, k strele sa odhodlal Gavrilin, no presný nebol, minul bránku Kolesnika.

52:35
    Thörnberg poslal puk na Laca, gólman domácich tento puk bezpečne likviduje.

52:58
    Platt príklepom vystrelil od modrej, Laco puk vyrazil, k dorážke sa dostal ešte Thörnberg v bielom drese, Laco aj tento puk zrazil do rohu klziska.

53:55
    Čierový akciu hosťom zastavil na modrej čiare pre ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

54:18
    Za držanie sadá na trestnú lavicu Semjonov, presilovú hru bude hrať Lokomotiv.

54:34
    Jakovlev od pravého kruhu poslal puk popred bránku na druhú stranu voľnému SERGEJOVI KOŇKOVOVI, ktorý trafil odkrytú časť Lacovej bránky. Asistencie: Jegor Jakovlev a Emil Galimov.
    KOňKOV - 2:3

55:53
    Barys zakladá svoju útočmú akciu, čas do klaksónu ubieha.

56:03
    Semjonov pekne vystrelil spoza pravého kruhu, Kolesnik v pokľaku puk kryje do náručia.

56:18
    Puk skončil mimo hraciu plochu, vhadzujeme v strednom pásme pri modrej čiare hostí.

56:43
    S pukom si zahral aj Laco, ktorý rozohral akciu svojho tímu.

57:00
    Puškarjov bol v pásme skôr ako puk, čiarový píska domácim zakázané uvoľnenie.

57:19
    Lokomotiv len vyhadzuje puk von zo svojho pásma, bráni svoje jednogólové vedenie.

57:32
    Vhadzujeme v strednom pásme pri modrej čiare domácich, hostia sa previnili ofsajdom.

58:00
    Novotný vyváža puk von zo svojho pásma a v pásme domácich ho umne drží na svojej hokejke.

58:22
    Jedna z posledných akcií domáceho tímu, ubráni Lokomotiv svoj náskok?

58:51
    Blochin vystrelil z ľavej strany spoza kruhu, Kolesnik v pokľaku aj tento puk ukryl do náručia.

58:51
    Oddychový čas domácich, skúsi Barys power play?

58:51
    Laco zostal na striedačke, power play Barys Astana.

59:01
    Antropov chcel Kolesnikovi vysekať puk spod lapačky, nepodarilo sa, vhadzujeme po pravej ruke Vitalija.

59:22
    Domáci to roztočili v pásme hostí, spoza kruhov vystrelil Savčenko, netrafil bránku, puk sa odrazil od zadného mantinelu na ľavú stranu, odkiaľ pohotovo zakončil BRANDON BOCHENSKI. Asistencie: Roman Savčenko a Mike Lundin.
    BOCHENSKI - 3:3

Laco sa opäť postavil medzi žrde svojej bránky.

60:00

Barys hrou bez brankára stihol vyrovnať a po krátkej prestávke pôjde zápas do predĺženia. Lokomotiv svoje jednogólové vedenie neubránil. Rozhodne niektorý z tímov v predĺžení?

Začalo sa predĺženie.

60:28
    Novotný poslal puk na modrú Holosovi, ten pohotovo vystrelil a Laco bol opäť pozorný na svojom mieste.

60:58
    Thörnbergov puk zblokovala defenzíva domácich, Lokomotiv vyvíja tlak pred bránkou Laca.

61:18
    Nahadzovaný puk na bránku Laco radšej prikryl a ukľudnil hru.

61:20
    Z buly dostal puk za kruh na hokejku Kartajev, ihneď vystrelil, minul však bránku Laca.

62:10
    Averin nakorčuľoval s pukom do pásma z ľavej strany, minul bránku Laca.

62:19
    Novotný poslal puk od pravého kruhu na bránku, Laco ho vyrazil späť do hry a domáci puk dostali pod svoju kontrolu.

63:18
    Barys posiela puk až do pásma hostí, ktorí sa budú ponáhľať s pukom späť pred Laca.

63:45
    Spoza bránky Laca zakladajú domáci ďalšiu svoju útočnú akciu.

64:20
    Puk na hokejkách hostí, avšak hráme s ním v strednom pásme.

64:34
    Opäť len nahodený puk na Laca, gólman ho musel prikryť, Lokomotiv vybojoval pásmo.

64:48
    Domáci vyvážaju puk von z pásma, je po predĺžení.

64:54
    Dnešné stretnutie sleduje 3.972 divákov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi duelu, diváci si tak môžu pozrieť samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:1
    Novotný poslal Lacovi puk pod ľavý horný roh, 0:1.

1. séria
    0:1
    Dawes Kolesnika neprekonal, 0:1.

2. séria
    0:1
    Koňkov to chcel na blafák, minul bránku Laca, 0:1.

2. séria
    0:1
    Starčenko trafil len do Koloesnika, 0:1.

3. séria
    0:1
    Thörnberg poslal pul medzi betóny Laca, ktorý ho vychytal, 0:1.

3. séria
    0:1
    Bochenski poslal puk tiež len do Kolesnika, ktorý ho vychytal, 0:1.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lokomotiv Jaroslavľ.
    JIŘÍ NOVOTNÝ premenil svoj nájazd a rozhodol o víťazstve hostí.
    NOVOTNÝ - 3:4

Koniec zápasu. (17:39:53)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 5. Rymarev (Antropov, Rudenko), 40. Dawes (Lundin, Bochenski), 60. Bochenski (Savčenko, Lundin) – 21. Averin (Novotný, Platt), 36. Novotný (Thörnberg), 55. Koňkov (Jakovlev, Galimov), rozh. náj. Novotný