Kanada – Švédsko 5:1 (kon.) | Rusko – USA 4:7 (kon.) | Slovensko – Švajčiarsko 1:3 (kon.)

Kanada dala gól!

JANSEN HARKINS zvolil zakončenie popod alebo popri pravom betóne gólmana Sandströma, ktorý puk veľmi dobre zbrzdil, no kus čiernej gumy sa mu aj napriek tomu dokĺzal za čiaru.

56:46
    Trestné strieľanie v prospech Kanady! Domáci hráči si vybojovali v samostatnom úniku faul a ich súper za to môže pykať.
    Mitchell STEPHENS - 4:1

52:09

Domáci hráči zrejme rozhodujú o svojom triumfe. Druhýkrát v tomto zápase sa presadil MITCHELL STEPHENS a Švédi to už teraz budú mať mimoriadne náročné. Asistencie: Adam Musil, Tyler Soy.

45:02
    Švédsko sa bude brániť! Carlsson sa previnil hákovaním.
    Mitchell STEPHENS - 3:1

43:21

Kanada zvyšuje svoj náskok! Rýchly prechod do útočného pásma, popletenie defenzívy a napokon rýchla strela ponad ležiaceho Sandströma bude zrejme jednou z najdôležitejších akcií v tomto zápase. Do štatistík sa zapisuje MITCHELL STEPHENS. Asistencia: Tyler Soy.

38:00
    Kanada sa bude brániť! Gólman Sawchenko sa previnil podrazením a dvojminútvoý trest si ide odpykať jeden z jeho spoluhráčov.
    Philip MAGNUSSON - 2:1

36:34
    Švédsko dalo gól!

Hostia sa napokon ešte v tejto tretine dostávajú späť do hry! Tvrdou ranou sa o to postaral PHILIP MAGNUSSON. Asistenciu si pripisuje Alexander Younan.
    Lawson CROUSE - 2:0

34:30

Kanada rýchly útok využila! Po organizovanom tlaku na súpera puk poskakoval pred bránkou, kde sa v zmätku najlepšie zorientoval Gól strelil LAWSON CROUSE, ktorý ho nekompromisne umiestnil do siete. Asistencie: Nicolas Roy a Nick Merkley.

29:33
    Kanada sa bude brániť! na trestnú lavicu smeruje N Roy za krosček.
    Travis KONECNY - 1:0

26:36

Domáci hráči sa dostávajú do vedenia! po súvislom tlaku Kanaďania z uhla napálili konštrukciu bránky, od ktorej sa puk odrazil ku TRAVISOVI KONECNEMU, a ten ho doklepol do bránky. Asistencie: Mathew Barzal a Mitchell Sompel.

25:46
    Švédsko sa bude brániť! Davidsson sa previnil podrazením.

19:14
    Švédsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje Erixon na dve minúty za hákovanie.

16:01
    Švédi mali takmer celú minútu výhodu avizovaného vylúčenia, ale puk nepochopiteľne neodovzdali a presilovku 5 na 3 si tak zahrajú iba na pár sekúnd. Na trestnú lavicu smeruje Kanaďan Meloche.

14:47
    Tvrdá strela v podaní Crousea napokon v sieti nebola. Potvrdil to videozáznam, a tak pokračujeme za stavu 0:0.

14:47
    Tak toto bola rana ako z dela! Kanada sa vo vlastnom oslabení dostala do rýchleho protiútoku, po ktorom bolo po zakončení počuť konštrukciu bránky. Nečudujeme sa rozhodcovi, že nevie, či to bolo z jej vnútornej strany alebo nie. Bola to skutočne tvrdá rana a bude sa telefonovať.

14:14
    Kanada sa bude brániť! Na dve minúty za sekanie ju oslabí Barzal.

13:24
    Obrovská šanca Švédov! kanadská defenzíva teraz úplne prepadla a hostia sa rútili v trojici proti jedinému obrancovi. Ten ale napokon dokázal zblokovať strelu Dahléna na ochrannú sieť.

11:27
    Kanada bude hrať v trojici proti piatim mužom súpera! Hákovaním sa previnil Marner.

10:34
    Kanada sa dostala do skvelej príležitosti! Individuálne to veľmi dobre spravil Barzal, ale puk za betóny pozorného gólmana nepredral.

09:54
    Pomer síl na ľadovej ploche sa vyrovná. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za napadnutie N. Roy.

09:31
    Švédsko sa bude brániť! na dve minúty za nedovolené bránenie ho oslabí Emanuelsson.

05:56
    Švédsko sa bude brániť. Larsson oslabí svoj tím na dve minúty za hrubosť.

03:56
    Sawchenko si na svoje konto pripísal veľmi dobrý zákrok! lapačkou vytlačil kus čiernej gumy smerujúcej do bránky tesne nad konštrukciu svojej svätyne.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 27. Konecny (Barzal, Sompel), 35. Crouse (N. Roy, Merkley), 44. Stephens (Soy), 53. Stephens (Musil, Soy), 57. Harkins (t.s.) – 37. Magnusson (Younan)

Kanada: Sawchenko (Booth) – J. Roy, Spencer, Brisebois, Meloche, Sompel, Bear (A), Hobbs – Crouse, N. Roy, Merkley (A) – Knott, Strome, Marner – Harkins, Barzal, Konecny (C) – Soy, Stephens, Musil
    Švédsko: Sandström (Werner) – G. Carlsson, Kylington, L. Carlsson, Younan, Léman, Alftberg, Kalte, Larsson – Magnusson, Asplund (C), Davidsson – Dahlén, Ölund, Lööke – Dahlström, Erixon, Emanuelsson – Ahl, Ek Eriksson, Grundström

Rozhodca: Jonák, Novák – Stanzel, Šefčík