Bastia – Nantes 0:0 (kon.) | Lorient – Lille 1:4 (kon.) | Marseille – Guingamp 1:0 (kon.)
Monaco – Bordeaux 1:1 (kon.) | Nice – Lyon 0:1 (kon.) | Paríž – Montpellier 4:0 (kon.)
Remeš – Rennes 1:3 (kon.) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (kon.) | Sochaux – Évian TG 0:3 (kon.)
Toulouse – Valenciennes 3:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
3:1 (2:0)
AC Ajaccio
cz Sobota 17.05.2014, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes Vám přiblížíme v naší online reportáži zápas posledního kola francouzké Ligue1, ve kterém se potkají hráči AS Saint-Étienne a AC Ajaccio

AS Saint-Étienne:

Hráči AS Saint-Étienne se nacházejí aktuálně před posledním kolem na čtvrté pozici ligové tabulky, které jim zajišťuje místo v Evropské lize. Na svém kontě mají aktuálně 66 bodů za 19 vítězství, 9 remíz a 9 porážek. V letošní sezóně dokázali vstřelit 53 branek a 33 krát inkasovali.
    V případě, že dnes v zápase uspějí a získají tři body, což se podle papírových předpokladů očekává mohou dokonce za určitých okolností postoupit i na třetí pozici, které by jim zaručovalo předkolo Ligy mistrů.
    K tomu ovšem musí vyhrát a zároveň doufat, že v souběžném hraném utkání nevyhraje Lille OSC na hřišti FC Lorient.

AC Ajaccio:

Hráči AC Ajaccio se nacházejí aktuálně před posledním kolem na poslední dvacáté pozici. Na svém kontě mají 23 bodů za 4 vítězství, 11 remíz a 22 proher. V letošní sezóně dokázali vstřelit 36 branek a 69 krát inkasovali.
    Hráči AC Ajaccio jsou již několik kol jistým sestupujícím týmem. V příští sezóně je tak čeká sezóna v Ligue2.

Vzájemný zápas z letošní sezóny:
    Oba soupeři se v letošní sezóně potkali v prvním kole. V zápase byli lepší hráči AS Saint-Étienne, když vyhráli 1:0.

AC Ajaccio – AS Saint-Étienne 0:1 (0:1)
    Branky: 34.Brandão

Historická vzájemná bilance:
    4 vítězství AS Saint-Étienne, 4 remízy, 1 výhra AC Ajaccio
    poslední výhra AC Ajaccio 13.05.2006 (doma, venku se jim to ještě nikdy nepodařilo)

AS Saint-Étienne: Ruffier – K. Zouma, Perrin (C), Bayal Sall, Brison (72. Pogba) – Gradel, Clément, Corgnet (83. Brandão), Lemoine, Tabanou (63. Cohade) – Erdinç.
    Náhradníci: Moulin – Pogba, Baysse, Cohade, Hamouma, Diomande, Brandão.

AC Ajaccio: Ochoa – Leca, Perozo, Diarra, Hengbart – Lasne, Goncalves (58. Tonucci), Mostefa (C), Pedretti (68. Baradji), Faty – Tallo.
    Náhradníci: Sollacaro – Tonucci, Bonnart, Baradji.

Rozhodčí: Stéphane Lannoy – Eric Dansault, Frédéric Cano.

1

1
    Zatím se nám hraje ve středu hřiště. Na obou stranách jsou k vidění nepřenosnosti v rozehrávkách.

2
    Hráči Saint-Étienne jsou teď u míče a zkouší kombinační hrou se dostat do zakončení.

3
    Nepřesnou rozehrávkou ale o míč přicházejí.

3
    Domácí si teď při napadání počínali nedovoleně. Hosté tak budou rozehrávat přímý kop z vlastní poloviny.

3
    Hráči Ajaccia to zkouší postupným útokem.

4
    Hostující hráči teď měli výhodu standardní situace z blízkosti pokutového území. Centrovaný míč do pokutového území ale domácí obrana odvrací do bezpečí.

5
    Hráči Ajaccia si počínali nedovoleně. Standardní situace pro domácí ze vzdálenosti asi 30 metrů.

6
    Max-Alain Gradel to zkusil přímo. Hostující brankář si ale z jeho střelou poradil.

7
    Hosté to okamžitě zkouší dopředu kombinační hrou.

7
    Nepřesnou přihrávkou ale o míč přicházejí.

8
    Brison byl falouván. Další standardní situace pro domácí.

8
    Domácí to zkouší postupným útokem.

9
    Gradel zkoušel odcentrovat do pokutového území. Centr mu ale nevyšel, byl příliš dlouhý.

10
    U míče teď byli hostující hráči. Nepřesnou přihrávkou ovšem o míč přišli.

10
    Domácí hráči si ale pomohli hned vzápětí útočným faulem.

11
    Centrovaný míč do pokutového území teď našel přesně hlavou Fatyho. Jeho hlavičku ovšem domácí brankář vyboxovává akrobatickým zákrokem do bezpečí.

12
    Hostující hráči teď překvapivě drží míč častěji na svých kopačkách.

12
    Domácí jsou teď u míče a snaží se dostat dopředu.

13
    Ale další nepřesnou přihrávkou o míč znovu přicházejí.

13
    Hosté teď znovu kombinují u pokutového území domácích. Domácí ale zatím dobře napadají a nepouští je do zakončení.

14
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště. Na obou stranách vidíme nepřesnosti v přihrávkách.

15
    Hosté jsou znovu u míče a snaží se dostat hrou na jeden dotek před bránu domácích.

16
    Pomohli si ovšem útočným faulem a přišli o míč.

17
    Ochoa teď raději pohlídal míč v náručí před dobíhajícími hráči domácích.

18
    Hosté teď měli výhodu standardní situace ze středu hrací plochy. Centrovaný míč do pokutového území však doletěl pouze do náruče domácího brankáře.

18
    Domácí teď uzavřeli hosty před jejich pokutovým územím. Vytvořili si několik slibných příležitostí. Ale ani v jednom případě nedokázali zakončit.

19
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Nyní se jim to ale už povedlo. Na centrovaný míč od Maxe Alaina Gradela do pokutového území si naběhl LOÏC PERRIN, který hlavou dokázal dostat míč do sítě a poslal tak svůj tým do vedení.

20
    Domácí hráči jsou teď při chuti a snaží se vymyslet další gólovou šanci kombinační hrou.

21
    Nepřesnou přihrávkou ovšem o míč přišli.

22
    Hosté je ale hned vzápětí napodobili. Míč pro domácí.

23
    Hráči Saint-Étienne to okamžitě zkouší znovu se dostat dopředu.

24
    Hosté ovšem napadají. Domácí tak musí začít znovu až od vlastní branky.

25
    Obrovská příležitost domácích. Erdinç si naběhl dobře na centrovaný míč do pokutového území. Hlavou ovšem trefil pouze připraveného hostujícího brankáře Ochou.

25
    Další šanci domácích zastavují pro změnu rozhodčí pro ofsajd.

26
    Nyní se nám znovu hraje převážně uprostřed hřiště.

27
    Začíná se nám přiostřovat. Rozhodčí teď musí hráče uklidňovat. Zatím jen slovně.

28
    Teď se nám díky tomu dobrou minutu nehrálo.

29
    Domácí to teď zkoušeli centrem za obranu, který ovšem směřoval do ofsajdu.

30
    Hosté teď bojují a napadají rozehrávku domácích.

30
    Domácí ovšem ale stále drží míč na svých kopačkách a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.

31
    Hosté se teď snažili dostat dopředu kombinační hrou, ale přišli o míč.

32
    Na druhé straně se teď dostal do rychlého protiútoku Clément. Svojí akci ale překombinoval a následná přihrávka našla pouze hostující obránce.

33
    Domácí jsou teď znovu u míče a snaží se dostat dopředu.

34
    Hráči Ajaccia ale dobře napadají a nepouští je na dostřel vlastní branky.

35
    Domácí hráči přidávají svojí druhou branku. Centrovaný míč z pravé strany do pokutového území našel úplně volného MEVLUTA ERDINCE, který přesnou střelou k pravé tyči překonal hostujícího brankáře.

36
    Domácí hráči stejně jako po první gólu teď znovu tlačí dopředu.

37
    Standardní situace pro domácí z blízkosti pokutového území.

38
    Tabanou to zkusil přímo. Branku hostů ovšem přestřelil.

39
    Hostující hráči si teď počínali nedovoleně. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci z vlastní poloviny.

40

41
    Hosté ji ovšem hned vzápětí napodobili. Míč pro Saint-Étienne.

42
    Hra se nám nyní znovu přenesla do středu hřiště.

42
    Nedovolený zákrok hostujících hráčů. Standardní situace pro domácí.

42
    Centrovaný míč do pokutového území ovšem nachází pouze hostující obránce.

43
    Držení míče 58 % – 42 %

43
    Další nedovolený zákrok hostů ve středu hrací plochy. Míč pro domácí.

44
    Ty ovšem o míč nepřesnou přihrávkou přicházejí.

44
    Domácí je ale hned vzápětí napodobili.

44
    Nyní sledujeme opět sérii nepřesností na obou stranách.

45
    Začala nám poslední minuta prvního poločasu.

45
    Domácí jsou teď u míče a snaží se něco vymyslet kombinační hrou.

45
    O míč ale přišli. Na druhé straně teď musí před dobíhajícími hostujícími hráči míč schovat domácí brankář Zouma.

45
    Hlavní rozhodčí v prvním poločasu nenastavil ani minutu navíc a poločas končí.

45

Skončil nám první poločas zápasu mezi AS Saint-Étienne a AC Ajaccio. Po prvních pětačtyřiceti minutách jsou zatím šťastnější domácí hráči, kteří dokázali využít dvě slibné šance a zásluhou Perrina a Erdinçe tak vedou po prvním poločasu 2:0. Druhý poločas začne přibližně v 22:00.

ČK: 0-0

Přestávka po prvním poločasu se nám blíží pomalu ke konci. Zápas nám za pár okamžiků bude pokračovat.

46

46
    Do druhého poločasu to vypadá, že oba kluby nastoupili zatím v nezměněných sestavách.

46
    Útočný faul domácích. Míč pro Ajaccio.

46

47
    Centrovaný míč do pokutového území ale končí pouze v náručí domácího brankáře.

47
    Perozo si teď počínal nedovoleně. Standardní situace pro domácí ze vzdálenosti 25 metrů.

48
    Centrovaný míč do pokutového území našel pouze hostující obránce, kteří odvrací do bezpečí.

49
    Útočný faul domácích. Míč pro hráče Ajaccia.

50
    Domácí teď díky napadání získali míč. A okamžitě to zkouší dopředu kombinační hrou.

50
    Ale jako už dnes je tradicí. Nepřesnou přihrávkou o míč přicházejí.

51
    Domácí teď mají míč častěji na svých kopačkách. Nedokážou ovšem zatím se dostat do zakončení.

52
    Nyní opět nepřesnou přihrávkou o míč přišli.

52
    Hráči Ajaccia je ale hned vzápětí napodobili.

53
    Útočný faul hostujících hráčů. Míč pro domácí borce.

54
    Nyní jsou u míče hostující hráči. Zkouší něco vymyslet kombinační hrou.

54
    To by ale nesměli o míč přijít nepřesnou přihrávkou.

55
    Na druhé straně teď domácí hráči prověřili pozornost hostujícího brankáře střelou z dálky. Ten ji ale viděl a míč si v klidu pohlídal.

56
    Diarra se teď zkoušel prosadit u postranní čáry. Byl ale odzbrojen domácími hráči.

57
    Gradel teď zkoušel znovu přihrát do pokutového území, stejně jako úspěšně v prvním poločase. Tentokráte ovšem našel pouze hostující obránce.

58
    Hostující hráči jsou teď u míče a snaží se dostat dopředu postupným útokem.

58
    Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Claude Goncalves, přichází Denis Tonucci.

59
    Hostující hráči teď budou zahrávat rohový kop.

60
    Na centrovaný míč do pokutového území si naběhl Tallo. Jeho střela ovšem končí mimo tři tyče domácí branky.

61
    Centrovaný míč do pokutového území domácích teď domácí obrana odvrací do bezpečí.

62
    Domácí hráči se teď nepatrně stáhli do obrany. Hostující hráči teď mají více prostoru pro hru.

62
    Projevilo se to i na držení míče. Domácí 55% – Hosté 45%.

63
    Hra je teď přerušena. Leca potřebuje ošetřit.

63
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Franck Tabanou, přichází Renaud Cohade.

65
    Hlavní rozhodčí si teď běží něco vysvětlit s hlavním pořadatelem.

66
    Z hlediště se totiž ozývá druhá píšťalka.

66
    Hra nám pokračuje.

67
    Domácí hráči se teď snaží kombinovat před pokutovým územím hostů.

67
    Centrovaný míč do pokutového území ale končí pouze v náručí hostujícího brankáře Ochoi.

68
    Hráči Ajaccia teď budou zahrávat rohový kop.

68
    Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Benoît Pedretti, přichází Issa Baradji.

70
    V souběžném hraném utkání FC Lorient – Lille OSC, vedou hostující hráči už 3:1. Vypadá to že si předkolo Ligy mistrů pohlídají. Na Saint-Étienne tak zbude předkolo Evropské ligy.

71
    Hostující hráči jsou teď u míče a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.

71
    Nepřesnou přihrávkou ovšem o míč přicházejí.

72
    Domácí hráči to teď zkusili z dálky. Jejich pokus si ovšem cestu mezi tři tyče nenašel.

72
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jonathan Brison, přichází Florentin Pogba.

74
    Nyní se nám začíná znovu hrát převážně ve středu hrací plochy.

74
    Nepřesná přihrávka hostujících hráčů, která je připravuje o míč.

75
    Domácí hráči to okamžitě zkouší dopředu kombinační hrou.

76
    Domácí hráči už se nepouští do vážnějších šancí. Což se stále projevuje na držení míče. Už je to jen 53% – 47%.

77
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

78
    Domácí hráči přidávají třetí branku utkání. V pokutovém území se dokázal nejlépe zorientovat LOÏC PERRIN, který přesnou střelou z malého vápna k levé tyči dokázal překonat hostujícího brankáře.

79
    Domácí jsou stále při chuti a snaží se kombinační hrou vymyslet další šanci.

80
    Domácí jsou stále u míče a uzavřeli teď hosty před jejich pokutovým území.

80
    Nařízená penalta pro hráče AS Saint-Étienne!

80
    Domácí ale této příležitosti nevyužívají! Gradel trefuje pouze levou tyč domácí branky!

83
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Brandão.

83
    Domácí jsou teď u míče a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.

84
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště. Na obou stranách jsou k vidění nepřesností v rozehrávkách.

85
    Hra je přerušena. Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na zemi.

85

86
    Domácí teď drží míč v poklidu na vlastní polovině a snaží se šetřit čas.

87
    Tonucci v obrovské šanci. Z ničeho nic se objevil sám na hranici pokutového území. Jeho střelu z první ovšem domácí brankář odvrací na rohový kop.

87
    Centrovaný míč do pokutového území odvrací domácí hráči do bezpečí.

88
    Zápas se nám pomalu dohrává.

89
    Domácí si v závěru v poklidu hlídají míč.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví v druhém poločasu dvě minuty.

90+2
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    Hostujícím hráčům se podařilo ještě v závěru snížit. Z hranice vápna se přesnou střelou k levé tyči dokázal prosadit ISSA BARADJI.

90+3

Ihned po konečném hvizdu se na hrací plochu dostali diváci, kteří tak oslavují svým způsobem konec sezóny.

Na stadiónu se nám začíná ozývají pyrotechnika od diváků.

Hráči teď mají problém se dostat do kabin. Na hřišti je dobrých tisíc lidí.

ČK: 0-0

Skončil nám zápas 38. kola Ligue1 mezi AS Saint-Étienne – AC Ajaccio. V zápase byli úspěšnější domácí hráči, když dokázali porazit Ajaccio 3:1. Za domácí se prosadili dvakrát Perrin a jednou Erdinç. Za hosty v samém závěru korigoval Baradji. Domácí byli po celý zápas lepší a po zásluze si připsali tři body za vítězství. Na dálku v souboji o třetí příčku jim to však nepomohlo, neboť Lille dokázalo uspět na hřišti Lorientu 4:1. Na domácí Saint-Étienne tak čeká předkolo Evropské ligy.

Já se s Vámi loučím a přejí hezký zbytek sobotního večera. (23:08:30)

MCh

Góly: 19. Perrin (Gradel), 35. Erdinç (Gradel), 78. Perrin – 90+2. Baradji (Hengbart)

Nepremenená penalta: 80. Gradel (SET), mimo

Rozhodca: Stéphane Lannoy – Eric Dansault, Frédéric Cano