Lovosice – Plzeň 28:29 (kon.) | Zubří – Kopřivnice 32:23 (kon.)
HC ROBE Zubří
32:23 (15:12)
KH ISMM Kopřivnice
cz Sobota 03.05.2014, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ)

Házenkáři Zubří si tentokrát se svým soupeřem poradili jednoznačně. Po dynamickém startu sice Kopřivnice Zubří trochu přibrzdila, když se o vyrovnání postarali Ondřej Meca, Jan Gřes a Bajgar (6:3, 7:7), ještě před odchodem do kabin si ale Zubří vypracovalo dvoubrankový náskok a ten hned v úvodu druhé půle velmi rychle navýšilo. Třetí čtvrtinu zápasu vyhráli Valaši 10:3 a rázem vedli o deset gólů. Soupeři se vzdálili dokonce na rozdíl třinácti branek (30:17), v posledních třech minutách ale hostům dovolili alespoň kosmetickou korekci na konečný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Zubří: Horut 6, Šlachta 5/2, Trifunovič 5, Zahradníček 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Bajgar 5, Meca O. 4, Petřík 3, Reček 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0, vyloučení: 4 – 4 (20:53:00)

60
    Konec zápasu. (32:23)

59
    Kopřivnice si připisuje v závěrečných vteřinách poslední branku dnešního utkání. Tímto nám dnešní boj definitivně končí stavem 32:23. (32:23)

57
    Kopřivničtí házenkáři kosmeticky upravují stav na rozdíl desíti branek. (32:22) (32:22)

56
    Nyní se střelecké štěstí přesouvá na stranu celku okupujícího poslední příčku v nadstavbové tabulce. Po nacvičené útočné kombinaci s přehledem proměňuje Kopřivnice ze spojek. (32:21) (32:21)

54
    Kopřivnická křídla byla nyní k nezadržení! Z levé i pravé strany se tyto posty postaraly o dvě působivé branky. Zuberští hráči ale nezůstávají střelecky pozadu a zásluhou úspěšného rychlého útoku odpovídají brankou. (32:20) (32:20)

53
    Brankový příliv zuberských házenkářů pokračuje! Zuberský kádr dominuje svou hrou na palubovce a zásluhou několika rychlých útočných akcí střílí svému soupeři jednu branku za druhou. (31:18) (31:17)

52
    Kopřivnice vysouvá obranu. Nyní zkouší svěřenci trenéra Iva Vávry obranný styl 2:4, ale zuberský kádr nemá s touto obranou problém a úspěšnou střelbou z křídel navyšuje své vedení. Kopřivnický útok se následně prosazuje bezkonkurenční střelou ze spojky. (28:18) (28:17)

51
    Z desítimetrové vzdálenosti vyskočil ze spojky Libor Horut, který se blýsknul vynikající střelou. (27:17) (27:17)

50
    Nyní si vyžádala oddechový čas zuberská strana. (26:17) (26:17)

49
    Na obou stranách hrací plochy proměňují oba celky bleskové útočné akce. (25:16) (26:17)

48
    Ondřej Meca si pohrál s obranou zuberských hráčů a prudkou střelou snižuje na rozdíl devíti branek. (25:16) (25:16)

47
    Zuberským házenkářům je v útoku odebrán balon. Nyní budou útočit hosté. (25:15) (25:15)

46
    Kopřivnice si bere oddechový čas. (25:15) (25:15)

45
    Zubří odskakuje svému soupeři desetibrankovým rozdílem. Zubřané zakončují na výbornou svůj rychlý útok. (25:15) (25:15)

44
    Zubří to v útoku zkouší dalším podstřelem, jehož úspěšným střelcem se stává Petr Šlachta. (24:15) (24:15)

43
    Zuberské spojky prostřelují obranu hostů a budují si tak náskok osmi branek. (23:15) (23:15)

42
    Valaši se přiklonili ke střelbě ze spojek a nebyla to marná volba. Fabiánovi proletěla střela kolem levé nohy. (22:15) (22:15)

41
    Hosté snižují na rozdíl šesti branek. (21:15) (21:15)

40
    Zmatek v kopřivnické obraně potrestal perfektní střelou z šestky černohorský rodák Duško Trifunovič. (21:14) (21:14)