Lovosice – Plzeň 28:29 (kon.) | Zubří – Kopřivnice 32:23 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
28:29 (17:12)
Talent tým Plzeňského kraje
cz Sobota 03.05.2014, 10:15 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů (CZ)

To je ode mě z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (11:59:32)

Nekonečné oslavy, které nejspíš skončí až v zítřejších odpoledních hodinách. Takové jsou oslavy titulu celku SSK Talent M.A.T. Plzeň.

Halou zní píseň "We are the Champions", které si pustili sami hráči Plzně na přivezeném reproduktoru.

Hráčem zápasu bych označil za domácí Lovce Jiřího Motla, který dnes znovu pracoval jako brankostroj. Za hosty z Plzně jednoznačně Radka Motlíka, který podržel svůj tým v důležitých posledních minutách zápasu.

Hned od začátku druhého poločasu hráči Plzně jasně zaveleli k obratu v dnešním utkání. Lovosice se i nadále velmi statečně drželi, ale už ve 47. minutě bylo srovnáno na 22:22 a začala nadvláda Plzně, která až do konečných minut vedení nepustila, i když neměli Lovosice daleko k navrácení skóre na svojí stranu. I když Lovci prohrávali, dokázal jejich branky přidávat Jiří Motl, kterému se však po nevstřelené sedmičce přestalo dařit a naopak plzeňský Radek Motlík chytl skvělou sérii zákroků, což nejspíš nakonec rozhodlo. V samotném závěru zápasu dokázali Lovosice ještě vstřelit 2 branky a zdramatizovat závěr zápasu, to však hosté z Plzně nechtěli připustit a vyhráli v poměru 28:29 dnešní zápas, což znamená pro Plzeň zisk titulu a pohár pro jeho vítěze.

Cesta do Plzně dnes tedy asi bude jak pro hráče, tak pro fanoušky Plzně velmi dlouhá a především bouřlivá.

Pohár pro vítěze mužské soutěže v házené přebírá Radek Motlík. Hned poté se jdou s touto trofejí "podělit" také se svými fanoušky. Všichni hráči Plzně pěkně každý jeden po druhém se tak nyní střídají u poháru a pořádně ho oslavují.

Fanoušci Plzně vstoupili na roh sportovní haly Chemik, zatímco fanoušci Lovosic odcházejí do svých domovů.

Na palubovce proběhlo sportovní podání rukou. Poté také poděkování Lovosických házenkářů domácím příznivcům házené. Hráči Plzně se zisk titulu se svými fanoušky naplno užívají.

Radost plzeňských hráčů může naplno vypuknout! Plzeň získává titul pro sezónu 2013/2014 dlouhých 15 letech.

60
    Konec zápasu. (28:29)

60
    Jiří Motl (LOV) snižuje na rozdíl jediné branky 20 sekund před koncem. (28:29) (28:29)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání. (27:29) (27:29)

60
    Na rozdíl dvou branek snižuje minutu před koncem zápasu Jiří Motl (LOV). (27:29) (27:29)

59
    Střela z ruky Lukáše Škvařila (PLZ) končí mimo tři tyče. (26:29) (26:29)

59
    Oddechový čas končí. Hra pokračuje, míč mají v rukách Plzenští hráči. (26:29) (26:29)

59
    Dnešní utkání sleduje 650 diváků.

59
    Taktický oddechový čas pro SSK Talent M.A.T. Plzeň. (26:29) (26:29)

59
    Na druhé straně se ve veliké šanci zastřeluje Miloslav Sýkora (LOV), ale jeho střela končí za bránou. (26:29) (26:29)

59
    Velmi houževnatý Leoš Petrovský (PLZ) proměňuje svoji šanci, i když byl bráněn dvěma hráči domácích. (26:29) (26:29)