Detroit – Montreal 4:5 (kon.) | Boston – Chicago 3:0 (kon.) | NJ Devils – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.)
Pittsburgh – LA Kings 2:3 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 3:2 (5:4 po s.n.) | Florida – Carolina 0:3 (kon.)
St. Louis – Minnesota 5:1 (kon.) | Nashville – Buffalo 6:1 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:2 (po pr.)
San Jose – Winnipeg 3:4 (kon.)
po s.n. (5:4)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
New York Islanders
cz Piatok 28.03.2014, 00:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:34:16)

Tampa Bay Lightning doma poráží New York Islanders 3:2 po samostatných nájezdech. Dovednostní soutěž byla tentokrát nebývale dlouhá, jelo se hned 13 sérií. Až té poslední rozhodl domácí obránce Sami Salo. Bez povšimnutí určitě nezůstane ani pohledný gól Ondřeje Paláta. Zápas byl vyrovnaný, hosté si jeden bod zaslouží.

Killorn forhendovou střelou netrefil z dobré pozice bránu. 4:4

Neuvěřitelná série nájezdů. Cizikas prostřelil Bishopa bekhendem mezi betony.

Kučerova vychytal Nabokov vyrážečkou. 3:3

McDonald však přesnou střelou forhendem srovnává na 3:3. Puk končí v levém horním rohu brány. 3:3

Uspěl i Palát, jeho bekhendový blafák mezi betony Nabokova končí gólem! 2:1

Odborník na nájezdy z řad Islanders Nielsen opět úřaduje, jeho precizní bekhendový blafák končí po víkem. 1:1

Kostka jel krásný nájezd, po naznačení střely se trefil bekhendem k pravé tyči. 1:0

64:43
    Domácí to překombinovali, rozhození Isles se tak mohou opět zformovat.

63:51
    Vyloučen je Hamonic za podražení, Tampa může rozhodnout v přesilovce.

63:37
    Vhazovat se bude před bránou Bishopa.

63:13
    Sám na levém kruhu se ocitl Salo, jeho dělovka z nápřahu ale končí na skvělém Nabokovovi!

63:00
    Do konce prodloužení zbývají 2 minuty.

62:12
    Tampa je v prodloužení výrazně aktivnější, další akci zakládá český brousek Gudas.

60:59
    Lightning kombinují v útočném pásmu, po Stamkosově střele vypálil od modré Kostka, Nabokov byl ale připraven a puk chytá.

60:01

Třetí třetina byla vyrovnaná, jelikož ale na 2:2 srovnal Callahan, bude se prodlužovat.

60:00

59:31
    Z mezikruží se k pohotové střele dostal Bailey, Bishop puk ale chytá.

59:00
    Do konce třetiny zbývá 1 minuta.

58:38
    Obránce hostů Hamonic vyhazuje puk z obranné třetiny, hrát tak mohou opět Lightning.

58:00
    Do konce třetiny zbývají 2 minuty.

57:12
    Salo rozehrává akci Tampy, třetina se blíží ke svému závěru.

56:03
    Nabokov závar před vlastní bránou ustál, do protiútoku tak razí Clutterbuck.

55:00
    Isles vyhazují až za Bishopa.

54:35
    Nabokov střelu z levého kruhu chytá a přerušuje hru, přesilovka se zatím Tampě příliš nedaří.

53:42
    Za podražení je vyloučen Lee, domácí si zahrají přesilovku.

52:40
    Stamkos kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, Islanders ale domácí tým k zakončení nepouští.

51:52
    Buly po levici Bishopa, Isles ale útočné pásmo udržet nedokázali.

50:48
    Gólman Bishop pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, Lightning se však nedostali přes střední pásmo.

50:00
    Polovina třetí třetiny pryč, v posledních minutách má navrch domácí Tampa.

49:34
    Vhazovat se bude po levici Bishopa.

48:48
    Purcell unikl obraně Isles a zakončil bekhendem, Nabokov ale vyráží!

48:00
    8 minut do konce třetiny, podaří se některému ze soupeřů zápas strhnout na svou stranu?

47:20
    Lightning se drží v útočném pásmu, Nabokov zatím ale zasahovat nemusí.

46:34
    Purcell zajel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:50
    Je srovnáno, RYAN CALLAHAN dnes hraje povedený zápas. Nabokov střelu z mezikruží nejprve vyrazil, poté se ale kotouč dostal k posile z New Yorku Rangers a ta se střelou k levé tyči už nemýlila. Asistence: Eric Brewer.

45:34
    Útok Tampy zastavuje ofsajd.

44:57
    Obránce Tampy Hedman vypálil dělovou ránu od modré, Nabokov skvělým zákrokem vyráží nad!

44:42
    Kučerov ztrácí puk ve středu útočného pásma, protiútok Isles však rychle končí.

43:27
    Následuje icing Tampy.

42:35
    Oba týmy opět kompletní, Islanders dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

42:06
    Hra přerušena, Martin ležel chvíli zraněný na ledě, zřejmě ale bude v pořádku.

41:53
    Isles tlačí, Bishop ale vyloženě gólovou šanci soupeře likvidovat nemusel.

41:02
    Tampě se však daří vyhodit až k Nabokovovi.

40:34
    Za podražení je vyloučen Callahan, domácí jdou tak do tří.

40:10
    Připomínám, že Islanders zbývá ještě 90 vteřin přesilové hry.

40:01

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří šli gólem Callahana do vedení. Islanders se ale podařilo skóre otočit, dvěma brankami se o to zasloužili Strome a Donovan. Tampa tak ve třetí třetině dohání jednobrankové manko.

Třetí třetina začne cca ve 2:21.

40:00

39:42
    Za hákování je vyloučen domácí kapitán Stamkos.

39:00
    Minuta do konce třetiny...

38:42
    Po rychlém protiútoku Isles vypálil z mezikruží Nielsen, Bishop nyní ale svůj tým podržel a vyráží!

37:53
    Palát doráží bekhendem do odkryté brány, český forvard byl ale v těžké pozici, Nabokov tak může puk v těžké situaci vyrazit!

37:20
    Nyní ale změna, po icingu New Yorku se vhazuje po levici Nabokova.

37:00
    Druhá třetina se blíží ke svému konci, Isles drží soupeře daleko od vlastní brány.

36:12
    Lightning jsou opět kompletní.

34:58
    Domácím se daří dostat puk ven z obranného pásma a šetřit čas.

34:12
    Kučerov si připsal útočný faul – podražení.

33:55
    Od modré to zkusil Hedman, před Nabokovem následně vznikl velký zmatek. Isles ho ale dokázali ustát.

33:00
    Filppulovu střelu z levého kruhu vyráží připravený Nabokov, hosté přecházejí do brejku.

32:22
    Nabokov rozehrávat nebude, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

32:08
    Zpoza brány pomáhá domácím s rozehrávkou Bishop, domácí pokračují v ofenzivní snaze.

31:39
    Lightning se navíc krátce poté nedokázali udržet v útočném pásmu, dnes se Tampě nedaří.

30:49
    Salo rozehrává na Malona na pravé křídlo, Tampa se však jen těžko dostává přes střední pásmo.

30:00
    Polovina utkání je pryč, zatím, trochu překvapivě, je lepším týmem New York, který hraje s větší chutí a vytváří si více střeleckých pozic.

29:17
    Islanders právě vstřelili branku!
    Týmu z New Yorku se však i tak daří skóre otočit. Do pohledného voleje z mezikruží se opřel MATT DONOVAN, který do své střely doslova skočil a trefil se k levé tyči. Asistence: Frans Nielsen, Anders Lee.

28:51
    Clutterbuck se dostal k zakončení z mezikruží, bránu ale minul.

28:17
    Nahození z levého kruhu vyráží Bishop.

27:55
    Opět se hraje v pěti na obou stranách, Lightning tuto přesilovku nehráli dobře.

26:57
    Velmi úsměvná a především neobvyklá situace nastala v Times Forum v Tampě. Gólman Bishop špatně rozehrál, ve středním pásmu se k puku dostal hráč hostů. Ten vystřelil přes půl hřiště do prázdné brány, kterou také trefil. Sudí Martell ale okamžitě signalizuje, že branku neuzná, protože se jedná o ofsajd. Těsně za modrou čarou totiž stál v tu chvíli střídající hráč Islanders.

26:27
    Tampa si připravuje střeleckou pozici v útočném pásmu...

25:33
    Za nedovolené bránění vyloučen Halmo z New Yorku.

24:43
    Lightning kombinují v útočné třetině, zatím to je však bez lepšího zakončení.

24:00
    Píská se icing hostů, vhazuje se před Nabokovem.

23:11

22:45
    Palát zavezl puk do útočného pásma, kotouč ale rychle vybojovali hosté.

22:00
    Isles kombinují v útočném pásmu, druhá třetina zatím nabízí velmi pohledný hokej.

21:33
    Ovšem pozor, hostům se daří prakticky okamžitě srovnat. Bishop nyní situaci možná trochu podcenil, RYAN STROME se tak mohl trefit z velkého úhlu, puk končí u pravé tyče. Asistence: Matt Martin, Matt Donovan.

20:57
    Po střele Purcella končí puk jen v ochranné síti.

20:29
    Na první branku jsme čekali do druhé třetiny, jako první se radují domácí. RYAN CALLAHAN tečuje nahození z pravého kruhu, Nabokov to měl těžké a na změnu směru letu puku nedokázal včas zareagovat. Asistence: Radko Gudas, Valtteri Filppula.

20:01

První třetina byla vyrovnaná, oba gólmani však drží čistá konta. Hraje se svižný hokej, na velké šance ale zatím spíše čekáme.

Druhá třetina začne cca v 1:27.

20:00

19:50
    Střelu Hamonica z pravé strany vyráží připravený Bishop.

19:00

18:31
    Nelson udělal několik rychlých kroků a vystřelil zápěstím přes obránce, Bishop vyráží.

18:00
    2 minuty do konce třetiny, puk mají Isles.

17:18
    Rychlý akce Tampy, Nabokov ale střelu z pravé strany vyráží do rohu kluziště.

16:22
    Do nebezpečné pozice na mezikruží se dostal Bailey, domácí mu však střelu nepovolili.

16:16
    Ani jeden brankář zatím nemusel předvést výraznější zákrok, obrany zatím hrají prim.

14:25
    Z mezikruží tečoval nahození od modré Kučerov, puk však těsně míjí branku hostů.

13:38
    Od modré čáry vystřelil příklepem Salo, následovala dorážka Johnsna. Nadvakrát však velmi dobře zasáhl Nabokov.

12:58
    Isles prohráli souboj v rohu útočného pásma o kotouč, do brejku tak vyráží Lightning.

11:49
    Salo rozehrává z obranné třetiny, Tampa se zatím v útočném pásmu příliš nezdržuje.

10:44
    Vhazovat se nyní bude po levici Nabokova.

10:18
    Puk končí na tribuně, po zásahu Stamkose se tak hra přerušuje.

09:35
    Střelou z voleje od modré bránu těsně minul Carle, Nabokov zasahovat nemusel.

08:49
    Puk mají hosté, kteří jsou v utkání zatím aktivnější. Útočnou akci rozjíždí bek Hickey.

07:45
    Nelson vypálil z mezikruží nad, Bishop zasahovat nemusel.

07:01
    Isles bojují o puk v rohu útočného pásma, domácí se nemohou dostat ven z třetiny.

05:57
    Následují buly před gólmanem Isles.

05:00
    Domácí Johnson se probil za obránce soupeře a dokázal zakončit, Nabokov ale zakončení mezi betony nepropustil.

03:24
    Tahem vystřelil z pravé strany Filppula, Nabokov byl ale připravený.

01:42
    Individuálně to zkusil na levém křídle Callahan, o puk ale rychle přišel.

00:59
    Hamonicovu střelu nápřahem kryje připravený Bishop.

00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Salo, Hedman, Gudas,Carle, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Killorn – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Brown – Crombeen, Thompson, Malone.

New York Islanders: Nabokov (Nilsson) – Hamonic, de Haan, Hickey, Czuczman, Carkner, Donovan – Okposo, Nielsen, Lee – Clutterbuck, Nelson, Bailey – McDonald, Strome, Martin – Sundstrom, Cizikas, Halmo..

Utkání začíná v 0:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Islanders z posledních sedmi zápasů čtyřikrát vyhráli, a to včetně posledního zápasu – 5:4 v Carolině. Isles zde nastříleli 4 branky už po 12 minutách hry. Islanders jsou třetí nejhorší tým Východní konference, ze 72 odehraných mačů vytěžili pouhých 65 bodů. Jejich naděje na play off je čistě matematická.

Tampa prožívá skvělou sezonu. Po 72 odehraných zápasech má tým 87 bodů, což Lightning určuje na 4. příčku ve Východní konferenci. Náskok na nepostupové příčky (do play off) je značný, jistotu však Tampa zatím nemá. Po sérii 5 výher v řadě přišly dvě porážky – 3:4 v prodloužení v Pittsburghu a naposledy po stejném výsledku doma s Ottawou.

Příjemnou noc s NHL, dnes se utkají Tampa Bay Lightning s New Yorkem Islanders. Pojďme si oba týmy představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 21. Callahan (Gudas, Filppula), 46. Callahan (Brewer), 65. Salo – 22. Strome (Martin, Donovan), 30. Donovan (Nielsen, Lee)

Rozhodca: Martell, Rooney – McElman, Murray