Petrohrad – Jaroslavľ 1:0 (kon.) | Lev – Doneck 5:2 (kon.)
SKA Petrohrad
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Štvrtok 20.03.2014, 16:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a pozývam Vás na sledovanie druhého štvrťfinálového boja medzi LEV Praha a Donbassom Doneck so začiatkom o 19:00. (18:35:01)

Do štvrťfinále play-off KHL lepšie vstúpili hráči Petrohradu, ktorí v prvom zápase na domácom ľade futbalovým výsledkom 1:0 zdolali Lokomotiv Jaroslavľ. Toto meranie síl prinieslo obojstranne aktívny hokej, v ktorom boli napokon o niečo úspešnejší hráči SKA. Lokomotiv sa prezentoval veľmi dobrou hrou a rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Navyše, vzhľadom na pozíciu outsidera dokázali Petrohrad poriadne potrápiť!

60:00

59:38
    Hostia sú opäť zatlačení do vlastného obranného pásma.

59:15
    Domáci založili rýchlu akciu, no zakončením do prázdnej bránky to neskončilo!

58:55
    Sanford opustil bránku Lokomotivu a hostia to skúsia v šestici!

58:40
    Hráči Lokomotivu zvyšujú na obrátkach a robia všetko pre to, aby vyrovnali.

58:14
    Plotnikov opäť robil starosti domácim obrancom, no tí si ho tentokrát dôsledne postrážili.

57:32
    Petrohrad sa zároveň popri pozornej defenzíve snaží držať puk čo najďalej od vlastnej bránky, čím minimalizujú prípadný tlak Lokomotivu.

56:41
    Do samostatného nájazdu sa rútil Makarov, no ten zoči-voči Sanfordovi neuspel!

56:24
    Petrohrad sa viac sťahuje do defenzívy a prípadné nedorozumenia u hostí využíva na rýchle brejky.

55:42
    Jaroslavľu každopádne uniká čas a jeho hráčom sa stále nedarí vytvoriť tlak.

55:17
    Plotnikov sa nepríjemne dobýjal ku bránke Saláka, no ten si postrážil svoj priestor a chytil puk do svojej moci.

54:27
    Dnešné stretnutie sleduje 12 389 divákov.

53:48
    Sledujeme veľmi rýchly hokej z oboch strán. Obe mužstvá hrajú vo vysokom tempe.

53:21
    Kartajevov nepresne nahodený puk vyhodil Salák do bezpečnej zóny.

52:26
    Kronwallov pokus z otočky bol zblokovaný mimo bránky Saláka.

51:44
    Petrohrad sa teraz musí sústrediť na defenzívu, keďže hostia obliehajú ich bránku.

51:04
    Domáci sa rútili do prečíslenia 2 na 1, no svoju akciu už SKA prekombinoval!

50:34
    Galimov po nie príliš oslnivej presilovke Petrohradu opúšťa trestnú lavicu.

50:23
    Táto presilová hra nie je v podaní Petrohradu až taká nebezpečná. Hostia sa totiž znova oslobodili.

49:59
    Lokomotiv dokázal vyhrať vhadzovanie a po ňom okamžite vyhodil puk z obranného pásma.

49:33
    Petrohrad často zamestnáva Sanforda, no ten ich tlaku zatiaľ úspešne odoláva.

48:57
    Hosťom sa podarilo oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

48:34
    Emil Galimov odchádza na trestnú lavicu za zbytočný úder do tváre.

47:21
    Domáci dlhou nahodenou prihrávkou našli Červenku, no jeho prudký náprah neprekonal Sanforda.

46:58
    Sergej Plotnikov si pri zakladaní rýchlej akcie nerozumel so svojimi spoluhráčmi.

46:34
    Jaroslavľu sa odpískalo zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Sanfordom.

45:56
    Na druhej strane sa musel realizovať Sanford, no toho Sigarevov pokus príliš nezamestnal.

45:31
    Hostia boli v ofenzíve veľmi nepríjemní a pred Salákom vytvorili obrovský závar! V ňom sa im však nepodarilo dostať puk za českého gólmana!

44:27
    Alexandrov vypálil od modrej čiary, ale bránku Sanforda minul.

43:55
    Na druhej strane musel Salák čeliť prudkému pokusu od modrej čiary. Český brankár si pripísal ďalší úspešný zákrok.

43:09
    Mårtensson sa po rýchlej akcii domácich ocitol v sľubnej pozícii, ale jeho pokus Sanford zneškodnil.

42:27
    Do tretej tretiny aktívnejšie vstúpili hráči Jaroslavľu, ktorí sa budú v nasledujúcich minútach snažiť vyrovnať stav.

41:38
    Lokomotiv sa dlhšie udržal v útočnom pásme, ale Saláka vážnejšie nezamestnal.

41:17
    Obe mužstvá sa v úvode záverečnej tretiny dopúšťajú množstva nepresností, ktoré mierne kazia dojem z hry.

40:34
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke, keďže nepresná prihrávka skončila až pri Salákovi.

40:01

V druhej tretine síce pokračovali mužstvá v aktívnej hre, no gólu sme sa nedočkali. A to aj napriek tomu, že sme zaregistrovali niekoľko sľubných gólových šancí, ktoré presným zásahom skončiť mohli. Petrohrad teda stále vedie tesne 1:0, čo naznačuje, že záverečná tretina bude ešte rozhodne zaujímavá. Úvodné vhadzovanie by malo odštartovať tretiu tretinu okolo 18:05.

40:00

39:41
    Petrohrad zrejme rozohráva poslednú akciu v tejto tretine.

39:24
    Kapustinov zblokovaný pokus napokon neohrozil Saláka.

38:33
    Mužstvá stále hrajú veľmi aktívne, no chýba im viac pokoja vo finálnej fáze.

37:52
    Domáci opäť nepresne nahadzovali puk, ktorý teraz Sanford skvele spracoval pre svojich spoluhráčov.

37:20
    Kučerjavenko prišiel v útočnom pásme o puk, po vyhodení hostí môžu domáci založiť novú akciu.

36:53
    Domáci hokejisti sa teraz dostali hneď trikrát do sľubnej šance, no ani raz nedokázali prekonať Sanforda.

36:10
    Semenov sa individuálne nepresadil, novú akciu teda môžu založiť hostia.

35:45
    Makarov predviedol skvelú individuálnu akciu, no jeho zakončenie už skúsený Sanford zneškodnil betónmi.

35:20
    Jakovlev pokojne spoza svojej bránky rozohráva novú akciu Jaroslavľu.

34:50
    V útočnom pásme sa teraz častejšie držia hráči Lokomotivu, ktorí aktívne bojujú za vyrovnaním.

34:22
    Pred Salákovou bránkou vznikla obrovská skrumáž, v ktorej sa napokon najlepšie zorientoval samotný brankár SKA.

33:40
    Jakovlev sa dostal do dobrej pozície, no hosťujúci obranca už premeškal správny moment na zakončenie.

32:48
    Do ofenzívy sa vydali aj hostia, no spätná prihrávka Spruktsa nebola presná.

32:25
    Domáci sa aj po skončení presilovky držali v útočnom pásme, ale hostia si dali pozor a získali puk.

32:01
    Musatov opustil trestnú lavicu a Lokomotiv hrá v plnom počte.

31:39
    Kovaľčukovi ušiel v útočnom pásme puk, no skúsený útočník SKA napokon zachránil pásmo pre svoj tím.

31:28
    Prudký pokus Dallmana pozorný Sanford chytá do svojej moci.

31:10
    Petrohrad sa snáď prvýkrát v tejto presilovej hre dokázal na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

30:41
    Hostia sa v oslabení vydali do útoku, no ich zakončenie Salák nepustil do svojej bránky.

30:01
    Igor Musatov opäť oslabuje hosťujúci tím, tentokrát sa previnil nebezpečnou hrou s vysokou hokejkou.

29:33
    Hrá sa hokej na veľmi dobrej úrovni, k čomu prispieva najmä vysoká aktivita mužstiev v ofenzíve.

28:54
    Do útočného pásma sa tentokrát prepracovali hosťujúci hráči.

28:29
    Dallmanov prudký pokus od modrej čiary minul bránku Sanforda.

28:14
    Petrohrad sa usadil v útočnom pásme a kombinuje pri bránke Sanforda.

27:55
    Makarov zakončil z otočky, no jeho pokus Sanford kryje.

27:31
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa teda bude pri bránke Saláka.

26:28
    Lokomotiv rozbieha novú akciu postupnou rozohrávkou od zadných radov.

25:50
    Vzápätí vystrelil aj Makarov, no ani tomu sa nepodarilo prekonať skúseného Sanforda.

25:24
    Šipačjov sa po rýchlej akcii domácich dostal do dobrej pozície, no z ľavého krídla nedokázal prekonať pozorného Sanforda! Toho zachránila ľavá žrď!

24:41
    Hostia niekoľkokrát vystrelili, no takmer každý pokus im domáci zblokovali.

24:17
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a píska sa zakázané uvoľnenie. Hra sa teda sťahuje ku bránke Saláka.

23:48
    Pred bránkou Sanforda vznikla menšia skrumáž, ale z nej domáci nedokázali skórovať.

23:24
    Hra je pomerne vyrovnaná, v ofenzíve sa realizujú rovnako obe mužstvá.

22:32
    Mužstvá pokračujú v aktívnej hre z prvej tretiny.

21:46
    Na druhej strane zakončoval Tichonov, ale tiež bez úspechu.

21:24
    Domáci sa dopustili chyby v defenzíve, čo mohol potrestať Sprukts! Jeho zakončenie z bezprostrednej blízkosti však Salák zneškodnil!

20:51
    Kovaľčuk sa k nahodenej prihrávke nedostal, dopredu mieria hostia.

20:35
    Lokomotivu sa nepodarilo využiť skrátenú presilovku na skórovanie, hrá sa už 5 na 5.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:18.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá priniesla naozaj pohľadný hokej. Hrá sa v rýchlom tempe zo strany na stranu, obe mužstvá hrajú s veľkým nasadením. Zatiaľ sa však viac darí Petrohradu, ktorý po dvadsiatich minútach vedie gólom Thoresena tesne 1:0. O sebe však niekoľkokrát dali vedieť aj hráči Jaroslavľu, ktorí budú navyše do druhej tretiny vstupovať s vyše polminútovou presilovkou.

20:00

19:54
    Petrohrad sa opäť oslobodil, Lokomotiv ich už v tejto tretine neohrozí.

19:20
    Lokomotiv oblieha bránku Saláka, no stále sa im ho nepodarilo prekonať.

18:47
    Petrohradu sa však podarilo pomerne rýchlo oslobodiť.

18:35
    Roman Červenka sa previnil hákovaním a oslabil tak domáce mužstvo. Hostia majú opäť skvelú šancu na vyrovnanie.

18:03
    Český reprezentačný gólman Alexander Salák úspešne čelil prudkej strele od modrej čiary.

17:45
    Platt sa snažil priamo ohroziť Saláka, no to sa mu nepodarilo, keďže domáci jeho strelu zblokovali.

17:22
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, sledujeme veľmi rýchly hokej.

16:35
    Presilovú hru nevyužil ani Petrohrad, hrá sa už klasicky 5 na 5.

16:20
    Kovaľčuk šikovne našiel pred bránkou TIchonova, no ten už zblízka nedotlačil puk za Sanforda.

15:47
    SKA opäť rozbieha presilovkový kolotoč, no zatiaľ bez požadovaného efektu.

15:24
    Hostia sa dokázali po prvýkrát oslobodiť dlhým vyhodením.

14:56
    Domáci sa okamžite udomácnili v útočnom pásme.

14:35
    Na trestnej lavici sa ocitol Igor Musatov, prvú presilovú hru si teda zahrá aj Petrohrad.

14:11
    Domáci sa snažia postupne rozohrať svoju akciu, no ich rozohrávku im hostia komplikujú aktívnym napádaním.

13:33
    Po vyrovnaní síl na ľade sa vyrovnala aj samotná hra.

12:52
    Aj keď bol Lokomotiv počas presilovej hry veľmi aktívny, svoju prevahu nedokázal pretaviť do gólu. Šipačjov sa už vrátil do hry.

12:14
    Hostia sa opäť usadili v útočnom pásme a vytvárajú tlak na domácich hráčov.

11:33
    Salák je síce často zamestnávaný, no teraz sa jeho spoluhráčom podarilo prvýkrát oslobodiť.

11:08
    Lokomotiv sa okamžite usadil pri bránke Petrohradu a snaží sa o využitie presilovej hry.

10:52
    Vadim Šipačjov oslabuje domáci tím a dáva hosťom skvelú šancu na vyrovnanie.

10:45
    O vyrovnanie skóre sa snažil Galimov, no ten nedokázal pretlačiť puk za Saláka.

10:14
    Hra má v týchto minútach slušné tempo, o ktoré sa aktívnou hrou starajú obaja aktéri.

09:36
    K slovu sa však hlásili aj hráči Lokomotivu, za ktorých mal dobrú šancu Apalkov. Ten však z nej netrafil puk podľa svojich predstáv.

09:04
    Smerom dopredu sú v týchto momentoch aktívnejší hráči Petrohradu.

08:27
    Domáci hráči obliehajú bránku Sanforda za úmyslom navýšiť si vedenie.

07:44
    Iľja Kovaľčuk aktívnym napádaním znepríjemňoval život hosťujúcim obrancom, no tí si pod tlakom chybu nepripustili.

07:28
    Semenovova nahodená prihrávka bola zblokovaná a dostala sa do moci hráčom Lokomotivu.

06:38
    Hostia sa chceli usadiť v útočnom pásme, no domáci im to neumožnili.

06:22
    Nepríjemná strela hostí z uhla mierila mimo bránku Saláka.

05:41
    Sigarev nedokázal v náročnej pozícii presne nahodiť puk, ktorý si tak prebrali hostia.

05:17
    Hostia sú po inkasovanom góle aktívnejší, no vyrovnať sa im stále nepodarilo.

04:32
    Lokomotiv sa snaží okamžite odpovedať, no ich útoky pozorná obrana Petrohradu zachytáva.

03:20
    Petrohrad dal gól!

SKA Petrohrad sa dostáva do vedenia! Domáci predviedli úspešnú bleskovú akciu! Skvelá Červenkova prihrávka našla voľného PATRICKA THORESENA, ktorý z prvej bez problémov trafil do odkrytej časti Sanfordovej bránky! Asistencie: Roman Červenka, Alexej Semenov.

03:01
    Na vypredanej Ice Palace panuje pochopiteľne skvelá atmosféra.

02:43
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením, hra sa teda sťahuje pred Sanforda.

02:08
    Domáci sa nepríjemne tlačili ku bránke Sanforda, no ten nepustil puk za svoj chrbát.

01:52
    Sanford dobre zapracoval za svojou bránkou, keďže odtiaľ dokázal vyhodiť puk do bezpečia.

01:16
    Hostia rozohrávajú novú akciu postupnou rozohrávkou od zadných radov.

00:51
    Do ofenzívy však vyrazili aj hostia, no tí zo skvelej individuálnej práce Plotnikova nevyťažili.

00:27
    Petrohrad sa okamžite usadil pri bránke Sanforda a jeho hráči sa ho snažia prekonať.

00:01

Mužstvá sa už nastúpili na modré čiary. Pred úvodným vhadzovaním si ešte vypočujeme ruskú hymnu.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Semenov, Čudinov, Kutejkin, Rjasenskij, Judin – Thoresen, Mårtensson, Červenka – Ponikarovskij, Kablukov, Kovaľčuk – Tichonov, Šipačjov, Makarov – Malyšev, Kučerjavenko, Barabanov – Sigarev

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Ljubuškin, Vasiliev, Pašnin, Gorochov, Višnevskij – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Konkov, Kartajev, Galimov – Kapustin, Petrov, Musatov – Achmetov

Rozhodca: Sergejev, Ravodin – Sivov, Šeljanin.

Už o niekoľko desiatok minút sa začne prvý štvrťfinálový duel play-off KHL medzi SKA Petrohrad a Lokomotivom Moskva, ktorý Vám budem podrobne rozoberať v tomto online prenose.

SKA Petrohrad sa do tejto fázy prepracoval celkom jednoznačne, keďže osemfinálový súboj proti CSKA Moskva rozhodol hneď v prvých štyroch dueloch! Postup sa od tohto mužstva očakáva aj v štvrťfinále, v ktorom budú čeliť Lokomotivu Jaroslavľ. Tohto súpera však SKA nesmie v žiadnom prípade podceniť, keďže Lokomotiv ich dokázal neraz prekvapiť.

Lokomotiv Jaroslavľ sa v osemfinále natrápil oveľa viac. V konečnom dôsledku sa im však podaril veľký úspech, keďže vyradili Dinamo Moskva, líderský tím západnej konferencie po základnej časti. Síce boli hráči Lokomotivu v postavení outsidera, no veľkého favorita dokázali v rozhodujúcom siedmom zápase vyradiť z hry. V štvrťfinále ich čaká ďalší náročný súper – SKA Petrohrad. Proti nemu budú znova v roli outsidera, no Jaroslavľ sa pokúsi zaskočiť ďalšieho favorita.