NY Islanders – Minnesota 0:6 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | NJ Devils – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:8 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (kon.)
Montreal – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Nashville 5:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (kon.)

Tomáš Fleischmann (FLA) (0 + 0), 3 střely na branku, čas na ledě: 17:12

Je konec hodně zajímavého zápasu v Kalifornii. Florida zvítězila na ledě San Jose zejména díky skvělému výkonu Roberta Luonga v brance, šťastným dvěma slepeným brankám a také nevyužitým přesilovkám Žraloků. Gólman Panterů pochytal celkem neuvěřitelných 52 střel z 54 vypálených domácími na branku. Ačkoli Sharks svého soupeře naprosto přehráli, co se aktivity týče, nakonec výsledkově podlehli o branku.

60:00

59:25
    Joe Pavelski nedokázal propasírovat puk do poloviny odkryté branky, je až neskutečné, kolik hosté nechávají prostoru pro Žraloky! Na vyrovnání to ale zatím domácímu celku nestačí.

58:58
    Stále San Jose pobývá v blízkosti souperova brankáře a Floridě nezbývá, než kotouče vyhazovat daleko.

58:25
    Matt Nieto ujížděl skoro sám na branku, ale jeho pokus nakonec Lungo vyráží hokejkou do pravého rohu mantinelu.

57:40
    Kolem svatyně Floridy to doslova létá! Domácí zasypávají Luonga znovu jednou střelou za druhou a atmosféra v aréně také ožila!

56:57
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Po celkem padesáti jedna střelách v zápase, domácí Žraloci nachází recept na vynikajícího Roberta Luonga v brance Floridy Panthers a dávají svůj druhý gól, který jim ještě zajišťuje naději o pomýšlení na body z tohoto utkání. BRENT BURNS získal okamžitě po buly kotouč na svou hokejku, na nic nečekal a okamžitě pálil. Právě svou rychlostí nejspíše překvapil Luonga a snížil na nejtěsnější rozdíl ve skóre. Asistence: Joe Thornton.

56:05
    Logan Couture vyslal střelu z dálky, ale gólman soupeře na ni dobře viděl a jen ji poslal vyrážečkou do pravého rohu.

55:23
    A znovu. Florida prakticky zamotaná před vlastní brankou, jenže proti následné střele včas připraven skvělý Luongo. Puk vpadne na led na stejném místě, jako před chvílí.

55:02
    Další střela na branku Žraloků, jenže také v tomto případě končí v lapačce Roberta Luonga. Ještě chvíli a domácí budou mít ve statistikách padesát pokusů na jeho svatyni!

54:42
    Campbell na poslední chvíli zblokoval rozehrávku Sharks, když vystihl přihrávku Patricka Marelau. Následuje ještě jedna komerční přestávka.

53:27
    Poslední vteřiny z hostujícího oslabení, zdá se, že Florida dnes má souzeno nedostává branky ani z tutových situací.

52:50
    Fanouškům v hledišti se výsledek nelíbí, Sharks už hrají přesilovku "pouze" pět na čtyři a dvojnásobnou výhodu neproměnili.

52:39
    Neskutečné, Roberto Luongo zastavil už 44 střel soupeře! A to ještě nemáme konec zápasu!

51:58
    Domácí hned po vhazování získali puk, ale Patrick Marleau nastřelil pouze tyčku branky Floridy!

51:41
    Ve vylučování se bude pokračovat i nadále, teď dokonce San Jose Sharks dostanou početní výhodu pět na tři. Za vysokou hůl odchází pykat Quinton Howden (FLA).

51:03
    Joe Pavelski také pálil, z ostrého úhlu přestřeluje úroveň horní tyče.

50:47
    Znovu to byl Joe Thornton, kdo během přesilové hry vypálil. Jenže před Luongem nikdo nestál, a tak hostující gólman neměl těžký úkol.

50:32
    A znovu hlavní rozhodčí posílá na trestnou lavici jednoho z hokejistů v bílém trikotu. Tentokrát trest musí odesedět Dylan Olsen (FLA), jenž hákoval Jamese Shepparda.

50:25
    San Jose nezvládlo ve svůj prospěch využít ani druhu přesilovku a Florida tak stále drží své dvoubrankové vedení.

49:46
    Matt Nieto a Martin Havlát se vydávali v závěru přesilovky na útočný výlet, jenže jejich střely na branku nebyly dostatečně důrazné.

49:17
    Domácí i nadále kombinují kolem branky Panthers, ale jejich střely zatím nenachází potřebnou přesnost, hra přerušena.

48:40
    Joe Thornton dostal puk od Marleaua na hokejku a rychlou střelou našel připřavenou lapačku dnes dobře chytajícího Roberta Luonga.

48:08
    Jedna početní výhoda sice skončila, ale San Jose bude v přesilovce pokračovat. Dvě minuty za vysokou hůl totiž inkasuje hostující hokejista Quinton Howden (FLA).

47:54
    Sharks jsou zpátky v pásmu a hned poslali dvě střely na Luonga, z jejich přesilovky zbývají už jen okamžiky.

47:06
    Už skoro polovina domácí přesilovky je pryč a Florida podruhé vyhazuje puk až k brance Anttiho Niemiho, zatím hosté zdařile brání.

46:28
    Logan Couture mohl dávat skoro do prázdné branky, jenže Luongo se na poslední chvíli stihl přesunout k jeho zakončení.

46:05
    Domácí si svým tlakem vybojovali možnost hrát v přesilové hře. Dvě minuty za držení hole Martina Havláta dostává hráč Floridy Ed Jovanovski (FLA).

46:05
    A znovu tlak San Jose, Martin Havlát neproměnil tutovku poblíž pravé tyče.

45:38
    Sheppard měl minimálně dobrou příležitost na levé straně brankoviště, jenže po skvělé přihrávce zpoza branky trefuje pouze betony Luonga!

45:13
    Matt Nieto jenom protečoval puk k brance Roberta Luonga, gólman Florida Panthers jen v klidu přidržel kus černé gumy na svém brankovišti.

44:47
    Vlasic dobře věděl, že má za sebou soupeře, ale vyhození puku do střední třetiny už zabránit nedokázal.

44:20
    Joe Pavelski měl dobrou střeleckou přležitost, ovšem netrefil branku, po něm pálil vedle také Hannan.

43:48
    A znovu jen vyhození Panterů ze středního pásma až za branku Anttiho Niemiho. Zdá se, že hosté rozhodně nikam nehodlají hnát.

43:05
    Je jasné, že Florida bude dávat důraz zejména na obranu, proto většina hry San Joe Sharks probíhá ve střední třetině.

42:46
    Kulikov mohl proniknout před domácí svatyni, avšak domácí obrana jeho únik na poslední chvíli dokázala zlikvidovat.

42:06
    Také Martin Havlát dostal prostor k útoku, ale ke střele nakonec z jeho strany nedošlo.

41:25
    Tommy Wingels posílal křižnou přihrávku na úplně volného Shepparda, ale druhý zmiňovaný nestihl zasáhnout kotouč na správném místě.

41:05
    O pár chvil později má puk pod rukavicí Antti Niemi, ten pro jistotu přerušuje hru u své branky.

40:59
    Opět byl puk za brankou, na hokejku ho dostal Vlasic a nakonec střelou z dálky poslal tuš do Luongovy výstroje.

40:29
    San Jose mělo v plánu zaútočit, jenže na modré čáře domácí zastavuje postavení mimo hru.

40:19
    Florida začala třetí třetinu stejně, jako tu drouhou – poslala puk za branku Niemiho a čekala na reakci soupeře.

40:01

San Jose nevyšla druhá část prostřední třetiny a v poslední části bude mít za úkol dohnat dvoubrankovou ztrátu. Naopak Florida se pokusí udržet vedení a ponechat si cenné body ze zápasu s nelehkým soupeřem.

Střely na branku ve druhé třetině

San Jose Sharks: 15

Florida Panthers: 14

Uplynulých dvacet minut můžeme označit pro San Jose za hodně smolné chvíle. Domácí sice vedli 1:0, ale pak inkasovali dvě slepené a nešťastné branky. Florida navíc ještě přidala jeden zásah v poslední minute prostřední periody a do závěru zápasu si ponese náskok 3:1.

40:00

39:46
    Florida právě vstřelila branku!
    Když už se konečně zdálo, že by Sharks mohli naskočit zpátky do zápasu a vytěžit ovoce ze své aktivity před soupeřovým brankářem, nakonec je to znovu hostující Florida, kdo uniká těsně před koncem druhé periody do vedení 3:1. SCOTTIE UPSHALL se prosazuje naprosto sebejistě střelou z prostoru mezi kruhy, když přijmul naprosto briliantní přihrávku od spoluhráče. Antti Niemi už nedokázal udržet puk pronikající mezi jeho betony. Asistence: Joey Crabb, Nick Bjugstad.

38:02
    Sharks ale musí rychle zpátky, protože střelec dnešní první hostující branky Pirri unikal velice rychlo podél levého hrazení.

37:17
    Hannan sám dorážel před brankářem a ve zmatku před gólmanem nedokázal uklidit kotouč až za čáru.

36:48
    Logan Couture posílá z levého křídla puk přímo do náruče Luonga.

36:28
    Následně Panteři krotí choutky Žraloků dát gól ještě před dalším výstřelem. Hra je ale stále vyrovnaná.

35:53
    Zdá se, že San Jose znovu dostalo chuť útočit, Vlasic a Burns nadvakrát prověřili pozornost soupeřova brankáře.

35:08
    Joe Thornton ujížděl sám na branku, avšak zakončení mu nevyšlo podle představ a Luongo se při svém zákroku ani moc snažit nemusel.

34:54
    Hayes zkusil hned po buly prověřit Niemiho pozornost, ale ten byl včas lapačkou na svém místě.

34:40
    Nyní už Florida není tak aktivní, ale drží soupeře daleko od své branky, což jí v této chvíli bude stačit.

33:45
    Nyní už San Jose začíná v klidu za vlastní brankou a hledá cesty do pásma soupeře, zatím ale nemůže střílet.

32:59
    Znovu puk na stejném místě, hosté očividně po dvou vstřelených brankách získali seběvědomí na své hokejky.

32:45
    Antti Niemi už si nyní připisuje jistý zákrok na svém brankovišti.

31:40
    Nepovedené okmažiky a situace kolem branky pro domácí pokračují. Ačkoliv ani tentokráte nešlo o nějakou výtečnou kombinaci, Florida dokázala protlačit kotouč až za čáru. Poměrně nepřehlednou situaci na brankovišti San Jose nakonec ve svůj prospěch využil QUINTON HOWDEN a malou mezírkou pod výstrojí Niemiho posílá puk do sítě Žraloků. Gólman Sharks držel déle jak devadesát minut neprůstřelnost, nyní inkasuje dvakrát po sobě. Asistence: Brandon Pirri.

31:23
    Tak tohle byl smolný moment pro brankáře Anttiho Niemiho a celý tým San Jose. Sharks prakticky dneska nedělají v obraně žádné chyby a nyní vlastně také nedopustili žádnou velikou hrubici. Jenže BRANDON PIRRI záhadným způsobem přehodil vzduchem gólmana Žraloků a ten už na poslední chvíli nedokázal zareagovat na skákající kotouč za jeho zády. Bez asistence.

31:06
    Boyes mohl zaútočit na Niemiho zařízení, jenže hned po přechodu do útočného pásma byl odzbrojen od puku.

30:29
    Následně Florida Panthers vyhazují touš až na icing, hra se tedy přesune právě před jejich svatyni.

30:21
    Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásma, dále od obou brankářů.

30:14
    A znovu Couture, tentokráte útočník s číslem 39 na zádech vystřelil z otočky na levém kruhu a trošku překvapil Roberta Luonga.

29:50
    Logan Couture dostal k dobru dostatek prostoru na levé straně pásma, ale zastavil jej ještě před výstřelem soupeř u branky.

29:03
    Joe Thornton kroužil kolem branky ze všech stran, ještě našel Irwina na modré čáře. Ale ani jeden z nich přesně nezakončil na zařízení.

28:38
    Vhazování opět po levici stejného muže, tempo jako by na chvíli zase trošku polevilo.

28:17
    Zatím asi nejtěžší zákrok Anttiho Niemiho v této periodě, když musel ramenem krýt nahoru mířící střelu.

27:45
    Sheppard poslal na modrou čáru na Hannana a ten následně tvrdě vypálil na Luonga. Kotouč končí na betonech hostujícího gólmana.

27:27
    Gomez zkoušel lehkým nahozením překvapit Niemiho, ale ten se nenechal rozhodit a v pohodě vyrazil do rohu.

26:55
    Zákrok brankářské jedničky Panthers celkem v klidu zastavuje touš letící do jeho náruče.

26:42
    Florida se snaží dávat nyní daleko větší pozor ve vlastní třetiny, ale naopak Sharks mají větší chuť útočit. Kdo nakonec bude úspěšnější?

26:18
    Před další komerční přestávkou má zákrok na svém kontě domácí gólman, když jen těsně zastavil skákající puk po brankovišti.

25:34
    Puk nyní po delší době před svatyní Žraloků, ale moc dlouho tam nevydržel, Marleau už jej zaváží do útočné periody.

25:05
    Tyler Kennedy v tutové šanci nepřekonal Luonga, ten nyní fantasticky podržel svůj tým u levé tyče!

24:53
    San Jose ještě více přidalo na útočném tlaku a cítí šance před soupeřovou svatyní.

24:02
    Přeci jen Žraloci nakonec dávájí svůj vydřený a nutno dodat, že také zasloužený první gól. Z počátku vše vypadalo na poměrně nevinnou akci, jenže San Jose zdařile přečíslilo soupeře v útočném pásmu a český útočník MARTIN HAVLÁT už se mohl radovat. Dostal totiž kus černé gumy přesně do mezikruží a z této pozice nedal brankáři Robertu Lunogovi takřka žádnou šanci na případný lepší zákrok. Navíc šlo o využitou početní výhodu. Asistence: Brent Burns, Matt Nieto.

23:37
    Tohle už byl pořádný závar před svatyní Roberta Luonga, největší možnost měl nakonec Logan Couture a Patrick Marleau. Ani jeden z nich nezametl touš za čáru.

23:13
    Joe Pavelski zkoušel najít volného Thorntona v mezikruží, avšak jeho příhrávka byla na poslední chvíli zblokována. Panthers vyhazují.

22:43
    Domácí sice vyhráli buly v pásmu, ale sami se připravili o výhodu útočné třetiny.

22:32
    Budeme sledovat první vyloučení během druhé třetiny. Dvě minuty půjde odpykat jeden z hráčů Floridy. Jimmy Hayes (FLA) inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.

22:25
    Stále sledujeme možnosti spíše z větší dálky, až nyní Sheppard dorážel nepříjemně na brankovišti. Luongo ovšem v klidu chytá.

21:58
    Také Logan Couture se hnal do šance, avšak těsně před zakončením mu podklouzly brusle.

21:13
    Pavelski poslal Burnse dopředu po pravém mantinelu, jenže druhý zmiňovaný nestihl včas dojet puk a zakončit směrem na Luonga.

20:32
    Jako by Florida okamžitě chtěla na svého soupeře vlétnout a překvapit jej směrem do útoku, zatím ale výsledek nepřichází.

20:13
    Druhých dvacet minut začíná vyhozením do pásma Žraloků a následně ukrytím kotouče v náruči Anttiho Niemiho.

20:01

Za několik okamžiků vypukne začátek druhé třetiny. Uvidíme, jestli se v dalších dvaceti minutách hry dočkáme úvodní branky.

Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 10

Florida Panthers: 8

Máme za sebou první třetinu utkání mezi San Jose Sharks a Florida Panthers. Doposud nám hráči branku nenabídli, přestože hlavně domácí měli dostatek šancí. Na gól budeme muset počkat minimálně do dalších dvaceti minut.

20:00

19:38
    Domácí už hrají v plném počtu a těžké chvíle mají za sebou. Problémy v nich ale neměli.

19:07
    Začala poslední minuta první třetiny, ve vlastním oslabení měl ještě šanci zakončit Nieto.

18:34
    Pokud chce Florida tuhle přesilovku ještě využít, bude muset hodně šlápnout na plyn, San Jose v početní nevýhodě nechybuje.

18:09
    Stejná situace znovu, Pavelski dostává kotouč přes všechny čáry až na druhou stranu kluziště.

17:53
    Domácí hned v úvodu oslabení vyhazují puk, z následné střely nemusel být Niemi zklamaný a jde proti ní do rozkleku.

17:29
    Floridu čeká v závěru první třetiny výhoda přesilové hry. Adam Burish (SJS) totiž dostává od hlavního rozhodčího dvě minuty za držení a musí pykat.

16:59
    Sharks nyní tvoří tlak na soupeřovu branku a Lungo musí být hodně pozorný, aby nepustil některý kotočou za svá záda.

16:23
    Niemi musel z ničeho nic krýt střelu Boyese, na druhé straně zase Marleau nechal diváky zahučet arénou po své veliké šanci u pravé tyče.

16:00
    Puk sice byl vhozen, ale o pár mžiků později přeletěl hrazení a jeden z fanoušků slaví zisk cenného suvenýru v podobě puk. Opět buly ve středním pásmu.

15:49
    Něco málo přes čtyři minuty zbývá do konce první třetiny, ještě následuje jedna komerční přestávka. Puk ukryl v lapačce brankář hostů.

15:13
    Panthers následně vlastní chybou přichází o útočné postavení, musí začít opět z třetiny před gólmanem Luongem.

14:40
    Gilbert viděl, že Niemi nemá moc prostoru pro výhled, a tak zkusil vystřelit. Jenže jeho zakončení se rozhodně neshledalo s přesností.

13:50
    Puk už se delší dobu potuloval na území střední třetiny, až Desjardins jej na poslední chvíli vyvezl za branku Luonga.

13:20
    Antti Niemi přidržel puk na svém brankovišti. Sice neměl nijak těžkou práci, ale nechtěl dopustit další problémy.

12:55
    Florida sice držela puk v útočném pásmu, ale byl na hokejkách Žraloků. San Jose tedy může v pohodě založit další akci.

12:06
    Logan Couture vypálil jako blesk z čistého nebe a překvapil i samotného Luonga. Prostřelit jej nakonec jenom těsně nedokázal.

11:55
    Stejný technický přestupek také na druhé straně, hokeji by určitě slušelo rychlejší tempo bez častého přerušování.

11:37
    Znovu rozhodčí musel zapískat na píšťalku, Sheppard se nacházel v postavení mimo hru.

11:25
    Moc dlouho se po vhazování nehrálo, San Jose odeslalo puk na zakázané uvolnění.

11:18
    Niemi si před další reklamní přestávkou připisuje snadný zákrok.

11:02
    Sheppard a Wingels tropili neplechu svým soupeřům za brankou, jenže následně o puk přišli a musí začínat z vlastního pásma.

10:20
    Demers posílal střílenou nahrávku před branku na Joe Pavelskiho, jenže ten nestihl přesně zasáhnout kotouč a poslat jej do sítě.

09:50
    Zakázané uvolnění Floridy. Ta má zatím obecně problémy s přechodem přes modrou útočnou čáru a měl by na tom zapracovat.

09:23
    Hned po buly dostal puk na modrou čáru Dan Boyle. Sjel si až na pravý kruh a střelou tahem prověřil zatím dobrou pozornost Roberta Luonga.

09:08
    Hra je rozhodčím přerušena po pravé ruce Roberta Luonga. Právě tam za chvíli bude padat puk na led znovu.

08:42
    Tommy Wingels na poslední chvíli odpálil kotouč daleko od své branky, řítili se proti němu dva hokejisté s Panterem na prsou.

08:00
    Florida ale následně zakončuje znovu, tentokrát ovšem brankář Žraloků neměl tolik starostí s pokrytím puku a v klidu jej posílá do rohu.

07:33
    Vůbec první zákrok v zápase má za sebou Antti Niemi. Ve chvíli, kdy uběhla skoro polovina úvodní části.

07:06
    Opět skvělá práce Pavelskiho před svatyní soupeře, tam mu ještě pomáhal Dan Boyle. Nikdo ale následně nevystřelil.

06:41
    Joe Pavelski dostal přihrávku do jízdy a řítil se rychlostí světla na branku, nakonec trefil pouze připravené betony brankáře Floridy. San Jose zatím předvádí hodně poctivý hokej v obraně. Následuje komerční pauza.

06:07
    Zaítmco Sharks vyslali na Roberta Luonga už čtyři pokusy, Florida na své první zakončení stále čeká. Antti Niemi nebude mít lehký zápas, pokud na něj poletí minimum střel.

05:40
    Už se znovu hraje v plném počtu hokejistů na obou stranách barikády.

05:08
    Nieto ztratil puk kousek od své branky a poprév mohli Niemiho prověřit hosté, jenže zatím Fin ve službách San Jose nemá práci.

04:41
    Při hře čtyři na čtyři zatím aktivnější Žraloci, Sheppard z dálky alespoň napálil kotouč na Roberta Luonga.

04:17
    Počet hráčů na ledě bude srovnán, Panterům právě končí hra v oslabení. Joe Pavelski (SJS) už také míří za vrátka trestné lavice, protože podrazil soupeře.

03:50
    Na samém počátku nevypadala přesilovka domácích špatně, ale hned po pár vteřinách už Florida vyhazuje puk přes všechny čáry.

03:25
    Následuje také první vyloučení, přesilovku si sahraje San Jose. Na dvě minuty za vysokou hůl odchází pykat za katr Nick Bjugstad (FLA).

03:10
    První větší možnost, kterou sledují diváci v SAP Center, Burns chystal skvělou nahrávku pro Thorntona na levé straně, ten ovšem v rozhodujícím momentě minul.

02:38
    Tommy Wingels nahodil puk po levém mantinelu do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nesdílel jeho útočný nápad.

02:02
    Stále probíhá hra bez přerušení, tentokrát za vlastní brankou rozehraje Florida. Příliš možnost v zakončení na branku zatím sledovat nemůžeme.

01:33
    Znovu byl kus černé gumy až před Anttim Niemim, nikdo v bílém ovšem nestál na případnou dorážku za jeho záda.

00:53
    Do prvního útoku zkoušeli uhánět také Panthers, jenž obrana San Jose zatím velice pozorná proti soupeři.

00:30
    Brent Burns okamžitě získal kotouč na levém křídle a chtěl zakončit. Jenže puk se mu zamotali mezi bruslemi a Luongo přerušuje hru.

00:14
    Na prvním vhazování byli více úspěšní hosté z Floridy, do útoku ovšem zamířili domácí Sharks.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledě, za malou chvíli budeme moci začít.

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. V brance domácích nastoupí finský strážce svatyně Antti Niemi, zatímco tři tyče celku z Floridy hodlá ochraňovat Roberto Luongo.

San Jose Sharks: Niemi – Demers, Vlasic, Boyle, Hannan, Braun, Irwin – Burns, Thornton, Pavelski – Nieto, Couture, Marleau – Havlát, Sheppard, Wingels – Burish, Desjardsins, Kennedy

Florida Panthers: Luongo – Gilbert, Campbell, Robak, Kulikov, Olsen, Jovanovski – Boyes, Bjugstad, Upshall – Howden, Trocheck, Fleischmann – Hayes, Pirri, Crabb – Wilson, Gomez, Barch.

Vítejte u dalšího utkání National Hockey League, ve kterém se střetnou celky z opačných konferencí. San Jose Sharks a Florida Panthers.

Martin Havlát (SJS) (7 + 7)
    Tomáš Fleischmann (FLA) (7 + 18)

Vzájemné zápasy v sezóně

Zatím v jediném duelu se potkaly oba celky, jež proti sobě vyrukují tentokrát na západě Ameriky. 16. ledna na Floridě San Jose Sharks slavilo výhru 3:0 a soupeři nedovolilo vstřelit ani gól.

SAN JOSE SHARKS

Dá se říci, že příznivci kalifornského klubu prožívají pohádkový průběh základní části. Alespoň tedy zatím. San Jose ukazuje jednu z nejlepších posledních sezón, vždyť na nejlepší tým Západní konference a zároveň NHL Žraloci ztrácí pouhé dva body! Mančaft ze SAP Center těží zejména ze své výsledkové vyrovnanosti a nízkých zápasových propadů. Ačkoli našli Sharks během dosavadního průběhu ročníku své slabiny, ukázali, že mohou klidně pomýšlet na Stanley Cup. Týmovému bodování vévodí Američan Joe Pavelski (34 + 32), ale jediný bodík za ním zaostává nahrávač Joe Thornton (10 + 55). Pozadu pochopitelně nezůstává ani usměvavý Patrick Marleau (28 + 32).

Mužstvo z počítačového města naposledy zavítalo na led celku New York Rangers, kde San Jose stačila k vítězství jediná branka muže jménem Logan Couture (19 + 26) a možná nejlepší výkon v sezóně brankáře Anttiho Niemiho. Finský strážce svatyně bral střelcům Rangers všechny naděje na vstřelení gólu, když nakonec udržel čisté konto.

FLORIDA PANTHERS

Na samém počátku sezóny se zdálo, že by Panteři klidně mohli zabojovat o postup do play-off a potěšit své fanoušky v teplých krajinách. Jenže na Floridě aktuálně řeší starosti u dna tabulky, horší je ve Východní konferenci pouze statisticky nejméně úspěšný klub National Hockey League Buffalo Sabres. Doposud poslední duel odehrálo mužstvo s divokou šelmou ve znaku proti Vancouveru, kanadského soka doma potrápili, avšak podlehli 3:4 po nájezdech. Produktivitu týmu vede Scottie Upshall (13 + 20), ale špička statistik je vyrovnaná. Na svého spoluhráče tlačí Brad Boyes (18 + 14) a Brian Campbell (7 + 25). Prostor mezi třemi tyčemi potom zaujímá Roberto Luongo, gólman nedávno vytrejdovaný z týmu Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 25. Havlát (Burns, Nieto), 57. Burns (Thornton) – 32. Pirri, 32. Howden (Pirri), 40. Upshall (Crabb, Bjugstad)

Rozhodca: Francis Charron, Kelly Sutherland – Kiel Murchison, Jay Sharrers

Diváci: 17 562