NY Islanders – Minnesota 0:6 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | NJ Devils – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:8 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (kon.)
Montreal – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Nashville 5:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Toronto Maple Leafs
Streda 19.03.2014, 00:30 • Joe Louis Arena • NHL

Máme tu koniec veľmi dramatického zápasu, v ktorom domáci Detroit víťazí tesne 3:2. Skóre otvoril v 13. minúte Nyquist. V druhej tretine sme gól nevideli. Na začiatku druhej tretiny to bol znovu Nyquist, ktorý poslal Detroit do vedenia 2:0. V 49. minúte znižoval počas presilovej hry Gardiner. O minútu neskôr skóroval Kadri, no jeho gól nebol uznaný, kedže ho do brány dotlačil svojou korčuľou. V 58. minúte zvyšoval na 3:1 v prečíslení 2 na 1 Daniel Alfredsson. V 59. minúte ešte poriadne zdramatizoval zápas James Van Riemsdyk gólom na 3:2. Hostia ešte odvolali brankára, no vyrovnať sa im nepodarilo. Detroit tak poráža Toronto 3:2.

Tri hviezdy zápasu
    1. hviezda – Gustav Nyquist – Detroit
    Vyslal 6 striel na bránu súpera, na ľade strávil 16 minút a 3 sekundy. Čo je najdôležitejšie je, že strelil dva góly.

2. hviezda – Jake Gardiner – Toronto
    Strávil na ľade 21 minút a 15 sekúnd. Na Howarda vyslal 3 strely, z ktorých jedna skončila v bráne Detroitu.

3. hviezda – Jimmy Howard – Detroit
    Z 35 striel Toronta zneškodnil 33 a výrazne tak pomohol Detroitu k víťazstvu.

Československá stopa v zápase
    Tomáš Tatar – Detroit – strávil na ľade 15 minút a 21 sekúnd, pripísal si jeden plusový bod a na trestnej lavici si odsedel dve trestné minúty.
    Jakub Kindl – Detroit – na ľade strávil 15 minút a 39 sekúnd, na bránu súpera vystrelil trikrát a pripísal si jeden mínusový bod.
    Petr Mrázek – Detroit – do zápasu nezasiahol, bol len náhradným brankárom. (03:23:00)

60:00

59:57
    Van Riemsdyk sa ihneď po buly dostal do pásma a tvrdo vypálil. Howard predviedol pravdepodobne najdôležitejší zákrok v zápase!

59:53
    Ešte uvidíme jedno vhadzovanie. Puk išiel od DeKeysera, no rozhodcovia vykázali hru do stredného pásma.

59:31
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Hra sa ešte presťahuje pred Howarda.

59:01
    Prebieha posledná minúta. Hostia znovu v šestici!

58:47
    Toronto Maple Leafs dalo gól! A je znížené! Od modrej vystrelil jeden z hráčov hostí, pred bránou tečoval puk JAMES VAN RIEMSDYK, ktorý znižuje na 2:3 z pohľadu Toronta. Asistencie: Dion Phaneuf, Joffrey Lupul.

57:50
    Vhadzovanie pred Howardom po zakázanom uvoľnení Detroitu.

57:36
    Reimer ostáva na striedačke. Hostia v šestici.

57:36
    Oddychový čas hostí.

57:27
    Detroit Red Wings dal gól!
    Ďalšie prečíslenie domácich 2 na 1. Legwand z ľavej strany prihral na voľného DANIELA ALFREDSSONA na pravej strany. ALFREDSSON spracoval puk a okamžite vystrelil. Puk skončil až v Reimerovej bráne. Asistencie: David Legwand, Niklas Kronwall.

57:15
    Z pravej strany sa rútil k bráne Kessel. Následne vystrelil a Howard vyráža.

56:40
    Prečíslenie Detroitu 2 na 1. Smith sa z ľavej strany snažil prihrať na voľného Bertuzziho, no jeho prihrávka neprešla.

56:10
    Spomedzi kruhov strieľal Franzen. Reimer schoval puk v lapačke. Bude sa vhadzovať.

Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

56:01
    Do konca zápasu ostávajú necelé 4 minúty. Hráčom Toronta sa čas na vyrovnanie skracuje.

54:30
    V šanci Bozak. Neodkázal však dostať puk za Howarda. Následne prišla ďalšia strela, no nikto nevedel kde bol puk. Ten bol nakoniec mimo bránky a tak ho domáci pohodlne vyviezli z pásma.

52:30
    Z ľavej strany strieľal Gardiner. Howard jeho pokus vytesnil mimo brány.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 13. Nyquist (Quincey), 43. Nyquist, 58. Alfredsson (Legwand, Kronwall) – 49. Gardiner (Rielly), 59. Riemsdyk (Phaneuf, Lupul)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Franzen, Legwand, Alfredsson – Tatar, Sheahan, Nyquist – Bertuzzi, Glendening, Miller – Ferraro, Emmerton, Smith
    Toronto Maple Leafs: Reimer (MacIntyre) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarskon, Kadri, Lupul – Bodie, Kulemin, Raymond – Ranger, McClement, Holland

Rozhodca: Dwyer, O´Halloran – Amell, Driscoll