Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa Bay – NJ Devils 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
LA Kings – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Philadelphia Flyers
cz Nedeľa 16.03.2014, 17:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásný večer. NHL nám v tento pro české fanoušky příznivý čas přináší pensylvánské derby, když domácí Pittsburgh Penguins přivítá ve své Consol Energy Center Philadelphii Flyers. Oba celky se utkali před necelými čtyřiadvaceti hodinami ve Philadelphii, kde vyhrál domácí celek vysoko 4:0. Oplatí tedy Pittsburgh svému soupeři tuto porážku?

Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.

Tučňáci mají vyřazovací boje zřejmě jisté, když se nachází na druhém místě ve Východní konferenci. Pittsburgh se ovšem v následujících utkáních bude muset obejít bez Neala s Kunitzem, kteří před minulým zápasem přibyli na seznam zraněných, který už je hodně obsáhlý.

Philadelphia má jiné starosti. Tvrdě bojuje o play-off a je zatím úspěšná, když se ve Východní konferenci nachází na osmém místě. Dnes by Letci opět velmi rádi vyhráli, protože z ledě Tučňáků se body moc nerozdávají. Využije Philadelphia podruhé za dva dny marodky domácího celku?

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Maatta, Niskanen, Scuderi, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby, Pyatt – Gibbons, Malkin, Jokinen – Goc, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Lecavalier – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Leggo, Hasenfratz – Amell, Nowak.

00:01

0:33
    První lajna Tučňáků se dostala do útočného pásma, kde chvíli kombinovala. Střela na branku z toho ale nebyla.

1:23
    Letci úvodní tlak soupeře ustáli a mohou se sami vydat do útoku.

2:06
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Philadelphie se dostává do vedení. Lecavalier našel z levé strany před brankou Simmondse, jehož střelu ještě Fleury vyrazil, ale na dorážku BRAYDENA SCHENNA byl již krátký. Asistence: Wayne Simmonds, Vincent Lecavalier.

3:36
    Tučňáci nevstoupili do utkání nejlepším možným způsobem, ale usilovně se snaží vyrovnat.

3:53
    Od modré čáry vystřelil Scuderi, ale Mason kotouč vyrazil vedle branky.

4:21
    Hartnell se pokoušel vystřelit přes obránce, ale Bortuzzo jeho pokus zablokoval.

4:58
    Bude se poprvé v utkání vylučovat. Na trestnou lavici míří za nedovolené bránění Bortuzzo.

5:23
    Letci se usadili v útočném pásmu.

5:59
    Tučňáci velmi dobře brání, kotouč je u branky Masona.

6:47
    Philadelphia už vede o dvě branky! V přesilové hře vystřelil od modré čáry Timonen, jehož pokus do branky nasměroval WAYNE SIMMONDS. Asistence: Kimmo Timonen, Claude Giroux.

7:38
    Pittsburgh svému soupeři nestačí. Ve vyložené šanci se ocitl Read, ale Fleury výborným zákrokem zabránil brance.

8:54
    Domácí budou hrát opět ve čtyřech. Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Malkin.

8:54
    Následuje komerční přestávka.

9:25
    Timonen nahodil kotouč na branku. Fleury úspěšně zasahuje.

10:12
    Před brankou se dostal ke kotouči Brayden Schenn, který nadvakrát Fleuryho nepřekonal.

10:38
    Od modré čáry střílel Timonen, ale Fleury opět úspěšný.

10:54

11:30
    Do zakončení se dostal Crosby. Mason ale úspěšně zasahuje.

12:36
    Pittsburgh po ubráněném oslabení mírně přidal a tlačí se do útočného pásma.

12:47
    Pittsburgh bude hrát opět v oslabení. Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Pyatt.

13:22
    Voráček vypálil z vrcholu kruhu, ale Fleuryho beton byl na správném místě ve správnou chvíli.

13:50
    Philadelphia stále v útočném pásmu.

13:54
    A je tu branka! Hosté využívají přesilovou hru a dostávají se už do tříbrankového vedení. K dorážce se dostal WAYNE SIMMONDS a nedal ležícímu Fleurymu žádnou šanci. Domácí by měli zabrat, pokud dnes chtějí zvítězit – 0:3! Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.

13:54
    Do branky Tučňáků nastupuje Zatkoff.

14:15
    Jokinen hledal rychlou odpověď mezi Masonovými betony, ale ten je stihl včas zaklapnout.

14:42
    Hosté zvýšili svoji aktivitu a zásluhou první útočné formace kombinují v útočném pásmu.

15:23
    Hosté se na chvíli vymanili s tlaku Tučňáků a zamířili si to do útoku. Tam však o kotouč okamžitě přišli.

16:34
    Z modré čáry střílel příklepem Hartnell, Zatkoff však úspěšně zasáhl.

17:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Velká radost v Pittsburghu. Od modré čáry vystřelil BROOKS ORPIK a jeho střela končí až za zády Masona. Domácí tedy prohrávají už jen o dvě branky. Asistence: Robert Bortuzzo, Joe Vitale.

18:27
    Giroux přihrál na pravý kruhu Voráčkovi, který se ale ke střele nedostal.

19:01
    Tučňáci se tlačí do útoku. Podaří se jim snížit na rozdíl jediné branky?

19:51
    Engelland nahodil kotouč na branku, ale Mason nakonec zasahovat nemusel.

19:55
    Na trestnou lavici míří za nedovolené bránění Brayden Schenn. Pittsburgh bude hrát přesilovou hru.

20:00

První třetina se domácímu Pittsburghu vůbec nevydařila, když prohrává 1:3. Philadelphia hraje ve velké pohodě, svého soupeře přehrává. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet nadále. Druhá třetina začne přibližně v 18:33.

Střely na branku: 7 – 15.

20:01

20:36
    Tučnáci se dostali do útočného pásma, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

21:02
    Crosby našel na levém kruhu Malkina, který střelou po ledě Masona nepřekonává.

21:33
    Letci se osvobozují. Kotouč je ve středním pásmu.

21:55

22:48
    Od modré čáry střílel Streit, který ovšem branku trefit nedokázal.

23:44
    Tučňáci v této třetině hrají velmi aktivně a hosté mají problémy, aby se vůbec dostali ke kotouči.

24:28
    Z pravého kruhu to ale zkusil po vybojování kotouče Couturier, Zatkoff kotouč vyrazil.

25:50
    Tučňáci se dotahují na rozdíl jediné branky. Na modré čáře zachytil kotouč MATT NISKANEN, který dělovou ránou poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Rob Scuderi, Jussi Jokinen.

26:41
    Pittsburgh je nadále útočně naladěn. Z levé strany střílel Adams, ale Mason úspěšně zasahuje.

26:41
    Komerční přestávka.

27:23
    Letci jsou z vývoje utkání mírně zaskočeni. Tučňáci jsou v útočném pásmu.

28:16
    Před Zatkoffem se dostal k odraženému kotouči Simmonds, který byl blízko završení hattricku, ale brankář domácího celku dokázal na poslední chvíli zasáhnout.

29:58
    Utkání začíná být hodně emotivní. Dá se předpokládat, že za chvíli uvidíme nějaké šarvátky.

30:36
    Downie se nechal zbytečně vyprovokovat před brankou Zattkofa a je vyloučen na 2 minuty.

30:36

31:03
    Letci se osvobozují. Kotouč je u branky Zatkoffa.

32:11
    Letci se prosazují v oslabení. Přečíslení dva na jednoho zakončil z levého kruhu přesně MATT READ. Asistence: Luke Schenn.

33:00
    Tučňáci budou hrát další přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Raffl.

33:32
    Crosby chyboval v útočném pásmu, když ztratil kotouč. Hosté se osvobozují.

34:00
    Letci velmi dobře brání, domácí se nedokáží udržet v útočném pásmu.

35:00

35:15
    Utkání se velmi přitvrdilo. Domácí se snaží hostující hráče zastrašit.

35:39
    Střela Simmondse od modré čáry skončila v lapačce Zatkoffa.

35:40

36:19
    V Pittsburghu to je opět jen o jednu branku. Gibbons vybojoval kotouč v útočném pásmu, předložil do před branku, kde jej do branky nasměroval JAYSON MEGNA. Asistence: Brian Gibbons.

38:10
    Z levého kruhu se pokoušel vrátit dvoubrankové vedení Letcům Hartnell, ale branku těsně minul.

39:05
    Letci jsou pod tlakem. Nyní se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

39:36
    Pittsburgh má v závěru třetiny velmi silný tlak, hosté zatím odolávají.

40:00

Druhá třetina lépe vyšla Tučňákům, kteří stáhli náskok svého soupeře na rozdíl jediné branky. Letci byli v závěru druhého dějství pod tlakem, ale dokázali své vedení prozatím udržet. Třetí třetina přibližně začne v 19:24.

Střely na branku: 12 – 24.

40:01

40:24
    Střelou zápěstím se prezentoval Crosby, ale Mason pokus domácího útočníka vyrazil.

41:29
    Read nahodil kotouč na branku z velkého úhlu, ale Zatkoff kotouč odrazil do rohu kluziště.

42:15
    Pittsburgh vstoupil do třetí třetiny velmi aktivně. Dočkají se domácí vyrovnání?

43:00
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku MacDonald, ale Zatkoff kus černé gumy vyráží.

43:23
    Na druhé straně neuspěl se svým pokusem Megna.

43:23
    Na trestnou lavici odchází na 2 minuty za držení Read. Tučňáci si zahrají přesilovou hru.

44:00
    Pittsburghu se nedaří usadit v útočném pásmu.

44:35
    Malkin se snažil něco vymyslet v levém rohu, ale nakonec se do zakončení nedostal.

45:00
    Hosté se osvobozují, když je kotouč ve středním pásmu.

45:23

46:21
    Letci se už do útoku zbytečně neženou, spíše se snaží bránit svůj těsný náskok.

46:53
    Timonenova střela od modré čáry skončila ve výstroji Zatkoffa. Komerční přestávka.

47:26
    Stempniak hledal mezi kruhy Glasse, ale tomu se nepodařilo vystřelit.

48:02
    Mohlo být vyrovnáno! Malkin získal na modré čáře kotouč a ujížděl z pravé strany sám na branku, ale střelou k bližší tyči neuspěl.

49:54
    Crosby zatáhl kotouč do útočného pásma, ale ke střele se nedostal.

51:25
    Malkin je ve třetí třetině hodně vidět. Po pravé straně se dostal ke střele z velkého úhlu, ale tu si Mason dokázal pohlídat.

52:08
    Hraje se ve vysokém tempu a hodně tvrdě. Závěr utkání bude velmi zajímavý.

53:17
    Před branku Masona se dokázal dostat Crosby, který střelou zápěstím těsně minul pravou tyč.

54:46
    Letci se začínají stahovat do obrany, Tučňákům se nedaří usadit v útočném pásmu.

55:32
    První lajna Philadelphie držela kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostala.

56:48
    Od modré čáry střílel Engelland, ale jeho pokus byl sražen vedle branky.

57:54
    Pittsburgh už všechny své síly směřuje do útoku.

58:18
    Mason kryje nahození z pravé strany. Hra je přerušena.

58:35
    Zatkoff jede na střídačku! Tučňáci to zkusí v šesti hráčích.

59:00
    Zatím se domácím nepovedlo usadit v útočném pásmu.

59:21
    Read se dostal v útočném pásmu ke kotouči, ale prázdnou branku netrefil.

59:35
    Na druhé straně neuspěl z levého kruhu Crosby. Mason jeho střelu vyrazil vedle branky.

59:41
    Oddechový čas pro domácí.

59:58
    Pittsburgh dělily od vyrovnání centimetry. Crosby trefil z vrcholu brankoviště břevno!

60:00

Třetí třetina změnu stavu nepřinesla, takže dnešní utkání končí vítězstvím Flyers 4:3. Pittsburgh po velmi špatném vstupu do utkání začala hrát velmi dobrý hokej, ale vyrovnání se nedočkal, když Crosby trefil dvě sekundy před koncem utkání břevno. Philadelphia si do tabulky připisuje dva body.

Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 15:11

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný večer. (20:02:51)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 18. Orpik (Bortuzzo, Vitale), 26. Niskanen (Scuderi, Jokinen), 37. Megna (Gibbons) – 3. B. Schenn (Simmonds, Lecavalier), 7. Simmonds (Timonen, Giroux), 14. Simmonds (Giroux, Voráček), 33. Read (L. Schenn)

Pittsburgh Penguins: Fleury (14. Zatkoff) – Orpik, Maatta, Niskanen, Scuderi, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby, Pyatt – Gibbons, Malkin, Jokinen – Goc, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna

Rozhodca: Leggo, Hasenfratz – Amell, Nowak

Diváci: 18 647